Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Czarny » 2022-06-03, 14:26

Ja czekam na księdza z racji pierwszego piątku. Oczywiście do chorej, nie że do mnie, do mnie przy okazji.
I doczekalismy się. Wszystko poszło gladko.
Ostatnio zmieniony 2022-06-03, 14:33 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-05, 19:45

mF - co z praca dyplomową? Jest już pojutrze?
Mam nadzieję, ze skończona praca, Ty usatysfakcjonowana.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4434
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-06, 18:57

Andej pisze: 2022-06-05, 19:45 mF - co z praca dyplomową? Jest już pojutrze?
Mam nadzieję, ze skończona praca, Ty usatysfakcjonowana.
Nie, niestety jeszcze nie skończona. Ale już większość. Przesłałam na razie promotorowi to, co mam, bo już nie mam dzisiaj siły, dosłownie się prawie przewracam, jak idę do innego pokoju... Na szczęście jeszcze jest trochę czasu do takiego ostatecznego złożenia.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-06, 21:12

Zatem bądź dobrej myśli. Uda się.
Wie, że to męczy. Siedzę od kilku miesięcy nad pracą, której termin minął w maju. Wysyłam po kawałku. I też liczę, że się uda.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2022-06-07, 07:34

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-06-06, 18:57
Andej pisze: 2022-06-05, 19:45 mF - co z praca dyplomową? Jest już pojutrze?
Mam nadzieję, ze skończona praca, Ty usatysfakcjonowana.
Nie, niestety jeszcze nie skończona. Ale już większość. Przesłałam na razie promotorowi to, co mam, bo już nie mam dzisiaj siły, dosłownie się prawie przewracam, jak idę do innego pokoju... Na szczęście jeszcze jest trochę czasu do takiego ostatecznego złożenia.
Jako temat pracy?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4434
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-07, 09:43

lambda pisze: 2022-06-07, 07:34 Jako temat pracy?
Nie można pisać tytułów prac przed obroną, bo przecież system antyplagiatowy wtedy mi to podkreśli, gdyby było napisane tutaj. I nikogo nie będzie obchodzić, że miłośniczka Faustyny to ja i że to mój nick. Ważne, że jest w Internecie i nie uznaliby mi pracy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2022-06-07, 14:05

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-06-07, 09:43
lambda pisze: 2022-06-07, 07:34 Jako temat pracy?
Nie można pisać tytułów prac przed obroną, bo przecież system antyplagiatowy wtedy mi to podkreśli, gdyby było napisane tutaj. I nikogo nie będzie obchodzić, że miłośniczka Faustyny to ja i że to mój nick. Ważne, że jest w Internecie i nie uznaliby mi pracy.
Co? Tytuł tez jest objęty plagiatem. Absurd
Ostatnio zmieniony 2022-06-07, 14:12 przez lambda, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-06-07, 22:06

A ja sie wlasnie bujam na promie do Roscoff.
Troche kolysze i aby wyrownac krok by na fali mna nie zarzucalo, uzylem troche Armagniac-a ;)
Bezclowego, bo z clem angielskim sciaga na lewo, a z francuskim na prawo. ;)
Do rana chyba przejdzie i bede mogl wsiasc za kierownice.
Ostatnio zmieniony 2022-06-07, 22:53 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-19, 14:07

Cieplutko się zrobiło. A mnie dręczy hamletowska rozterka. Iść na spacer z psem, czy nie. Czy wytrzymam taki wysiłek. Czy pies wytrzyma? Z jednej strony ruch potrzebny, a z drugiej mordęga w upale. Tylko 31, dziwne, ze to męczy. Przecież ciepłota ciał wyższa. Powinno być milutko.
W domu 24. Znacznie przyjemniej. Może się położyć? I zapomnieć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-06-19, 17:36

U mnie odwrotnie, z 32°C spadlo na 10°C.
Zwykle od tej granicy 10°C czuje sie komfortowo nawet w szortach i podkoszulku, a czasem w krotkich spodenkach desowych i bluzie chodzilem na spacery po gorach przy minus 5°C, ale po ostatnim upale mimo siedzenia w oceanie po szyje, bylem przegrzany, a teraz czuje zimno. Dosc duzy skok temperatury.
No ale kolejny tydzien bedzi w granicach 20-22°C, wiec powinno byc OK.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Viridiana » 2022-06-19, 18:28

U mnie momentami było nawet 33°C, przynajmniej tak twierdzi prognoza pogody mojego taty. xD Ale wytrwać się dało, bo rozstawiliśmy w ogrodzie basen. Trochę dziwnie się czułam tak odpoczywając, bo przez to, że moje liceum trwało rok dłużej niż inne, większość moich rówieśników pewnie w tym czasie, gdy ja mam wakacje, stresuje się sesjami czy innymi egzaminami na studiach, więc jak by nie patrzeć, jest kontrast.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 20 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: SynJana » 2022-06-22, 22:17

U mnie lekki smutek. Straciłem chęć do rozmawiania z tutejszymi - chyba zrozumiałem, że nie ma to sensu. Jeszcze bardziej widzę ten brak sensu patrząc na rozmowy @Hildegarda z tutejszymi.
Gruntuję się w przekonaniu, że apologeci to niefajni ludzie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-06-22, 22:20

Takie rozmowy wymagaja doprecyzowania z obu stron, bo wina nie jest tu jednostronna.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-06-22, 22:28

SynJana pisze: 2022-06-22, 22:17 Gruntuję się w przekonaniu, że apologeci to niefajni ludzie.
A nawet wstrętni. To chamstwo, że mają swoje zdanie i bronią go. A najgorsze to, ze potrafią to robić. I to skutecznie i konkretnie.
Gdyby byli klakierami i przyklaskiwali każdemu, cokolwiek napisze, to byliby wspaniałymi ludźmi. No, przynajmniej, gdy walczyli z wiarą, zamiast jej bronić. Ale to oczywiście tylko minimum wymagać. Absolutne minimum.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Hildegarda » 2022-06-23, 05:03

SynJana pisze: 2022-06-22, 22:17 U mnie lekki smutek. Straciłem chęć do rozmawiania z tutejszymi - chyba zrozumiałem, że nie ma to sensu. Jeszcze bardziej widzę ten brak sensu patrząc na rozmowy @Hildegarda z tutejszymi.
Gruntuję się w przekonaniu, że apologeci to niefajni ludzie.
Ale jest ok, ja już dużo rozmów w niejednym miejscu miałam i powiem Ci, że to nie dotyczy tylko apologetów, bo są też wojujący ateiści i potrafią być podobni. Do takich rozmów też trzeba podejść z dystansem, bo są różni ludzie, czasami problemem może być różnica wieku, czy inne czynniki, które powodują, że się nie idzie dogadać. Ja jakoś tak mam, że na podstawie poczytania kilku rozmów od razu mam w głowie obraz psychologiczny rozmówcy i wtedy widzę czy rozmowę da się traktowac poważnie czy nie. Jak chcesz z kimś bardziej poważnie pogadać na tematy związane z Biblią, wiarą czy chrześcijaństwem od strony historycznej to znajdź sobie na facebooku grupę "Biblistyka i badania nad chrześcijaństwem", tam jednym z Adminów jest katolik, historyk Kościoła i powiem Ci, że jego poziom jaki prezentuje, to bez porównania z tym, co tutaj pokazują niektórzy panowie. Jednym z moderatorów jest z kolei katolik naukowiec. Są tam chrześcijanie, ateiści, przedstawiciele innych wyznań, jest też apologeta, ale przynajmniej przyjemny w odbiorze, spokojny, prowadzi często ciekawe rozmowy z protestantem, który z kolei broni protestantyzmu, ale też poważnie (historycznie). Ogólnie jest miła atmosfera, ludzie się fajnie dogadują, jest duże poczucie humoru, bo takie mają wszyscy Admini, jest bardziej liberalnie i naukowo. Ateiści też zadają pytania i mogą to robić swobodnie, nikt im nie zamyka ust i nie denerwuje się (no chyba, że przypadkiem jakiś radykał się napatoczy, ale z takich to sobie tam robią jaja).
ja już też stwierdziłam, że tu nawet nie będę się odzywać na takie tematy dotyczące historii, no ale widzisz, nawet w temacie o związkach wyszła różnica poglądów, tak że chyba ograniczę się do tematu z piosenkami i filmikami, coby tutejszych panów nie wykańczać nerwowo :p
Miejsce tworzą ludzie, więc w rozmowach dużo zależy od charakterów, jak widać nie zawsze można swobodnie wyrażać poglądy.
Ostatnio zmieniony 2022-06-23, 06:09 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ