Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-30, 11:02

Okres prenatalny? Dwich braci bliźniaków jednojajowych.Częstotliwość występowania homoseksualizmu jest nieco wyzsza niż u innego rodzeństwa. Riznica w częstotliwości to okolo 1/4..A powinno być zawsze zgodne. Jedno twierdza ze to niby hormony czy stres matki..Inni ze po urodzeniu wsrunki wychowania są bardziej zgodne dla obu osobników. Przeszlosci hormonalnej nie da sie sprawdzić...Wywiad anamnestyczny juz tak. Mowi tez się ze niby organizm matki z kszda ciaza produkuje czegoś tam więcej. I stad im dalej w kolejności tym więcej homoseksualistów.Ale jak sprawdzono to im mlodsze dziecko tym większe prawdopodobieństwo odrzucenia przez braci czy ojca ( wiadomo pierworodny) . Do tego jest nadteprezentacja homoseksualistów wśród mlodszych synow którymi zajmowaly sie mamy i siostry starsze a nie robili tego bracia. Trzeba przypomnieć jednak ze dane dotyczą tych homoseksualistów co mówią a nie tych co miwia ale mowis " spie ..."

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-30, 11:17

Szerzej, szerzej ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-30, 12:29

Ale co szerzej?

Dodano po 11 minutach 16 sekundach:
Ktoś tu pisal o tzw temperamencie wrodzonym. Dwa przyklady jakie widzialem dotyczące temperamentu. Pierwszy przypadek.corka lat 6 , dziecko żywe , ganiające , uśmiechnięte , radosne chetene do pomocy. Osobiście widzialem jak ojciec dziecka ( bylem w gościach ) po rozlaniu dziecka najpierw nakrzyczal na córkę. Ta oczywiście sprawę potraktowala na zasadzie " o wylało sie pseplasam" i dalej do.zabawy ..Za chwile.ojciec z zimnym tonem do niej ZAWSZE TAK ROBISZ. Dzieciak zareagowal jak podcięty kwiat. Teraz jest skryta , nieufna i zaczeka.klamac i spychać na innych jak.cos zrobi.

Dodano po 6 minutach 42 sekundach:
Przypadek drugi. Glupi ojciec.kiedy corka pytala czy skoro urodzila sie.pierwsza to jest " pierworodna" zaprzeczyl.i powiedzial zeby nie.myslala tak bo pierworodnym jest jej mlodszy brat. Tyle osmioletnia.dziewczynka.nie.rozumie.pewnych niuansów.językowych . Dziecko sie rozplakalo. Ojciec jeszcze byl na tyle glupi ze kolegom wszem.i.wobec powiedzial jak " ustawil" córkę. Jeden z.kolegow którzy to slyszeli publicznie obwinil tego ojca w.glupocie i doradzil by ten wyprostowal sytuacje. Ojciecnoczywiscie.poszedl za rada wytlumaczyl dziecku , , przeprosil ..Ale ponoć z tego co mowil zmiany w zachowaniu dziewczynki.sa.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-30, 15:01

Identyczny zarzut można postawić wobec rodzeństwa wychowywanego w tych samych warunkach i skłonnościach powstałych w wyniku przeżyć.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-30, 17:20

Za wykluczanie? Jak najbardziej. I pośrednio dziadków kaleczących rodziców. Moim celem nie jest oskarżanie tylko pokazywanie powodów Maly gowniarz potem będący homoseksualista tez rani kaleczy etc.... Tu chodzi tylko o znajdywanie przyczyn . To jak z robieniem wymazu. Patrzysz jakie bakterie wyjdą by zarzucić odpowiedni antybiotyk. I tyle. Podczas leczenia musisz wybaczać winowajcy.

Dodano po 6 minutach 37 sekundach:
Frustruje fakt ze jak wybaczysz tak z serca jedna winę to od razu wyrzuca kolejne..To frustruje... Mocno. Zwlaszcza jeśli chodzi o tych których wladzy zostales poddany. Z obcymi którzy ci cos zrobili jest latwiej. . Bo są tak faktycznie obcy. W pewnym momencie zaczyna ci się robić zal tych ludzi.

Awatar użytkownika
Бarbаra
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 12 lut 2021
Has thanked: 58 times
Been thanked: 11 times

Re: Problem z córką

Post autor: Бarbаra » 2021-07-30, 17:25

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-22, 17:03 Po pierwsze to kombo zdarzeń , kazde z nich samodzielnie nie jest przyczyna homoseksualizmu. Razem tak, W przypadku lesbijek odlegla chlodna matka,
Moze to zostac poczytane za samochwalstwo, ale z cala pewnoscia moge stwierdzic, ze "chlodna i odlegla matka" nie bylam nigdy. Przeciwnie, moje relacje z dziecmi zawsze byly bliskie, oparte na zaufaniu i szczerosci. Dlatego bylam bardzo zaskoczona poznym coming outem corki. Pytalam, dlaczego wczesniej nawet do zrozumienia nie dala, ze interesuja ja dziewczyny i tylko dziewczyny. Okazalo sie, ze dlugo walczyla ze soba, modlila sie. Zyla tez w przekonaniu, ze spotka jakiegos fajnego chlopaka, zakocha sie i problem sam sie rozwiaze. Wiec nie chciala nas niepokoic niejako przedwczesnie. Zwlaszcza chodzilo jej o ojca, o ktorym wiedziala, iz jest wprost patologicznie uczulony na wszystko zwiazane z homoseksualnoscia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-30, 17:26

Tym kończą się uproszczenia. Niesprawiedliwymi zarzutami

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Problem z córką

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-30, 17:39

Бarbаra pisze: 2021-07-30, 17:25
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-22, 17:03 Po pierwsze to kombo zdarzeń , kazde z nich samodzielnie nie jest przyczyna homoseksualizmu. Razem tak, W przypadku lesbijek odlegla chlodna matka,
Moze to zostac poczytane za samochwalstwo, ale z cala pewnoscia moge stwierdzic, ze "chlodna i odlegla matka" nie bylam nigdy. Przeciwnie, moje relacje z dziecmi zawsze byly bliskie, oparte na zaufaniu i szczerosci. Dlatego bylam bardzo zaskoczona poznym coming outem corki. Pytalam, dlaczego wczesniej nawet do zrozumienia nie dala, ze interesuja ja dziewczyny i tylko dziewczyny. Okazalo sie, ze dlugo walczyla ze soba, modlila sie. Zyla tez w przekonaniu, ze spotka jakiegos fajnego chlopaka, zakocha sie i problem sam sie rozwiaze. Wiec nie chciala nas niepokoic niejako przedwczesnie. Zwlaszcza chodzilo jej o ojca, o ktorym wiedziala, iz jest wprost patologicznie uczulony na wszystko zwiazane z homoseksualnoscia.
Szanowna Pani. To o relacji matka corka wyczytalem w literaturze. Nie wiem jak odbierala to corka Pani..Moze warto jej spytać. W moim przypadku literatura miala rację. Przykro mi.

Dodano po 5 minutach 3 sekundach:
Re: Homoseksualizm
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-30, 17:26 Tym kończą się uproszczenia. Niesprawiedliwymi zarzutami
W dalszej części dyskusji jest wyjaśnienie. A moi rodzice do tej pory uważają ze są the best Jedyne co sie udali to uslyszec co ich " straszyło przez cale życie" I po to sa te terapie by od " oceny rodziców" sie oderwać.

Awatar użytkownika
Бarbаra
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 12 lut 2021
Has thanked: 58 times
Been thanked: 11 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Бarbаra » 2021-07-30, 17:41

Albertus pisze: 2021-07-29, 22:30
Gdyby skłonność do homoseksualizmu faktycznie byłaby wrodzona to nie miałbym z tym "żadnego problemu" - jest wiele różnych chorób i zaburzeń do których skłonność ma podłoże genetyczne i wrodzone.

Pytanie tylko czy jest to faktycznie udowodnione w przypadku homoseksualizmu?
Raczej nie i watpie, zeby w najblizszej przyszlosci dalo sie to udowodnic. W ogole trudno mi, jako kompletnemu laikowi, wyobrazic soiebie, jak to mialo by byc zrobione, wszak cechy mozgu czy tez umyslu to nie twierdzenie matematyczne: zalozenie, teza, dowod i gotowe. Byc moze, mozna by cos badac na poziomie molekularnym, neuronowym...?
Znam natomiast kilka przykladow ludzi, ktorzy wybrali samobojstwo, nie mogac sobie dac rady ze swoimi sklonnosciami. (Glownie w efekcie ostracyzmu otoczenia, ale takze w wyniku wlasnych przekonan, ktore, hm, wlasciwie tez sa skutkiem wplywow otocznia). Czytalam tez i slyszalam - z oczywistych powodow zaczelam zglebiac temat - o wielu osobach, ktore potwornie cierpia z powodu swojej homoseksualnosci. Szczegolnie w krajach, w ktorych homoseksualizm nie znajduje akceptacji spolecznej, ale nie tylko. W tym swietle malo prawdopodobne wydaje sie twierdzenie, iz homosklonnosci to tylko "fochy" i wybor danego czlowieka. Albo cos nabytego, a wiec cecha, ktorej - z trudem, ale jednak - mozna by sie pozbyc. O ilez latwiej byc takim, jak wiekszosc.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2021-07-30, 17:52

Бarbаra pisze: 2021-07-30, 17:41
Albertus pisze: 2021-07-29, 22:30
Gdyby skłonność do homoseksualizmu faktycznie byłaby wrodzona to nie miałbym z tym "żadnego problemu" - jest wiele różnych chorób i zaburzeń do których skłonność ma podłoże genetyczne i wrodzone.

Pytanie tylko czy jest to faktycznie udowodnione w przypadku homoseksualizmu?
Raczej nie i watpie, zeby w najblizszej przyszlosci dalo sie to udowodnic. W ogole trudno mi, jako kompletnemu laikowi, wyobrazic soiebie, jak to mialo by byc zrobione, wszak cechy mozgu czy tez umyslu to nie twierdzenie matematyczne: zalozenie, teza, dowod i gotowe. Byc moze, mozna by cos badac na poziomie molekularnym, neuronowym...?
Znam natomiast kilka przykladow ludzi, ktorzy wybrali samobojstwo, nie mogac sobie dac rady ze swoimi sklonnosciami. (Glownie w efekcie ostracyzmu otoczenia, ale takze w wyniku wlasnych przekonan, ktore, hm, wlasciwie tez sa skutkiem wplywow otocznia). Czytalam tez i slyszalam - z oczywistych powodow zaczelam zglebiac temat - o wielu osobach, ktore potwornie cierpia z powodu swojej homoseksualnosci. Szczegolnie w krajach, w ktorych homoseksualizm nie znajduje akceptacji spolecznej, ale nie tylko. W tym swietle malo prawdopodobne wydaje sie twierdzenie, iz homosklonnosci to tylko "fochy" i wybor danego czlowieka. Albo cos nabytego, a wiec cecha, ktorej - z trudem, ale jednak - mozna by sie pozbyc. O ilez latwiej byc takim, jak wiekszosc.
Wszelkie zaburzenia mogą być źródłem cierpień a nawet samobójstw.

Nie wątpię ze pedofile, zoofile, feryszyści i ekshibicjoniści też mogą bardzo cierpieć z powodu swoich zaburzeń a nawet mieć myśli samobójcze z tego powodu. To bardzo przykre.

Uważam jednak że nie mówienie im prawdy o tym ze ich zaburzenia są zaburzeniami, że grzech jest grzechem mogą ich tylko pogrążyć w ich zniewoleniu i zaburzeniu. Dostosowując się do do oczekiwań i potrzeb ludzi o zaburzonej seksualności i poświęcając prawdę na rzecz ich dobrego samopoczucia możemy stać się współwinni ich pogrążaniu się w grzech.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-30, 21:01

@Gzresznik Upadający nie wszystko na płaszczyźnie osobowości jest zbadane, jasne, jednoznaczne, powtarzalne. Psychologia, psychiatria, rozwojówka, psychoterapia to naprawdę szeroka "nauka". Ja interesuję się tym od czasu wieku dojrzewania więc już jakieś 20-25 lat. Teorii, szkół, poglądów, hipotez jest naprawdę wielę, często b. skrajnych. Poza tym każdy z nas jest indywidualnym stwożeniem bożym. To że tak wyczytałeś w literaturze nie oznacza, że tak jest.
(z ciekawości... w jakiej literaturze?)
pozdrawiam

Dodano po 5 minutach 55 sekundach:
Albertus pisze: 2021-07-30, 17:52 Uważam jednak że nie mówienie im prawdy o tym ze ich zaburzenia są zaburzeniami, że grzech jest grzechem mogą ich tylko pogrążyć w ich zniewoleniu i zaburzeniu.
Powtarzajmy więc to głównie samym sobie, bo wszyscy mamy zaburzoną relację z Ojcem i wszyscy pełni jesteśmy grzechu.
Na Prawdę trzeba być jednak gotowym, lub choćby nieco otwartym.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2021-07-30, 21:22

sądzony pisze: 2021-07-30, 21:01
Albertus pisze: 2021-07-30, 17:52 Uważam jednak że nie mówienie im prawdy o tym ze ich zaburzenia są zaburzeniami, że grzech jest grzechem mogą ich tylko pogrążyć w ich zniewoleniu i zaburzeniu.
Powtarzajmy więc to głównie samym sobie, bo wszyscy mamy zaburzoną relację z Ojcem i wszyscy pełni jesteśmy grzechu.
Na Prawdę trzeba być jednak gotowym, lub choćby nieco otwartym.
Całkowicie czymś innym jest ludzka słabość i popadanie w grzech którego wszyscy doświadczamy a czym innym zakłamywanie rzeczywistości i mówienie ze grzech nie jest grzechem, że czarne jest białe że ciemność jest światłością.

Całkowicie czymś innym jest grzesznik, nawet popadający w grzech, nawet homoseksualista ale uznający pokornie że to co robi jest złe, że powinien z tym walczyć , Że potrzebuje pomocy i miłosierdzia Boga w swojej sytuacji a czym innym ktoś kto uważa że stosunki homoseksualne są czymś dobrym a problemem są tylko ludzie którzy nie chcą się dostosować do oczekiwań homoseksualistów.

Już tyle razy ci to pisałem, a sadzę ze jesteś inteligentnym człowiekiem, więc wydaje mi się ze rozumiesz o co chodzi.
Ostatnio zmieniony 2021-07-30, 21:38 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-30, 21:30

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-30, 09:16 Otóż środowisko LGBT oraz - paradoksalnie, nieco mniej jawnie - część środowiska, nazwijmy to umownie, "naszego" przyjęło absurdalne założenie, że jeśli te skłonności są wrodzone, w takim wypadku człowiek nie odpowiada za swoje postępowanie.
Nie rozumiem korelacji pomiędzy "wrodzonościę" (i co się kryje pod tym pojęciem), a brakiem odpowiedzialności.
Czy Twoim zdaniem nasza skłonność do grzechu (jakiegokolwiek) jest "wrodzona" czy nabyta?

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Albertus pisze: 2021-07-30, 21:22 Już tyle razy ci to pisałem, a sadzę ze jesteś inteligentnym człowiekiem, więc wydaje mi się ze rozumiesz o co chodzi.
Najwidoczniej błędnie osądzasz sądzonego.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2021-07-30, 21:36

sądzony pisze: 2021-07-30, 21:30
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-30, 09:16
Najwidoczniej błędnie osądzasz sądzonego.
:)


To znaczy?

Bo jeśli rozumiesz o co mi chodzi to znaczy że celowo bronisz kłamstwa przeciw prawdzie?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-30, 21:41

Albertus pisze: 2021-07-30, 21:36 To znaczy?
To tyczyło się mojej inteligencji.
Albertus pisze: 2021-07-30, 21:36 Bo jeśli rozumiesz o co mi chodzi to znaczy że celowo bronisz kłamstwa przeciw prawdzie?
Widocznie nie rozumiem.
(kłamstwo zawsze jest przeciw prawdzie)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”