Płaska ziemia

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-21, 23:24

@poszukujący90 zadaj swoje pytanie na tym forum:

Polskie Forum Astronautyczne

Następnie możesz przesłać linka z Twoim wątkiem do wglądu do tego tematu.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Meles Vulgaris
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2021

Re: Płaska ziemia

Post autor: Meles Vulgaris » 2021-03-31, 14:43

poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 18:08 Ziemia pędzi przez tę niezmierzoną przestrzeń pośród kulistych planet, gwiazd itp. z prędkością 100.000 km/h (!), obracając się w dodatku wokół własnej osi z prędkością 1600 km/h (!) na równiku
O jakie odczuwanie prędkości Ci chodzi? Bardzo mnie ciekawi co masz na myśli.
poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 18:08 A co, jeśli to wszystko nieprawda? [...] najzwyczajniej w świecie bardziej odzwierciedlało by to, co na co dzień widzimy i czujemy (a raczej tego, czego nie czujemy, bo tych zawrotnych prędkości nie czujemy w żaden sposób).
Znowu wspomniałeś o zawrotnych, niewyczuwalnych prędkościach. Rozwiń proszę tę myśl.
poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 18:08 Ziemia nie jest pędząca kulą = nie kręci się, wokół własnej osi = nie ma orbity = nie ma grawitacji = heliocentryzm to kłamstwo = geocentryzm jest prawdą = Wielki Wybuch to pic = darwinizm i ewolucja to kłamstwo = nie jesteśmy jakimś tam nic nie znaczącym, przypadkiem powstałym pyłkiem we Wszechświecie = jesteśmy jedynym życiem = jesteśmy centrum wszechświata i jego najważniejszym ogniwem = istnienie Inteligentnego Stwórcy = istnienie Boga = powrót do wiary i Boga wśród ludzi = niemożność lub dużo większe trudności szatana do czynienia zła.
Założenie, że Ziemia nie jest pędzącą kulą, nie implikuje braku grawitacji, podobnie jak brak Wielkiego Wybuchu nie oznacza, że darwinizm i ewolucja to kłamstwo. Jedno drugiego nie wyklucza.
poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 19:10 Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Nigdzie tego nie napisałem. Teoria Wielkiego Wybuchu ma być przeciwieństwem kreacjonizmu, czyli stworzenia świata przez Boga. Jest albo Wielki Wybuch, albo Bóg. Nie ma jednego i drugiego jednocześnie. Kumasz teraz?
Dlaczego Wielki Wybuch miałby być przeciwieństwem kreacjonizmu. Co jeśli stwórca zainicjował Wielki Wybuch?
poszukujący90 pisze: 2021-03-21, 18:08 Jeśli kogoś zainteresowało to, co napisałem to możemy przejść do dowodów i badań, które ewidentnie wskazują na to, że model heliocentryczny jest zwyczajnym, szatańskim, masońskim kłamstwem i największym zwiedzeniem w historii tego świata.
Poproszę o dowody lub wyniki badań. Najlepiej te które konkretnie Ciebie przekonały.

orzeszku

Re: Płaska ziemia

Post autor: orzeszku » 2021-03-31, 17:47

A ja mam teorię, że ludzie szeroko promujący tę teoryjkę na forach i kanałach katolickich to ateiści, którym brakuje argumentów na poparcie tezy, że katolicy to idioci i w związku z tym rozpaczliwie usiłują te argumenty "wykreować".

poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-04-01, 23:29

orzeszku pisze: 2021-03-31, 17:47 A ja mam teorię, że ludzie szeroko promujący tę teoryjkę na forach i kanałach katolickich to ateiści, którym brakuje argumentów na poparcie tezy, że katolicy to idioci i w związku z tym rozpaczliwie usiłują te argumenty "wykreować".
Najpierw odpowiem Tobie. Totalna zła diagnoza. Owszem byłem ateistą, ale moje myślenie bardzo się zmieniło i bynajmniej już nie uważam katolików za idiotów.

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Meles Vulgaris pisze: 2021-03-31, 14:43
O jakie odczuwanie prędkości Ci chodzi? Bardzo mnie ciekawi co masz na myśli.
Chodzi mi o odczuwanie zawrotnych prędkości z jakimi pędzimy przez wszechświat jako Ziemia i cały Układ Słoneczny. Nie wydaje się dziwnym, że przy tak kosmicznych prędkościach czasem potrafi nie ruszać się nawet najmniejszy listek?

Cdn... na resztę odpowiem jutro, bo mam na rano do pracy i chciałbym się wyspać :)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Jozek » 2021-04-01, 23:54

Czy jak jedziesz 150km/h samochodem, to czujesz ta predkosc, gdy np. nie patrzysz przez okno? Czy podloga auta ucieka ci pod nogami, lub fotel spod ciebie?

A tak w ogole jaki mial by wplyw na twoja wiare ksztalt ziemi? Czy to jest podstawa twojej wiary?
Albo w kontekscie wiary jak ziarnko gorczycy? Czy mogac wrzucic gore do morza, to ksztalt ziemi, przeciazenia grawitacyjne, zawrotna szybkosc, mialy by na cokolwiek wplyw?
Ostatnio zmieniony 2021-04-01, 23:59 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-04-03, 16:48

Meles Vulgaris pisze: 2021-03-31, 14:43 O jakie odczuwanie prędkości Ci chodzi? Bardzo mnie ciekawi co masz na myśli.
Chodzi mi o odczuwanie zawrotnych prędkości z jakimi pędzimy przez wszechświat jako Ziemia i cały Układ Słoneczny. Nie wydaje się dziwnym, że przy tak kosmicznych prędkościach czasem potrafi nie ruszać się nawet najmniejszy listek?
Meles Vulgaris pisze: 2021-03-31, 14:43 Założenie, że Ziemia nie jest pędzącą kulą, nie implikuje braku grawitacji, podobnie jak brak Wielkiego Wybuchu nie oznacza, że darwinizm i ewolucja to kłamstwo. Jedno drugiego nie wyklucza.
Oczywiście, że implikuje. Na płaskiej Ziemi niepotrzebna jest grawitacja, bo nie trzeba tym tłumaczyć irracjonalnej teorii o tym, że pod Ziemią kulą ludzie i wody z niej nie spadają. Na płaskiej Ziemi nie ma czegoś takiego jak pod. Nikt nie chodzi po Ziemi "do góry nogami".
Wielki Wybuch jest zaczątkiem ewolucji. Ewolucja nie dotyczy jedynie gatunków. Nie wyróżniamy jedynie ewolucji biologicznej, a więc jak najbardziej brak Wielkiego Wybuchu automatycznie oznacza brak ewolucji. No chyba, że zakładamy, że w sekundzie Wielkiego Wybuchu wszystko powstało i się uformowało od razu.
Meles Vulgaris pisze: 2021-03-31, 14:43 Dlaczego Wielki Wybuch miałby być przeciwieństwem kreacjonizmu. Co jeśli stwórca zainicjował Wielki Wybuch?
"Co jeśli stwórca zainicjował Wielki Wybuch?" - właśnie dlatego. Skoro Stwórca by go zainicjował to już byłby kreacjonizm.
Meles Vulgaris pisze: 2021-03-31, 14:43 Poproszę o dowody lub wyniki badań. Najlepiej te które konkretnie Ciebie przekonały.
Szczerze, jest tego mnóstwo. Przede wszystkim, polecam Ci dokładne przestudiowanie książek: "Płaska Ziemia - Ukrywana Prawda" Erica Dubaya oraz "200 Dowodów, że Ziemia Nie Jest Wirującą Kulą" tego samego autora.

Jeśli chodzi Ci o dowód, który mnie zainteresował i przez który zacząłem zgłębiać ten temat, mimo, że przez długi czas również to odrzucałem to są to dalekie obserwacje, które pokazują, że na Ziemi zwyczajnie nie ma krzywizny. To jest dowód prosty, który może zaobserwować każdy i któremu bardzo trudno zaprzeczyć. Nie będę Ci tutaj wrzucał fotek z opisami (możesz sam znaleźć, jeśli będziesz chciał zgłębić temat). Obejrzyj sobie ten króciutki filmik, który sprawił, że pomyślałem "kurczę, nie umiem temu zaprzeczyć, idźmy w to głębiej".



Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
Jozek pisze: 2021-04-01, 23:54 Czy jak jedziesz 150km/h samochodem, to czujesz ta predkosc, gdy np. nie patrzysz przez okno? Czy podloga auta ucieka ci pod nogami, lub fotel spod ciebie?
No nie, ale jaki ma to związek?
Jozek pisze: 2021-04-01, 23:54 A tak w ogole jaki mial by wplyw na twoja wiare ksztalt ziemi? Czy to jest podstawa twojej wiary?
Pisałem wyżej, czytaj uważnie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-04-04, 10:22

Widzę, że dalej sobie żartujecie.
Troszkę się pośmiałem, a potem przyszło mi do głowy pytanie, co widzieli i filmowali kosmonauci okrążający Ziemię. Bo albo to ściema z lotami w kosmos, albo ziemia jest kulista lub przynajmniej półpłaska. No i znalazłem w internetach taki model.
Obrazek

Teraz jeszcze szukam globusów Warszawy i Polski. I zadaję sobie pytanie, czy jeśli Ziemia jest płaska, to czy Polska może być kulista? Czy Warszawa może być kulista?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Meles Vulgaris
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2021

Re: Płaska ziemia

Post autor: Meles Vulgaris » 2021-04-05, 03:20

poszukujący90 pisze: 2021-04-03, 16:48 Oczywiście, że implikuje.
Stacjonarna planeta nie implikuje braku grawitacji. Jeśli ta pozostaje stacjonarna, oznacza to, że siły na nią działające równoważą się. Jednak nie myśl, że potykając się będąc na jej powierzchni, nie wybijesz sobie zębów.
poszukujący90 pisze: 2021-04-03, 16:48 Na płaskiej Ziemi niepotrzebna jest grawitacja, bo nie trzeba tym tłumaczyć irracjonalnej teorii o tym, że pod Ziemią kulą ludzie i wody z niej nie spadają
Parafrazując: teoria grawitacji jest wymyślona aby wytłumaczyć to, że "ludzie i wody z niej (czyt. z Ziemi) nie spadają". Myślałem, że zjawisko zakrzywienia czasoprzestrzeni ma bardziej złożony wpływ na otaczający nas świat niż utrzymywanie "ludzi i wody" przy powierzchni planety...

Ciekawostka: grawitacja nie jest siłą.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-04-05, 09:34

Na chwilkę poważniej. Definicja: Grawitacja = zjawisko wzajemnego przyciągania się ciał materialnych.

Wracam do tematu, czyli robienia sobie jaj.
Otóż, siła ciążenia (wypadkowa) skierowana jest zawsze do środka masy. W takim razie człowiek stojący blisko krawędzi płaskiej ziemi musiałby stać ukośnie, aby utrzymać równowagę.
Obrazek

A na środku ziemi powstałaby góra zbudowana z wszystkiego, co spada z góry. Ale za to transport, przynajmniej w jedną stronę byłby bezpłatny. Wystarczyłoby stanąć na rolkach i sami jechalibyśmy do centrum. Gorzej z powrotem. Ale można byłoby zrobić wyciągi narciarskie, aby wracać do siedzib oddalonych od centrum.

Na szczęście tak nie jest, bo czasoprzestrzeń wykrzywiła dysk Ziemi tak, ze stała się ona wklęsła. Dzięki temu wszystko spada pionowo w dół, a my nie musimy stać w pozycji ukośnej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Viridiana » 2021-04-26, 14:27

Ja to tylko tu zostawię.




Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Efezjan » 2021-04-29, 20:58

poszukujący90 pisze: Niebywała wręcz ignorancja zważywszy na fakt, jak już wspominałem, że sama Biblia sugeruje teorię geocentryczną. Do rzeczy jednak.
A od kiedy Biblia jest podręcznikiem do astronomii?

Biblia sugeruje też że pi=3, więc co? Przyjąć wbrew dowodom?
Ostatnio zmieniony 2021-04-29, 20:58 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: baca350 » 2021-04-30, 14:48

Ziemia jest kulista.
Ale księżyc to naleśnik! I to na patyku, i widać go tylko z jednej strony. Musi co obraca się raz na okres, co jest niemożliwe taka synchronizacja.
Odkryli to 4 muzycy i ogłosili tajemnice Ciemnej strony księżyca /błąd, powinno byc niewidocznej strony księżyca. /

Jest to możliwe jedynie w przypadku stałej korekty obrotu Księżyca jakimiś silnikami rakietowymi.
Znaczy po niewidocznej stronie cos jest ale nie chce sie pokazać. Zakładam ufików.
Hej!

Ktoś całkiem obcy

Re: Płaska ziemia

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-08-30, 23:29

Wrócę do tematu, kiedyś bardzo interesował mnie układ słoneczny, planety, gwiazdy, z biegiem czasu jestem w stanie zaakceptować że żyjemy na płaskiej stacjonarnej naszej prawdziwej Ziemi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2022-08-31, 07:35

Teraz to już sobie totalnie żartujesz. Już kiedyś pisałem i udowadniałem, że ziemia jest wklęsła. Wszystko przemawia za tym, że jest wklęsła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Albertus » 2022-08-31, 16:05

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-08-30, 23:29 Wrócę do tematu, kiedyś bardzo interesował mnie układ słoneczny, planety, gwiazdy, z biegiem czasu jestem w stanie zaakceptować że żyjemy na płaskiej stacjonarnej naszej prawdziwej Ziemi.

A jakby się doszło do krańca tej płaskiej ziemi to można z niej spaść?

ODPOWIEDZ