Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 13:43

Marek_Piotrowski pisze: 2024-04-21, 11:30 Sorry, ale nie jesteś "nieco" arogancki, stawiając warunki Kościołowi?
I to jako przedstawiciel grupy najgłębiej zaangażowanej w pedofilię? (oburzyłeś się? poczuj, jak smakuje generalizowanie - przy czym moje generalizowanie jest znacznie lepiej umocowane w liczbach...)
Wiesz... dla mnie uczciwym jest takie podejście: Jestem w jakiejś organizacji, widzę jej błędy i mam nadzieję, że z tych błędów wyjdzie. Jeśli widzę, że w błędach tkwi i przestała mi odpowiadać, odchodzę. Ja w naiwności swojej miałem nadzieję, że papież Franciszek jednak coś zmieni w Kościele. Jak widać zmieniło się niewiele, a w polskim antyintelektualnym Kościele nie zmieniło się nic. Dziwnie ubrani panowie chcą tego papieża przeczekać, może zostanie wybrany nowy, który kobietom, nieprawomyślnie myślącym pokaże, gdzie ich miejsce w szeregu... W Kościele rzymskim wszelkie zmiany są tylko kosmetyczne, to po prostu pudrowanie trupa, fakt że to pudrowanie jest coraz mniej skuteczne, a trup zaczyna mimo wszystko coraz bardziej śmierdzieć. Katolicyzm w takiej formie po prostu musi upaść. Co z tego się narodzi i czy w ogóle coś, czas pokaże. To bieg jałowy. Książka Polaka, System kościelny, czyli przewagi pana K. otworzyła mi oczy.
Ostatnio zmieniony 2024-04-21, 13:44 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5463
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 867 times
Been thanked: 1431 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2024-04-21, 13:45

mnie irytuje brak tolerancji dla niewierzących
pozagryzalibyśmy się z mężem jakbym tak piłowała
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 13:51

abi pisze: 2024-04-21, 13:45 mnie irytuje brak tolerancji dla niewierzących
pozagryzalibyśmy się z mężem jakbym tak piłowała
No właśnie, tak jakby bycie niewierzącym było jakieś złe. To tylko i aż brak wiary w Boga/bogów i przekonanie, że żadnego Boga nie ma i po prostu być może.

Z tolerancją nie najlepiej, zobaczymy jak z miłością: czy to też puste hasło Jezusa, które można olać, jak to o bogactwie... czy to miłość na podobieństwo Jędraszewskiego... :)) Mam nadzieję, że dla współdyskutantów nie jestem tęczową zarazą. Zresztą tęcza to piękny znak, piękna flaga, więc nie ma się co bulwersować.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1194
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Pompieri » 2024-04-21, 13:54

A Efezjan - w ogole widziales Matke Terese na oczy, czy w tym czasie bawiles sie z innymi w "pomidora" - no i Tobie wyszlo co wyszlo na koncu - dyrdymaly.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5463
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 867 times
Been thanked: 1431 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2024-04-21, 14:01

strażak, nie gorączkuj się
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 14:09

Pompieri pisze: 2024-04-21, 13:54 A Efezjan - w ogole widziales Matke Terese na oczy, czy w tym czasie bawiles sie z innymi w "pomidora" - no i Tobie wyszlo co wyszlo na koncu - dyrdymaly.
Nie musiałem widzieć na oczy, ale po tym, co przeczytałem: żerowała na cierpieniu innych, nie poprawiając ich doli. Miała miliony dolarów, a większość z nich przesyłała do Watykanu, spotykała się z Duvalierem, brała kasę od oszustów, pięknie mówiła o cierpieniu /oczywiście cudzym, bo swoje uśmierzała i to nie Panadolem =)) , ale w najlepszych klinikach, czyli mówimy jedno, robimy drugie: skąd ja to znam/ i kilka jeszcze innych podobnych dyrdymałów o rozwodach itd.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6378
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-21, 14:18

Efezjan pisze: 2024-04-21, 11:07 Kościół musiałby:
- przestać gadać głupoty na temat LGBT,
- oczyścić się i tych wszystkich pedofilów przesunąć do stanu świeckiego,
- wypłacić bezzwłocznie ofiarom molestowania seksualnego ogromne odszkodowania,
- dopuścić do kapłaństwa kobiety, tak aby i one mogły w Kościele znaczyć coś więcej niż służąca czy sprzątaczka,
- jawność finansowa - wszystkie pieniądze mają być rozliczane po pierwsze przez kurie, pod drugie przez parafie i podane do publicznej wiadomości; księża, biskupi i inni duchowni dostają pensje od państwa i zabrania się im pobierania opłat za sakramenty i inne posługi. pracować mogą poza kościelną bańką.
- świeccy powinni mieć możliwość wpływu na wybór biskupa, swojego księdza proboszcza. W końcu to oni /w teorii/ są dla nich.

Kościół za mojego życia tego nie zrobi, także jak Luter: 'tu stoję i inaczej nie mogę'.

Jakie to argumenty ateistów są niesłuszne?
Zanim odpowiem dopytam:
Jakie głupoty konkretnie o LGBT masz na myśli?
Że nie możecie uprawiać seksu?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19234
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Co tam u Was?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-21, 14:19

Przykre, że - mimo że podałem Ci materiały które prostują te bzdury o Matce Teresie, nadal brniesz w te oszczerstwa.
I to w kontekście utyskiwań rzekomego "braku tolerancji" i "braku miłości" wobec niewierzących.
Tymczasem kto tu kogo atakuje, operuje rasistowskimi, wykluczającymi epitetami, a kto tylko nie milczy i asertywnie odpowiada, widać.

Jedyną grupą w Polsce, wobec którem można stosować najbardziej chamskie, rasistowskie*, wykluczające określenia i epitety, w stosunku do której osławiona "mowa nienawiści" może być stosowana bez żadnych obaw o wywołanie lamentu i krzyku pod niebiosa oraz pozwów sądowych, są księża.

----------
*oczywiście używam określenia "rasizm" w szerokim znaczeniu - jako zbiór zachowań dyskryminacyjnych nie tylko ze względu na rasę, ale także upodobania seksualne, przekonania religijne, przynależność do jakiejś grupy itd.
Ostatnio zmieniony 2024-04-21, 14:24 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1194
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Pompieri » 2024-04-21, 14:26

EFEZJAN
Acha - klamstwom wierzysz, ale nie widziales ...
Bo nie byles przy tym, jak zerowala, nie byles przy tym dlaczego spotykala sie z Duvalierem, nie byles przy tym rowniez, jak spotykala sie z al-quaida ... dzieki czemu wynegocjowala ewakuacje szpitala dzieciecego.
No - ja mialem taki czas terapii, ze mi pomagala tylko morfina.
Nie byles przy tym ... ale juz wiesz, ze Pompieri bral i cpal ...
Nie byles przy tym, jak wyslalismy z Polski ( w ramach pewnej grupy charytatywnej - bralem tez udzial w tym ) caly kontener medyczny, nie jedyny zreszta - skontrolowany i zaakceeptowany przez Izbe lekarska - wprost polskim statkiem do Kalkuty. Do centrum dzialalnosci Matki Teresy. Leki i sprzet pochodzily z faunduszy zre zbiorek.
A - no i nie byles z pewnoscia przy tym, ze niejeden raz rozni zlosliwcy z rzadowymi pieczeciami przetrzymywali taki kontener w Indiach, zadajac zorganizowania przez Siostry Misjonarki (zgromadzenie Matki Teresy) zbiorki pieniedzy, na oplacenie tzw."legalnosci" kontenera ... czyli po naszemu dania w lape, albo kontener zostanie zniszczony.

Ano wlasnie - gdzie Ty wtedy byles?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 14:44

CiekawaXO pisze: 2024-04-21, 14:18
Efezjan pisze: 2024-04-21, 11:07 Kościół musiałby:
- przestać gadać głupoty na temat LGBT,
- oczyścić się i tych wszystkich pedofilów przesunąć do stanu świeckiego,
- wypłacić bezzwłocznie ofiarom molestowania seksualnego ogromne odszkodowania,
- dopuścić do kapłaństwa kobiety, tak aby i one mogły w Kościele znaczyć coś więcej niż służąca czy sprzątaczka,
- jawność finansowa - wszystkie pieniądze mają być rozliczane po pierwsze przez kurie, pod drugie przez parafie i podane do publicznej wiadomości; księża, biskupi i inni duchowni dostają pensje od państwa i zabrania się im pobierania opłat za sakramenty i inne posługi. pracować mogą poza kościelną bańką.
- świeccy powinni mieć możliwość wpływu na wybór biskupa, swojego księdza proboszcza. W końcu to oni /w teorii/ są dla nich.

Kościół za mojego życia tego nie zrobi, także jak Luter: 'tu stoję i inaczej nie mogę'.

Jakie to argumenty ateistów są niesłuszne?
Zanim odpowiem dopytam:
Jakie głupoty konkretnie o LGBT masz na myśli?
Że nie możecie uprawiać seksu?
Na przykład. Bo seks to wiadomo, jak nie w pochwie i z wytryskiem w pochwie, to grzech.
Chociaż jakiś kśiundz molestujący dziecko powiedział, że 'jak nie ma wytrysku, to nie ma grzechu' - niejaki Franciszek Cybula. To sam już nie wiem... =))

Którego ksindza słuchać, którego nie słuchać, czy Jędraszewski ma na przykład rację, czy jej nie ma
Jak się kocham z partnerem, ale nie ma wytrysku, to nie ma grzechu, ale gdyby był, to byłby grzech. Zatem wytrysk jest determinantem grzechu. Przedstawiciele Kościoła, jak widzisz, nie tylko gadają głupoty na temat LGBT ale i na temat ludzkiej seksualności w ogóle. Bo co stare pierniki mogą wiedzieć na temat seksu - no właśnie niewiele...

Mnie na przykład rodzice mówili, że dzieci przynosi bocian /ale jak to nawet w zimie...? :P/, nie wiem, skąd oni tę jakże 'światłą tezę' wzięli; potem się dowiedziałem, że to oczywiście nieprawda. Ale sam fakt, na jakim poziomie jest w szkole wychowanie seksualne, że takie banialuki się kiedyś dzieciom opowiadało.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19234
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Co tam u Was?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-21, 14:51

Tak jakoś mi się przypomniało...
Flp 3:19 "Ich losem - zagłada, ich bogiem - brzuch, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne"

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1194
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Pompieri » 2024-04-21, 15:46

Niektorzy ludzie, ktorzy sa przedstawicielami Kosciola gadaja glupoty ( najczesciej, aby swoj grzech usprawiedlliwic ) - bingo.
Wielu z ludzi, przedstawicieli Polakow, a bedacych przy tym aktywnymi na tym forum wygaduje i wypisuje roznorakie glupoty,w sposob czesto oszczerczy, chamski i klamliwy ( aby przy tym swoj grzech usprawiedliwic ) - bingo.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 16:13

Pompieri pisze: 2024-04-21, 15:46 Niektorzy ludzie, ktorzy sa przedstawicielami Kosciola gadaja glupoty ( najczesciej, aby swoj grzech usprawiedlliwic ) - bingo.
Wielu z ludzi, przedstawicieli Polakow, a bedacych przy tym aktywnymi na tym forum wygaduje i wypisuje roznorakie glupoty,w sposob czesto oszczerczy, chamski i klamliwy ( aby przy tym swoj grzech usprawiedliwic ) - bingo.
Nie uznaję czegoś takiego jak grzech. To po prostu kategoria religijna.

Lecę popływać i posaunować. Będę o Was myślał. Wy też myślcie o mnie.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1194
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Pompieri » 2024-04-21, 17:24

Twoja sprawa.
Mozesz rowniez nie uznawac grawitacji. To po prostu kategoria czaso-przestrzenna. Niemal religijna.
myslimy. (*) (*) (*)
Pozdrawiam.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2519
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1059 times
Been thanked: 944 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2024-04-27, 08:05

Nowy Gość Niedzielny - Historia Kościoła.

Obrazek


Obrazek

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Obrazek
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

ODPOWIEDZ