Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 713
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Quinque » 2024-04-20, 19:55

Efezjan pisze: Komuch Hitchens. Aha, a jego słuszne argumenty chociażby wobec nadużyć Matki Teresy /to osobna sprawa/ się nie liczą, bo komuch?
Konkretnie jakie słuszne argumenty wobec Matki Teresy przedstawił? I oczywiście że sprawia że się nie liczą. Ktoś kto popiera bandziorów nie ma żadnego prawa krytykować innych
pisze: Staś Obirek, jak go czule nazywasz, był jednym z najlepiej wykształconych ludzi. Był jezuitą, katolikiem otwartym, który większość czasu spędzał za granicą, gdzie katolicyzm jest inny i wracał do polskiego zaścianka i coraz bardziej go to drażniło. On nie mógł zrozumieć, dlaczego katolicyzm otwarty typu Tygodnik Powszechny, Więź, się marginalizuje, a do głosu dochodzi prymitywizm takiego kogoś jak Rydzyk
Wykształcony niby w czym? Stasiu porzucił wiarę dla baby. Ale znalazł sobie dobrą wymówkę że niby to wina KK. Poza tym, Ojciec Rydzyk mimo że może wypowiadać głupoty to nie głosi herezji jak TygodnikPowszechny. Więc nic dziwnego że się go marginalizuje. Według mnie, nawet za słabo
pisze:odważył się na krytykę JPII - rzetelną i uzasadnioną, bo przecież nie wszystko w jego pontyfikacie było takie cacy.
Czyli konkretnie co? Proszę o dowody. A nie wymysły Obierka
pisze:Na zachodzie o tym wiedziano, a u nas nie można było złego słowa powiedzieć
O czym to wiedziano?
pisze: Jak w tym kawale: 'kto jest największym człowiekiem ludzkości i dlaczego właśnie Lenin
Trzeba było się spytać Zosi Elisten jak jeszcze żyła. W końcu to ona nie ukrywała sympati do ludzi pokroju Lenina
pisze:obraz zaczadzenia polskiego społeczeństwa tym człowiekiem
Spędziłeś ostatnie 10 lat pod kamieniem?
pisze:Nic nowego: przecież katolicyzm nie daje im praw do bycia kapłankami
Dobra Nonkonformista już daruj sobie powtarzanie tego hasła jak mantry. Rozumiem że tak ci siadło to jechanie po KK bo jesteś gejem. Ale już miałeś wyjaśnione wiele razy dlaczego KK nie daje takich możliwości kobietom

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5464
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 867 times
Been thanked: 1431 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2024-04-20, 20:28

@Efezjan powiem ci coś bracie
tyś już zapomniał jak u nas na forum jest ze zrozumieniem
jak jest z tolerancją i belką w oku
to oni ci teraz przypomną... jestem pewna :(
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19236
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Co tam u Was?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-20, 20:42

Efezjan pisze: 2024-04-20, 09:16 Dlaczego oszusta Siekielskiego? Co w dwóch filmach braci Sekielskich 'Zabawa w chowanego' i 'Tylko nie mów nikomu' jest nieprawdą?
Niestety, dopuścił się wielu manipulacji - o których szeroko pisano, więc nie ma co przytaczać.
Jednak dobrze że ten film powstał.
Komuch Hitchens. Aha, a jego słuszne argumenty chociażby wobec nadużyć Matki Teresy /to osobna sprawa/ się nie liczą, bo komuch?
Nie, nie z tego powodu że komuch, tylko z tego powodu, że to bezczelne kłamstwa.
Żeby się nie rozpisywać, dość dokładnie jest tu
Zarzuty wobec Matki Teresy
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spo ... zalem.html
http://www.fronda.pl/a/teluk-nie-ma-kla ... 77902.html
https://pl.aleteia.org/2016/08/31/matka ... c-swietej/
http://gosc.pl/doc/1478772.Obalacze-mitu-Matki-Teresy

A tu dokładniejsze opracowanie o propagandzie przeciw M.Teresie https://web.archive.org/web/20171215045 ... iewicz.pdf
Rzeczy, których Matka Teresa NIE powiedziała, a się Jej przypisuje https://web.archive.org/web/20170706211 ... otesf.html

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 10:07

abi pisze: 2024-04-20, 20:28 @Efezjan powiem ci coś bracie
tyś już zapomniał jak u nas na forum jest ze zrozumieniem
jak jest z tolerancją i belką w oku
to oni ci teraz przypomną... jestem pewna :(
Zauważyłem - religia miłości do czegoś zobowiązuje. =))
Jeśli fakty są złe, to tym gorzej dla faktów. Nie liczy się prawda, ale zacietrzewienie.

Dezerter pisał, że Kościół niby tak wiele robi teraz z pedofilią. Bracia z tego filmu Siekielskich dwa lata czekali i się nie mogli doczekać odszkodowania. Tak działa ta organizacja - kasa, kasa, kasa. Ale dla nich, jak oni mają płacić, to jest wielkie halo, ale od owieczek za wszystko kasę wyciągają. Za chrzty, pogrzeby, śluby itd. Tak wiem... argument, że ksiądz też człowiek i musi jeść. Owszem, ale można to rozwiązać tak, jak to rozwiązano choćby w Niemczech, czy w diecezji opolskiej - każdy ksiądz dostaje pensje i to nie pensje w szkole, ale po prostu pensje za to że jest księdzem. Powinna być jawność finansowa - każdy biskup powinien być zobowiązany prawnie do rocznego przedstawiania wpływów i wydatków, podobnie każdy proboszcz. A tak ludzie płacą i nawet nie mają pewności, czy te pieniądze faktycznie poszły na to, na co iść miały. A potem taki ksiądz jeździ sobie luksusowym samochodem, a co to zdanie z ewangelii, że 'prędzej wielbłąd przejdzie przez Ucho Igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego jak widać go nie obowiązuje'. 'Albo darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.'. Ich to nie obowiązuje, oni tego od innych wymagają.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2024-04-20, 10:14 Mężczyźni nie rodzą... I co z tego?
Nie rodzą, ale mogą być kapłanami. Kobiety nie mogą, bo tak...
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 713
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Quinque » 2024-04-21, 10:12

Czyli tak jak myślałem. Nonkonformista nie przedstawi żadnych dowodów tylko będzie powtarzał hasła
Efezjan pisze: Nie rodzą, ale mogą być kapłanami. Kobiety nie mogą, bo tak
Łzesz. Miałeś wyjaśnione dlaczego nie mogą. Powinieneś dostać bana
Ostatnio zmieniony 2024-04-21, 10:12 przez Quinque, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 10:12

abi pisze: 2024-04-20, 15:01 wąż z raju pieczony na patyku nad ogniskiem
Gadający wąż to jedno - w sumie fajna bajka.
Ja jakoś pytam o tego anioła z ognistym mieczem, co wstępu do Edenu miał pilnować. Bóg go nie odwołał ze stanowiska po wygnaniu Adama i Ewy przecież.

Quinque

Matka Teresa na cierpieniu innych zbiła niezłą kasę, a większość z tych datków szła nie na poprawę losu cierpiących, ale do Watykanu.
Przecież za te wszyskie miliony można było zbudować naprawdę świetnie wyposażony szpital i leczyć w nim ludzi.
I znowu hipokryzja: sama leczyć im się nie pozwalała, terminalny ból lecząc Apapem =)), a gdy ona była chora to w najlepszych zachodnich klinikach się leczyła. Naprawdę przejrzyj na oczy. Przekleję tutaj moje argumenty z forum ateista. pl, zresztą Hitchens też o tym pisał w swojej książce o Matce Teresie "Misjonarska miłość. Matka Teresa w teorii i praktyce" /ale tak... wiem... komuch, więc nie ma racji/, adopcjami dzieci też handlowały. Oczywiście dziecko od nich mogło trafić do odpowiedniej rodziny /gdzieby tam za darmo - tam nic nie jest za darmo, należało wybulić niezłą kasę/. Dziećmi zatem można handlować jak prosiętami.

Matka Teresa się spotykała z ludźmi niemoralnymi. Duvalier choćby - kat Haiti. A ona: "nikt tyle nie robi dla biednych, co pani Duvalier" :))
Albo przeciwniczka rozwodów, ale jak Diana się rozwiodła, nie miała nic przeciwko.
https://religionisbullshit.wordpress.com/tag/bog/ - do zapoznania się.
Ostatnio zmieniony 2024-04-21, 10:28 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19236
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Co tam u Was?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-21, 10:18

Efezjan pisze: 2024-04-21, 10:12
abi pisze: 2024-04-20, 15:01 wąż z raju pieczony na patyku nad ogniskiem
Gadający wąż to jedno - w sumie fajna bajka.
Nie. Mit. Bardzo ważny.
Ja jakoś pytam o tego anioła z ognistym mieczem, co wstępu do Edenu miał pilnować. Bóg go nie odwołał ze stanowiska po wygnaniu Adama i Ewy przecież.
A o co konkretnie pytasz?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6378
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-21, 10:18

Efezjan pisze: 2024-04-21, 10:10
abi pisze: 2024-04-20, 20:28 @Efezjan powiem ci coś bracie
tyś już zapomniał jak u nas na forum jest ze zrozumieniem
jak jest z tolerancją i belką w oku
to oni ci teraz przypomną... jestem pewna :(
Zauważyłem - religia miłości do czegoś zobowiązuje. =))
Jeśli fakty są złe, to tym gorzej dla faktów. Nie liczy się prawda, ale zacietrzewienie.

Dezerter pisał, że Kościół niby tak wiele robi teraz z pedofilią. Bracia z tego filmu Siekielskich dwa lata czekali i się nie mogli doczekać odszkodowania. Tak działa ta organizacja - kasa, kasa, kasa. Ale dla nich, jak oni mają płacić, to jest wielkie halo, ale od owieczek za wszystko kasę wyciągają. Za chrzty, pogrzeby, śluby itd. Tak wiem... argument, że ksiądz też człowiek i musi jeść. Owszem, ale można to rozwiązać tak, jak to rozwiązano choćby w Niemczech, czy w diecezji opolskiej - każdy ksiądz dostaje pensje i to nie pensje w szkole, ale po prostu pensje za to że jest księdzem. Powinna być jawność finansowa - każdy biskup powinien być zobowiązany prawnie do rocznego przedstawiania wpływów i wydatków, podobnie każdy proboszcz. A tak ludzie płacą i nawet nie mają pewności, czy te pieniądze faktycznie poszły na to, na co iść miały. A potem taki ksiądz jeździ sobie luksusowym samochodem, a co to zdanie z ewangelii, że 'prędzej wielbłąd przejdzie przez Ucho Igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego jak widać go nie obowiązuje'. 'Albo darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.'. Ich to nie obowiązuje, oni tego od innych wymagają.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2024-04-20, 10:14 Mężczyźni nie rodzą... I co z tego?
Nie rodzą, ale mogą być kapłanami. Kobiety nie mogą, bo tak...
Proszę nie wrzucać wszystkich katolików do jednego worka.
Ja nikomu "nie przypominam", nie grzebię w cudzych grzechach i nie moralizuję tanimi chwytami.
A do ateistów podchodzę ze zrozumieniem, jesli podnoszą niektóre słuszne argumenty. Ale nie wszystkie są słuszne.

@Efezjan a możesz mi odpowiedzieć, co by musiało się stać( załóżmy że został zalązek wiary w Boga), żebyś wrócił do Kościoła? Trochę gdybologii poproszę.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 11:07

Kościół musiałby:
- przestać gadać głupoty na temat LGBT,
- oczyścić się i tych wszystkich pedofilów przesunąć do stanu świeckiego,
- wypłacić bezzwłocznie ofiarom molestowania seksualnego ogromne odszkodowania,
- dopuścić do kapłaństwa kobiety, tak aby i one mogły w Kościele znaczyć coś więcej niż służąca czy sprzątaczka,
- jawność finansowa - wszystkie pieniądze mają być rozliczane po pierwsze przez kurie, pod drugie przez parafie i podane do publicznej wiadomości; księża, biskupi i inni duchowni dostają pensje od państwa i zabrania się im pobierania opłat za sakramenty i inne posługi. pracować mogą poza kościelną bańką.
- świeccy powinni mieć możliwość wpływu na wybór biskupa, swojego księdza proboszcza. W końcu to oni /w teorii/ są dla nich.

Kościół za mojego życia tego nie zrobi, także jak Luter: 'tu stoję i inaczej nie mogę'.

Jakie to argumenty ateistów są niesłuszne?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19236
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Co tam u Was?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-21, 11:30

Sorry, ale nie jesteś "nieco" arogancki, stawiając warunki Kościołowi?
I to jako przedstawiciel grupy najgłębiej zaangażowanej w pedofilię? (oburzyłeś się? poczuj, jak smakuje generalizowanie - przy czym moje generalizowanie jest znacznie lepiej umocowane w liczbach...)
Ostatnio zmieniony 2024-04-21, 11:31 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Arek » 2024-04-21, 11:58

Efezjan pisze: 2024-04-21, 11:07 Kościół musiałby:
- przestać gadać głupoty na temat LGBT,
- oczyścić się i tych wszystkich pedofilów przesunąć do stanu świeckiego,
- wypłacić bezzwłocznie ofiarom molestowania seksualnego ogromne odszkodowania,
- dopuścić do kapłaństwa kobiety, tak aby i one mogły w Kościele znaczyć coś więcej niż służąca czy sprzątaczka,
- jawność finansowa - wszystkie pieniądze mają być rozliczane po pierwsze przez kurie, pod drugie przez parafie i podane do publicznej wiadomości; księża, biskupi i inni duchowni dostają pensje od państwa i zabrania się im pobierania opłat za sakramenty i inne posługi. pracować mogą poza kościelną bańką.
- świeccy powinni mieć możliwość wpływu na wybór biskupa, swojego księdza proboszcza. W końcu to oni /w teorii/ są dla nich.

Kościół za mojego życia tego nie zrobi, także jak Luter: 'tu stoję i inaczej nie mogę'.

Jakie to argumenty ateistów są niesłuszne?
Mianujesz się ateistą. Nie jesteś nim. Za to jesteś zagorzałym antykatolickiem. W tej chwili zbaczasz z drogi, drogi kolego. Małe te twoje podwaliny do akceptacji homoseksualizmu. Żyjesz w błędzie. Oby Bóg Ci wybaczył.
Ostatnio zmieniony 2024-04-21, 11:59 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 714
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 112 times
Been thanked: 68 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: marcin » 2024-04-21, 12:26

Mysle ze to raczej proba usprawiedliwienia swojego postepowania, postepowaniem innych.
Jednak to tylko uluda, bo czyjekolwiek zle postepowanie nikogo nie usprawiedliwia i nie usprawiedliwi.
Ostatnio zmieniony 2024-04-21, 12:29 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2024-04-21, 13:10

Arek pisze: 2024-04-21, 11:58
Efezjan pisze: 2024-04-21, 11:07 Kościół musiałby:
- przestać gadać głupoty na temat LGBT,
- oczyścić się i tych wszystkich pedofilów przesunąć do stanu świeckiego,
- wypłacić bezzwłocznie ofiarom molestowania seksualnego ogromne odszkodowania,
- dopuścić do kapłaństwa kobiety, tak aby i one mogły w Kościele znaczyć coś więcej niż służąca czy sprzątaczka,
- jawność finansowa - wszystkie pieniądze mają być rozliczane po pierwsze przez kurie, pod drugie przez parafie i podane do publicznej wiadomości; księża, biskupi i inni duchowni dostają pensje od państwa i zabrania się im pobierania opłat za sakramenty i inne posługi. pracować mogą poza kościelną bańką.
- świeccy powinni mieć możliwość wpływu na wybór biskupa, swojego księdza proboszcza. W końcu to oni /w teorii/ są dla nich.

Kościół za mojego życia tego nie zrobi, także jak Luter: 'tu stoję i inaczej nie mogę'.

Jakie to argumenty ateistów są niesłuszne?
Mianujesz się ateistą. Nie jesteś nim. Za to jesteś zagorzałym antykatolickiem. W tej chwili zbaczasz z drogi, drogi kolego. Małe te twoje podwaliny do akceptacji homoseksualizmu. Żyjesz w błędzie. Oby Bóg Ci wybaczył.
W jakim błędzie? No tak, twoja prawda jest twojsza niż mojsza. Fajny argument. Nie ma co!
Jestem ateistą, bo w Boga nie wierzę; więcej ja nawet wiem, że go nie ma. Nie ma mi kto wybaczać zatem.
Dlaczego małe podwaliny do akceptacji homoseksualizmu?
A do leworęczności? Do bycia rudym albo nie daj Boże rudym, leworęcznym Żydem, który w dodatku jest homoseksualnym protestantem?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 713
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Quinque » 2024-04-21, 13:20

Nie bądź żałosny. Tylko odpowiedz na mój post
Efezjan pisze: Matka Teresa na cierpieniu innych zbiła niezłą kasę, a większość z tych datków szła nie na poprawę losu cierpiących, ale do Watykanu.
Przecież za te wszyskie miliony można było zbudować naprawdę świetnie wyposażony szpital i leczyć w nim ludzi.
Zaiste siła dowodów powala
pisze:Matka Teresa się spotykała z ludźmi niemoralnymi.
No i?
pisze:Albo przeciwniczka rozwodów, ale jak Diana się rozwiodła, nie miała nic przeciwko.
Co to w ogóle za argument?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19236
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Co tam u Was?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-21, 13:21

Efezjan pisze: 2024-04-21, 13:10 No tak, twoja prawda jest twojsza niż mojsza.
Akurat w Twoim poście, po tej górze... powiedzmy: błota, które Ci się ulało i po tej masie wręcz rasistowskich stwierdzeń, ten tekst brzmi groteskowo.

ODPOWIEDZ