Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 21:13

Ile dni i nocy Jezus był w grobie?

Kościół katolicki a za nim wielu innych głosi, że Pan Jezus zginął w Piątek a zmartwychwstał w Niedzielę.

Problem w tym, że jak sam Jezus zapowiedział miał być on 3 dni i 3 noce w "Sercu ziemi" czyli w grobie - martwy.

Nie tylko nigdzie nie powiedział, że TRZECIEGO dnia zmartwychwstanie, ale na żądanie Znaku przez faryzeuszy wyraźnie oświadczył, że tak jak Jonasz był 3 dni i 3 noce w brzuchu ryby tak i on będzie w grobie 3 dni i 3 noce.

Nikt z apostołów później nie zapytał Jezusa czemu ta jego zapowiedź się nie spełniła i co ciekawe także współcześni przeciwnicy Jezusa nigdy takiego zarzutu nie czynili apostołom czy innym uczniom a przecież dokładnie wiedzieli kiedy rzymianie z ich woli zabili Jezusa, wiedzieli także co i kiedy przydarzyło się żołnierzom, którzy pilnowali grobu a których Piłat im przydzielił, gdy mu powiedzieli:

" Ten oszust powiedział, że PO trzech dniach zmartwychwstanie". - Po trzech dniach a nie w trzecim dniu.

Faryzeusze dobrze wiedzieli, że grób Jezusa był pusty po 3 dniach i po trzech nocach - literalnie, zapytajmy którzy z nich, ci którzy później zostali Uczniami, przystąpiliby do "tej sekty", gdyby zapowiedziany znak Jezusa nie spełnił się?

Który z Apostołów poświęciłby życie, gdyby Znak Jonasza nie spełnił się?

Nie zapominajmy także o tym, że ci którzy nie uwierzyli w Jezusa mieliby na swoje usprawiedliwienie to iż nie otrzymali zapowiedzianego Znaku Jonasza.

Przypomnijmy co Jezus jeszcze powiedział, gdy zażądano Znaku:

"Wówczas rzekli do Niego niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów: Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie. -

- Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. -

- tak jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi". Mt. 12:38-40

Jezus Chrystus wyraźnie zapowiedział iż pełne 3 dni i 3 noce - tak samo jak Jonasz był we wnętrznościach wieloryba - tak on będzie martwy, będzie 3 dni i noce w "sercu ziemi". - Tam występuje słowo: Kardia - czyli serce.


Przytoczę ponownie słowa o Jonaszu i słowa Jezusa powołującego się na pobyt Jonasza w Wielorybie:


" I był Jonasz we wnętrznościach ryby trzy dni i trzy noce".

- Jonasz 2:1 ,

"Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi".
- Ewangelia Mateusza 12:40

/ Jako, że Jezus tutaj powołuje się na konkretne słowa o Jonaszu, - TRZY DNI I TRZY NOCE a słowa te były znane i PEWNE, nie można było zatem sfałszować wypowiedzi Jezusa i oddać jej słowami: "Trzeciego dnia..."/ - Były to starodawne zapisy żydowskie i to co tam było musiało być nadal. - Ręka "Przepisywaczy" tam nie mogła sięgnąć i coś tam sobie poprawiać... Na szczęście! Dzięki Bogu.

Tutaj nie ma pola do żadnych spekulacji czy naciągania, dodam przy okazji, że zapis i tłumaczenie Starego Testamentu jaki dzisiaj mamy jest bardzo poprawny, niesamowicie dobry i właściwy można by powiedzieć, nie ma żadnej wątpliwości, że zarówno, gdy mówimy o Jonaszu jak i o słowach Jezusa o 3 dniach i nocach możemy i musimy zarazem uznać jako przekaz jasny i wyraźny, - mówiący o trzech pełnych dniach i nocach.


Jak zatem zmieścimy 3 dni i 3 noce w datach: Piątek popołudnie - Niedziela rano a dokładnie noc z Soboty na Niedzielę bo już przed świtem grób był pusty?

- Jest to niemożliwe.

Jezus wówczas byłby martwy 1 pełną noc - z Piątku na Sobotę i jeden pełen dzień - w Sobotę.


Kiedy,w jaki dzień zatem zginął Jezus Chrystus jeśli nie mogło to się wydarzyć w Piątek i jak to się stało, że przez setki lat ludzie byli w aż tak wielkim błędzie uważając, że Syn Boga zginął w Piątek?


Jezus Chrystus został zamordowany w największe święto jakie m.in Bóg nakazał obchodzić Żydom / Judejczykom , było to 14 dnia miesiąca Nissan - Bóg nakazał obchodzić to święto właśnie 14 Nissan - a w owym roku śmierci Jezusa Pomazańca 14 Nissan przypadał w Środę.



Zapowiedź Jezusa spełniła się co do joty, był martwy w nocach z Środy na Czwartek, z Czwartku na Piątek i z Piątku na Sobotę a jeśli chodzi o dni to były to Czwartek, Piątek i Sobota.

Ojciec wskrzesił Jezusa w czasie pomiędzy zmierzchem w Sobotę a świtem w Niedzielę.



Skąd zatem się wzięła błędna nauka o śmierci Jezusa w Piątek?

- Dzisiaj młodzież pewnie, by to określiła " Grą słów".

Ja napiszę, że z niezrozumienia w pełni słowa Szabas / Sabat.



Późniejsi "Przepisywacze" nie mieli właściwego zrozumienia słowa Sabat, warto zauważyć, że... Nie ma żadnego spisanego świadectwa z czasów pierwszych Apostołów - Uczniów czyli z I wieku! Z kolejnego - II wieku jest bardzo bardzo mało, dopiero kolejne wieki przynoszą nam spisane świadectwa o Jezusie!

Czemu nie mamy nic z I wieku? Myślę, ze jest to temat na inny czas.



Zatem: Józef z Arymatei udaje się do Piłata i mówi:

"Zezwól zabrać ciało bo mamy Wielki Sabat.." - i stąd właśnie, tu jest korzeń błędu mówiącego o tym, że Jezus zginął w Piątek! - No bo skoro jutro mamy Sabat czyli dzisiaj musi być Piątek!

Nie był to Piątek, na szczęście! - Na Szczęście bo - Wówczas WAŻNA zapowiedź Jezusa nie spełniłaby się i prześmiewcy, przeciwnicy Drogi i samego Faktu iż Jezus z Nazaretu był Synem Jahwe, obiecanym Mesjaszem, którzy i dzisiaj nam to zarzucają - mieliby rację. /!/



Szabas / Sabat znaczy Odpocznienie, równie dobrze moglibyśmy powiedzieć dzisiaj: Święto.



Czasami zdarzało się, że Sabat Sobotni spotykał się z innym Sabatem, wówczas mówiono:

"Mamy Wielki Sabat - Wielkie Święto".



Z Biblii wiemy, że 14 Nissan Faryzeusze przygotowywali się do największego Sabatu - Święta, był to:

"Dzień Przygotowania" -

- Przed Paschą, a w sumie to i przed 7 świątecznymi dniami, z których to pierwszy dzień - właśnie Pascha był najważniejszy - którą Bóg nakazał obchodzić 14 Nissan, ale ...Oni obchodzili go w błędnym dniu 15 Nissan! Dlaczego?

Źle interpretowali nakaz Jahwe, by Paschę obchodzić "Między wieczorami" i dlatego zaczynali święta - Paschę po zakończeniu już 14 Nissan - GDY nastawał zmierzch i zaczynał się już dzień 15 Nissan! - Faryzeusze wówczas obchodzili Paschę i tak też czynić nakazywali.

Tym samym profanowali Największe Święto czyniąc z tego dnia Dzień Przygotowania!

Było to, można tak nazwać, urzędowe święto - mylnie obchodzone 15 zamiast 14 dnia miesiąca Nissan. -

ale...

- "Dzięki" temu Jezus - Baranek został Ofiarowany w czasie największego święta, w którym właśnie składano w ofierze Bogu Jedynemu baranki. - Tak jak nakazał.



Jezus podobnie do tych baranków stał się Barankiem Ofiarnym - Tak właśnie jak sobie tego zażyczył Jego Ojciec. - Ewangelia Jana 3:16



Sam Jezus obchodził Paschę prawidłowo czyli po zachodzie słońca, gdy zaczynał się 14 Nissan, podobnie czynili to i Jego uczniowie, być może i czynili tak ludzie z mniejszych ugrupowań religijnych, którzy nie zgadzali się z interpretacją faryzejską, mogli to być np Esseńczycy. - / ich zwoje, które odnaleziono stosunkowo niedawno, pochodzą z I wieku a nawet sprzed roku 70, ale nie ma tam dla nas nic interesującego w omawianym zagadnieniu.



"Pozwól zabrać ciało Jezusa bo mamy Wielki Sabat...".



Józef z Arymatei obchodził właśnie Wielki Sabat - Wielkie Święto - poprzedniego wieczoru podobnie jak i Jezus z apostołami obchodził Paschę, a teraz w Środę - nadal 14 Nissan - udał się do Piłata, przed Józefem dalsza część 7 dniowego święta a ponadto jak już wiemy faryzeusze i lud przez nich prowadzony za kilka godzin rozpoczną "Swoją" Paschę - Józef musi bardzo się śpieszyć, zapewne działa w dużym napięciu, zabito Mistrza a przecież koniecznie trzeba go pochować przed nocą.

Najzupełniej poprawnie oświadcza Piłatowi, uzasadniając potrzebę wydania ciała: "Mamy Wielki Sabat - Wielkie Odpocznienie - Wielkie Święto.

Czas nagli, czasu jest bardzo mało a dla Żyda Józefa z Arymatei jest nie do pomyślenia, by Jezus wisiał przez noc z powodów religijnych I nie tylko czas nagli, Piłat, który nie za bardzo zna szczegóły świąt żydowskich, mógłby nie wydać ciała, mógłby pochować je potajemnie, albo spalić na gehennie - wysypisku śmieci za murami Jerozolimy, gdzie palono ciała niegodnych pochówku a ogień podsycano siarką.

Zwłaszcza, gdyby Piłat zaczął dociekać jaka jest geneza właśnie obchodzonych świąt, dowiedziawszy się o tym co spotkało wojska faraona i jego samego, mógłby obawiać się, że grób Jezusa stanie się mekką dla buntowniczych ludzi, którzy tak naprawdę nigdy nie zaakceptowali rzymskiej okupacji.

Ponadto Faryzeusze mogli wpaść na pomysł, by "Podpuścić Piłata" tak by nie wydał ciała.

No i ten czas! Do zmierzchu jest mało czasu, niebawem zacznie się "Urzędowa Pascha"! - a ponadto trzeba znaleźć grób, kupić materiały, wonności, olejki, by pogrzebać Jezusa zgodnie z tym jak to wówczas robiono.



Śpieszy zatem Józef z Arymatei do Piłata i mówi:

"Mamy Wielki Sabat! Pozwól zabrać ciało".



I tak to z czasem odczytano, że wówczas Pascha / Faryzejska - 15 Nissan / zbiegała się z Sobotą i tym samym zdarzył się Wielki Sabat - czyli zejście się razem innego święta ze świętem Sobotnim - 2 Sabaty w jednym dniu.

W rzeczywistości Jezus obchodził Paschę we Wtorek wieczorem, dzisiaj owo wydarzenie jest znane pod postacią "Ostatniej Wieczerzy" - Sam Jezus kilka godzin później powie do apostołów:

" Bardzo pragnąłem spożyć z wami tę PASCHĘ " - Jezus obchodził święta żydowskie i czynił to poprawnie..

Następnego dnia nadal jest 14 Nissan bo dzień zaczynali o zmierzchu a kończyli następnego dnia w naszym rozumieniu o zachodzie słońca, tak zatem np 14 Nissan trwał od zmierzchu we wtorek do zachodu słońca w Środę.

Zatem w Środę Jezusa Piłat skazuje na śmierć i wyrok jest wykonany.

Wieczorem w Środę jest Pascha urzędowa - faryzejska - błędnie obchodzona bo to jest już 15 Nissan. /!/

Zatem między Paschą Faryzejską a Sobotą jest 1 dzień przerwy - od zmierzchu w Czwartek do zachodu słońca w Piątek, - Zmierzchem w Piątek zaczyna się Sobota - Sabat

Sabat Odpocznienie w Sobotę - 7 dzień dzień tygodnia najbardziej dzisiaj znany Sabat - Odpocznienie - Święto. Na świecie utożsamia się Sabat z Sobotą i niewiele osób zna pełne znaczenie słowa Sabat czyli, że możemy i inne święta określać słowem Sabat - Odpocznienie - Święto.

Tak jak dla katolików Niedziela jest najczęstszym świętem tak dla żydów była to Sobota - Sabat, ale i jedni i drudzy mają i inne Święta - Odpocznienia, czyli Sabaty - .

Owe Święta - Sabaty łączą takie same nakazy:

" w Tym dniu żadnej roboty wykonywać nie będziesz".

- Odpocznienie.

Z jednej strony ten jeden dzień między Paschą faryzejską a Sobotą niby jest nie świąteczny, ale z drugiej strony znajduje się on w ciągu całego 7 dniowego święta "Przejścia" , którego najważniejszym dniem jest właśnie pierwszy dzień z owych siedmiu - omawiana Paschę.

Jezus zginął w ciągu Sabatów - Odpoczęć i była to Środa, tak to wyglądało, i możemy się cieszyć, że Bóg Nieba odkrył i tę tajemnicę przy Końcu Czasu.



Ciekawostka!



....W tym roku 14 Nissan przypada właśnie na SOBOTĘ! - 27 Marca - Czyli tak jak się głosi, że Jezus zginął w Sobotę wypadającą w 14 Nissan.

Przytoczę na koniec za Wiki pewne zdanie, które potwierdzi to co napisałem - że Sabatem nazywano nie tylko Sabat- Sobotę, ale i inne Odpocznienia - Święta

"Konstytucje apostolskie z IV w. wyjaśniały łagodnie: „Świętujcie zatem w Szabat i dzień Pański, gdyż jeden jest wspomnieniem stworzenia, a drugi zmartwychwstania. Ale jest jeden Szabat w roku, który musicie zachowywać, dzień pogrzebu Pana".

W ten oto sposób spełniła się zapowiedź Jezusa o tym, że trzy dni i trzy noce, na podobieństwo Jonasza będzie w sercu ziemi.

Jezus Chrystus Zginął w Środę a nie w Piątek.

Dzięki Bogu za Jego Ofiarę!

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Logan » 2021-03-19, 21:24

Jesteś chrześcijanem z Kościoła Dnia Sobotniego?
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: sądzony » 2021-03-19, 21:28

A czy to ważne czy krzyż miał 4 czy 3 końce?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Andej » 2021-03-19, 21:32

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 21:13 Ile dni i nocy Jezus był w grobie?
O której godzinie w środę? Czy było to równe 72 godziny?
I czy ważniejsze jak długo, czy to, że dla naszego zbawienia?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 21:34

Nie, nie jest ważnym, czy były 3 czy 4 końce.

Nie, nie jestem.

Pełne 3 dni i pełne 3 noce, tak jest to dla nas ważne, że Jego zapowiedź się spełniła.
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 21:36 przez Dariusz Salamon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Andej » 2021-03-19, 22:02

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 21:34 Pełne 3 dni i pełne 3 noce, tak jest to dla nas ważne, że Jego zapowiedź się spełniła.
Dla Was to ważne. A dla nas to, że ofiarował się za nas. To, że pokazał jak trzeba i można żyć. Dla nas ważne to, że nauczył nas, że najważniejsze jest wypełnianie woli Ojca. Dla nas ważne jest to, że zmartwychwstaniem udowodnił swoją naukę. I to, że ząłożył Kościół, do którego należymy. A nasza wiara nie koncentruje się na rachubie czasu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5191
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: abi » 2021-03-19, 22:08

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 21:34
Pełne 3 dni i pełne 3 noce, tak jest to dla nas ważne, że Jego zapowiedź się spełniła.
wiec mowisz ze gdyby On pomyslal sobie - maria magdalena pewnie rozpacza, niech zobaczy Mnie i nabierze otuchy
i wyszedl po 70 godzinach, to wszystko byloby niewazne??? :-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 22:12

Jako martwy nie za bardzo mógł sobie pomyśleć, by wyjść prędzej z grobu...

To Ojciec wzbudzał do życia Jezusa, nie Jezus sam siebie.

Czemu wkładasz w moje usta to czego nie napisałem? - Jakim prawem mówisz, że dla "nas" - dla mnie nie jest ważne, że oddał siebie na Ofiarę raz na zawsze daną, za wielu.?

Myśl co piszesz.

Nie wiesz skąd jestem, kim jestem i z czym przybywam.
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 22:13 przez Dariusz Salamon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: sądzony » 2021-03-19, 22:16

Też się kiedyś zastanawiałem nad tym, ale czy nie sądzisz, że to poniekąd symbolika?
Czy sporzywając komunię zjadzasz ciało Chrystusa czy kawałek opłatka?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5191
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: abi » 2021-03-19, 22:19

ekhm...calosc twojej wypowiedzi jest do mnie? pogubilam sie
w kazdym razie mysle co pisze
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 22:24

Wrogowie Drogi / przeciwnicy Chrystusa, używają jako koronnego argumentu w swoich zarzutach właśnie to, że Jezus sam zapowiedział iż na wzór Jonasza będzie 3 dni i 3 noce w sercu ziemi a nie był i mieliby rację, gdyby zginął w Piątek.

Dzięki temu, że Bóg wyjawił jak było naprawdę, czyli że co do joty zapowiedź Jezusa się spełniła, wypadł im istotny argument a Jezus okazał się Prawdą.

Nie każdy pojmuje wartość tego Odsłonięcia.

" Nie ma nic ukrytego co nie byłoby wyjawione..." - Przy okazji sprawdza się i ta zapowiedź.

Jest jeszcze coś - tym samym podważano autentyczność Księgi Jonasza a ma ona ważny przekaz i dla ludzi dzisiejszych..

Dodano po 55 sekundach:
Abi, jeśli mam komu to w jednym poście odpowiadam wszystkim.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Andej » 2021-03-19, 22:32

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 22:12 Jako martwy nie za bardzo mógł sobie pomyśleć, by wyjść prędzej z grobu...
... Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 22:34

Czyli, ze co? Nie był martwy?

Jeśli nie był martwy to nici z Okupu...

Szeol - śmierć ze z-Martwych-wstaniem , tłumaczona przez wielu na "Piekło".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Andej » 2021-03-19, 22:43

Nie wierzysz, że Jezus jest Bogiem? Że jest współistotny Ojcu?
Nie wierzysz, że tylko ciało jest śmiertelne?

Z ciekawości zapytam, do jakiej sekty należysz? To co piszesz jest ciekawe, aczkolwiek kuriozalne. Od jehowitów nigdy czegoś takiego nie słyszałem. Od protestantów i prawosławnych też. Wolny Kościół też tego nie głosi.

Dlaczego chcesz nas zwieść na potępienie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 22:48

Mylisz się, nie potępienie, ale zbawienie.

Nie spotkałeś u innych? - Ja nie mam od innych, ale z Góry wiem to co wiem.

Wiesz o tym, że w Biblii nie ma takiego słowa jak Kościół?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”