Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-10-31, 10:04

sądzony pisze: 2021-10-31, 09:48
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-31, 09:35 tu nie chodzi o odrzucenie meskiej tozsamosci tylko brak pokazania na czym ta meskosc polega, jak sie ona konstytuuje.
Mamy rok Józefowy .... czy męska postawa naprawdę jest we współczesnym świecie jest prohetero ...
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-31, 09:35 . Ojciec psychologicznie spelnia funkcje nauczyciela kim jest Bóg.
Psychologicznie nie, duchowo tak.

na pewno sw józef działał. nie siedzial i nie debatował o wszystkim.... i nie" pytał czym jest prawda". po prostu sie pomódl by ten dzieciak nie zmarnował swego zycia .

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
lambda pisze: 2021-10-31, 09:57
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-31, 09:52
lambda pisze: 2021-10-31, 09:40
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-31, 09:35

tu nie chodzi o odrzucenie meskiej tozsamosci tylko brak pokazania na czym ta meskosc polega, jak sie ona konstytuuje. . Ojciec psychologicznie spelnia funkcje nauczyciela kim jest Bóg.
Co z wszystkimi mężczyznami, którym jako dziecko zmarł ojciec a wcale się malować nie zaczęli?

widzisz róznice miedzy czynem woli, (rozwod i odrzucenie ) a obiektywnym aktem smierci ? i odbiorem przez dziecko ?
Dla dziecka skutek jest podobny. Brak ojca i wzoru. Czyli jak sam napisałeś swoistego nauczyciel.
Nie jest efekt podobny, smierc ojca nie pozostawia rany pod tytułem , mój stary mnie odtracił. w ten obiektywny brak moze wejsc kto inny i tym wzorcem byc. Ale nie kwestia dyskusji. po prostu pomodl sie za dzieciaka.

Ciekawa

Re: Homoseksualizm

Post autor: Ciekawa » 2021-11-01, 17:29

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-03-08, 20:10 Co zrobilibyście, gdyby okazało się, że Wasze dziecko/wnuczę, no ktoś bliski, okazał się być nieheteroseksualny? Nie wiem, bi, homo albo jeszcze jakiś inny. Ciekawy temat. Katolikom dorabia się gębę wstrętnych, nienawistnych względem takich ludzi, a tymczasem Biblia potępia grzech, a nie skłonności, ergo: powinno się ich nadal traktować normalnie. Wątek zainspirowany wątkiem "problem z córką". Czekam na odpowiedzi.
Na pewno nie pozwoliłabym innym katolikom mowić o moim dziecku: nienormalne, wybryk, pomodlimy się aby wyzdrowiał.
Skłonności homoseksualne zaczynają się dośc wcześnie, tylko dziecko wstydzi się powiedzieć, tak przeważnie. Co bym zrobiła? Na pewno nie prowadziłabym go do psychologa bo nie ma terapii osób homoseksualnych, na pewno nie zaprowadzilabym go do chrześcijańśkiego psychologa. Może poleciłabym mu tylko rozmowę z psychologiem żeby ocenił, czy na pewno jest homoseksualistą, czy co tam innego.
Co bym miała zrobić jak syn przyprowadzi do domu kolegę w wieku 15 lat? Wyrzucić? Potrząsnąć? Powiedziałąbym, że na przyprowadzanie partnerów będzie czas jak będzie miał 18 lat. I tak bym tego nie zahamowała, gdyż w wieku dojrzewania na pewno by spełniał odkrywanie płci do której ma pociąg , nawet jak mu zabronię, więc bez sensu.
Sądzę, że powiedziałabym mu, że do czasu pełnoletności żadnych schadzek w domu a po okresie pełnoletności może mi przedstawić kogoś dopiero wtedy, kiedy będzie zakochany z wzajemnością i będą o sobie poważnie myśleć. I żadnych igraszek pod moim dachem.

Jeżeli byłby wierzący mocno, i miałby problem z tożsamością kim jest, to w zależności od wieku poszłabym z nim do psychologa żeby poradził co dalej.
Przypomniałabym mu , że Jezus inaczej widzi związek, ale tylko raz. I do niego należy decyzja, jaką drogę obierze. Ale nie proponowałabym mu żadnych Mszy o uzdrowienie. Wiedziałby na czym polega droga katolika homoseksualnego, że wiąże się to z czystością oraz z samotnością do końca życia.
Natomiast jeśli wybrałby chłopaka a nie życie w czystości, też nie straszyłabym go piekłem. Gdyby zapytał, odpowiedziałabym że nie wiem czy tam trafi, bo jeśli homoseksualizm jest wrodzony, to trudno z tego zrezygnować, i Jezus na pewno oceni sprawiedliwie, czy chodziło o skakanie z kwiatka na kwiatek, czy o miłość. NA pewno wiedziałby że nie popieram "zaliczania" i przygodnego seksu bez relacji uczuciowej. Ale jego życie i robi co chce.
Ostatnio zmieniony 2021-11-01, 17:33 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: lambda » 2021-11-01, 18:24

Ciekawa pisze: 2021-11-01, 17:29 NA pewno wiedziałby że nie popieram "zaliczania" i przygodnego seksu bez relacji uczuciowej. Ale jego życie i robi co chce.
Myślę że można mieć i 100 partnerów i mieć do każdego relacje uczuciowa, czy wtedy już to popierasz?

Ciekawa

Re: Homoseksualizm

Post autor: Ciekawa » 2021-11-01, 18:42

lambda pisze: 2021-11-01, 18:24
Ciekawa pisze: 2021-11-01, 17:29 NA pewno wiedziałby że nie popieram "zaliczania" i przygodnego seksu bez relacji uczuciowej. Ale jego życie i robi co chce.
Myślę że można mieć i 100 partnerów i mieć do każdego relacje uczuciowa, czy wtedy już to popierasz?
Mówię co konkretnie powiedziałąbym dziecku, ale biorę pod uwagę , że może być jak piszesz. I co mam zrobić? Wykopać za drzwi dziecko bo sie dopuszcza zmiany partnerów? Możesz tak robić . Ja tak robić nie będę.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-01, 18:46

lambda pisze: 2021-11-01, 18:24
Ciekawa pisze: 2021-11-01, 17:29 NA pewno wiedziałby że nie popieram "zaliczania" i przygodnego seksu bez relacji uczuciowej. Ale jego życie i robi co chce.
Myślę że można mieć i 100 partnerów i mieć do każdego relacje uczuciowa, czy wtedy już to popierasz?

Homoseksualista goni za spełnieniem swoich potrzeb. Wydawać mu sie np może ze poswieca sie dla.partnera a faktycznie zaspokaja swoja potrzebę docenienia. Albo umiejscowienia sie w swojej fantazji bycia kimś kim chcialby w sposób utajony być. Itd.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: lambda » 2021-11-01, 18:47

Ciekawa pisze: 2021-11-01, 18:42
lambda pisze: 2021-11-01, 18:24
Ciekawa pisze: 2021-11-01, 17:29 NA pewno wiedziałby że nie popieram "zaliczania" i przygodnego seksu bez relacji uczuciowej. Ale jego życie i robi co chce.
Myślę że można mieć i 100 partnerów i mieć do każdego relacje uczuciowa, czy wtedy już to popierasz?
Mówię co konkretnie powiedziałąbym dziecku, ale biorę pod uwagę , że może być jak piszesz. I co mam zrobić? Wykopać za drzwi dziecko bo sie dopuszcza zmiany partnerów? Możesz tak robić . Ja tak robić nie będę.
A gdzie ja coś pisałam o wykopywaniu?
Wkolko tworzysz jakieś założenia o których nikt nie pisał.
Pozatym córka autorki wątku do którego się odnosisz już z nią nie mieszka, bo jest dorosła.
Ostatnio zmieniony 2021-11-01, 18:58 przez lambda, łącznie zmieniany 2 razy.

Ciekawa

Re: Homoseksualizm

Post autor: Ciekawa » 2021-11-01, 19:04

Ja pisze niezależnie od tego co pisze kto inny, a często rodzice wykopują swoje dzieci z domu za LGBT, e tam czepiasz się słówek. Można kogoś wykopać za drzwi nie mieszkając z nim na ŚWIĘTA, weż lambda już przestań pisać, co mam pisać i czemu to piszę a tamtego nie. Jak dzieci:P

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-01, 18:46
lambda pisze: 2021-11-01, 18:24
Ciekawa pisze: 2021-11-01, 17:29 NA pewno wiedziałby że nie popieram "zaliczania" i przygodnego seksu bez relacji uczuciowej. Ale jego życie i robi co chce.
Myślę że można mieć i 100 partnerów i mieć do każdego relacje uczuciowa, czy wtedy już to popierasz?

Homoseksualista goni za spełnieniem swoich potrzeb. Wydawać mu sie np może ze poswieca sie dla.partnera a faktycznie zaspokaja swoja potrzebę docenienia. Albo umiejscowienia sie w swojej fantazji bycia kimś kim chcialby w sposób utajony być. Itd.
:-o

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-11-01, 20:42

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-01, 18:46 Homoseksualista goni za spełnieniem swoich potrzeb. Wydawać mu sie np może ze poswieca sie dla.partnera a faktycznie zaspokaja swoja potrzebę docenienia. Albo umiejscowienia sie w swojej fantazji bycia kimś kim chcialby w sposób utajony być. Itd.
Wybacz, ale heteryk robi toćka w toćkę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-01, 20:59

sądzony pisze: 2021-11-01, 20:42
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-01, 18:46 Homoseksualista goni za spełnieniem swoich potrzeb. Wydawać mu sie np może ze poswieca sie dla.partnera a faktycznie zaspokaja swoja potrzebę docenienia. Albo umiejscowienia sie w swojej fantazji bycia kimś kim chcialby w sposób utajony być. Itd.
Wybacz, ale heteryk robi toćka w toćkę.
No nie wiem ale jden facet drugiemu nie nadstawi tylka jesi podświadomie nie widzi sie w roli płci przeciwnej. A słowo heteryk jest takim samym określeniem dla LGBT jak dla straightow słowo homos czy żydów słowo goj...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-11-01, 21:03

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-01, 20:59
sądzony pisze: 2021-11-01, 20:42
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-01, 18:46 Homoseksualista goni za spełnieniem swoich potrzeb. Wydawać mu sie np może ze poswieca sie dla.partnera a faktycznie zaspokaja swoja potrzebę docenienia. Albo umiejscowienia sie w swojej fantazji bycia kimś kim chcialby w sposób utajony być. Itd.
Wybacz, ale heteryk robi toćka w toćkę.
No nie wiem ale jden facet drugiemu nie nadstawi tylka jesi podświadomie nie widzi sie w roli płci przeciwnej.
Opisałeś pewien schemat, który dotyczy wszystkich. Nie jest szczególny dla homoseksualisty.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-01, 21:23

Napisze wprost..Jesli ktoś w swoich fantazjach widzi starsze panie np to nie jest heterykiem ale gerontofilem , jeśli dzieci to pedofilem. Itd itp. Jeśli marzy by zdradzać swoja zone jest po prostu ku...rzem. Itd. Itp.. Nie chce być inaczej. Sam wiesz a jak nie wiesz to.spytaj swojej zony jakie znaczenie maja ukryte marzenia. Jako katolik winienes wiedzieć ze myśli , zwłaszcza te pielegnowane potrafią być grzechem. Co ci mogę napisać. Inne parafilie sa leczone ..nad ta parafilia zrobiono glosowanie i nazwano to eufilia.

Ciekawa

Re: Homoseksualizm

Post autor: Ciekawa » 2021-11-01, 21:27

@Gzresznik Upadający okej, ale napisałeś że wyleczyłeś się z homoseksualizmu. To się pytam jak.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-01, 21:36

W ilu watkach prowadzimy te dyskusje ? Pokrotce , psychoterapia pokazujaca gdzie nie zafunkcjonowalo. Dużo modlitw. Pare jeszcze innych sciezek. Miedzy innymi modlitwy uwolnienia Długie lata . Wiele upadkow. Ćwiczenie sie w wybaczaniu. Uczenie sie męskości od nowa. I najważniejsze. Nie ufanie klamstwom.ze taki sie już urodziłem. Gdziekolwiek to usłyszałem. I od kogo. I stawanie w prawdzie i nie uciekanie np.od przyznania sie ze ja to lubiłem , ze.mi sie to podobało,.ze dawało przyjemność. I zaspokajalo te straszne wyrwy które zrobili inni.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-11-02, 07:56

@Gzresznik Upadający skoro się wyleczyłeś, rozumiem, że masz żonę i rodzinę?
Nie musisz odpowiadać.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-02, 08:51

W trakcie nabywania. ☺ Ale 20 lat stracone bo wielu oswieconych mówili ze to naturalne i nie da sie z tym walczyć. A ja glupi wierzylem kłamcom i ignorantom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”