Płaska ziemia

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-03-17, 21:39

Czy jest tu ktoś oprócz mnie, kto uważa, że żyjemy na płaskiej, stacjonarnej Ziemi?

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-17, 21:51

To jest słaba teoria. Wystarczy popatrzeć w Księżyc lub na Marsa aby dojść do wniosku, że Ziemia analogicznie tak jak one jest kulą.
Ostatnio zmieniony 2021-03-17, 21:51 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Logan » 2021-03-17, 21:57

Zgadzam się z Zubenem całkowicie, obiekty w kosmocie są kuliste wraz ze słońcem, gwiazdami etc, ziemia więc analogicznie. Zresztą na orbicie okołoziemskiej pracują astronauci spytaj się ich.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: sądzony » 2021-03-17, 21:58

Ja uważam, że na sześcianie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Logan » 2021-03-17, 22:03

sądzony pisze: 2021-03-17, 21:58 Ja uważam, że na sześcianie.
Obrazek

Rozumiem, że żartujesz podobnie jak autor wątku.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Zebra » 2021-03-17, 22:08

Logan pisze: 2021-03-17, 22:03
sądzony pisze: 2021-03-17, 21:58 Ja uważam, że na sześcianie.
Obrazek

Rozumiem, że żartujesz podobnie jak autor wątku.
Przecież widzisz zdjęcie? To chyba wystarczający dowód. ;)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-03-17, 22:58

poszukujący90 pisze: 2021-03-17, 21:39 Czy jest tu ktoś oprócz mnie, kto uważa, że żyjemy na płaskiej, stacjonarnej Ziemi?
To niemożliwe. Bo ziemie jest wklęsła. Być może kiedyś była płaska, ale na skutek jej eksploatacji stała się wklęsła. A może od razu wklęsła była? Poza tym, bardzo łatwo udowodnić, że ziemia jest wklęsła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-03-17, 23:23

Nie sądziłem, że na forum katolickim w tak prześmiewczy sposób komentowany będzie model geocentryczny, który nomen omen sugeruje Biblia. Szkoda, bo liczyłem na sensowną dyskusję.
Ostatnio zmieniony 2021-03-17, 23:24 przez poszukujący90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Zuben Ninja » 2021-03-17, 23:49

poszukujący90 pisze: 2021-03-17, 23:23 Nie sądziłem, że na forum katolickim w tak prześmiewczy sposób komentowany będzie model geocentryczny, który nomen omen sugeruje Biblia. Szkoda, bo liczyłem na sensowną dyskusję.
Ja z Loganem odpowiedzieliśmy Ci w normalny sposób.

Jeśli chodzi o Biblię to musisz pamiętać, że starożytni Żydzi w tamtych czasach byli przekonani że żyją na płaskiej Ziemi i tak właśnie ją przedstawiali. Ale w rzeczywistości nie jest to prawda, że Ziemia jest płaska. Gdyby tak było to Księżyc również byłby płaski a wiadomo, że to nieprawda.
Ostatnio zmieniony 2021-03-18, 00:26 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 5 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-03-18, 01:06

Sam możesz sprawdzić, że ziemia jest wklęsła. Wystarczy, że do podeszw butów przykleisz płaskie deseczki długości burta. Jak pochodzisz jakiś czas w tym obuwiu to stwierdzisz, że najbardziej są starte z przodu i z tyłu. A jeśli tak, to ziemia musi być wklęsła. Na kulistej powierzchni środek deseczki byłby najbardziej wytarty. A na płaskiej, deseczka ścierałaby się równomiernie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Jozek » 2021-03-18, 01:32

Mysle ze to czy ziemia sie porusza, czy wszystko wokol ziemi, to pojecia wzgledne, bo w ruchu przestrzennym, ziemia moze byc w centrum.
Moze nawet sie nie obracac, chocby teoretycznie.
Wszystko zalezy od tego jak w tej przestrzeni poruszaja sie wszystkie inne obiekty.
No, ale to co widzimy wyglada inaczej, i nie jestesmy w stanie spojzec na caly wszechswiat z jednego pewnego i stacjonarnego punktu, by definitywnie cokolwiek stwierdzic. To co widzimy, to jedynie ruch obiektow wzgledem siebie, a nie rzeczywiste ruchy ktoregokolwiek z obiektow w przestrzeni, wzgledem jakiegos punkty stalego i nieruchomego.
To co uznaje nauka, to jedynie najbardziej prawdopodobne relacje miedzy obiektami w przestrzeni kosmicznej.
Nawet geometrycznie znana linia prosta, w przestrzeni kosmicznej nie jest linia prosta, bo nawet swiatlo ulega zalamaniu, wiec chocby kierunek zrodla swiatla, wedlug geometrycznych pojec, nie jest kierunkiem z ktorego pochodzi dane swiatlo.
Niedawno posalem o LHC ktry przyspiesza czasteczki do zabawy naukowcow, ale sama konstrukcja LHC to okrag, a nie geometryczna linia prosta, jaka powinna byc podczas rozpedzania tychze czasteczek. Samo to swiadczy o tym ze geometryczna linia prosta, to pojecie wzgledne i moze w wielu przypadkach wprowadzac w blad.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Andej » 2021-03-18, 01:36

Matematycznie można równoliczne przestrzenie transponować.
Jak też punkt odniesienia może być dowolny i zdefiniować ruch względem niego.
Ale czy tak jest prościej, łatwiej, lub lepiej?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: Jozek » 2021-03-18, 01:56

Andej pisze: 2021-03-18, 01:36 Matematycznie można równoliczne przestrzenie transponować.
Jak też punkt odniesienia może być dowolny i zdefiniować ruch względem niego.
Ale czy tak jest prościej, łatwiej, lub lepiej?
Wiesz, zakladajac ze czlowiek rozwija nauke by poznac prawde, to prosciej, latwiej lub lepiej nie jest ta wlasciwa droga, bo kreuje cos w rodzaju matriksa, w ktorym sami siebie zamykamy.
Spojz chocby na sam internet, jak bardzo nas ogranicza i jak bardzo ogranicza interakcje czlowieka z czlowiekiem.
Pozornie wydaje sie ze wszystkich zbliza, ale w rzeczywistosci oddala, bo, choc mozemy z kims kto jest daleko od nas pisac i dyskutowac, to jednak nie mamy tej realnej i rzeczywistej lacznosci z druga osoba, druga dusza, ktora choc wielu zapomina jest zywym cialem i jest stworzona przez Boga, a nie system komputerowy i internet, by mozna bylo nasmiewac sie z niej, kpic, obrazac, wmawiac bledy, ktorych sami nie rozumiemy, podwazac jej zdanie, narzucac swoje, czy wrecz prowadzic wojenki, w jakims tylko nam znanym celu.
To jest raczej przestrzen ktora wielu wykozystuje, bo wiedza ze te osoby beda wracly, i mimo ze beda negatywnie do nas nastawione, bedziemy mogli dalej je dolowac, w ten sam sposob, ktory nie byl by mozliwy przy personalnych relacjach.
Ostatnio zmieniony 2021-03-18, 02:08 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

poszukujący90
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 17 times

Re: Płaska ziemia

Post autor: poszukujący90 » 2021-03-20, 09:00

Zuben Ninja pisze: 2021-03-17, 23:49
Jeśli chodzi o Biblię to musisz pamiętać, że starożytni Żydzi w tamtych czasach byli przekonani że żyją na płaskiej Ziemi i tak właśnie ją przedstawiali. Ale w rzeczywistości nie jest to prawda, że Ziemia jest płaska. Gdyby tak było to Księżyc również byłby płaski a wiadomo, że to nieprawda.
Czemu sądzisz, że kulistość Księżyca jest jednoznacznym dowodem na kulistość Ziemi? Jakie przesłanki Tobą kierują w tej dedukcji?

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Andej pisze: 2021-03-18, 01:06 Sam możesz sprawdzić, że ziemia jest wklęsła. Wystarczy, że do podeszw butów przykleisz płaskie deseczki długości burta. Jak pochodzisz jakiś czas w tym obuwiu to stwierdzisz, że najbardziej są starte z przodu i z tyłu. A jeśli tak, to ziemia musi być wklęsła. Na kulistej powierzchni środek deseczki byłby najbardziej wytarty. A na płaskiej, deseczka ścierałaby się równomiernie.
Nie dość, że pełne ignorancji i z brakiem woli poznania argumentów drugiej strony to jeszcze nie Twoje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Płaska ziemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-20, 10:25

Czy naprawdę sądzicie, że warto tracić czas?

ODPOWIEDZ