Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-05, 06:48

SynJana pisze: 2022-07-05, 06:44 Które konkretnie?
Przepraszam Cię. Pomyliłem nicki. Dzięki za upomnienie. :)

Dodano po 24 minutach 53 sekundach:
SynJana pisze: 2022-07-01, 17:13 Masz może jakieś info o wypieraniu wspomnień oraz o tworzeniu fałszywych?
Nie jestem psychologiem ale wydaje mi się, że gdy jakieś bardzo traumatyczne wspomnienie (lub nawet nie wspomnienie, a w czasie rzeczywistym) jest wypierane, to psychika, by nie zareagować fugą pamięciową (amnezją) generuje dysocjację, która pełni pewną ciągłość.
SynJana pisze: 2022-07-01, 17:13 Pojawia się tu motyw odkrywania wypartych wspomnień.
To dość powszechne. Na tym pracował Freud. Choć on oczywiście nie do końca właściwie wszystko interpretował. Praca w gabinecie psychoterapeutycznym obecnie bardziej polega na reinterpretacji doświadczeń czyli na odkrywaniu "prawdziwszych" znaczeń przeżyć "zakrytych" poprzez mechanizmy obronne.
SynJana pisze: 2022-07-01, 17:13 Czy możliwe jest, że na np egzorcyzmach tworzymy fałszywe wspomnienia?
Moim zdaniem nie.
Gdybym miał spróbować tłumaczyć opętania i egzorcyzmy psychologią skupiłbym się raczej na "wylaniu", "owładnięciu" ego przez jungowski archetyp cienia. Owładnięcie to wynikać może z żadnego lub b. słabego kontaktu ze swym wnętrzem, głębią, grzechem, złem, seksualnością, popędem śmierci itd.
SynJana pisze: 2022-07-01, 17:13 Na podobnej zasadzie jak fałszywe przyznania się do winy na przesłuchaniu?
Tego nie rozumiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 20 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: SynJana » 2022-07-05, 13:59

Chodzi mi o mechanizm, dzięki któremu możemy wprowadzać komuś fałszywe wspomnienia. Było doświadczenie w którym osobie mówiono, z zgubiła się jako dziecko i w określonych warunkach osoba przyjmowała to wspomnienie jako prawdziwe i nawet przypominała sobie detale pomimo tego, że nigdy nie miało to miejsca. Podobne rzeczy mają czasami miejsce na przesłuchaniach w trakcie śledztwa, gdzie można kogoś przekonać, że faktycznie dokonał zbrodni. Mam wrażenie, że przy egzorcyzmach może funkcjonować podobny mechanizm w którym osobie sugeruje się źródło jej problemów, a wtedy ta osoba sama rozwija to 'wspomnienie'. Dla takiej osoby może to wyglądac jak odkrywanie wypartego wspomnienia.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-05, 14:14

SynJana pisze: 2022-07-05, 13:59 Chodzi mi o mechanizm, dzięki któremu możemy wprowadzać komuś fałszywe wspomnienia. Było doświadczenie w którym osobie mówiono, z zgubiła się jako dziecko i w określonych warunkach osoba przyjmowała to wspomnienie jako prawdziwe i nawet przypominała sobie detale pomimo tego, że nigdy nie miało to miejsca. Podobne rzeczy mają czasami miejsce na przesłuchaniach w trakcie śledztwa, gdzie można kogoś przekonać, że faktycznie dokonał zbrodni. Mam wrażenie, że przy egzorcyzmach może funkcjonować podobny mechanizm w którym osobie sugeruje się źródło jej problemów, a wtedy ta osoba sama rozwija to 'wspomnienie'. Dla takiej osoby może to wyglądac jak odkrywanie wypartego wspomnienia.
Nie znam się na egzorcyzmach. Nie interesuję się tym. Lubię natomiast horrory w tym temacie.
Rozumiem o co pytasz. Tak. Wydaje mi się, że z psychologicznego punktu widzenia jest to możliwe. Nawet b. możliwe.
Wydaje mi się nawet, że spora część przypadków może tak działać. Nie sądzę jednak, że jest tak zawsze.
Wydaje mi się, że jest zło, które może zawładnąć człowiekiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-05, 14:42

Jeżeli terapeuta/śledczy/egzorcysta a nawet czasami rodzic ma złą wolę, kiepskie umiejętności lub zapędy do manipulacji, to oczywiście wiele może człowiekowi napsuć. Nie jest to jakaś szczególna cecha egzorcyzmów.
Poza tym egzorcyzmy w zasadnie nie odnoszą się do wspomnień (przynajmniej katolickie, wiem, ze "Zieloni" widzą to inaczej).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2022-07-05, 15:22

SynJana pisze: 2022-07-05, 13:59. Mam wrażenie, że przy egzorcyzmach może funkcjonować podobny mechanizm w którym osobie sugeruje się źródło jej problemów, a wtedy ta osoba sama rozwija to 'wspomnienie'.
Uważam, ze to mylne wrażenia. I wg mnie bezpodstawne. Albowiem egzorcyzmy nie przypominają prania mózgu. Ani indoktrynacji. Wydaje mi się, że działają w przeciwnym kierunku. Nie w kierunku wpojenia komuś czegoś nowego, ale w kierunku pozbycia się czegoś.
Poza tym, są poprzedzane badaniami psychiatrycznymi. Często, przynajmniej ostatnio, rejestrowane.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-05, 15:32

Myślę, że "opętanie" może pełnić podobną funkcję jak "choroba" będąca często delegacją jednostki z zaburzonego systemu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2022-07-05, 17:01

Nie raz byłem jednostką na delegacji z firmy o zaburzonym systemie. A zaburzony system trwał przez większość mojego życia, a później pozostały relikty. I to w wielkiej ilości. Zresztą, do dziś się je spotyka. Z pewnością było to chore. Natomiast wątpię, aby miało związek z opętaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-05, 17:30

To dość oczywiste.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-05, 17:52

Andej pisze: 2022-07-05, 17:01 Nie raz byłem jednostką na delegacji z firmy o zaburzonym systemie. A zaburzony system trwał przez większość mojego życia, a później pozostały relikty. I to w wielkiej ilości. Zresztą, do dziś się je spotyka. Z pewnością było to chore. Natomiast wątpię, aby miało związek z opętaniem.
Gdybyś spotkał osobę opętaną - przynajmniej w stanie "aktywnym" - nie miałbyś raczej wątpliwości.
Mi raz zdarzyło się rozmawiać z taką osobą przez telefon - jest to bardzo silne doświadczenie, wręcz jednoznaczne. Choć zapewne wiecie z forum, jak sceptycznie i niechętnie odnoszę się do różnych "niezwykłości" tu nie miałem żadnych wątpliwości.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-07-05, 23:00

A co przekonnało ? jakie gwarancje że nie był to świr z nerwicą eklezjogenną ? wypomniał niewyspowiadane rzeczy ? Czy już tak wątpiłeś że ktoś w swiecie duchowym nacisnał temu złemu duszkowi na odcisk by się ujawnił i zaczął się drzeć ?

stasiekb100
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 10 maja 2022
Lokalizacja: pow. ciechanowski
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 13 times
Been thanked: 14 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: stasiekb100 » 2022-07-05, 23:50

Ja miałem raz manifestację demoniczną, jak powiedziałem mężczyźnie przy biedronce. Uwierz w Jezusa, a nie będziesz musiał pić wódki. O 3 w nocy po tym wydarzeniu przyszedł diabeł syczeć na mnie. Więcej aż tak ekstremalnych przygód nie było.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4615 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-06, 00:08

Gzresznik Upadający pisze: 2022-07-05, 23:00 A co przekonnało ? jakie gwarancje że nie był to świr z nerwicą eklezjogenną ? wypomniał niewyspowiadane rzeczy ? Czy już tak wątpiłeś że ktoś w swiecie duchowym nacisnał temu złemu duszkowi na odcisk by się ujawnił i zaczął się drzeć ?
Nic z tych rzeczy. A jednak nie miałem wątpliwości.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-07-06, 05:23

Ale nie myslisz ze po prostu uczucie cie zwiodło?

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
Raczej nie mówiła do ciebie w dialekcie polnocnoanatolijskim jezyka ugaryckiego? Łacinę i greke mogła przecież poznać na.filologii klasycznej.

Dodano po 9 minutach 59 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-07-05, 14:42 Jeżeli terapeuta/śledczy/egzorcysta a nawet czasami rodzic ma złą wolę, kiepskie umiejętności lub zapędy do manipulacji, to oczywiście wiele może człowiekowi napsuć. Nie jest to jakaś szczególna cecha egzorcyzmów.
Poza tym egzorcyzmy w zasadnie nie odnoszą się do wspomnień (przynajmniej katolickie, wiem, ze "Zieloni" widzą to inaczej).
Zależy od egzorcysty. Jeżeli wyleci na egzorcyzmie, modlitwie o uwolnienie jakieś traumatyczne zdarzenie to jest punkt do zaczepienia... Na takiej modliwtie mogą wylecieć takie kwiatki. Z hukiem. Może to jakiś psychologicznyy wstrząs powoduje odblokowanie " odpowiedniego pliku w pamięci" Nic nie jest w takim.momencie sugerowane.. Pamiętam.ze w.moim przypadku największy powód do wszelkich poranien czyli zdarzenie które jak sie okazało zniszczyło psyche na 4 poziomach ( np samowzgarda i samoponizenie dla swojego ciala) wyleciało po kilku sekundach po modlitwie z nalozeniem.rak na głowę . Nie wiem.wtedy co ten ksiądz egzorcysta mówił , jaka.lodlitwa sie modlil może to było tylko wezwanie do Duxha Sw. Wiem ze reakcja była taka ze az odskoczyl i dalej nie próbował.

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Nawet jak.sie.przygotowujesz do jakiejś modlitwy o wuolnienie ( 5 kluczy ) czy uzdrowienia ( na.rekilekcjach ) to jest tylko opisywany mechanizm.

Dodano po 3 minutach 41 sekundach:
I wszelkie zdarzenia przypominają sie same, Bo jest to tak obrzydliwe, wstrzasajace ze sam.masochistycznie nie szukasz. Zresztą Bog pozwala na przypomnienie sobie tylko tego co jest ci w tym.momencie.potrzebne i tyle ile.jestes w stanie przyjąć i " przepracować".. To.wspomniane przeze mnie zdarzenie miało cztwery warstwy. 3 wyszszly na rekolekcjach . A czwarta dopiero po roku.
To moje świadectwo w tym.zakresie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-06, 06:36

@Gzresznik Upadający chciałem zapytać raz jeszcze:

1. Czy Twoje rozumienie homoseksualizmu nie za bardzo identyfikujesz z "opętaniem"?
2. Czy Twoim zdaniem, homoseksualizm jest chorobą, której przyczyn upatrywać należy jedynie w czynnikach wychowawczych, środowiskowych, zewnętrznych?
3. Czy choroba jest dla Ciebie równoważna z "opętaniem"?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-07-06, 07:24

Już odpowiadałem, przyczyny wynikają nazwijmy to " błędów wychowawczych" czy zdarzeń zewnętrznych podczas okresu dzieciństwa czy wczesnego młodzieżowego. Sa nie zawinione przez delikwenta..Delikwent jest jednak odpowiedzialny za to czy wspoldziala ze zranieniem na psyche czy może jednak nie .Co do ewentualnego udziału pierwiastków zla na wyżynach niebieskich. Im bardziej człowiek sie otwiera na zlo tym bardziej ma do niego dostęp to zlo..Nawetw sposób nadzwyczajny. Te czynności bluzniercze na paradach nie biorą sie znikąd.

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 37 sekundach:
Co do tego jak wyglądało to w prakyce, niestety jak pamiętam jak ten syf sie włączał to potrafil obezwladniac dosłownie jakby cos było w mózgu i wlsczalo tryb..O tyle dziwne ze było to gwałtowne niespodziewane i obezwładniające wolę. Potrafilo trzymać nawet po kilka dni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”