Otyłość

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Otyłość

Post autor: Czarny » 2021-10-26, 02:37

majka77 pisze: 2021-10-26, 02:23 Ja mam pierwszą wizytę u dietetyka w listopadzie,ale czy dożyje,czy dam radę?
No jasne,co to do listopada dożyć, toż to pikuś.
A chyba nie dopuścisz by termin miał przepaść.
Życzę ci spokoju i wytrwałości.
Z doświadczenia mogę stwierdzić że gdy się stosuje zalecenia to działa, naprawdę.
Powodzenia i nie załamuj się.
Już jeden krok we właściwym kierunku zrobiony.
A bo zapomniałem w poprzednim moim poście, pierwsze problemy z nadwagą w wieku dorosłym się zaczęły u mnie gdy kilkanaście lat wstecz walczyłem lekami z depresją.
To" jedynie" 105 kg bylo. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-10-26, 02:57 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Otyłość

Post autor: Lunka » 2021-10-26, 06:39

@majka77 bądź dobrej myśli. To już niedługo. Najważniejsze, że już podjęłaś kroki ku lepszemu.
Mojej mamie jak się pogorszyły wyniki wątrobowe to też musiała schudnąć. Była u dietetyka, stosuje zalecenia i teraz po prostu taka szczupła się zrobiła ze szok 👍
A też bierze różne leki i od depresji i od tarczycy.
Ściskam!
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

CMK

Re: Otyłość

Post autor: CMK » 2021-10-26, 06:54

Lat temu jakies 40 obciazalem nasza matke ziemie waga 148 kilogramow ( wedlug normy SI).
W tej chwili nie moge podskoczyc wyzej niz 85.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13839
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2030 times
Been thanked: 2211 times

Re: Otyłość

Post autor: sądzony » 2021-10-26, 08:53

A to ja też się usprawiedliwię bo także od 20 lat jem leki na świat.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

CMK

Re: Otyłość

Post autor: CMK » 2021-10-26, 09:05

Co ta sa leki na swiat?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13839
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2030 times
Been thanked: 2211 times

Re: Otyłość

Post autor: sądzony » 2021-10-26, 09:11

CMK pisze: 2021-10-26, 09:05 Co ta sa leki na swiat?
depakine chrono, aciprex, lit
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

CMK

Re: Otyłość

Post autor: CMK » 2021-10-26, 09:15

Acha. Czyli to ma wplyw na wage?
U mnie to zupelnie inna hmmm... "dieta"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13839
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2030 times
Been thanked: 2211 times

Re: Otyłość

Post autor: sądzony » 2021-10-26, 09:24

Nie jestem farmaceutą, ale z tego co kiedyś się orientowałem to tak.
Bardziej zastanawiałbym się jak zryło mi to beret w powiązaniu z alkoholem :(
No ale cóż sam sobie zgotowałem taki rosół.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Otyłość

Post autor: Skaza » 2021-10-26, 10:25

majka77 pisze: 2021-10-26, 01:29 Mi lekarz powiedział że jak nie schudne to widzi mnie szybko w trumnie.Łatwo było mnie faszerować lekami od lat po których przytyłam a teraz tak mówić.Znam też księdza który zaszokował mnie tym co powiedział o ludziach otyłych...
"Gdyby tyle nie jedli tak by nie wyglądali" i zrobił głup.....ią minę.
Czasami trafiają się tacy mendy lekarze bez taktu i wyczucia. Chociaż w każdej profesji tacy są. Uda Ci się i zdrowie się polepszy.
Jestem kim jestem, ale uważam osobiście, że korpulentne kobiety również są wspaniałe i przepiękne. Dla lepszego zdrowia oczywiście warto powalczyć i trochę się zmienić, ale atrakcyjność nie jest równoznaczna ze szczupłą sylwetką. Będę mocno trzymał kciuki za Ciebie i modlił się. Pozdrawiam z serca siostro.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Otyłość

Post autor: lambda » 2021-10-26, 11:10

majka77 pisze: 2021-10-26, 01:29 Znam też księdza który zaszokował mnie tym co powiedział o ludziach otyłych...
"Gdyby tyle nie jedli tak by nie wyglądali" i zrobił głup.....ią minę.
Bo niestety w większości przypadkow to prawda. Nie da się mieć zdrowych nawyków żywieniowych, nie objadac się i bycia otyłym chorobowo.

Ciekawa

Re: Otyłość

Post autor: Ciekawa » 2021-10-26, 14:20

Łamie nie łamie, zależy dlaczego jest otyły. Są różne przyczyny. Psychologiczne też, brak miłości, samotność. A pytanie czemu się nie odchudzasz , a kiedyś się odchudzałam bo miałam nadwagę,jest wkurzające, nawet jeśli zasadne. Nie chce mi się jest odpowiedzią przyznam uczciwą. bo odchudzanie może być istną katorgą i koszmarem. Dlatego lepiej powiedzieć: nie odchudzaj się, po prostu nie jedz smażonego i słodycze raz w tygodniu:D Samo zlezie. Albo idź do dietetyka który nie układa diety pod kalorie typowo.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
lambda pisze: 2021-10-26, 11:10
majka77 pisze: 2021-10-26, 01:29 Znam też księdza który zaszokował mnie tym co powiedział o ludziach otyłych...
"Gdyby tyle nie jedli tak by nie wyglądali" i zrobił głup.....ią minę.
Bo niestety w większości przypadkow to prawda. Nie da się mieć zdrowych nawyków żywieniowych, nie objadac się i bycia otyłym chorobowo.
Nieprawda:P Wystarczy zjeść przed snem batona 3 bit i jogurcik z polewką, uczyć się więc siedzieć dużo na tyłku, i po roku masz plus 12 kilo, a po dwóch 24 itd.
Nie trzeba się obżerać aby mieć nadwagę. Wiem po sobie.
Ostatnio zmieniony 2021-10-26, 14:18 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Otyłość

Post autor: Skaza » 2021-10-26, 15:49

Jak mawiał serialowy bohater Ferdek Kiepski są na tym świecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły. Co do samych chorób sprzyjających temu to nie znam się , lecz wiem o lekach które spowalniają znacznie metabolizm lub zwiększają bardzo apetyt. Do tego wystarczy dołożyć jakieś życiowe kłopoty, zmartwienia lub inne jakieś dolegliwości i można sporo przybrać. Podsumowując punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Szacunek należy jednak okazywać każdemu i nie komentować tego co nie jest naszą sprawą a lekarz ma pomagać,dać konkretne zalecenia i wypisać receptę a nie wdawać się w dyskusje i oceniać pacjenta. Za takie teksty powinno się dostawać po uszach. Podsumowując rozumiem wszystkie te pro zdrowotne fanaberie i modę na idealne ciała, ale jakbym miał zupełnie nie jeść słodyczy, chipsów, tłustego smażonego jedzonka i wcinać tylko jakieś trawy, zboża, jogurty i warzywa to życie byłoby pozbawione smaczku jeszcze bardziej. Lubię swój miękki brzuszek i nie oddam go za jakikolwiek wielopak nudy i smutku. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku oczywiście, ale życie musi mieć odpowiedni smak i choć trochę spontaniczności :)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Otyłość

Post autor: lambda » 2021-10-26, 18:27

Ciekawa pisze: 2021-10-26, 14:20

[

Nieprawda:P Wystarczy zjeść przed snem batona 3 bit i jogurcik z polewką, uczyć się więc siedzieć dużo na tyłku, i po roku masz plus 12 kilo, a po dwóch 24 itd.
Nie trzeba się obżerać aby mieć nadwagę. Wiem po sobie.
Prawda prawda, jedzenie 3-bita przed snem oraz owego jogurtu nie jest zdrowym nawykiem żywieniowym, a o tym pisałam.

Dodano po 10 minutach 14 sekundach:
Skaza pisze: 2021-10-26, 15:49 Jak mawiał serialowy bohater Ferdek Kiepski są na tym świecie rzeczy które się nawet fizjologom nie śniły. Co do samych chorób sprzyjających temu to nie znam się , lecz wiem o lekach które spowalniają znacznie metabolizm lub zwiększają bardzo apetyt. Do tego wystarczy dołożyć jakieś życiowe kłopoty, zmartwienia lub inne jakieś dolegliwości i można sporo przybrać. Podsumowując punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Szacunek należy jednak okazywać każdemu i nie komentować tego co nie jest naszą sprawą a lekarz ma pomagać,dać konkretne zalecenia i wypisać receptę a nie wdawać się w dyskusje i oceniać pacjenta. Za takie teksty powinno się dostawać po uszach. Podsumowując rozumiem wszystkie te pro zdrowotne fanaberie i modę na idealne ciała, ale jakbym miał zupełnie nie jeść słodyczy, chipsów, tłustego smażonego jedzonka i wcinać tylko jakieś trawy, zboża, jogurty i warzywa to życie byłoby pozbawione smaczku jeszcze bardziej. Lubię swój miękki brzuszek i nie oddam go za jakikolwiek wielopak nudy i smutku. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku oczywiście, ale życie musi mieć odpowiedni smak i choć trochę spontaniczności :)
Nie zgodzę się. Jest taka otyłość gdzie komuś naprawdę grozi śmierc i obowiązkiem lekarza Jest informowac o tym pacjentów.

Jak ktoś potrzebuje jeść chipsy, batony itd aby czuć się szczęśliwy to wg mnie coś nie tka z jego życiem i nie w jedzeniu jest problem.
Ostatnio zmieniony 2021-10-26, 18:27 przez lambda, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5417
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 862 times
Been thanked: 1419 times

Re: Otyłość

Post autor: abi » 2021-10-26, 18:40

ze mna pewnie jest nie tak bo jak waze 80 kg to sie czuje akurat
;) a nawet wyniki wtedy sa w normach
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Otyłość

Post autor: Skaza » 2021-10-26, 18:46

Oj tam oj tam czym jest jeden batonik Ciekawej lub mój niebieski w porównaniu do całego kartonika schowanego pod moim łóżkiem :)
A już poważnie to wiem , że mój sposób odżywiania mi szkodzi i jest zły.

ODPOWIEDZ