The Chosen

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
siloam
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2021
Lokalizacja: Radom
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

The Chosen

Post autor: siloam » 2021-03-07, 19:43

Jakiś czas temu odkryłem świetną ekranizację życia Pana Jezusa pt. "The Chosen". Jest to serial produkcji amerykańskiej zrealizowany przez chrześcijańską wytwórnię VidAngel. Mimo, że jest on naprawdę świetny z nieznanych dla mnie powodów nie jest dostępny w TV. Można natomiast obejrzeć go na stronie internetowej: https://studios.vidangel.com/the-chosen oraz przy użyciu aplikacji na Androida https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US Chociaż serial nie posiada polskiego lektora, to w aplikacji można ustawić polskie napisy. O ekranizacji pisał kiedyś portal Aleteia: https://pl.aleteia.org/2020/01/26/the-c ... -w-polsce/ W ogóle to dziwi mnie to, że żadne medium nie podjęło się jeszcze dodania polskiego lektora i dystrybucji tego serialu w Polsce. Odcinki I sezonu można odszukać także na YT (bez polskich napisów).

Ostatnio zmieniony 2021-03-07, 19:49 przez siloam, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: The Chosen

Post autor: Logan » 2021-03-07, 19:48

Witaj! Oglądałeś ten serial? Powiesz trochę o nim? Czy warto obejrzeć? Co jest w nim wartego obejrzenia? Ekranizacje Ewangelii są mi znane najnowsza nazywała się "Syn Boży" Spencera.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
siloam
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2021
Lokalizacja: Radom
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The Chosen

Post autor: siloam » 2021-03-07, 19:52

Tak, obejrzałem ten serial. Z całą pewnością warto go obejrzeć. Ma bardzo duże walory historyczne, świetną fabułę. Niektóre ujęcia naprawdę chwytają za serce i pokazują jak Jezus działa i zmienia życie ludzi.
Szczerze mówiąc nie oglądałem "Syna Bożego", ale "The Chosen" dla mnie pod względem artystycznym to mniej więcej poziom "Pasji" w reż. Gibsona. Uczta dla oczu i duszy.
Ostatnio zmieniony 2021-03-07, 19:59 przez siloam, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: The Chosen

Post autor: sądzony » 2021-03-07, 20:29

Z chęcią bym obejżał, ale czytał nie będę. Poczekam. Może ktoś się ogarnie i "zlektoruje".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: The Chosen

Post autor: Lunka » 2021-03-11, 09:12

sądzony pisze: 2021-03-07, 20:29 Z chęcią bym obejżał, ale czytał nie będę. Poczekam. Może ktoś się ogarnie i "zlektoruje".
@sądzony jesteś jak mój tatko. Nigdy z napisami 😁
A ja wolę napisy zdecydowanie 👍 chociaż ostatnio chyba jestem tak zmęczona, że też potrzebuje lektora, bo nie nadazam czytać.
A sam serial bardzo chętnie obejrzę 🙂
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: The Chosen

Post autor: Dezerter » 2021-03-11, 19:56

To ja też się pisze na powiadomienie jak lektor się znajdzie.
Zapowiada się fantastycznie w rankingu
https://www.imdb.com/title/tt9471404/
ma 9,7/10 (*)
Z recenzji :
Dobre przyjęcie serialu opiera się na pokazaniu znanych historii, z całkowicie nowej perspektywy – tego co działo się za kulisami scen biblijnych. Np. Dlaczego Jezus pierwszy cud uczynił akurat podczas wesela w Kanie? Dlaczego właściwie Maryi tak bardzo zależało na tym cudzie? Twórcy puścili wodze fantazji i przedstawili interesujące tło historii, dotyczących kluczowych bohaterów Nowego Testamentu.
Serial składa się z pilota oraz 8 odcinków pierwszego sezonu. W każdym z nich coraz lepiej poznajemy historię uczniów Jezusa i Jego samego. Nie są to jednak posągowe postacie przemawiające z pięknym, brytyjskim akcentem. Każdy jest trochę "chropowaty", ma codzienne problemy czy przywary. Dzięki zbiórce twórcy mogli zrealizować swoją wizję niezależnie od wielkich studiów telewizyjnych. Dobre przyjęcie ze strony widzów skłania autorów do planów kolejnych filmów.

Chcemy stworzyć 7 sezonów i dotrzeć do miliarda widzów w ciągu najbliższych 7 lat. Jeśli udało się to twórcom "Gry o tron", to dlaczego ma się nie udać serialowi opartemu o najlepiej sprzedającą się Książkę w historii? – mówi Jeff Harmon, jeden z twórców serialu.

https://www.filmweb.pl/news/%22The+Chos ... sce-136200
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: The Chosen

Post autor: lambda » 2021-08-27, 07:02

Dezerter pisze: 2021-03-11, 19:56 To ja też się pisze na powiadomienie jak lektor się znajdzie.
Zapowiada się fantastycznie w rankingu
https://www.imdb.com/title/tt9471404/
ma 9,7/10 (*)
Z recenzji :
Dobre przyjęcie serialu opiera się na pokazaniu znanych historii, z całkowicie nowej perspektywy – tego co działo się za kulisami scen biblijnych. Np. Dlaczego Jezus pierwszy cud uczynił akurat podczas wesela w Kanie? Dlaczego właściwie Maryi tak bardzo zależało na tym cudzie? Twórcy puścili wodze fantazji i przedstawili interesujące tło historii, dotyczących kluczowych bohaterów Nowego Testamentu.
Serial składa się z pilota oraz 8 odcinków pierwszego sezonu. W każdym z nich coraz lepiej poznajemy historię uczniów Jezusa i Jego samego. Nie są to jednak posągowe postacie przemawiające z pięknym, brytyjskim akcentem. Każdy jest trochę "chropowaty", ma codzienne problemy czy przywary. Dzięki zbiórce twórcy mogli zrealizować swoją wizję niezależnie od wielkich studiów telewizyjnych. Dobre przyjęcie ze strony widzów skłania autorów do planów kolejnych filmów.

Chcemy stworzyć 7 sezonów i dotrzeć do miliarda widzów w ciągu najbliższych 7 lat. Jeśli udało się to twórcom "Gry o tron", to dlaczego ma się nie udać serialowi opartemu o najlepiej sprzedającą się Książkę w historii? – mówi Jeff Harmon, jeden z twórców serialu.

https://www.filmweb.pl/news/%22The+Chos ... sce-136200
Wątpliwe że będzie lektor. Jest to serial w całości finansowany z datków widzów.
Bardzo ciekawa perspektywa w serialu
Ostatnio zmieniony 2021-08-27, 07:02 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: The Chosen

Post autor: sądzony » 2021-10-27, 20:37

sądzony pisze: 2021-03-07, 20:29 Z chęcią bym obejżał, ale czytał nie będę. Poczekam. Może ktoś się ogarnie i "zlektoruje".
Złamałem się. Obejrzałem 1 sezon. Moim zdaniem serial jest niezły, choć tego na czy siadam nie urywa.
Żonę urzekła dużo bardziej.
Dość przeszkadzające jest to czytanie, bo małe litery, a ja jestem nieoficjalnym dyslektykiem i nie zawsze nadążałem.
Ogólnie na plus, polecam ... , a Mateusz mnie rozwala :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: The Chosen

Post autor: sądzony » 2021-11-20, 11:14

Skończyłem właśnie 2 sezon. Wkręciłem się i już nie mogę doczekać się 3, a ma być chyba 7 (o ile dobrze pamiętam) więc będzie co oglądać.
Wszystkich serdecznie zapraszam choć z tego co wiem to scenariusz nieco wykracza poza Ewangelię.
Mimo wszystko polecam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: The Chosen

Post autor: lambda » 2021-11-20, 20:39

sądzony pisze: 2021-11-20, 11:14 Skończyłem właśnie 2 sezon. Wkręciłem się i już nie mogę doczekać się 3, a ma być chyba 7 (o ile dobrze pamiętam) więc będzie co oglądać.
Wszystkich serdecznie zapraszam choć z tego co wiem to scenariusz nieco wykracza poza Ewangelię.
Mimo wszystko polecam.
Tak serial jest wciągający
Muszę zacząć 2 sezon

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: The Chosen

Post autor: AdamS. » 2021-11-20, 20:57

Podzielam Wasze zdanie - serial oddaje bardzo autentyczne klimaty i również od razu polubiłem Mateusza, choć przedstawiono go tak bardzo niekonwencjonalnie. :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: The Chosen

Post autor: sądzony » 2021-11-20, 21:58

AdamS. pisze: 2021-11-20, 20:57 (...) również od razu polubiłem Mateusza, choć przedstawiono go tak bardzo niekonwencjonalnie. :)
Taki asperger z obskompem
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: The Chosen

Post autor: AdamS. » 2021-11-20, 22:15

sądzony pisze: 2021-11-20, 21:58 Taki asperger z obskompem
Wiesz, że dokładnie taką samą diagnozę mu wystawiłem! :) Ale urzekający asperger!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: The Chosen

Post autor: sądzony » 2021-11-20, 22:18

AdamS. pisze: 2021-11-20, 22:15
sądzony pisze: 2021-11-20, 21:58 Taki asperger z obskompem
Wiesz, że dokładnie taką samą diagnozę mu wystawiłem! :) Ale urzekający asperger!
To z ciebie niezły psycholog, bo to diagnoza mojej żony psychoterapeutki.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: The Chosen

Post autor: AdamS. » 2021-11-21, 09:49

sądzony pisze: 2021-11-20, 22:18 To z ciebie niezły psycholog, bo to diagnoza mojej żony psychoterapeutki.
:)
:) Dzięki, widać nieświadomie wszedłem na taki pułap! :D Ale w tym filmie niemal każda postać potraktowana jest bardzo indywidualnie i przez to można go oglądać wielokrotnie - właśnie analizując psychologiczne sylwetki.

ODPOWIEDZ