Płaska ziemia

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: abi » 2022-08-31, 16:44

Albertus pisze: 2022-08-31, 16:05


A jakby się doszło do krańca tej płaskiej ziemi to można z niej spaść?
dokladnie to pytanie mnie nurtuje
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Jozek » 2022-08-31, 17:38

Jak bedziesz ostrozna to nie spadniesz. ;)
Wiesz, ja w takich okolicznosciach zakladam uprzaz jakiej uzywaja alpinisci podczas wspinaczki. ;)
Przy pracy na wysokosciac wedlug europejskich przepisow, obowiazkowa. ;)
Dodatkowa uwaga dla wybierajacych sie na skraj ziemi, sprawdzic czy polisa ubezpieczeniowa pokrywa ewentualny upadek z brzegu ziemi. ;)

Dodano po 28 minutach 55 sekundach:
A tak w ogole to odnosnie wirujacej z olbrzymia szybkoscia ziemi jako kuli, naszlo mnie pytanie, czy gdyby ziemia wychamowala swoj ped, to chybba wszyscy wylecieli by w kosmos. ;)
To tak jak pasazerowie na plaskiej przyczepie, gdy auto ciagnace ja z szybkoscia 100 km/h nagle gwaltownie zahamuje. Pasazerowie poleca w kierunku jazdy z podobna szybkoscia.
;)
Jesli zienia pedzi z szybkoscia 100 tys. km/h to ludzkosc poleci w kosmos z taka sama predkoscia.
Cale szczescie ze Ziemia nie ma hamulcow. ;)

Dodano po 12 minutach 56 sekundach:
A tak przy okazji odnosnie ubezpieczen, to dla mnie najpewniejszym ubezpieczeniem jest opieka Boga.
Nawet nie musze placic skladek. Wszystko jest darmowe.
Malo tego, to ubezpieczenie zawiera wszystkie mozliwe opcje wypadkow.
Ostatnio zmieniony 2022-08-31, 18:23 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ktoś całkiem obcy

Re: Płaska ziemia

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-01, 21:33

Krańce ziemi są nam zupełnie nieznane z banalnego powodu, Płaska Ziemia jest dużo większa niż Kulista Ziemia która jest nam pokazywana co wynika znowu z trzech rzeczy:
1. Tak zwana Półkula Południowa- w modelu Ziemi kuli jak wiadomo, od północnego bieguna w kierunku równika, Ziemia nam się rozszerza by później od równika do tak zwanego południowego bieguna zaczęła nam się znowu zwężać. Na Płaskiej Ziemi nic takiego nie ma miejsca i obszar aż do Antarktydy nieustannie rośnie.
2. Antarktyda- w modelu Ziemi kuli to stosunkowo nieduży obszar który można opłynąć lub dotrzeć do bieguna. Na Płaskiej Ziemi mamy gigantyczny obszar otaczający wszystkie znane kontynenty dookoła, to tak zwana ściana lodu, skądkolwiek wypłyniemy na południe dotrzemy do Antarktydy co sugerowałoby właśnie że Antarktyda otacza wszystkie inne kontynenty dookoła tak jak to wygląda na Płaskiej Ziemi. Teraz żeby zrozumieć co mam na myśli pisząc że płaska ziemia jest większa niż kulista, w przypadku gdy Antarktyda otacza świat który znamy to należy się spodziewać dystansu lekko licząc 100 tysięcy kilometrów albo i więcej ALE UWAGA! TO NIE KONIEC dlaczego? poruszamy się tylko w tym wypadku po wewnętrznym obszarze Antarktydy dookoła względem znanego nam świata tymczasem Antarktyda rozciąga się dalej a jak daleko nie wie nikt.
3. Obszar Nieznany(dotyczy tylko Płaskiej Ziemi)- w przypadku ziemi kuli ten punkt nie ma racji bytu ponieważ kula ziemska jest skończona a promień i średnica Ziemi jest znana. Na Płaskiej Ziemi, jeszcze za Antarktydą mogą istnieć inne masy lądu, oceany które lokalnie oświetla inny odpowiednik Słońca lub są to obszary pogrążone w zupełnej ciemności tak że dotarcie tam niemożliwe.

To tytułem wstępu, teraz pewien fakt dający do myślenia, parę lat temu miała miejsce wyprawa polskiego jachtu Katharsis dookoła Antarktydy, otóż uczyliśmy się w szkole że wyprawa Magellana opłynęła Ziemię dookoła czyli? Wrócili do Hiszpanii skąd wyruszyli, tymczasem jak zobaczymy wyprawa dookoła Antarktydy rozpoczęła się w Kapsztadzie RPA a zakończyła w Hobart należącym do Australii...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2022-09-01, 21:56

Astronom Pratchett to opisywał w swoich dziełach. Także wyprawę poza lodowy wał. Ale płaskiej Ziemi nie da sie opłynąć. Także dlatego, że Ziemia jest wklęsła. Inaczej morza i oceany by się wylały.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ktoś całkiem obcy

Re: Płaska ziemia

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-01, 23:08

Ale gdzie miałyby się wylać? A stosując prostą analogię nie da się opłynąć Płaskiej Ziemi tak samo jak nie da się okrążyć Wszechświata. Wyprawa Magellana trwała tak długo a zauważymy że po minięciu południowego skrawka Ameryki Południowej skierowali się na północ co jest bardzo wymowne.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Albertus » 2022-09-02, 05:59

Ale dlaczego to jest wymowne że skierowali się wtedy na północ?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 07:29

No właśnie, dlaczego?
Tak wogóle to witam uprzejmie pana Ktoś całkiem obcy.
Zostań z nami na dłużej na forum, bo im więcej będzie użytkowników tym większa szansa na dynamiczne dyskusje.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2022-09-02, 07:53

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-01, 23:08 Ale gdzie miałyby się wylać? A stosując prostą analogię nie da się opłynąć Płaskiej Ziemi tak samo jak nie da się okrążyć Wszechświata. Wyprawa Magellana trwała tak długo a zauważymy że po minięciu południowego skrawka Ameryki Południowej skierowali się na północ co jest bardzo wymowne.
Wylej litr wody na miskę i wylej litr na szklany blat stołu, a potem wylej litr wody na szklana płaska taflę o powierzchni boiska. Zaobserwuj różnice.
Ziemia jest wklęsła, dlatego nie wylewa się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Płaska ziemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-09-02, 07:55

Andej pisze: 2022-09-02, 07:53 Wylej litr wody na miskę i wylej litr na szklany blat stołu, a potem wylej litr wody na szklana płaska taflę o powierzchni boiska. Zaobserwuj różnice.
Ziemia jest wklęsła, dlatego nie wylewa się.
...a buty ścierają się z przodu i z tyłu, a nie w środku. Bo Ziemia jest wklęsła, a nie ogrągła.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 08:04 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2022-09-02, 08:02

Dzięki, o tym już kiedyś pisałem. Nie chciałem się powtarzać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Jozek » 2022-09-02, 10:17

No, pewnie, nawet opony w autach szybciej sie zuzywaja na zewnatrz auta. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-09-02, 10:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ktoś całkiem obcy

Re: Płaska ziemia

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-02, 15:07

Andej pisze: 2022-09-02, 07:53
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-01, 23:08 Ale gdzie miałyby się wylać? A stosując prostą analogię nie da się opłynąć Płaskiej Ziemi tak samo jak nie da się okrążyć Wszechświata. Wyprawa Magellana trwała tak długo a zauważymy że po minięciu południowego skrawka Ameryki Południowej skierowali się na północ co jest bardzo wymowne.
Wylej litr wody na miskę i wylej litr na szklany blat stołu, a potem wylej litr wody na szklana płaska taflę o powierzchni boiska. Zaobserwuj różnice.
Ziemia jest wklęsła, dlatego nie wylewa się.

Wylej litr wody na Globus i niech się kręci, miska to zła analogia, poza tym pytałem gdzie ma się niby woda wylać a nie co się stanie jak wyleje wodę na różne rodzaje powierzchni.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Jozek » 2022-09-02, 15:14

A, no jak ustawisz taki glbus o masie zblizonej do ziemi w kosmosie, to ten litr wody nawet nie zmoczy powierzchni. ;)
Ale z pownoscia nie odleci w kosmos, tylko spadnie na ten globus. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ktoś całkiem obcy

Re: Płaska ziemia

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-02, 15:25

Czyli przyznajesz że nie da się przedstawić i odwzorować w realnym świecie wiarygodnie modelu kulistej Ziemi, cieszę się że ustaliliśmy jeden fakt 👏🙂

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Nenderen » 2022-09-02, 15:40

Moim zdaniem da się ale w pomniejszonej skali
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ