Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1414 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-07-01, 17:13

myślę że inne stworzenia rozumne we wszechświecie po prostu są
parametry planet....ziemia nie może być aż tak wyjątkowa ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 19:35

Andy72 pisze: 2021-07-01, 16:46 Nawet gdy to są kosmici, to jak wyprzedzają nas o milion lat to mogą nami manipulować, poza tym kłamią, wcześniej np. informowali że pochodzą z Marsa nimi wysłaliśmy tam sondy.
Wybacz, ale dyskusja zaczyna być absurdalna. Nie wiadomo czy istnieją, ale kłamią i mówią o reinkarnacji ;)
I UFO i spirytyzm to manifestacje demoniczne czystego zła, nie warto się tym zajmować aby nie wsiąknąć.
Spirytyzm z pewnością, ale UFO? Nie widzę po temu żadnych przesłanek.
Ja widzę przeciwwskazania: jeśli interesujesz się UFO, to wkrótce UFO zainteresuje się tobą, tak że może stać się to największym koszmarem twego życia.
Ale skąd taka teza?

Dodano po 10 minutach 34 sekundach:
Albertus pisze: 2021-07-01, 17:04
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 08:37 Zarówno kwestia UFO, jak i kwestia cywilizacji pozaziemskich jest ortogonalna względem wiary. Wiara nie ma nic do powiedzenia na ten temat (ani za, ani przeciw), zaś ewentualny kontakt nie zmieniłby nic w istocie wiary.
Naprawdę niepojęte jest dla mnie na czym opierasz takie przekonanie.Czy na czymś konkretnym? Czy to twoje odczucia?
Na czym opierasz przekonanie odwrotne? Na czymś konkretnym? Czy to Twoje odczucia? ;)

Dlaczego to miałoby coś zmieniać w naszej wierze?

"Nie ma sprzeczności między wiarą w Boga, a wiarą w życie pozaziemskie" - dyrektor watykańskiego obserwatorium w Castel Gandolfo, astronom o. Jase Gabriel Funes.
"Można przyznać, że istnieją inne światy i inne życie, także bardziej rozwinięte od naszego, bez kwestionowania wiary w stworzenie, wcielenie i zbawienie. (…) Mówiąc za świętym Franciszkiem, jeśli uważamy ziemskie stworzenia za braci i siostry, czemu nie moglibyśmy mówić także o bracie pozaziemskim?"
Nie jest to zresztą nic nowego - już w XVIII wieku poprzednik astronoma, o. Angelo Secchi nie wykluczył istnienia kosmitów.

Inny dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego, o. Guy Consolmagno, w wywiadzie z "La Repubblica":
""Jeżeli kosmita ma tę samą zdolność posiadania samoświadomości, jest świadomy Boga i wolny, aby wybrać między miłością a nienawiścią, czym różni się od nas? Dlaczego mielibyśmy nazywać go «alienem», obcym?"
Consolmagno uważa, że kosmici - o ile istnieją - mogą posiadać dusze tak samo jak, my, ludzie. A w związku z tym, jeśli wierzą w Boga i chcieliby być członkami Kościoła, powinni zostać ochrzczeni.
“Osobiście wierzę w możliwość, że jest dość życia [w kosmosie], aby warto było podjąć się szukania na to dowodów”
Co ciekawe, jezuita jednocześnie wątpi w możliwość kontaktu, a nawet jakby do niego doszło - w możliwość porozumienia.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-07-01, 19:54

abi pisze: 2021-07-01, 17:13 myślę że inne stworzenia rozumne we wszechświecie po prostu są
parametry planet....ziemia nie może być aż tak wyjątkowa ;)
A jednak jest wyjatkowa. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1414 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-07-01, 19:57

żydzi też byli narodem wybranym a okazało się że wszyscy ludzie ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andy72 » 2021-07-01, 20:24

Syn Boży stał się człowiekiem, a nie kosmitą.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1414 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-07-01, 20:25

i był galilejczykiem ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-07-01, 20:30

No, ale skoro zyjemy w tym kosmosie to tez chociaz w sensie miejsca zamnieszkania jestesmy kosmitami. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-01, 20:31

Andy72 pisze: 2021-07-01, 20:24 Syn Boży stał się człowiekiem, a nie kosmitą.
Tak, to wazna kwestia. Ci, których przytaczałem, twierdzą, że Wcielenie jest unikalne we Wszechświecie. Z tym, że tak, jak Jezus nie musiał się wcielić i umrzeć na każdym kontynencie Ziemi (także w tych nie odkrytych w czasach, gdy chodził po Ziemi), tak nie musiał wcielać sie i umrzeć na każdej planecie, gdzie powstało życie (o ile gdzieś jeszcze powstało).

Ja osobiscie sądze, że nie ma, nie było i nie będzie żadnych kosmitów. Mówię tylko, że gdyby byli, nie miałoby to żadnego wpływu na moją wiarę.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6022
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-07-01, 20:54

abi pisze: 2021-07-01, 17:13 myślę że inne stworzenia rozumne we wszechświecie po prostu są
parametry planet....ziemia nie może być aż tak wyjątkowa ;)
Nawet zakładając że życie samoistnie wylęga się wszędzie tam gdzie zaistnieją odpowiednie warunki to to wylęganie jakoś nie zachodzi często bo tak się składa że na ziemi,( według większości naukowców) mamy od kilku miliardów lat świetne warunki do zaistnienia życia na całkiem sporej powierzchni a życie nie powstawało tutaj wielokrotnie bo z tego co z kolei twierdzą genetycy wszelkie organizmy żywe mają określony procent wspólnych genów i wszystkie mają wspólnego przodka.

Oczywiście Bóg mógł stworzyć życie na innych planetach ale nic nam o tym nie powiedział w swoim Objawieniu.

Nie bardzo rozumiem skąd przekonanie że ziemia nie może być zupełnie wyjątkowa?

Jest to bardzo prawdopodobne, nie tylko z perspektywy chrześcijańskiej ale też naukowej. Nauka nie może w żaden sposób określić częstotliwości występowania życia we wszechświecie zanim nie zostanie udowodniony choćby jeden przypadek występowania życia pozaziemskiego które nie byłoby ziemskiego pochodzenia

Dodano po 7 minutach 4 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 19:35
Albertus pisze: 2021-07-01, 17:04
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 08:37 Zarówno kwestia UFO, jak i kwestia cywilizacji pozaziemskich jest ortogonalna względem wiary. Wiara nie ma nic do powiedzenia na ten temat (ani za, ani przeciw), zaś ewentualny kontakt nie zmieniłby nic w istocie wiary.
Naprawdę niepojęte jest dla mnie na czym opierasz takie przekonanie.Czy na czymś konkretnym? Czy to twoje odczucia?
Na czym opierasz przekonanie odwrotne? Na czymś konkretnym? Czy to Twoje odczucia? ;)

Dlaczego to miałoby coś zmieniać w naszej wierze?

"Nie ma sprzeczności między wiarą w Boga, a wiarą w życie pozaziemskie" - dyrektor watykańskiego obserwatorium w Castel Gandolfo, astronom o. Jase Gabriel Funes.
"Można przyznać, że istnieją inne światy i inne życie, także bardziej rozwinięte od naszego, bez kwestionowania wiary w stworzenie, wcielenie i zbawienie. (…) Mówiąc za świętym Franciszkiem, jeśli uważamy ziemskie stworzenia za braci i siostry, czemu nie moglibyśmy mówić także o bracie pozaziemskim?"
Nie jest to zresztą nic nowego - już w XVIII wieku poprzednik astronoma, o. Angelo Secchi nie wykluczył istnienia kosmitów.

Inny dyrektor watykańskiego obserwatorium astronomicznego, o. Guy Consolmagno, w wywiadzie z "La Repubblica":
""Jeżeli kosmita ma tę samą zdolność posiadania samoświadomości, jest świadomy Boga i wolny, aby wybrać między miłością a nienawiścią, czym różni się od nas? Dlaczego mielibyśmy nazywać go «alienem», obcym?"
Consolmagno uważa, że kosmici - o ile istnieją - mogą posiadać dusze tak samo jak, my, ludzie. A w związku z tym, jeśli wierzą w Boga i chcieliby być członkami Kościoła, powinni zostać ochrzczeni.
“Osobiście wierzę w możliwość, że jest dość życia [w kosmosie], aby warto było podjąć się szukania na to dowodów”
Co ciekawe, jezuita jednocześnie wątpi w możliwość kontaktu, a nawet jakby do niego doszło - w możliwość porozumienia.
To ty postawiłeś określoną tezę a więc to ty powinieneś powiedzieć na czym ją opierasz.

A z tego co piszesz to opierasz ją na opiniach astronomów którzy też nie mówią na czym te swoje opinie opierają.


Moim zdaniem to niezwykle mało przekonywujące.
Ostatnio zmieniony 2021-07-01, 20:48 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1414 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-07-01, 20:54

oni są za daleko...nigdy nie dowiemy się o nich
mijamy się w czasie
myślisz że gwiazdy które widzisz na nocnym niebie jeszcze istnieją? ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6022
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-07-01, 21:11

abi pisze: 2021-07-01, 20:54 oni są za daleko...nigdy nie dowiemy się o nich
mijamy się w czasie
myślisz że gwiazdy które widzisz na nocnym niebie jeszcze istnieją? ;)
Ale to już sfera marzeń i wyobrażeń.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1934
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andy72 » 2021-07-01, 21:17

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 20:31 Tak, to wazna kwestia. Ci, których przytaczałem, twierdzą, że Wcielenie jest unikalne we Wszechświecie. Z tym, że tak, jak Jezus nie musiał się wcielić i umrzeć na każdym kontynencie Ziemi (także w tych nie odkrytych w czasach, gdy chodził po Ziemi), tak nie musiał wcielać sie i umrzeć na każdej planecie, gdzie powstało życie (o ile gdzieś jeszcze powstało).

Ja osobiscie sądze, że nie ma, nie było i nie będzie żadnych kosmitów. Mówię tylko, że gdyby byli, nie miałoby to żadnego wpływu na moją wiarę.
Czyli człowiek wśród kosmitów ma znaczenie takie jak Izraelita wsród ludzi?
A dlaczego nie przyjąć że Jezus przyszedł zbawić wszystkie zwierzęta, akurat wcielając się w losowy gatunek ? :)) Przecież zwierzęta są bliższe niż alieny.
Po pierwsze: najprawdopodobniej inteligentne istoty są tylko na Ziemi, może na innych planetach są bakterie. Nawet gdyby było inaczej, to nie mogą się skontaktować bo są za daleko; fizyka wyklucza prędkości warpowe. Co innego ufonauci - jest wiele świadectw, nawet mój Ojciec w dzieciństwie widział, nie mówili o reinkarnacji, ale twierdzili że są z Marsa. To że są ufonauci, to rzecz pewna. W Egzorcyście pisali o UFO, to demonstracja czystego złą, jeszcze gorsza niż spirytyzm.
Kosmici to herezja pochodząca od Giordano Bruno.W Księdze Rodzaju jest napisane, że Słońce to światło rządzące dniem, a Księżyc i gwiazdy to światła nocne, również gwiazdy Bóg pokazywał Abrahamowi. Nic nie ma mowy, że gwiazdy to światy takie jak Ziemia. Takie nasze nowoczesne , kosmiczne myślenie to diaboliczna herezja.Należy traktować gwiazdy jako punkty rozświeltające nocne niebo. W Nowym Testamencie jest o głoszeniu Ewangelii do krańców ziemi a nie nieba. Najgorsze herezje to kosmizm,punkt omega Teilharda de Chardin, różne "skale Kardyszewa" a także obecne uwielbienie dla techniki, gdzie to technika ma zbawiać, ludzie się zamrażają, a teraz marzą o transhumanizmie.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6022
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-07-01, 21:25

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 19:35
Albertus pisze: 2021-07-01, 17:04
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 08:37 Zarówno kwestia UFO, jak i kwestia cywilizacji pozaziemskich jest ortogonalna względem wiary. Wiara nie ma nic do powiedzenia na ten temat (ani za, ani przeciw), zaś ewentualny kontakt nie zmieniłby nic w istocie wiary.
Naprawdę niepojęte jest dla mnie na czym opierasz takie przekonanie.Czy na czymś konkretnym? Czy to twoje odczucia?
Na czym opierasz przekonanie odwrotne? Na czymś konkretnym?
To że wiara w istnienie pozaziemskich cywilizacji które są obecne na ziemi i ingerują w nasze życie i historię może być niezwykle destruktywna wynika z tego ze istnieje mnóstwo sekt które swoje wierzenia opierają na takiej właśnie wierze. Wierzą w to że to co my uważamy za objawianie się Boga w historii rodzaju ludzkiego było faktycznie działaniami pozaziemskich cywilizacji. Członkowie tych sekt oczekują też jakiejś formy zbawienia nie ze strony Chrystusa ale właśnie domniemanych pozaziemskich cywilizacji.

czasami taka wiara prowadzi do dramatycznych, wręcz demonicznych zwiedzeń.

Przykład:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Heaven%E2%80%99s_Gate

Tego typu sekty powstają jak grzyby po deszczu w tym również w Polsce.

A jeszcze więcej jest chrześcijan którzy co prawda nie odchodzą do takich sekt ale ich wiara jest podmywana przez pogląd ze fakty opisane w Biblii mogły być dziełem pozaziemskich cywilizacji. Wielokrotnie spotykałem katolików którzy prezentowali tego typu poglądy.

Czy naprawdę nie widzisz w tym żadnego zagrożenia duchowego?
Ostatnio zmieniony 2021-07-01, 21:55 przez Albertus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1414 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-07-01, 21:26

Albertus pisze: 2021-07-01, 21:11
abi pisze: 2021-07-01, 20:54 oni są za daleko...nigdy nie dowiemy się o nich
mijamy się w czasie
myślisz że gwiazdy które widzisz na nocnym niebie jeszcze istnieją? ;)
Ale to już sfera marzeń i wyobrażeń.
mi się zdaje że to fizyka
...to wynika z prędkości światła
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6022
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-07-01, 21:31

Andy72 pisze: 2021-07-01, 13:30 Wolę wierzyć że "kosmici" to w istocie demony, upadłe anioły. Zwykle nakłaniają ludzi do wiary w reinkarnację. I tak za życia nie poznamy co to UFO. Dlatego nie warto tym się zajmować, tak jakby tego nie było.
Demony oczywiście mogą podawać się za kosmitów. I to co się komuś zdaje być zjawieniem przedstawicieli pozaziemskiej cywilizacji może być po prostu oszustwem demonicznym.

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
abi pisze: 2021-07-01, 21:26
Albertus pisze: 2021-07-01, 21:11
abi pisze: 2021-07-01, 20:54 oni są za daleko...nigdy nie dowiemy się o nich
mijamy się w czasie
myślisz że gwiazdy które widzisz na nocnym niebie jeszcze istnieją? ;)
Ale to już sfera marzeń i wyobrażeń.
mi się zdaje że to fizyka
...to wynika z prędkości światła
To że niektóre gwiazdy które widzimy na nocnym niebie mogą już nie istnieć to faktycznie fizyka i zjawisko wynikające z prędkości światła. Ale w zaden sposób nie wynika z tego istnienie rzekomych kosmitów

ODPOWIEDZ