Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2022-09-01, 07:06

Wyglada na to ze ktos zyczyl mi nieznosnego bolu.
Wczoraj wieczorem posliznalem sie i upadlem na lewy bark, ktory juz od paru miesiecy byl bolacy, jakby ramie bylo wyrwane w stawie, co ograniczalo ruchy i spowalnialo prace.
Teraz nie tylko zwiekszyl sie bol, ale lewa reka jest obecnie bezuzyteczna.
Problemem nie jest bol, tylko dylemat jak dokonczyc prace i jechac 2000km do Polski.
Reke przewiazalem paskiem od szlafroka by usztywnic i podwiesic, ale nie da sie tak nawet biegow zmieniac w aucie.
Pozostaje mi jedynie prosic o modlitwe, bym mogl znow uzywac lewa reke.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ojciec Pio

Post autor: Andej » 2022-09-01, 13:25

Jozek pisze: 2022-09-01, 07:06 Wyglada na to ze ktos zyczyl mi nieznosnego bolu.
A, fe. To brzydko pomawiać kogokolwiek o złe intencje, magię czy niechęć. Wstydź się.
Mam nadzieję, że to ino żart, a nie zabobon.
Jozek pisze: 2022-09-01, 07:06 Reke przewiazalem paskiem od szlafroka by usztywnic i podwiesic, ale nie da sie tak nawet biegow zmieniac w aucie.
To proste, przełożyć kierownicę na lewą stronę. Wtedy skrzynia będzie z prawej. Albo zamontować autmat.

quote=Jozek post_id=299282 time=1662008796 user_id=1417] Problemem nie jest bol, tylko dylemat jak dokonczyc prace i jechac 2000km do Polski.[/quote]
Wiem, że to dziecinnie prymitywne i trywialne. Ale czy nie można udać się do lekarz, prześwietlić, zastosować okłady, które zaleci, jeśli nie ma uszkodzonych kości? Alternatywą bilet lotniczy.
2kkm z niesprawnym skrzydłem, top zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

quote=Jozek post_id=299282 time=1662008796 user_id=1417] Pozostaje mi jedynie prosic o modlitwe, bym mogl znow uzywac lewa reke. [/quote] To akurat, masz jak w banku.

Dodano po 1 minucie :
Jozek pisze: 2022-09-01, 07:06 Wyglada na to ze ktos zyczyl mi nieznosnego bolu.
A, fe. To brzydko pomawiać kogokolwiek o złe intencje, magię czy niechęć. Wstydź się.
Mam nadzieję, że to ino żart, a nie zabobon.
Jozek pisze: 2022-09-01, 07:06 Reke przewiazalem paskiem od szlafroka by usztywnic i podwiesic, ale nie da sie tak nawet biegow zmieniac w aucie.
To proste, przełożyć kierownicę na lewą stronę. Wtedy skrzynia będzie z prawej. Albo zamontować autmat.
Jozek pisze: 2022-09-01, 07:06 Problemem nie jest bol, tylko dylemat jak dokonczyc prace i jechac 2000km do Polski.
Wiem, że to dziecinnie prymitywne i trywialne. Ale czy nie można udać się do lekarz, prześwietlić, zastosować okłady, które zaleci, jeśli nie ma uszkodzonych kości? Alternatywą bilet lotniczy.
2kkm z niesprawnym skrzydłem, top zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.
Jozek pisze: 2022-09-01, 07:06 Pozostaje mi jedynie prosic o modlitwe, bym mogl znow uzywac lewa reke.
To akurat, masz jak w banku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-09-01, 13:54

Tego co sie zdarzylo to w zasadzie sie obawialem, bo mialem dokladnie to samo z prawym barkiem jakies 8 lat temu, z czego 4 czekalem w kolejce na operacje.
Jak juz pisalem kiedys, modlitwy pomogly i "samo" sie naprawilo.
z leqym barkiem zaczelo sie ok. pol roku temu.(chyba za duzo grzesze).
Naprawa powierzchni tynkow w kaplicy znacznie wplynela na pogorszenia, a ten upadek to nie stluczenie, tylko dodatkowe silne nadwyrezenie stawu i sciegien, bo zwykle czlowiek chce sie podepszec po tej stronie na ktora upada.
Zrobilem sobie temblak z trojkata materialu i jakos funkcjonuje, choc rano nie bylem w stanie ubrac podkoszulka.
Ostatnio zmieniony 2022-09-01, 16:05 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-09-01, 19:36

to dodatkowo przeziebisz sie
bez podkoszulka
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-09-02, 19:46

laskawie dopuscili podrecznik wsip 8-|

Do użytku szkolnego został dopuszczony podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych autorstwa Izabelli Modzelewskiej-Rysak, Leszka Rysaka, Karola Wilczyńskiego i Adama Ciska. Pojawił się on w piątek w wykazie podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-09-03, 07:38

Dzis zauwazylem poprawe bo moglem sie wyspac, gdyz poprzedniej nocy zastanawialem sie czy nie isc do szpitala na przeswietlenie czy nie ma zlamania, albo pekniecia. obawialem sie tylko ze wsadza mi reke w gips i bede uziemniny na 3 tygodnie.
Wczoraj nie moglem wysiedziec bezczynnie i wzialem sie za zalegle sprzatanie kuchni i plebanii, bo to jedna reka da rade. Niestety garow mam juz caly zlewozmywak i jak szybko nie umyje ich to sie zasmierdza.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Rak

Re: Co tam u Was?

Post autor: Rak » 2022-09-03, 21:50

Przeczytałam dzisiaj artykuł w necie, który i mnie rozbawił i zmusił do postawienia pytania - kto pisze na portalach internetowych artykuły? bo dziennikarzem takiej osoby nazwać nie można. Mianowicie, ta pani podając informacje o nowym roku szkolnym, o ilości dni wolnych, kiedy i jak najlepiej rodzicom brać urlop itp. napisała-w 2023 roku Boże Ciało wypada w środku tygodnia, w czwartek, wystarczy wziąć 1 wolny dzień i można mieć czterodniowy wypoczynek. Rozumiecie, Boże Ciało w przyszłym roku będzie w czwartek, hura! hura! :))

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Nenderen » 2022-09-03, 21:54

Podobno jakiś dziennikarz sugerował że Jezus zapożyczył pomysł na karmienie się Jego Ciałem w Eucharystii od (żyjących całe wieki później) Azteków. :-?
Ostatnio zmieniony 2022-09-03, 21:54 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-09-03, 21:55

Rak pisze: 2022-09-03, 21:50 Przeczytałam dzisiaj artykuł w necie, który i mnie rozbawił i zmusił do postawienia pytania - kto pisze na portalach internetowych artykuły? bo dziennikarzem takiej osoby nazwać nie można. Mianowicie, ta pani podając informacje o nowym roku szkolnym, o ilości dni wolnych, kiedy i jak najlepiej rodzicom brać urlop itp. napisała-w 2023 roku Boże Ciało wypada w środku tygodnia, w czwartek, wystarczy wziąć 1 wolny dzień i można mieć czterodniowy wypoczynek. Rozumiecie, Boże Ciało w przyszłym roku będzie w czwartek, hura! hura! :))
uff...to dobrze ze tak jak zawsze #-o
nie lubie zmian
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Rak

Re: Co tam u Was?

Post autor: Rak » 2022-09-03, 22:00

:)) i cóż tu więcej powiedzieć
Ostatnio zmieniony 2022-09-03, 22:00 przez Rak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-09-04, 19:39

u nas biega agresywny dzik :-s

"Sześcioletni chłopiec został ciężko ranny po tym, jak w Legnicy (woj. dolnośląskie) zaatakował go dzik. Dziecko przeszło operację we Wrocławiu. Stan jego zdrowia jest poważny. Służby wciąż poszukują agresywnego zwierzęcia, a prezydent miasta zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego"

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=slider
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Nenderen » 2022-09-04, 20:00

Proponuję aby każdy kto przeczyta ten post odmówił modlitwę różańcową w intencji tego chłopca oraz tego by nie było więcej ofiar dzika
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-09-04, 20:14

Trzeba sie pomodlic, ale gdzie byli rodzice tego 6-cio latka?
Chyba samopas nie chodzil po miescie tak jak ten dzik?
W ogole ten artykul jest jakis niepelny i jednostronnie ukierunkowany, by wszystkim obarczyc dzika.
Najlepiej chyba bylo by wystrzelac wszystkie dziki w okolicy, bo zawsze jakis zaplata sie do miasta.

One przemieszczaja sie glownie w nocy, a samotny odyniec moze przebyc podobny dystans co wilki ok. 50 km w ciagu nocy.
One nie maja map, gdzie jest miasto, a gdzie lasy, ida w obranym kierunku szukajac zerowiska. Zwykle w poblizu rzek i strumieni.
Wystarczy zrobic w takich rejonach ogrodzenia-zapory, to dzik pojdzie w inne rejony, gdzie bedzie mogl znalesc wode przy zerowisku.
Mysliwi powinni o tym wiedziec.
Ostatnio zmieniony 2022-09-04, 20:25 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-09-04, 20:26

ta ulica to domki jednorodzinne, pewnie dzieciak bawil sie kolo domu, za ogrodzeniem
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2022-09-04, 20:28

Ale w artykule takich detali nie podaja, dlatego stwierdzilem ze artykul jest niepelny i jednostronnie ukierunkowany.
A tak w ogole to dziki unikaja kontaktow z czlowiekiem i takie zdarzenie to wyjatkowa rzadkosc.
Nawet wprawionym mysliwym bardzo trudno jest wytropic dzika, choc w rejonie w ktorym go widziano musial miec dostep do wody, czy rzeki, wiec na zarosnietych brzegach zostawil slady, lub odchody i mozna z latwoscia ustalic gdzie sie udal i w jakim kierunku.
Sam kiedys bawilem sie w takie tropienie dzikow, ale zwykle dzik ktorego sweze slady mozna bylo znalesc i za nimi podazac, to dzik byl juz 20-30 km dalej i nie sposob piechota takiego dzika dogonic, bo zatrzymuje sie tylko na nocleg.
Watpie by tego dzika znalezli, ale przez ten wypadek kilka z dzikow ktore beda nawet poza miastem, ale blisko przyplaci to zyciem. A mysliwym w to graj, beda mieli zwiekszone limity odstrzalu.
Ostatnio zmieniony 2022-09-04, 20:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ