Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2024-03-24, 21:16

szedłeś po ulicy czy on chodnikiem #-o
dobrze że nie przejechało
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-24, 21:19

abi pisze: 2024-03-24, 21:16 szedłeś po ulicy czy on chodnikiem #-o
dobrze że nie przejechało
na wypadek wypadku byłaby całkowicie jego wina.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2024-03-24, 21:22

a, to rzeczywiście by podniosło na duchu twoje zwłoki
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Co tam u Was?

Post autor: Dezerter » 2024-03-24, 21:47

abi pisze: 2024-03-24, 20:26 myslę że Komunia pod dwiema czy jedna postacią działa tak samo skutecznie

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
też bym chciała czytać :(
A zbawczej Krwi Chrystusa, która Cię Zbawiła i oczyściła nie chciała byś pić jak nakazał Ten co Zbawił? :(
czytać każdy może trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak to komu wychodzi B-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2024-03-25, 05:59

Dezerter pisze: 2024-03-24, 21:47
czytać każdy może trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak to komu wychodzi B-)
mogę czytać z ST ale nie ewangelie przy ołtarzu
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-25, 06:26

Gdzie jest Andej?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-25, 07:07

abi pisze: 2024-03-24, 21:22 a, to rzeczywiście by podniosło na duchu twoje zwłoki
Osoba na pasach ma pierwszeństwo zresztą jeśli samochód jedzie z tyłu i skręca w prawo mając przejechać przez przejście... Bezswiatlowe skrzyżowanie.
By było śmieszniej to już trzeci lub czwarty raz ..Zawsze po jakimś, nazwijmy to po pozytywnym zdarzeniu .. He he.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2024-03-25, 07:57

no z tej radości [pozytywnego zdarzenia] nie patrzyłeś czy auto jedzie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Arek » 2024-03-25, 08:53

CiekawaXO pisze: 2024-03-25, 06:26 Gdzie jest Andej?
W domu.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lwica » 2024-03-25, 09:24

Gzresznik Upadający pisze: 2024-03-24, 21:08 a mnie o mały włos auto pol godziny temu nie przejecało.
wiece co jest najsmieszniejsze ze o ile mam problemy z agresja to tym razem , bo gosc sie zatrzymał , poradziłem jeno zeby do koscioła poszedł i podziekował ze mnie nie przejechał...
ne znaju szto ja mogu bolsze skazaty... Sława Jezu Chrystu.
Dla mnie największą zbrodnią kierowców jest kiedy nie zatrzymują się przed słynną strzałką warunkową (czyli "zieloną" jak to wielu ludzi mówi). W taki sposób już że trzy razy wyladowałabym w szpitalu. Raz miałabym zmiażdżone palce od stopy, za drugim przejechał dosłownie kilka cm za mną już, poczułam wiatr we włosach B-)

Tak nawet na logikę, patrząc jak wygalda ta sygnalizacja w takim momencie, kierowca ma najpierw CZERWONE, nawet kiedy strzałka się zaświeci, że można z niej skorzystać.
W tym samym momencie piesi mają zazwyczaj zielone. I to oni powinni przejść bez obawy, bo kierowca korzysta z tej strzałki warunkowo, jak sama nazwa wskazuje (zatrzymać się właśnie przed sygnalizatorem, upewnić się czy piesi nie przechodzą, sprawdzić czy nie utrudnimy jazdy kierowcom innym).
Jeżeli jest kilka pasów ruchu, pieszy NIE jest widoczny, a o dziecku czy piesku nie wspomnę.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-25, 09:31

A spójrz na to jak na 3 cudy. Specjalnie dla Ciebie

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-25, 09:53

Ja nigdy nie przechodzę na warunkowej aż nie sprawdzę czy on stoi czy nie.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lwica » 2024-03-25, 11:01

CiekawaXO pisze: 2024-03-25, 09:53 Ja nigdy nie przechodzę na warunkowej aż nie sprawdzę czy on stoi czy nie.
Ja teraz idę bardzo ostrożnie, wychylam się, ale właśnie mamy takie przejście, że idąc już/będąc na pasach i kiedy na dwóch innych pasach ruchu stoją samochody, to tego trzeciego, który chce skorzystać z tej strzałki - nie widać że jedzie. Wystarczy sekunda nieuwagi. I kierowcy też nie widzą pieszych, dlatego to zatrzymanie do zera jest konieczne, to nie jest wymóg bo ktoś nie miał co robić i chciał wprowadzić nowy nakaz.
Gość raz ewidentnie jechał, jechał, ja zwolniłam już mocno bo widziałam go z daleka, a on dalej jedzie. Powoli, ale jedzie, nie było samochodów na sąsiednich pasach, to wszystko widziałam. I pasażer dopiero zwrócił na mnie uwagę i kierowcy wskazał na mnie ręką :D

Natomiast przechodząc przez zwykłe przejście, bez żadnej sygnalizacji, jak na jednym pasie się zatrzyma, to przechodzę dopiero jeśli kierowca na drugim pasie zwolni maksymalnie przynajmniej (widzę, że zwalnia), a najlepiej jak dopiero też się zatrzyma. Bo zwalniać może do skrętu jeśli za pasami jest taka możliwość. Bo to też są jaja. I też się wychylam. Nie interesuje mnie machanie rękami i poganianie kierowcy, który się niecierpliwi i już stoi :p

W ogóle widziałam w programie "Jedź bezpiecznie", na nagraniach, jak ewidentnie kierowcy przejeżdżają obok auta, które stoi przed pasami, przepuszczając już pieszych. Także jak pieszy ma refleks, to są szanse na przeżycie :-h

W sumie mój tata już z 10 lat temu mial taką sytuację, że zatrzymał się przed przejściem, wyszła Pani z wózkiem, oczywiście wózek jedzie pierwszy. A na sąsiednim pasie auto tak lekko powyżej 50km/h przejechało bez zastanowienia. W sumie to właśnie są te sekundy, jakby wyszła sekundę wcześniej, to myślę, że z taką prędkością uderzony wózek po prostu pofrunął by daleko, z wiadomo jakim skutkiem dla dziecka.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2024-03-25, 11:23

Dlatego nie przechodzę na pasach, bo oni tam na nas polują ;)
Wiedzą, że na pasach jesteśmy mniej uważni.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lwica » 2024-03-25, 11:52

sądzony pisze: 2024-03-25, 11:23 Dlatego nie przechodzę na pasach, bo oni tam na nas polują ;)
Wiedzą, że na pasach jesteśmy mniej uważni.
Myślę, że to kwestia braków w przepisach, braku wyobraźni, nie brania pod uwagę innych uczestników ruchu, olewania, albo pośpiechu na zasadzie: "aaaa zdążę przecież jeszcze".
To samo tyczy się przejeżdżania na już czerwonym bo przecież można próbować "zdążyć". A w tym samym momencie piesi też mogą mieć włączone zielone, też miałam kilka razy sytuację, że wchodziłam na pasy, a ktoś mi mignął przed nosem. Dlatego, że wjechał już po czasie, nie pomyślał, że jest duże skrzyżowanie i nie zdąży zanim włączy się zielone dla pieszych.

ODPOWIEDZ