Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-11-02, 08:54

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-02, 08:51 W trakcie nabywania. ☺ Ale 20 lat stracone bo wielu oswieconych mówili ze to naturalne i nie da sie z tym walczyć. A ja glupi wierzylem kłamcom i ignorantom.
Nie patrz na to jak na stratę, a Drogę.
To zmienia perspektywę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-02, 09:36

sądzony pisze: 2021-11-02, 08:54
Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-02, 08:51 W trakcie nabywania. ☺ Ale 20 lat stracone bo wielu oswieconych mówili ze to naturalne i nie da sie z tym walczyć. A ja glupi wierzylem kłamcom i ignorantom.
Nie patrz na to jak na stratę, a Drogę.
To zmienia perspektywę.

Dlatego robię wszystko by inni za dlugiej drogi takiej nie mieli.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-12-29, 12:51

Swego czasu był tu spor o to czy wychowanie , brak, maja wlyw na mozg , budowę etc takie cos znalazłem https://www.wp.pl/?s=parenting.pl%2Fcho ... bparenting

zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 18 times

Re: Koniec świata

Post autor: zdrogi » 2022-02-08, 17:56

Generalnie to smuci mnie skądinąd w ciekawej dyskusji jak wiele osób tak łatwo stawia w jednej linii faszyzm, komunizm, rasizm i ludzi lgbt nazywając ich ideologią. Moim zdaniem jest to wysoce nieodpowiedzialne, przecież wszystkie te reżimy tępiły ludzi homoseksualnych, a nawet ich zabijały. Należy tylko ubolewać, że ktoś wykształcony, wierzący i z tą wiarą obnoszący się publicznie, na własny użytek i do czerpania z tego korzyści świadomie w przestrzeń publiczną wprowadza określenie równając ludzi do ideologii, czy taki człowiek nie popełnia grzechu ciężkiego, zwłaszcza, że robi to świadomie. To co widzimy na ulicy to skrajna reprezentacja środowisk lgbt, która jest odpowiedzą na skrajne postawy prawicowych środowisk, mieniących się obrońcami wiary i moralności. Najgorsze jest to, że skrajność rodzi skrajność, atak odwet. Przypomina mi się jak naście lat temu mojej siostrze udzielał ślubu ksiądz, który był homoseksualny, był to niezwykły człowiek umiejący przekazać ewangelię i zjednywać sobie ludzi, być może właśnie z powodu innej wrażliwości. Gdy odchodził po 8 latach wszyscy parafianie autentyczne tego żałowali. I choć nie jestem jakimś specjalnym miłośnikiem homoseksualistów, nigdy nie odmówiłbym mu człowieczeństwa, nie próbowałbym go leczyć, nie wmawiałbym mu fanaberii czy grzechu, bo takim go stworzył Bóg. Homoseksualizm to nie są żadne wartości, ci ludzie są zarówno katolikami, żydami muzułmanami, wegetarianami, ludźmi obok nas, którzy z jakiegoś powodu pewne obszary życia człowieka odbierają inaczej niż my.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Koniec świata

Post autor: Albertus » 2022-02-08, 19:07

zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 Generalnie to smuci mnie skądinąd w ciekawej dyskusji jak wiele osób tak łatwo stawia w jednej linii faszyzm, komunizm, rasizm i ludzi lgbt nazywając ich ideologią.
Nikt nie nazywa żadnych ludzi ideologią. To byłoby bez sensu. Ludzie to ludzie a ideologia to ideologia.


Poza tym nie ma niczego złego w słowie ideologia. Ideologia to z grubsza system poglądów na temat otaczającej nas rzeczywistości wspólny dla jakiejś grupy ludzi. Ideologia nie musi być zła. To czy jest dobra czy zła zależy od tego jakie to poglądy.

Mam pytanie do ciebie czy faszyzm to ideologia czy ludzie?

Dodano po 4 minutach 9 sekundach:
zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 Moim zdaniem jest to wysoce nieodpowiedzialne, przecież wszystkie te reżimy tępiły ludzi homoseksualnych, a nawet ich zabijały.
Ale co ma wspólnego prześladowanie homoseksualistów z ideologią LGBT?

Homoseksualiści to homoseksualiści a ideologia to ideologia. To że ktoś jest homoseksualistą nie oznacza że wyznaje ideologię LGBT. Może być nawet jej przeciwnikiem.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 Należy tylko ubolewać, że ktoś wykształcony, wierzący i z tą wiarą obnoszący się publicznie, na własny użytek i do czerpania z tego korzyści świadomie w przestrzeń publiczną wprowadza określenie równając ludzi do ideologii, czy taki człowiek nie popełnia grzechu ciężkiego, zwłaszcza, że robi to świadomie.
Ale kto tak robi i w jaki sposób?

Co to znaczy " równać ludzi do ideologii"? W jaki konkretnie sposób ktoś to robi?

Dodano po 4 minutach 10 sekundach:
zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 To co widzimy na ulicy to skrajna reprezentacja środowisk lgbt, która jest odpowiedzą na skrajne postawy prawicowych środowisk, mieniących się obrońcami wiary i moralności. Najgorsze jest to, że skrajność rodzi skrajność, atak odwet.
Moim zdaniem jest odwrotnie

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Koniec świata

Post autor: Andej » 2022-02-08, 19:23

Albertus pisze: 2022-02-08, 19:14
zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 Generalnie to smuci mnie skądinąd w ciekawej dyskusji jak wiele osób tak łatwo stawia w jednej linii faszyzm, komunizm, rasizm i ludzi lgbt nazywając ich ideologią.
Nikt nie nazywa żadnych ludzi ideologią. To byłoby bez sensu. Ludzie to ludzie a ideologia to ideologia.
Tak jest.
Mnie smuci to, że ktoś bez głębszej refleksji powtarza slogany podrzucane przez liberolewicową propagandę.

Albertus ma całkowitą rację. Krytykujemy ideologię jednocześnie kochając ludzi. Kochając faszystę moge potępiać ideologię faszyzmu.

Niepokoi mnie to, że tak łatwo stawia w jednej linii faszyzm, komunizm, rasizm, bo świadczy to o totalnym braku zrozumienia czym są te ideologie. Świadczy o braku zróżnicowania między faszyzmem i braku odróżniania go od nazizmu, który rzeczywiście jest bliźniaczy do komunizmu. Różnią tylko kolorem I przymiotnikiem dodawanym, do słowa socjalizm. Choć rzeczywiście oba mają w sobie coś z rasimu.

Szokujące jest dla mnie to, że tak łatwo stawia w jednej linii faszyzm, komunizm, rasizm i ludzi lgbt. Jak można ideologię stawiać na równi z ludźmi. Obojętne jakimi. Po prostu z ludźmi? Zastanawiam się, czy wynika to ze złej woli, czy z ignorancji? A może lemingizmu poddającego się wszechobecnej propagandzie. A może spowodowane jest to lewicową poprawnością polityczną.

Zdrogi, modlę się o światło Ducha świętego dla Ciebie. O miłość do ludzi i odróżnianie ich od ideologii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2022-02-08, 19:30

zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 Przypomina mi się jak naście lat temu mojej siostrze udzielał ślubu ksiądz, który był homoseksualny, był to niezwykły człowiek umiejący przekazać ewangelię i zjednywać sobie ludzi, być może właśnie z powodu innej wrażliwości. Gdy odchodził po 8 latach wszyscy parafianie autentyczne tego żałowali. I choć nie jestem jakimś specjalnym miłośnikiem homoseksualistów, nigdy nie odmówiłbym mu człowieczeństwa, nie próbowałbym go leczyć, nie wmawiałbym mu fanaberii czy grzechu, bo takim go stworzył Bóg
Homoseksualizm nie jest grzechem. Jeśli ktoś walczy z tymi skłonnościami i nie ulega im to homoseksualizm może się nawet stać( tak przypuszczam) krzyżem chwalebnym i drogą do świętości. Grzechem jest natomiast uprawianie seksualnych stosunków pozamałżeńskich a tym bardziej homoseksualnych bo dochodzi tutaj jeszcze to że jest to sprzeczne z naturą.

Homoseksualizm nie jest grzechem ale jest zaburzeniem seksualnym. Dlaczego uważasz że nie powinno się próbować leczyć zaburzeń seksualnych i pomagać ludziom się od nich wyzwolić?

Mam pytanie do ciebie:

Czy uważasz że fetyszystów, zoofili, ekshibicjonistów, masochistów też stworzył takimi Bóg?

A pedofili i sadystów seksualnych też?

Dodano po 6 minutach 11 sekundach:
zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 Homoseksualizm to nie są żadne wartości, ci ludzie są zarówno katolikami, żydami muzułmanami, wegetarianami, ludźmi obok nas, którzy z jakiegoś powodu pewne obszary życia człowieka odbierają inaczej niż my.
Masz rację. Homoseksualizm to nie są żadne wartości. To jest zaburzenie seksualności dotykające niektórych ludzi. Bycie homoseksualistą nie jest tożsame z ideologią lgbt.

Ci ludzie są zarówno katolikami, żydami muzułmanami, wegetarianami, ludźmi obok nas podobnie jak fetyszyści i ekshibicjoniści i inne osoby dotknięte różnymi zaburzeniami seksualności
Ostatnio zmieniony 2022-02-08, 20:08 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Koniec świata

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-08, 20:30

zdrogi pisze: 2022-02-08, 17:56 Generalnie to smuci mnie skądinąd w ciekawej dyskusji jak wiele osób tak łatwo stawia w jednej linii faszyzm, komunizm, rasizm i ludzi lgbt nazywając ich ideologią.
Pierwszy błąd: Ideologia nie ogranicza się do negatywów. Bywają ideologie pozytywne, więc nie ma co identyfikować rozmowy o ideologii z identyfikowaniem owej ideologii z "faszyzmem, komunizmem i rasizmem".

Drugi błąd: Jak tu już wspomniano, niekoniecznie osoba homoseksualna musi być wyznawczynią ideologii LGBT(Q).
Z drugiej strony nie każdy wyznawca tej ideologii jest homoseksualny.
Natomiast niestety, ideologia LGBT istnieje i bywa wyznawana.
Moim zdaniem jest to wysoce nieodpowiedzialne, przecież wszystkie te reżimy tępiły ludzi homoseksualnych, a nawet ich zabijały.
Trzeci błąd: to, że jedna zła ideologia tępiła drugą, nie oznacza ani trochę, ze ta druga jest w porządku.
Nie ja wspominałem tu o komunizmie i faszyzmie, ale skoro z tym wyjechałeś, to chciałbym przypomnieć, że komunizm zwalczał faszyzm, a faszyzm komunizm...
Należy tylko ubolewać, że ktoś wykształcony, wierzący i z tą wiarą obnoszący się publicznie, na własny użytek i do czerpania z tego korzyści świadomie w przestrzeń publiczną wprowadza określenie równając ludzi do ideologii, czy taki człowiek nie popełnia grzechu ciężkiego, zwłaszcza, że robi to świadomie.
Czwarty błąd: to, że ktoś mówi o tym, że istnieje jakaś ideologia, nie oznacza, iż "równa ludzi do ideologii". Po prostu mówi, że istnieje taka ideologia i że są tacy, którzy ją wyznają.
To tak, jakbyś rwał szaty że ktoś twierdzi, że istnieje ideologia komunistyczna, bo "przyrównuje ludzi do ideologii".
Absurd.
A przy okazji: czy jeśli ktoś (np. Ty) bezpodstawne pomawia kogoś, iż wypowiada się na ten temat "do czerpania z tego korzyści", "czy taki człowiek nie popełnia grzechu ciężkiego"?
Pomyśl nad tym.
To co widzimy na ulicy to skrajna reprezentacja środowisk lgbt, która jest odpowiedzą na skrajne postawy prawicowych środowisk, mieniących się obrońcami wiary i moralności.
Różnica jest kolosalna.
W przeciwieństwie do wybryków chuliganów "anty LGBT" (których zresztą zupełnie bezpodstawnie identyfikujesz z prawicą, ale to inny temat), chuligani drugiej strony (będący ową "skrajną reprezentacją środowisk LGBT" )jest:
  • wspierani przez środowisko LGBT (w praktyce nie zdarza się by "środowiska" potępiły jakiekolwiek przegięcie tej "reprezentacji" - wręcz przeciwnie. Za to wybryki "drugiej skrajności" są natychmiast (słusznie) potępiane, i to także przez ludzi ze strony "prawicowej"
  • bezkarni
  • aprobujący przemoc
  • rozszerzający listę hejtowanych dalece poza grono ludzi hejtujących LGBT - przykładem jest seria agresji na księży czy profanacji
Najgorsze jest to, że skrajność rodzi skrajność, atak odwet.
Owszem. Tyle, że z pewnością inaczej identyfikujemy tę skrajność, która "rodzi" i tę, która "jest rodzona".
Przypomina mi się jak naście lat temu mojej siostrze udzielał ślubu ksiądz, który był homoseksualny, był to niezwykły człowiek umiejący przekazać ewangelię i zjednywać sobie ludzi, być może właśnie z powodu innej wrażliwości. Gdy odchodził po 8 latach wszyscy parafianie autentyczne tego żałowali. I choć nie jestem jakimś specjalnym miłośnikiem homoseksualistów, nigdy nie odmówiłbym mu człowieczeństwa, nie próbowałbym go leczyć, nie wmawiałbym mu fanaberii czy grzechu, bo takim go stworzył Bóg.
Oczywiście. Homoseksualizm to szczególnie trudna droga do świętości. Ludzie którzy sa homoseksualistami ale nie czynią czynów homoseksualnych godni są najwyższego podziwu. I taka jest nauka Kościoła.
WIęcej na ten temat pisałem np. tu viewtopic.php?p=15768#p15768
Co ani trochę nie oznacza, ze uprawianie homoseksualizmu jest dobre. I, jeśli ów ksiądz dopuszczałby się czynów homoseksualnych, to oczywiście by grzeszył, i to ciężko.

Natomiast dlaczego utożsamiasz umożliwienie leczenia z "odmawianiem człowieczeństwa"?!
Nikt przecież nikogo do takiego leczenia nie zmusza, a jest sporo homoseksualistów, którzy go poszukują. Sam znam przypadki ludzi, którzy przeszli terapię z pozytywnym skutkiem. Co oczywiście nie oznacza, ze (1)każdy rodzaj terapii (2)w stosunku do każdego homoseksualisty ma sens (to szeroki temat, nie chcę go przesadnie tu rozwijać).
Homoseksualizm to nie są żadne wartości, ci ludzie są zarówno katolikami, żydami muzułmanami, wegetarianami, ludźmi obok nas, którzy z jakiegoś powodu pewne obszary życia człowieka odbierają inaczej niż my.
Oczywiście. Homoseksualizm to po prostu zboczenie (choć unikałbym tego słowa w rozmowach z homoseksualistami, taki jak nie mówię do nikogo "ty gruźliku") - coś, co jest niezawinione. Jest obojętny moralnie jako skłonność. Nie jest obojętny, jeśli człowiek nią dotknięty dopuszcza się czynów homoseksualnych.
Ostatnio zmieniony 2022-02-08, 20:31 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Koniec świata

Post autor: sądzony » 2022-02-09, 08:39

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-08, 20:30 Co ani trochę nie oznacza, ze uprawianie homoseksualizmu jest dobre.
za wiki:
Homoseksualizm (z greki ὁμόιος homoios „taki sam, równy” oraz z łac. sexualis „płciowy”[1]; też: homoseksualność[2]) – pociąg romantyczny, seksualny lub zachowanie seksualne pomiędzy osobami tej samej płci.

Co to jest "uprawianie" homoseksualizmu? Mam rozumieć, że pociąg romantyczny czy seksualny do osoby płci tożsamej jest zły?
Nie. Nie jest zły, bo nie jest od nas zależny lecz może prowadzić do grzechu czyli czynu homoseksualnego.

Tak samo jak mój pociąg romantyczny lub seksualny (całkowicie heteroseksualny) może prowadzić do grzesznego czynu heteroseksualnego.

Homoseksualizm lub heteroseksualizm to "zespół cech" (wrodzonych i/lub nabytych) i nie rozumiem jak można go "uprawiać".
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-08, 20:30 Homoseksualizm to po prostu zboczenie ...
Homoseksualizm może objawiać się zboczeniem
w taki sam sposób w jaki może objawiać się zboczeniem heteroseksualizm.

Prędzej nazwiesz zboczeńcem heteroseksualistę, który nie umie zapanować nad swoim popędem i zalicza panienki na lewo i prawo, niż homoseksualistę, który całkowicie panuje nad swoimi popędami.

Chyba, że się mylę.
Ostatnio zmieniony 2022-02-09, 08:52 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Koniec świata

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-09, 09:20

sądzony pisze: 2022-02-09, 08:39 Co to jest "uprawianie" homoseksualizmu?
Dopuszczanie się czynów homoseksualnych.
Mam rozumieć, że pociąg romantyczny czy seksualny do osoby płci tożsamej jest zły?
Nie. Nie jest zły, bo nie jest od nas zależny lecz może prowadzić do grzechu czyli czynu homoseksualnego.
Mylisz 2 pojęcia:
  • winę za skłonności homoseksualne (to, że są one obojętne moralnie względem osoby nimi dotkniętej, napisałem już powyżej)
  • same skłonności (są oczywiście złe, tak jak każda choroby czy przypadłość).
Czyli : nikt nie jest winien swoich skłonności (podobnie jak nie jest winien np. wrodzonego kalectwa czy choroby), ale to nie znaczy, że są one dobre.
Tak samo jak mój pociąg romantyczny lub seksualny (całkowicie heteroseksualny) może prowadzić do grzesznego czynu heteroseksualnego.
Nie tak samo, bowiem pociąg homoseksualny nigdy nie prowadzi do czynów nie-grzesznych, są one zawsze, nieusuwalnie złe.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-08, 20:30 Homoseksualizm to po prostu zboczenie ...
Homoseksualizm może objawiać się zboczeniem [/quote]Nie. Zboczenie to posiadane skłonności. Ktoś może być dotknięty zboczeniem i nie "praktykować go" - to, jak napisałem, (trudna) droga do świętości.
Prędzej nazwiesz zboczeńcem heteroseksualistę, który nie umie zapanować nad swoim popędem i zalicza panienki na lewo i prawo, niż homoseksualistę, który całkowicie panuje nad swoimi popędami.
Nie. Mylisz rozpustę ze zboczeniem.
Chyba, że się mylę.
Tak, całkowicie.
Niepotrzebnie komplikujesz i gmatwasz proste sprawy. To naprawdę nie jest ani głębokie ani filozoficzne.
Ponownie odsyłam do viewtopic.php?p=15768#p15768
Ostatnio zmieniony 2022-02-09, 09:27 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-02-09, 10:22

Wystarczy się rozejrzeć, by jednoznacznie stwierdzić, że heterycy dopuszczają się większej ilości czynów grzesznych w kontekście seksualności niż homoseksualiści.
"Uprawianie heteroseksualizmu" jest równie grzeszne.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-09, 09:20 Nie tak samo, bowiem pociąg homoseksualny nigdy nie prowadzi do czynów nie-grzesznych, są one zawsze, nieusuwalnie złe.
Dziwne. do czynów nie grzesznych nigdy, a do świętości się zdarza .... hmm
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-09, 09:20 Nie. Zboczenie to posiadane skłonności.
Każdy z nas ma skłonności do grzechu.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-09, 09:20 Nie. Mylisz rozpustę ze zboczeniem.
A to rozpusta jest „chodzeniem właściwą drogą”…
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-09, 10:45

sądzony pisze: 2022-02-09, 10:22 Wystarczy się rozejrzeć, by jednoznacznie stwierdzić, że heterycy dopuszczają się większej ilości czynów grzesznych w kontekście seksualności niż homoseksualiści.
I co z tego?
"Uprawianie heteroseksualizmu" jest równie grzeszne.
Nie. Może nie być grzeszne. Na przykład w małżeństwie
sądzony pisze:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-09, 09:20 Nie tak samo, bowiem pociąg homoseksualny nigdy nie prowadzi do czynów nie-grzesznych, są one zawsze, nieusuwalnie złe.
Dziwne. do czynów nie grzesznych nigdy, a do świętości się zdarza .... hmm
Nie. Do świętości doprowadza opieranie się złym skłonnościom, a nie ich posiadanie.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-09, 09:20 Nie. Zboczenie to posiadane skłonności.
Każdy z nas ma skłonności do grzechu.
I co z tego?
W jaki sposób jedno zło ma usprawiedliwiać inne?
Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-09, 09:20 Nie. Mylisz rozpustę ze zboczeniem.
A to rozpusta jest „chodzeniem właściwą drogą”…
Nie. Jest czymś innym niż zboczenie.
Jesli zatracimy znaczenie słów, rozmowa stanie się niemożliwa. Dlatego słowo "zboczenie" oznacza zboczenie, a słowo "rozpusta" - oznacza rozpusta. Gdyby wszystkie słowa znaczyły to samo, niepotrzebne byłoby istnienie wielu słów.

@sadzony, wpadasz kolejny raz w manierę pseudofilozoficznych gierek słownych. Nie wchodzę w to, bo do niczego nie doprowadza.
Ostatnio zmieniony 2022-02-09, 11:14 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2022-02-09, 15:44

sądzony pisze: 2022-02-09, 10:22 Wystarczy się rozejrzeć, by jednoznacznie stwierdzić, że heterycy dopuszczają się większej ilości czynów grzesznych w kontekście seksualności niż homoseksualiści.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czy porównujesz swoje czyny z zakresu seksualności z czynami jakiegoś bliskiego Ci geja? No, chyba, że jak poniżej twierdzisz, każdy kontakt seksualny z żoną uważasz, za grzeszny. Ale i wtedy nie mam pewności, że na pewno czynisz więcej zła. Więcej, jestem przekonany, że jest inaczej.
sądzony pisze: 2022-02-09, 10:22"Uprawianie heteroseksualizmu" jest równie grzeszne.
Ciekaw jestem, czy powyższe wyznanie jest żartem, lapsusem? Na prawdę uważasz, że seksualne zbliżenie z żoną jest grzeszne?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Koniec świata

Post autor: Albertus » 2022-02-09, 16:25

sądzony pisze: 2022-02-09, 08:39
Mam rozumieć, że pociąg romantyczny czy seksualny do osoby płci tożsamej jest zły?
Nie. Nie jest zły, bo nie jest od nas zależny lecz może prowadzić do grzechu czyli czynu homoseksualnego.

Tak samo jak mój pociąg romantyczny lub seksualny (całkowicie heteroseksualny) może prowadzić do grzesznego czynu heteroseksualnego.
Pociąg romantyczny czy seksualny do osoby tej samej płci jest oczywiście zły, nie koniecznie jest grzechem ale zawsze jest sprzecznym z naturą zaburzeniem seksualności ludzkiej i taki pociąg niczemu dobremu służyć nie może i nie służy.

Natomiast pociąg romantyczny lub seksualny może być bardzo dobry gdy służy stworzeniu rodziny i płodzeniu dzieci.

I ten pociąg heteroseksualny jest dobry bo jest zgodny z naturą. Złe jest tylko nieopanowanie tego pociągu gdy jest skierowany do osób których nie powinien dotyczyć.

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
sądzony pisze: 2022-02-09, 08:39 Prędzej nazwiesz zboczeńcem heteroseksualistę, który nie umie zapanować nad swoim popędem i zalicza panienki na lewo i prawo, niż homoseksualistę, który całkowicie panuje nad swoimi popędami.
Homoseksualista który całkowicie panuje nad swoimi popędami może być na drodze do świętości jako niosący zwycięsko swój krzyż.

Ale właśnie dlatego że zaburzenie seksualności które go dotyka nie jest czymś dobrym tylko czymś z czym musi się zmagać.
Ostatnio zmieniony 2022-02-09, 17:58 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 18 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: zdrogi » 2022-02-09, 18:19

Na początek czy ktoś z was może scharakteryzować ideologie lgbt bo jakoś nigdzie nie mogę znaleźć definicji tegoż tworu czy jakby ram. Bo co do faszyzmu komunizmu, rasizmu, i innych systemów czy wyznań to raczej sprawa jest jasna. Co do pytania kto ludzi homoseksualnych sprowadza do ideologii traktuję jako taki żarcik na zaczepkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”