Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Rafał » 2022-05-05, 14:19

lambda pisze: 2022-05-05, 14:13
Rafał pisze: 2022-05-05, 14:07
lambda pisze: 2022-05-05, 13:55
Rafał pisze: 2022-05-05, 13:54 20 stopni w cieniu, lekki wiaterek, ani jednej chmurki a zewsząd zapach kwitnących kwiatów. Aż chce się zapytać: dlaczego maj nie trwa dłużej? Tak ze 3 miesiące?
A co ma wspólnego maj do pogody?
Choćby to, że w maju pogoda jest najpiękniejsza.
Jest to moje subiektywne zdanie. Szanuję to, że ktoś się może nie zgadzać.
Majw pogodowo bywają różne.
Zgadza się ale nawet w pochmurne czy deszczowe dni, kolory przyrody i aktywność zwierząt napawają radością.
Ostatnio zmieniony 2022-05-05, 14:19 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Rafał » 2022-05-06, 16:32

Dzisiaj pada deszczyk i grzmi. Uwielbiam majowe burze. :)

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: adampiotr » 2022-05-06, 19:44

Rafał pisze: 2022-05-06, 16:32 Dzisiaj pada deszczyk i grzmi. Uwielbiam majowe burze. :)
tez lubię :)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2492
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 938 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-05-07, 14:21

Ja również.
Ostatnio zmieniony 2022-05-07, 14:21 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Celine.maqq » 2022-05-10, 07:50

Ja sie boje burz... Ale fajnie sie słucha burz nocą

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-05-12, 02:27

W zwiazku z moja obecna sytuacja, zaciekawila mnie sprawa sadownictwa w Polsce.
Okazuje sie ze sa bardzo duze, wrecz kolosalne.
W Polsce w sprawie kryminalnej wystarcza 3 lawnikow, a w UK do kazdej sprawy jest wrecz losowanych 15, z ktorych dopiero po wejsciu na sale sadowa 3 jest odsylanych, to taki jakby nadmiar, ktory sluzy temu zeby prokurator, czy tez obronca, mial mozliwosc pewnego rodzaju wyboru.
Jak by tego bylo malo, to ogolnie jest losowo wybieranych o wiele wiecej, osob nie karanych, tzw. z czysta karta i w poniedzialki wszyscy maja sie zglosic.
Z tych wszystkich jest wybieranych losowo po 15 do kazdej sprawy.
Tych 12 to tak troche kojazy sie z liczba Apostolow. ;) Zaprzysiezenie odbywa sie na Biblie, Koran, lub inna uznana Swieta Ksiege, w zaleznosci od wiary i wyboru osoby zaprzysieganej.
W zasadzie to tych 12 lawnikow dokonuje decyzji, "winny, czy niewinny" zarzucanych mu czynow.
Sedzia prowadzacy sprawe jest jakby ograniczony do pilnowania kwestii prawnych i proceduralnych, by cala rozprawa odbyla sie zgodnie z litera Prawa.
Decyzja o winie nalezy tylko i wylacznie do lawnikow, a sedzia prowadzacy na tej podstawie uniewinnia formalnie oskarzonego, lub ustala wysokosc wyroku, wedlug Prawem ustalonych zakresow, ale ktory koniec tego zakresu wybierze to wedlug wlasnej oceny.
Lawnicy ida na "narade" i nikt z pracownikw sadu nie moze byc na takiej naradzie obecny, by nikt nie mogl niczym sugerowac cokolwiek lawnikom. Jedynie to co slyszeli w trakcie rozprawy, pytania i odpowiedzi swiadkow i oskarzonego, oraz sporzadzonej dokumentacji Policji, bieglych i dowodow czy argumentow obrony. Maja odpowiedziec na konkretne pytania "tak" lub "nie", ktore sa forma zarzutow, prokuratora i argumentow obrony. Sedzia prowadzacy moze jedynie zazadac od lawnikow, albo wiekszosciowej decyzji, albo jednoglosnej, zaleznie od powagi sprawy i powaznych skutkow ewentualnego bledu. W sumie cala odpowiedzialnosc spada na lawnikow, co w porownaniu z systemem sadownictwa w Polsce, jest chyba bardziej niezalezne i ma mniejsze mozliwosci korupcji systemu.
Przy jednoglosnej jest dosc ciezko, bo wiadomo ze kazdy czlowiek jest inny, co widac na forum w dyskusjach, a sprowadzic 12 osob, by wypowiedzialy sie jednoglosnie, na temat trudnej i nigdy nie antycypowanej sprawy i okolicznosci, to raczej graniczy z cudem.
Jutro czeka mnie drugi dzien takiej "narady", bez mozliwosci wyjscia np. na lunch, trzeba miec kanapki i napoje przy sobie, a do ubikacji wyjsc pod obstawa i za pozwoleniem po wczesniejszym zgloszeniu takiej potrzeby.
Mam nadzieje ze nie nabawie sie PTSD. ;)
Rozmawianie z kimkolwiek o jakichkolwiek szczegolach sprawy poza tymi 12 osobami i poza sala "narad" jest zagrozone wyrokiem do 5 lat pozbawienia wolnosci. Nawet sedzia nie moze wiedziec o przebiegu "narady" do czasu oficjalnego ogloszenia decyzji lawnikow na sali sadowej.
Mam nadzieje ze ktos pomodli sie o sprawiedliwa decyzje lawnikow, bo ona bedzie miala znaczacy wplyw na czyjes zycie.
Ostatnio zmieniony 2022-05-12, 03:40 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-05-16, 16:29

Jak żyjecie ludziska ? ;) pytam z daleka jak i z bliska \:D/

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13804
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-05-16, 16:56

Skaza pisze: 2022-05-16, 16:29 Jak żyjecie ludziska ? ;) pytam z daleka jak i z bliska \:D/
Poza tym, że żona planuje remont mieszkania w najbardziej odpowiednim momencie istnienia świata to miłość wszędzie :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Morkej » 2022-05-16, 16:58

Rano jeszcze da się żyć, ale później jest naprawdę ciężko. Zwłaszcza kiedy w godzinach popołudniowych wracam do domu idąc przez miasto. Jak się nie znajdzie gdzieś cienia, to słońce bije po głowie i oczach, a na dodatek to duszne i gorące powietrze. Zdecydowanie nie jestem miłośnikiem tej pory roku.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-05-16, 17:06

Morkej pisze: 2022-05-16, 16:58 Rano jeszcze da się żyć, ale później jest naprawdę ciężko. Zwłaszcza kiedy w godzinach popołudniowych wracam do domu idąc przez miasto. Jak się nie znajdzie gdzieś cienia, to słońce bije po głowie i oczach, a na dodatek to duszne i gorące powietrze. Zdecydowanie nie jestem miłośnikiem tej pory roku.
Bracie zaginiony przybij łapę ! ja też z tych chłodnych zdecydowanie #:-s od kilku dni śpię z nogami w lodówce ...

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
sądzony pisze: 2022-05-16, 16:56
Skaza pisze: 2022-05-16, 16:29 Jak żyjecie ludziska ? ;) pytam z daleka jak i z bliska \:D/
Poza tym, że żona planuje remont mieszkania w najbardziej odpowiednim momencie istnienia świata to miłość wszędzie :)
Może planuje zbudować schron i zbrojownie, nie martw się na zapas ;) \:D/

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Rafał » 2022-05-16, 18:16

Morkej pisze: 2022-05-16, 16:58 Rano jeszcze da się żyć, ale później jest naprawdę ciężko. Zwłaszcza kiedy w godzinach popołudniowych wracam do domu idąc przez miasto. Jak się nie znajdzie gdzieś cienia, to słońce bije po głowie i oczach, a na dodatek to duszne i gorące powietrze. Zdecydowanie nie jestem miłośnikiem tej pory roku.
To poczekaj do lipca. Teraz jest jeszcze przyjemnie.

No ale coś w tym jest, że Polakowi bliżej do rasy nordyckiej niż śródziemnomorskiej. Chciałbym mieszkać we Włoszech ale gdyby to się ziściło, wtedy pierwszy rok byłby męką.
Ostatnio zmieniony 2022-05-16, 18:17 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13804
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-05-16, 19:03

Morkej pisze: 2022-05-16, 16:58 Rano jeszcze da się żyć, ale później jest naprawdę ciężko. Zwłaszcza kiedy w godzinach popołudniowych wracam do domu idąc przez miasto. Jak się nie znajdzie gdzieś cienia, to słońce bije po głowie i oczach, a na dodatek to duszne i gorące powietrze. Zdecydowanie nie jestem miłośnikiem tej pory roku.
A ja ją uwielbiam. Maj to miłość. :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2492
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 938 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-05-18, 16:48

Morkej pisze: 2022-05-16, 16:58 Rano jeszcze da się żyć, ale później jest naprawdę ciężko. Zwłaszcza kiedy w godzinach popołudniowych wracam do domu idąc przez miasto. Jak się nie znajdzie gdzieś cienia, to słońce bije po głowie i oczach, a na dodatek to duszne i gorące powietrze. Zdecydowanie nie jestem miłośnikiem tej pory roku.
Mam identycznie. Wracam między 16:30 a 17:30 i nie można wytrzymać w słońcu. A to dopiero Maj! #-o
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2022-05-18, 22:54

sądzony pisze: 2022-05-16, 16:56
Skaza pisze: 2022-05-16, 16:29 Jak żyjecie ludziska ? ;) pytam z daleka jak i z bliska \:D/
Poza tym, że żona planuje remont mieszkania w najbardziej odpowiednim momencie istnienia świata to miłość wszędzie :)
A co jest nie tak z momentem?
Ja np nie ogladam w ogóle wiadomości i nic nie czytam z wiadomości, to coś nam grozi czy jak?
Bo na świecie to ciężko znaleźć moment gdy nie było żadnej wojny

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13804
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-05-18, 22:59

lambda pisze: 2022-05-18, 22:54
sądzony pisze: 2022-05-16, 16:56
Skaza pisze: 2022-05-16, 16:29 Jak żyjecie ludziska ? ;) pytam z daleka jak i z bliska \:D/
Poza tym, że żona planuje remont mieszkania w najbardziej odpowiednim momencie istnienia świata to miłość wszędzie :)
A co jest nie tak z momentem?
Ja np nie ogladam w ogóle wiadomości i nic nie czytam z wiadomości, to coś nam grozi czy jak?
Bo na świecie to ciężko znaleźć moment gdy nie było żadnej wojny
Też nie oglądam, ale z tego co wiem to kredyty coraz droższe, podwyżek nie dają, wszystko drożeje, wojna na wschodzie, fachowców mało, coś zaczynają znowu o koronawirusie marudzić. Tyle wiem z pracy i od znajomych. Ale jak mówisz, że OK to chyba się zdecyduję. :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ