Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2540
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-01-16, 12:42

Dziś byla mszą tatę 😊
Byłam ja,mama,siostra z narzeczonym oraz ciocia z wujkiem na mszy. Mama do mnie miała pretensje ze nikomu miałam nie mówić o mszy, po co itp.

Ale jak to... tata ich lubił (ciocie i wujka) a siostra miała prawo być mszy. 😊

Ja oczywiście w Kościele znów lęki, zestresowana ale dzięki Bogu nie było najgorzej.

😊😊😊😊

Błogosławionego dnia wszystkim.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-01-16, 14:50

Miłej błogosławionej niedzieli wszystkim życzę :)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2022-01-16, 20:46

@Dayy co ta Twoja mama wymyśla? Im więcej ludzi na Mszy tym lepiej dla taty duszy 🙂 takze super, że powiadomiłas. Ja mam Msze za babcie w Dzień Babci. Cieszę się, że ksiądz sam z siebie ustalił taka datę.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2540
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-01-16, 20:57

@Lunka moja mama w ogóle czasem jest zabawna ;)) według niej, nie można za dużo się modlić, nie wolno za często chodzić do Kościoła bo to też nie dobrze ;)) Ja tego nie biorę na poważnie. Nie wiem skąd u mamy takie przekonania.
Często powtarzam mamie że im więcej dla zmarłego modlitwy tym lepiej.

No tak zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka, dla ciebie tym smutniejszy to będzie czas bo niedawno babcię straciłaś :(
Moi dziadkowe i babcie już dłuuuuugo nie żyją. Pójdę na cmentarz.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2022-01-16, 21:18

Też byłam dzisiaj na cmentarzu.
Przeraża mnie, że raptem byłam tam 2 tyg temu a tam tyle nowych grobów 😥 i to jaki wiek ... 45, 41, 41 ☹️
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2540
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-01-16, 21:52

Bardzo dużo ludzi umiera,
gdy załatwiałam pogrzeb tacie to ciężko bylo z terminem.
Pani powiedziała że za 3 dni może się odbyć pogrzeb ale są sytuacje że zmarły leży tydzień-dwa i czeka na pochówek.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-01-16, 22:08

Smutna prawda u mnie w parafii niedawno też kilka osób w tym wieku zmarło i ksiądz dał do zrozumienia, że niestety z powodu covida odeszły :(

W dzień babci odwiedzę moją ponownie, na szczęście trochę lepiej mentalnie u niej już niż ostatnio.
Najem się smakołyków i może zagram z nią w taką jej ulubioną grę planszową jak babcia będzie wtedy dobrze się czuła.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: JBP » 2022-01-16, 23:28

Tak samo sobie myślę, że chciałbym założyć firmę, ale nie wiem jaką.

Chciałbym dawać ludziom pracę, być dobrym szefem, rozwijać swój biznes, patrzyć jak rośnie i jak dostarcza coraz lepsze usługi lub produkty coraz większej ilości zadowolonych klientów.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-01-16, 23:48

U mnie niewiele sie zmienilo, poza dosc czestymi wypadkami powodowanymi z roznych przyczyn.
Na zdjeciach dzisiejszy wypadek na tzw, residential road, gdzie jest standardowe ograniczenie do 20 mil /h, czyli 32km/h
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kierowca ktory spowodowal kolizje z zaparkowanymi autami uciekl i nikt go nawet nie zdazyl zobaczyc kim jest, ale policja znalazla go w ciagu pol godziny.
Gdy to sie stalo bylem akurat na zewnatrz z zona by zawiesc corce tradycyjnie dostawe, produktow spozywczych.
Nagle rozlegl sie olbrzymi huk jakby wiezowiec sie nagle zawalil w przyspieszonym tempie.
Gosciu swoja BMW walnal z zaparkowana terenowke, ktora przewrocil na bok na lampe i chodnik, a jego auto wywinelo obrot i stanelo w przeciwnym kierunku niz jechal.
Takie skutki mogla spowodowac szybkosc co najmniej 60-70 mil/h jesli nie wieksza.
Wbil sie pod ta terenowke podnoszac ja do tego stopnia ze przewrocila sie na chodnik i zgniotla latarnie.
Ostatnio zmieniony 2022-01-16, 23:54 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: JBP » 2022-01-16, 23:49

nieźle co to za miasto?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-01-16, 23:56

JBP pisze: 2022-01-16, 23:49 nieźle co to za miasto?
Londyn, dzielnica Colliers Wood, rejon Wimbledon.
Nie wiem jakie byly przyczyny, ale podejzewam akt samobojczy, z ktorego wyszedl calo dzieki poduszkom, ktore wszystkie zadzialaly tak przednie jak i boczne.
W sumie 4 auta uszkodzone, 3 zaparkowane bo impakt przesunal jedne na drugie i auto ktore prowadzil sprawca wypadku.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2540
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-01-17, 18:38

x_x Jak u was dziś z pogodą? U mnie na Śląsku popołudniu była burza a zaraz nagle dużo śniegu sypnęło. I wiatr nie mały. #:-s
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Czarny » 2022-01-17, 18:50

Dayy pisze: 2022-01-17, 18:38 x_x Jak u was dziś z pogodą? U mnie na Śląsku popołudniu była burza a zaraz nagle dużo śniegu sypnęło. I wiatr nie mały. #:-s
U nas w Małopolsce było podobnie. Burza mnie zaskoczyła.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-01-17, 19:23

Mnie również zaskoczyła burza wcześnie rano i obudziła grzmotami, teraz wieje bardzo i wszędzie po ulicy łatają różne śmieci które w taki wiatr widoczne są jeszcze mocniej niż zwykle :( okropna pogoda dla tych którzy muszą przebywać na zewnątrz i też dla zwierzaków :(

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-01-17, 19:24

Jozek pisze: 2022-01-16, 23:48 U mnie niewiele sie zmienilo, poza dosc czestymi wypadkami powodowanymi z roznych przyczyn.
Na zdjeciach dzisiejszy wypadek na tzw, residential road, gdzie jest standardowe ograniczenie do 20 mil /h, czyli 32km/h
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kierowca ktory spowodowal kolizje z zaparkowanymi autami uciekl i nikt go nawet nie zdazyl zobaczyc kim jest, ale policja znalazla go w ciagu pol godziny.
Gdy to sie stalo bylem akurat na zewnatrz z zona by zawiesc corce tradycyjnie dostawe, produktow spozywczych.
Nagle rozlegl sie olbrzymi huk jakby wiezowiec sie nagle zawalil w przyspieszonym tempie.
Gosciu swoja BMW walnal z zaparkowana terenowke, ktora przewrocil na bok na lampe i chodnik, a jego auto wywinelo obrot i stanelo w przeciwnym kierunku niz jechal.
Takie skutki mogla spowodowac szybkosc co najmniej 60-70 mil/h jesli nie wieksza.
Wbil sie pod ta terenowke podnoszac ja do tego stopnia ze przewrocila sie na chodnik i zgniotla latarnie.
Straszne :(

ODPOWIEDZ