Ulubione książki

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Lizzie » 2021-04-27, 17:12

Lalka to super lektura ( ale te długie opisy trochę mnie męczyły ) Ale Kazia Wąsowska ( to taka radosna wesoła wdówka . PaniHelena Stawska jest taka dobra ale Izabela Łęcka to już taka miła nie jest nie wiem coś mnie w niej denerwuje może jej pogarda z jaką trktowała Stanisława Wokulskiego ? Wokulski jak wiemy ożenił się z Magorzatą Mincel dla pieniędzy a potem wziął udział w powstaniu styczniowym . Ignacy Rzecki to staszy człowiek u którego w mieszkaniu nic przez tyle lat sie nie zmnieniło a ten jego pudel Ir bez jednego oka i gitara zasłony i cały wustrój miezkania . Zabawa w pustym sklepie gdy nik nie patrzy . Takie reflekcje o świecie poczas zabawy mógły mieć tylko on . A jak opisuje swojego przyjaciela zmarłego na Węgrzech Katza ale najlepszy fragment to ten w którym opisuje małżeństwo Stasia W i Małgorzaty M
Ostatnio zmieniony 2021-04-27, 17:16 przez Lizzie, łącznie zmieniany 1 raz.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Lunka » 2021-04-28, 09:14

Cieszę się, że Wam się podobała ta lektura. Też ja cenie, ale pytałam bo większość jednak jej nie lubi (pewnie ze względu na obszerność).
Heh co do tego koloru marynarki to nie śmiech. U Nas był taki nauczyciel, że testy z lektury właśnie tak wyglądały. 🤪 30 pytań takich szczegółowych.
Ja z lektur zawsze najlepiej wspominam "Chłopców z Placu Broni", "Małego Księcia" "Kamienie na szaniec" i "Zbrodnia i kara" 🤗
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Lizzie » 2021-04-30, 17:18

Ja też lubię Chłopców Z Placu Broni szkoda że jeden z nich umarł to chyba najsmutniejszy fragment ksiązki

Dodano po 5 minutach 16 sekundach:
Dziewczyna z kabaretu , Zemsta Przeminęło z wiatrem Trędowata :ymblushing: :D
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 17:19 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Ulubione książki

Post autor: majka77 » 2021-10-26, 01:35

Uwielbiam książkę Mój Chrystus Połamany i Trylogię Lwa.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Susanna » 2021-10-28, 19:40

Mnóstwo już książek przeczytałam bo kocham czytać, wiele książek wywarło na mnie pozytywne wrażenie ale ostatnio przeczytałam piękną książkę "Dom w Riverton" Kate Morton. Przepiękna. Tu można o niej poczytać.💜💜💜💜💜💜
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4889320/Dom-w-Riverton
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Lizzie » 2022-01-08, 12:02

Dzieje duszy sw Teresa od Dzieciątka Jezus. . Jest bardzo piękną i mądrze napisaną książką .
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ulubione książki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-02-21, 15:43

Kolejność przypadkowa:

"Charlie" Stephen Chbosky
"Cudowne tu i teraz" Tim Tharp
"Szukając Alaski" John Green
"Perwersja" Jurij Andruchowycz
"Buszujący w zbożu" Salinger
"Opowieści z Narnii" C.S. Lewis
"Szóstka wron" Leight Bardugo
"Zbrodnia i kara" Fiodor Dostojewski
"Hamlet" William Shakespeare (nie wiem jak Wy uważacie, ale mi się ta tragedia wydaje napisana w wyjątkowo zabawny sposób. Myślę, że to było zamierzone przez Autora. Ciągle się śmiałam podczas czytania)
"Władca Pierścieni" J.R.R Tolkien
"Spirit Animals" (ale tylko pierwsza część mi się tak bardzo podobała)

Nie mam obecnie jednej ulubionej, bo mi się to często zmieniało. Są takie książki, które kiedyś były ulubionymi, a już zapomniałam o ich istnieniu (tworząc tę listę, przypomniałam sobie o nich).
Ostatnio zmieniony 2023-02-21, 15:57 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Nenderen » 2023-03-14, 16:55

Podobno Hamlet był inspiracją do powstania kinowego Króla Lwa made in Disney w 1994.
Ostatnio zmieniony 2023-03-14, 16:55 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

wXlfX

Re: Ulubione książki

Post autor: wXlfX » 2023-03-14, 21:56

Jestem wielkim fanem horroru i oprócz religijnych książek czytam praktycznie tylko i wyłącznie książki dwóch autorów, których dosłownie kocham. Mam na myśli Grahama Mastertona i Stephena Kinga.
Jeśli miałbym polecić jakieś konkretne tytułu od nich, z którymi najbardziej się zżyłem to np. "Lśnienie", "Carrie", "Wojownicy Nocy" cz 1 i 2, "Zielona Miła", "Miasteczko Salem", "Dżinn"

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Ate » 2023-03-15, 12:12

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-02-21, 15:43 "Buszujący w zbożu" Salinger
Zastanawia mnie fenomen tej książki, podzielisz się, co cię w niej urzekło? Ja kiedyś sięgnęłam po nią dlatego, że dowiedziałam się, że morderca Lennona miał ją przy sobie w chwili zatrzymania czy jakoś tak i byłam zaciekawiona bardziej pod kątem psychologicznym, czy wyczytam tam coś, co by mi dało jakieś wskazówki co do profilu psychologicznego sprawcy XD ale sama fabuła, którą pamiętam jak przez mgłę, była dla mnie mega męcząca i irytująca... Podobne wrażenia miałam przy oglądaniu filmu "Przerwana lekcja muzyki". Tak przy okazji, oglądałaś ten film może? Jeśli tak, to jakie miałaś wrażenia z tego filmu?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ulubione książki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-15, 12:51

Ate pisze: 2023-03-15, 12:12 Zastanawia mnie fenomen tej książki, podzielisz się, co cię w niej urzekło?
Podobały mi się refleksje głównego bohatera, to jak komentuje w myślach różne wydarzenia i zjawiska. Myślę że nie w samej fabule tkwi wartość tej książki, a raczej w opisanych w niej monologach wewnętrznych. Holden miał bardzo nietuzinkowe myślenie (pomimo że niestety przesadnie narzekał). Zauważał dobre cechy w ludziach, głębiej rozumiał relacje międzyludzkie niż większość innych bohaterów. Np. wyjątkowo dobrze rozumiał Jane, dostrzegał niektóre szczegóły jej zachowania i gestów, takie szczegóły, jakich nikt inny nie zauważał. Wszelkie szczęśliwe chwile zatrzymywał w pamięci, cenił wspomnienia, szukał piękna w codzienności.
Ate pisze: 2023-03-15, 12:12 sama fabuła, którą pamiętam jak przez mgłę, była dla mnie mega męcząca i irytująca... Podobne wrażenia miałam przy oglądaniu filmu "Przerwana lekcja muzyki". Tak przy okazji, oglądałaś ten film może?
Oglądałam i co do niego, to zgadzam się z Tobą. Nie podobał mi się jakoś szczególnie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

JaPa
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ulubione książki

Post autor: JaPa » 2023-03-15, 13:02

Mały książę i Alicj w krainie czarów (różnetlumaczenia).

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Nenderen » 2023-03-15, 13:32

Odnośnie Buszującego w zbożu jego autor był ponoć wielkim przeciwnikiem idei jego ekranizacji twierdząc że główna siła tej powieści jest w przemyśleniach niekoniecznie wiernie oddanych ma ekranie. Sam autor uważał że akcja w oderwaniu od przemyśleń nie była wybitnie intrygująca.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Ulubione książki

Post autor: Ate » 2023-03-15, 14:39

Właśnie jak dla mnie te przemyślenia były takie... Pewien psycholog Artur Król, nazwał kiedyś tego rodzaju wywody "głębotkami" (mianownik l.poj.: głębotka) niby głębokie a jednak płytkie :P innymi słowy, przerost formy nad treścią.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ulubione książki

Post autor: sądzony » 2023-03-15, 15:16

Ate pisze: 2023-03-15, 14:39 Właśnie jak dla mnie te przemyślenia były takie... Pewien psycholog Artur Król, nazwał kiedyś tego rodzaju wywody "głębotkami" (mianownik l.poj.: głębotka) niby głębokie a jednak płytkie :P innymi słowy, przerost formy nad treścią.
Mówisz o Buszującym czy Alicji?
A ten A. Król to ten?:

"Specjalizuję się w tematach: umiejętności miękkie, umiejętności miękkie dla programistów, kompetencje menadżerskie, mentoring, pewność siebie"

https://perso.in/trener/artur-krol/

Choć osobiście czytałem Buszującego bardzo dawno temu i była to dla mnie trudna lektura.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ