Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-23, 08:08

Hildegarda pisze: 2022-06-23, 05:03 nie będę się odzywać na takie tematy dotyczące historii,
Coś przeoczyłem. Nie zauważyłem, jak do tej pory wątków dotyczących historii. Co prawda coś z historii przewijało się w jakichś wątkach, ale zawsze w jakimś kontekście, który nie dotyczył historii. Wypływały dwa tematy historyczne i to kilka razy. Ale do dyskusji historycznej potrzeba wiedzy kilku osób, aby toczyła się sensowna rozmowa. Jak do tej pory wszystkie dyskusje historyczne były polemika z propagandowymi stereotypami.

Może to dziwne, ale na tym Forum nie ma w ogóle działu, który dotyczyłby historii. Wydaje mi się, że można byłoby utworzyć jakiś dział historyczny. Wydaje mi się, że jest wiele zagadnień w historii, które są ciekawe. Nie wiem, czy możliwa ciekawa dyskusja, ale spróbować można wywołując jakiś historyczny temat. Ze też nikomu nie przyszło do głowy, aby zając się tematyka historyczną. Może zainteresowałaby to znacznie więcej osób niż apologetyka. Bo na Forum w zasadzie jest tylko jedna osoba na poważnie zajmująca się tą tematyka. I jeszcze dwie w jakiś sposób zainteresowane, z których jedna niemal się nie wypowiada.
Z tematów historycznych z chęcią poczytałbym dyskusje na temat chrześcijańskiej heraldyki i symboliki. Ale wydaje mi się to być tematem niszowym. Na który, niestety nie mam wiedzy. A dyskusja zapewne pobudziłaby do szukania i poznawania czegoś nowego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-24, 18:18

U nas nic. Ale Józek się ucieszy, jeśli mieć będzie okazję skorzystać.

Nowe prawo pozwoli również na indywidualne polowania na zające przy pomocy ptaków łowczych. "Zaproponowana zmiana stanowi odpowiedź na zgłaszane od wielu lat postulaty sokolników. Sokolnictwo jest marginalną dziedziną łowiectwa - obecnie zajmuje się nim około 250 osób w kraju na blisko 128 tys. myśliwych. Niemniej jednak należy zauważyć, iż polskie sokolnictwo jest wpisane na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO, a sokolnicy są zobowiązani do pielęgnowania tej sztuki. Zaproponowane w projektowanym rozporządzeniu zmiany zapewnią dalszy rozwój i kultywowanie sokolniczych tradycji w Polsce" - podkreślono w uzasadnieniu.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-25, 13:21

Cieplutko. 30. Wróciłem. Apteka. I przy okazji zakupy.
Miałem plany na dziś. Ale mam upał.

Tylko piosenka się przypomina. Ma ponad pół wieku. Ale refren, ze wszech miar, aktualny.

Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-06-27, 20:19

Fajna piosenka. Lubię Skaldów. :)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-06-29, 12:41

Mialem niedawno taka historie.
Okolo tydzien temu zauwazylem przed lustrem podczas golenia, ze cos z moim wygladem jest nie tak jak bylo.
Okazalo sie ze to brak dosc znacznych rozmiarow medalika ze Sw. Krzysztofem wieljosci tzw. niesmiertelnika wojskowego i dosc duzego zlotego krzyzyka.
Zaczalem szukac, ale wiedzac ze w stanie paniki nic nie wskoram, zaczalem sobie przepominac gdzie i kuedy bylem, co robilem i kiedy ostatnio widzialem i czulem je na szyi.
Okazalo sie ze bylo to nad woda zanim plywalem w oceanie. Pozniej, slad po krzyzyku i medaliku sie urywal, wiec doszedlem do wniosku ze spadl, urwal sie wtedy gdy bylem w wodzie.
Oczywiscie dla pewnosci skrupulatnie przeszukalem wszystkie miejsca mojego pobytu po kapieli morskiej.
Tak sobie w duchu pomyslalem ze zginely bezpowrotnie, ale mialem wewnetrzne przekonanie ze jednak nie zginely, tylko mialo mnie to czegos nauczyc.
Nawet kupilem nowy krzyzyk, malenki w porownaniu z tym zgubionym, ale musialem miec krzyzyk.
Gubiac ten krzyzyk i medalik czulem sie jakbym sie sam zgubil.
Przedwczzoraj rano weszlem do kaplicy, gdzie codziennie pracuje i cala przeszukalem za tym krzyzykiem, a tu niespodzianka, krzyzyk i medalik lezy niemal na srodku podlogi zakrytej czarma folia zabezpieczajaca podloge przed zabrudzeniem , a ja przez tydzien nie widzialem tego, choc szukalem.
Dzis rano wstalem i wyszedlem na zewnatrz plebanii by zapalic, a wracajac znalazlem lancuszek od krzyzyka i medalika niemal na srodku kamiennego stopnia do plebanii, po ktorym codziennie chodze.
Doslownie wyglada to jakby ktos ten medalik, krzyzyk i lancuszek podrzucil mi z powrotem.
Jakby go przyniosl z wody gdzie spadl i podrzucil w widoczne miejsca.
Albo po prostu ja prze tydzien bylem kompletnie slepy.
To drugie wydaje sie byc najbardziej logiczne, jednak nie widziec czegos tak wyraznego jak blyszczacy zloty krzyzyk i blyszczaca srebrna blaszka medalika znacznych rozmiarow, wydaje sie niemozliwe.

Dodano po 34 minutach 20 sekundach:
Dla mnie to wyglada jak ostrzezenie, nie idz tam-nie rob tego, bo sie zgubisz. Masz tu wszystko z powrotem, i w przyszlosci uwazaj co robisz i gdzie idziesz.
Musze to dodac i przyznac sie ze byla to plaza naturystow i bylem tam pierwszy raz.
Jedno co dalo sie zauwazyc to srednio na 10 par, tylko jedna to byly dosc wiekowe malzenstwa, reszta to pary facetow.

Dodano po 50 minutach 53 sekundach:
wydawalo by sie ze majac jakies lonkretne podstawy wiary i stosowanie sie do nichvpoqinno chronicc przed bledami i zwiedzeniem, a jadnak, masz tu babo placek i rozwiaz ten problem. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-06-29, 13:29 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-29, 14:43

Może diabeł ogonem przykrył? Ale jak zrobiłeś jakiś dobry uczynek, to uciekł?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-06-29, 14:50

Nie wiem, jest to poza moimi mozliwisciami poznania
wiem jednak co wtedy robilem i dlaczego, a tp nadunelo mi wnioski jakie opisalem.
Z drugiej strony, tojakich pozytywnych efektow mozna by sie spodzewac po wizyciw na pkzy naturystow, gdzie glowniw spotkasz homoseksualene pary facetow.
Qiesz, cz,ulem sie tam jak pana na wydaniu, szukajaca kandydata. ;),
praktycznie to ucieklem z tamtad, bo czulem wzrok tych par facetow na sobie, a majac swiadomosc ze jestem dosc dobrze zbudowany i mimo wieku dobrze sie trzymam, to czynilo moj pobyt tam niezbyt wygodnym.
Wolal bym by przygladalo mi sie z 50 nastolatek, ktore i tak bym ignorowal, niz kulkunastu facetow bez wzgledu na ich intencje..


,
Ostatnio zmieniony 2022-06-29, 15:23 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-07-01, 12:12

Czy ktoś wie, gdzie można kupić dobrą klimę do roweru? Najlepiej, aby bez większych przeróbek pasowała do Karata, pierwszego polskiego składaka (rocznik 1971, kosztował wtedy cała moją pensję z niewielkim okładem).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-07-01, 12:15

Nie wiem, ale ja mam dziś do pokonania 500 km co też nie będzie należało do najprzyjemniejszych zajęć.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-07-01, 12:21

Andej pisze: 2022-07-01, 12:12 Czy ktoś wie, gdzie można kupić dobrą klimę do roweru? Najlepiej, aby bez większych przeróbek pasowała do Karata, pierwszego polskiego składaka (rocznik 1971, kosztował wtedy cała moją pensję z niewielkim okładem).
Ja sobie sam uszylem taka. ;)
Chlodzenie pierwsza klasa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-07-01, 12:28

Może podasz wytyczne. I tak z ciekawości: jak wpływa na zużycie energii? Bo nie wiem, czy mnie będzie na to stać. Wiem, że za komfort się płaci. Ale dobrze wiedzieć ile.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-07-01, 12:34

Zero zuzycia energii, no chyba ze masz elektryczna maszyne do szycia ;)
Material tani, plotno jutowe, tylko takie troche gesciejsze by nie przeswitywalo. ;)
niesamowite chlodzenie, zwlaszcza w upaly.
Jedyne wady to specjalne szwy (nie wiem jak sie dokladnie nazywaja) i konieczna coroczna regeneracja, lub wymiana. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-07-01, 12:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-07-09, 09:14

Jozek pisze: 2022-07-01, 12:34 Zero zuzycia energii, no chyba ze masz elektryczna maszyne do szycia ;)
Material tani, plotno jutowe, tylko takie troche gesciejsze by nie przeswitywalo. ;)
niesamowite chlodzenie, zwlaszcza w upaly.
Jedyne wady to specjalne szwy (nie wiem jak sie dokladnie nazywaja) i konieczna coroczna regeneracja, lub wymiana. ;)
To szalenie szorstkie i sztywne. Nie da się chodzić (a zatem i chłodzić) w takiej koszuli. Ale może to wina wykroju.
Poza tym, bez włożenia energii maszyna (pedałowa) nie chciała się ruszyć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-07-09, 09:21

A to znaczy ze masz zbyt delikatne-czule czujniki zewnetrzne. ;)
Musisz je dostroic do pokrycia tapicerki. ;)
Pozniej staje sie przyjemna w dotyku. ;)

Wiesz ja pisalem o klimatyzacji, nie o maszynie pedalowej, choc ta tez moze dzialac bez zuzycia energii.
Trzeba tylko kazda podroz zaczynac z gory w dol. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-07-09, 09:29

Jozek pisze: 2022-07-09, 09:21 Musisz je dostroic do pokrycia tapicerki.
Dostroić do tapicerki? Czego? Jak klimę dostrajać do tapicerki? W jakim celu?
Czy są gdzieś wykroje tej klimy? Czy jakieś konkretne fasony? Teraz chłodnie, można starać się uszyć.


Nie zrozumiałem z tą energią. Napisałeś "Zero zuzycia energii, no chyba ze masz elektryczna maszyne do szycia", dlatego myślałem, że w tym zdaniu chodzi o użycie maszyny do szycia. A nie klimy. Nie skojarzyłem, że maszyna do szycia w jakiś sposób oddziałuje na pracę tej klimy. I prawdę powiedziawszy, w dalszym ciągu nie rozumiem. Ani tego wpływu elektrycznej maszyny do szycia na zużycie energii przez klimę, ani tego, jak bez wykroju, opisu uszyć cokolwiek.
Widać jestem zbyt mało rozgarnięty. Zatem kończmy temat. po prostu nie rozumiem, i zapewne tak już misi zostać.

Wpisałem w wyszukiwarkę "Klimatyzacja z juty" (załączam zrzut z ekranu) Wyszły mi takie obrazki. Wydaje mi się, że w domu najlepiej zdałaby egzamin któraś w pierwszego wiersza. Nie mam pojęcia jak chłodzą pozostałe. Ani nie znalazłem wykrojów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-07-09, 09:39 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ