Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-03-21, 19:15

Ostatnio większość mediów przytaczała przekonywujący wywód naukowy Edyty Górniak na temat kosmitów. My, to na Forum też się zastanawialiśmy, czy i oni dostąpią zbawienia. Jeśli są istotami rozumnymi, to powinniśmy się modlić w ich intencji. Bo też są stworzeniami Bożymi.
Ciekawe jest, dlaczego w Roswell są niekonsekwentni. Z jednej strony zaprzeczają, że znaleźli rozbity statek kosmiczny obcej cywilizacji, a z drugiej eksponują w muzeum ciało jednego z kosmitów. I na dodatek podają dokładna datę, kiedy rozbiło się to ufo, 7 lipca 1947. Wciąż ktoś donosi o tym, że widział UFO. A naukowiec, niejaki Daeniken, udowodnił na podstawie Biblii, że oni od dawna odwiedzają ziemię. Oczywiście, oprócz tego dochodzą do głosu też niepoważne teorie, o człekopodobnych istotach zwanych reptilianianami. Podobno pomagali budować piramidy. Ale ja w to nie wierzę. Przy piramidach pomagali synowie bogów.
A pamiętacie film dokumentalny K-Pax?

Najważniejsze, że większość kosmitów jest przyjazna ludziom. I pomaga nam na różnych etapach naszego rozwoju. Ale jak kontrargumentu posłużę się zdaniem Hawkinga, który uważał, że kosmici jeszcze nie dotarli na Ziemię.

Jak jest na prawdę?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: adampiotr » 2021-03-21, 20:20

1. Kosmici do nas jeszcze nie dotarli.
2. Nie ma nikogo prócz nas w kosmosie i jesteśmy sami.
3. A Roswell to naziści :)

Ojciec Pio mówił o kosmitach w kosmosie, ale nie wiem na ile te słowa są prawdziwe ,bo w internecie różne mozna przeczytać nawet od Ojca PIo.
Nie wierzę w kosmitów, bo już by dawno by odwiedzili nas.
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 20:24 przez adampiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-21, 20:34

Andej, jak zobaczyłam tytuł wątku to przez chwilę byłam pewna, że to trolling . Dopiero, gdy zauważyłam, że Ty jesteś autorem i przeczytałam treść, to się uspokoiłam.
Andej pisze: 2021-03-21, 19:15 Jeśli są istotami rozumnymi, to powinniśmy się modlić w ich intencji. Bo też są stworzeniami Bożymi.
Ja tam nie wierzę w UFO, ale w dzieciństwie miałam kolegę, który często próbował mnie przekonać, że kosmici istnieją i miał bardzo przekonywujące argumenty. Ale on tak wszystko potrafił wmówić, ma niesamowitą wyobraźnię.
A czemu nie, mogę dorzucić kosmitów do swoich intencji modlitewnych, modlitwa nigdy nie zaszkodzi...
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-21, 21:26

Ufo pojawiło się w epoce fascynacji kosmosem. Najwięcej ich było wówczas, gdy był to temat świeży, wszyscy się interesowali lotami (lata 50-70 zeszłego wieku). Dużo zrobila też kinematografia.
W Roswell kupa ludzi żyje z mitu UFO.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Dezerter » 2021-03-21, 22:00

Moja mama widziała statek i kosmitów tuż przed wojną II światową jako dziecko, opis nie pasował do niczego innego - powtórzyła tą historię nawet w XXI wieku.
ja nie widziałem ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-03-21, 22:40

Zapewne Twoja mama wierzy. Czy to powinno wywoływać sprzeciw? Przekonywanie, że jest inaczej?

Mi istnienie ufoludków nie przeszkadza. Ani z niczym nie koliduje. Jestem przeciwnikiem odrzucania czegoś na zasadzie, że dopóki nie ma materialnych dowodów, to nie można przyjąć. A tu chodzi o wiarę. Ta wiara kojarzy mi się z wiarą naukowców wyprzedzających swoje epoki. Oni wierzyli w to coś, co stanowi naszą rzeczywistość, a było odrzucane przez współczesnych geniuszowi.
Zaznaczam też, że brak dowodów pozwalających na odrzucenia istnienia kosmitów.
Heller nie odrzuca ich istnienia. A nawet więcej, uważa, że dla rozwoju naszej wiary warto przyjąć, że oni są. I to, że my dla nich kosmitami jesteśmy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-21, 23:21

UFO ISTNIEJE!
Bo UFO to po prostu niezidentyfikowany obiekt latający - czymkolwiek jest. Przynajmniej, póki go nie zidentyfikują.
Cała hipoteza opiera się na zasadzie: widzieliśmy coś, ale nie wiemy co. No, to pewnie kosmici...
Przypomina się stary suchar o Bolku i Lolku:

Bolek: Ktoś puka, pewnie listonosz
Lolek: (Wygląda przez judasza) Nie widać, za blisko stoi - ale nie ma munduru
Bolek: W takim razie to królowa angielska!
Lolek: Zwariowałeś? Skąd tu królowa angielska?
Bolek: Jak nie królowa, to kto?!

Nawiasem mowiąc: chyba mało kto już pamięta skrót NOL, którym w PRL miał być polskim odpowiednikiem UFO...
Z tego co czytałem Emilcin to była akcja służ specjalnych.
Jak większość zdarzeń. USA w ten sposób dezinformowały w sprawie swoich prób z nowymi samolotami (czy raczej "aparatami latającymi").

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Hiba » 2021-03-21, 23:49

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-21, 23:21 UFO ISTNIEJE!
Bo UFO to po prostu niezidentyfikowany obiekt latający - czymkolwiek jest. Przynajmniej, póki go nie zidentyfikują.
Cała hipoteza opiera się na zasadzie: widzieliśmy coś, ale nie wiemy co. No, to pewnie kosmici...
To naturalne i zupełnie jak z wiarą w Boga. Od zarania ludzkość stara się znaleźć odpowiedź na niewytłumaczalne. Bo kto teraz wierzy w Boga "Re" ?
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-03-22, 22:01

Kiedyś przeczytałem to:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kardashev_scale

Jest to trochę radosna twórczość - ale ciekawe, że typ V i typ Omega-minus są bardzo podobne do możliwości Boga. Bóg jednak rózni się tym, że niektórzy ludzie prędzej uwierzą w kosmitów bez żadnych dowodów i będą niestrudzenie pracować by takie dowody dostać (SETI itd) - niż uwierzą w Boga mając te dowody.

Uważam to za dopasowywanie rzeczywistości pod własne upodobania. Kosmici są bardzo potrzebni jeśli przyjmiemy naturalizm - tj, że człowiek ze swoją inteligencją i świadomością w całości powstał jako źródło procesu ewolucji i niczego więcej. Należałoby się więc spodziewać, że równie dobrze mogły powstać i inne gatunki inteligentne w jednym z miliardów okolicznych układów planetarnych. Według równania Drake'a powinno istnieć kilkaset tysięcy inteligentnych cywilizacji w samej naszej galaktyce. Wygląda jednak na to, że nie ma żadnej oprócz ludzkiej. Naturaliści nie lubią tego wyniku, więc nazywają go paradoksem.

Dodano po 4 minutach 30 sekundach:
Co do tego, że ktoś "widział kosmitów" albo oni do niego gadają to kojarzę nawróconego okultystę new-age z youtuba - który właśnie gadał o takich lokucjach. Więc przychylam się do tego co mówi @Albertus.
Ostatnio zmieniony 2021-03-22, 21:57 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Morkej » 2021-03-24, 20:15

Dyskusja dotycząca demonicznej manifestacji związanej z kosmitami, kultem ufo itd. została przeniesiona do nowego tematu "Kosmiczna demonologia", który znajduje się pod tym linkiem: viewtopic.php?f=47&t=11494
- Morkej
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 20:16 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-03-24, 22:45

krystian.zawistowski pisze: 2021-03-22, 22:01 niektórzy ludzie prędzej uwierzą w kosmitów bez żadnych dowodów i będą niestrudzenie pracować by takie dowody dostać (SETI itd) - niż uwierzą w Boga mając te dowody.
Sprawa wiary w cokolwiek jest wielce zastanawiająca. Bo gdy ktoś powie, wyczyta, że odległość Ziemi od Księżyca wynosi 384 400 km, to wierzy w to każdy. Ale gdy w parku na ławce kartka, że świeżo pomalowane, to nie wierzy nikt. Każdy musi sprawdzić palcem.

Jednak nie można porównywać wiary w Boga z wiarą w kosmitów. Bo wiara w życie w kosmosie jest podobna do wiary w życie na dnie Rowu Mariańskiego. Jest, albo nie. I nie ma to żadnego wpływu na nas. Przynajmniej dopóki nie dojdzie do kontaktu. Można wiarę w kosmitów porównywać do wiary w krakena.

Faktem jest to, że wciąż stykamy się czymś, czego nie potrafimy zidentyfikować. W internetach mnóstwo filmików z obiektami, która poruszają się w sposób niemożliwy z punktu widzenia współczesnej techniki. Kwestia napędu, przeciążeń niemożliwych do przeżycia przez żywy organizm.
Nie można zaprzeczać istnieniu UFO, choć można nie wierzyć w ich istnienie.

Osobną kwestią jest inteligentne życie poza naszą planetą. Osobiście nie mam nic przeciw temu. Wątpliwości budzi sprawa kontaktów. Ale czy muszą się kontaktować? No i niewytłumaczalne zagadki z przeszłości. Wiedza naszych przodków wykraczająca poza ich możliwości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 23:09

W zasadzie nauka nie zaprzecza niczemu, choc czasem blednie wyjasnia, a jedynie ludzie niewlasciwie rozumiejacy rzeczywistosc i nauke, zaprzeczaja wszystkiemu czego nauka nie zbadala i nie wyjasnila.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 23:10 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-03-24, 23:12

Zgadzam się. Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 23:23

Andej pisze: 2021-03-24, 23:12 Zgadzam się. Obrazek
I to jest twoim zdaniem zdjęcie ciała kosmity?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-03-24, 23:31

Nie mam podstaw do stwierdzana autentyczności, ani tego, że jest to plastikowa kukiełka.

Natomiast współczesny guru podał ciekawą obserwację przeczącą prawdziwości relacji na temat UFO. Zastanawiające.
Wykres z lewej strony przedstawia wzrost rozdzielczości kamer i jakości obrazu z nich. Natomiast wykres z prawej przedstawia jakość filmików, na których znajduje się UFO. Zwolennicy UFO mogą twierdzić, że wynika szybkości. Tym niemniej, obiekty te wsciąć pozostają nierozpoznane. Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ