Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-04-24, 00:09

Podałem Petrę jako przykład pracy w innym paradygmacie niż dzisiejszy, a nie jako przykład kształtowania skały.
Szkoda dyskusji. Jak Józek wejdzie z tymi swoimi bzdurami w fazę, trzeba przeczekać, aż mu przejdzie.
Ostatnio zmieniony 2023-04-24, 00:13 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: faraon » 2023-04-24, 00:25

No tak, trzeba przeczekac brak argumentow, by nikt sie nie zoriientowal ze rzeczywiscie nie masz zielonego pojecia o czym piszesz.
Marku, ja pochodze z rejonu w ktorym jest najwiecej w calej Polsce kamieniarzy, a takie tematy geologiczne to wiekszosc nawet dzieci w mojej miejscowosci zna. Nie bez powodu rejon ten nazwano zaglebiem kamieniarskim.
Gdybys swoje wywody kamieniarzom powiedzial to by cie po prostu wysmiali.
Kiedys Dez pisal ze byl w wyrobisku wapienia, wydobywanego dla cementowni, a podobne wyrobiska gdzie wydobywa sie dokladnie taki sam wapien dla celow kamieniarskich, sa ciagle zalane woda, wlasnie po to by nie dopuszczac do wysuszenia i stwardnienia, a wydobyte bloki utrzymywane mokre az do momentu wykonania wlasciwego produktu, wtedy w ciagu tygodnia wysychaja i twardznieja. Przed stwardnieniem sa jak twarda glina i powierzchnia sie rozmazuje pod palcami. Takie niestwardniale skaly wapienne wystepuja jedynie w rejonach o wysokim poziomie wod gruntowych, dlatego nie wyschly i nie stwardnialy, jak te ktore wydobywa sie dla cementowni.
Dokladnie taki sam mokry wapien byl w turcji gdzie wykopano podziemne miasta, a podczas kopania sciany tych pomieszczen wysychaly i twardnialy, podczas gdy posadzki ciagle byly mokre i dalej kopano w glab. Po prostu wydobywano ten wapien w formie blota, a nie twardej skaly kujac w niej.
Ostatnio zmieniony 2023-04-24, 00:30 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-04-24, 00:38

Jeśli Cię to uszczęśliwia, niech i tak będzie :)
Ostatnio zmieniony 2023-04-24, 00:39 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: faraon » 2023-04-24, 11:01

Bo tak jest.
Juz Rzymianie wykozystywali taki material do budowy aquaduct-ow i innych inzynieryjnych budowli. A caly Rzym stoi na takiej "skale", w ktorej mieszkancy nakopali setki tuneli i pomieszczen.
Jednak ty jak zwykle starasz sie zaprzeczyc faktom, chemii, fizyce, biologii, historii i wielu innym, tylko dlatego ze faraon o tym napisal, a to juz o czyms swiadczy. O czym? to sam chyba wiesz.

Dodano po 17 minutach 1 sekundzie:
Masz tu linki i doucz sie choc troche zanim znow jakichs bzdur nawypisujesz.
Widac nawet w angielskiej wikipedii ze polskie wyjasnienie w polskiej wikipedii jest niedokladne, bo w ogolnym opisie nie rozroznia tufy od tuf. Pewnie dlatego dyletanci nie majacy pojecia o temacie a szukajacy wiedzy w wikipedii, popelniaja bledy tak jak ty.
W ostatnim linku masz dosc dobre wyjasnienie czym tak naprawde jest rzymski beton. A poza tym to uzycie tufy wynikalo wlasnie z jej naturalnych wlasciwosci ktore byly zauwazane w naturalnych warunkach, a ludzie po prostu te wlasciwosci zaczeli wykozystywac i tak wybrane bloto z pod ziemii bylo formowane i sluzylo do budowy obiektow naziemnych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tuf_wulkaniczny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzymskie_katakumby
https://en.wikipedia.org/wiki/Tufa
https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_concrete
Ostatnio zmieniony 2023-04-24, 11:43 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-04-24, 18:10

Kopie sie od gory bo wygodniej .
Sama martwica nie była uzywana przy jakiejkolwiek budowie o której wspominamy. A na nia sie powolujesz.
Tekst o topieniu skal przez kulturę na poziomie europejskiego chalkolitu na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza w warunkach braku opalu przyjmuje jako humorystyczny.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: faraon » 2023-04-24, 20:38

To w podanych linkach masz inna mozliwosc.
Przyjzyj sie liscie rodzajow tufa. A tak ogolnie, to latwiej dostarczyc drewno czy inny opal na gore, niz kuc, wycinac twarde kamienie i je przemieszczac.
Poza tym nie mam najmniejszego zamiaru tlumaczyc szczegolow, ktorych jak widze i tak na forum nikt nie zrozumie. Nawet czytajac wikipedie trzeba rozumiec uzywana terminologie w kontekscie chemii i geologii.
Jak ktos tych terminow nie rozumie to i tak nic nie zrozumie.
Wiesz chociaz co kryje sie pod terminem quick lime (wapno palone) a slacked lime (wapno lasowane), albo Hot mixing (mieszanie zaprawy na goraco)? Jaka jest roznica miedzy tuf, a tufa? Miedzy cementem a wapnem?
Miedzy cementem a tufa?
Ostatnio zmieniony 2023-04-24, 20:52 przez faraon, łącznie zmieniany 3 razy.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Drwal » 2023-04-24, 21:17

Ja to myślę tak, że jeśliby kosmici mieli duszę i byliby powołani do życia wiecznego, to Jezus, którego Bóg zesłał nam, to on powinien również i odwiedzić kosmitów i im głosić nawrócenie i zbawienie.
Według mnie kosmici jeśli już istnieją to mogą być dla nas jak zwierzęta, które nie posiadają duszy.
Mój nauczyciel od fizyki kiedyś powiedział, że nasza komunikacja z kosmitami byłaby taka jakby człowiek chciał rozmawiać ze zwierzęciem.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2023-04-24, 21:43

Drwal pisze: 2023-04-24, 21:17 Ja to myślę tak, że jeśliby kosmici mieli duszę i byliby powołani do życia wiecznego, to ...
Jeśli istnieją inne inteligentne istoty, to zostały one stworzone przez Boga Jedynego. A jeśli tak, to z pewnością stwarzając je, zapewnił im możliwość zbawienia.
Bóg jest wszechmocny. Nauczyciel fizyki nie. Dziwię się, że mógł takie durnoty opowiadać uczniom. Źle to o nim świadczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Drwal » 2023-04-24, 22:13

Andej pisze: 2023-04-24, 21:43
Drwal pisze: 2023-04-24, 21:17 Ja to myślę tak, że jeśliby kosmici mieli duszę i byliby powołani do życia wiecznego, to ...
Jeśli istnieją inne inteligentne istoty, to zostały one stworzone przez Boga Jedynego. A jeśli tak, to z pewnością stwarzając je, zapewnił im możliwość zbawienia.
Bóg jest wszechmocny. Nauczyciel fizyki nie. Dziwię się, że mógł takie durnoty opowiadać uczniom. Źle to o nim świadczy.
No ale czy zwierzęta mają duszę, czy np. pies będzie miał życie wieczne?
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2023-04-24, 22:31

Drwal pisze: 2023-04-24, 22:13 No ale czy zwierzęta mają duszę, czy np. pies będzie miał życie wieczne?
A czy są inteligentnymi istotami? Czy w Biblii jest jakaś sugestia, że zwierzęta zostały stworzone na obraz i podobieństwo Stwórcy?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Drwal » 2023-04-24, 22:50

Andej pisze: 2023-04-24, 22:31
Drwal pisze: 2023-04-24, 22:13 No ale czy zwierzęta mają duszę, czy np. pies będzie miał życie wieczne?
A czy są inteligentnymi istotami? Czy w Biblii jest jakaś sugestia, że zwierzęta zostały stworzone na obraz i podobieństwo Stwórcy?
Zwierzęta zostały stworzone dla człowieka, a człowiek powstał na obraz i podobieństwo Boga, natomiast nic nie ma na temat kosmitów, tylko o człowieku, że jest podobieństwem Boga.
Zwierzęta nie mają np. sumienia mają tylko intuicję.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2023-04-25, 07:42

Drwal pisze: 2023-04-24, 22:50 Zwierzęta zostały stworzone dla człowieka, a człowiek powstał na obraz i podobieństwo Boga, natomiast nic nie ma na temat kosmitów, tylko o człowieku, że jest podobieństwem Boga.
Zwierzęta nie mają np. sumienia mają tylko intuicję.
No widzisz, sam sobie odpowiedziałeś.
Choć jest pewna pomyłka. Zwierzęta nie zostały stworzone dla człowieka. Choć człowiekowi powierzono panowanie nad nimi.
Skoro nie mamy objawienia na temat kosmitów, to wszelkie teorie nie mają podstaw. Dopóki nie stwierdzimy że istnieją lub nie istnieją, problem ich zbawienia jest całkowicie bezprzedmiotowy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-04-25, 15:02

faraon pisze: 2023-04-24, 20:38 To w podanych linkach masz inna mozliwosc.
Przyjzyj sie liscie rodzajow tufa. A tak ogolnie, to latwiej dostarczyc drewno czy inny opal na gore, niz kuc, wycinac twarde kamienie i je przemieszczac.
Poza tym nie mam najmniejszego zamiaru tlumaczyc szczegolow, ktorych jak widze i tak na forum nikt nie zrozumie. Nawet czytajac wikipedie trzeba rozumiec uzywana terminologie w kontekscie chemii i geologii.
Jak ktos tych terminow nie rozumie to i tak nic nie zrozumie.
Wiesz chociaz co kryje sie pod terminem quick lime (wapno palone) a slacked lime (wapno lasowane), albo Hot mixing (mieszanie zaprawy na goraco)? Jaka jest roznica miedzy tuf, a tufa? Miedzy cementem a wapnem?
Miedzy cementem a tufa?
Tufa to po polsku zapewne martwica
Różnicę miedzy tlenkiem a wodorotlenkiem tez jakoś rozrozniam

Tyle ze te technologie nie maja nic wspólnego z poludniowoamerykanska architekturą. Nawet jeśli w Puma Punku wykorzystano geopolimery to należy podziwiać kunszt twórców formy odlewniczej. Prościej chyba cisc skale

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: faraon » 2023-04-25, 18:15

Kiedys wiekszosc technologii wynikala po prostu z wnikliwej obserwacji co sie dzieje z czym i w jakich warunkach, czy okolicznosciach.
Gdyby nie palenie ognisk pewnie nawet nie znano by cyny, cynku, miedzi, srebra i zlota.
Zwyczajnie zdarzalo sie ze jakis kamien przy ognisku zamienil sie w cos blyszczacego, wiec po prostu starano sie dociec z ktorych i jakich kamieni to sie robi i tak samo z wapnem i wieloma innymi materialami ktore dzis uzywamy na codzien.

Tufa to osady wapienne zmieszane z roznymi innymi, a uzytkowanie tufy wiaze sie z zawartoscia wapnia, od 50% wzwyz, choc i o nizszym procencie jak 30 % jest tez w podobny sposob wykozystywane.
Tuf, to material wulkaniczny niemal pyl i popioly, nie zawierajacy materialu organicznego, ktory moze tak samo stac sie osadem dennym lub czescia tufy jesli opadnie do jeziora, czy rzeki, ale jesli opadnie na ziemie i deszcz zmoczy, to po wyschnieciu twardznieje jak skala.
To na co ci wskazywalem to tuf andezytowy i bazaltowy, czyli praktycznie gotowy material do odlewow.
Jeszcze jak bys zwrocil uwage na reakcje chemiczne jakie zachodza miedzy skladnikami tufy, a materialem wulkanicznym zawierajacym szklo wulkaniczne i ceramike (krzemionka) to moze uda ci sie zrozumiec jak z takich skladnikow moze powstac kamien, a nie beton.
Jako dodatkowa ciekawostke poczytaj w linku jak powstaje szklo wodne, a najciekawsze jest to ze bylo produkowane juz 6000 lat temu na duza skale jak na tamte czasy. Patrz, niemal jaskinowcy, a juz do czegos na duza skale potrzebowali szkla wodnego i znali technologie jego produkcji. ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szk%C5%82o_wodne

Co do martwicy, to ona ma rozny sklad, takze organiczny ktory zostal spetryfikowany, a powstaje dokladnie w taki sam sposob jak piaskowiec z Petry o ktorej Marek pisal. Taki material zwykle gdy nie ma dostepu powietrza (mokry, przesiakniety woda lub zalany) , podobnie jak tufa, nie stwardnieje jak skala, a dopiero po uzyskaniu dostepu powietrza zachodza reakcje z CO2 ktore powoduja stwardznienie tych fragmentow ktore sa wyeksponowane i wysychaja. Piaskowiec Petry byl tylko na zewnatrz twardy i wystarczylo dokuc sie do miekkiego mokrego wnetrza, by wykopac to co dzis widzimy, choc wielu uwaza ze bylo to kute w twardej skale.
To samo dotyczy tufy pod Rzymem i katakumb, jak i Tureckich podziemnych miast wydlubanych w miekkiej tufie.
Jesli by tak podliczyc kubature tych podziemnych miast i kubature materielu z tufy naziemnych budowli nad tymi miastami, to okaze sie ze sa rowne.
Po prostu kazdy budujacy swoj dom, uzywal materialu ktory byl w glebi pod jego wlasna posesja.
W niektorych z tych podziemnych pomieszczen sa slady palenia ognisk, tylko ze nie ma wystarczajacej wentylacji by byly to ogniska do gotowania czy pieczenia, tylko po to by dostarczyc duza ilosc CO2 i po wykopaniu szybko utwardzic sciany i sufity by sie nie zawalily, bo przeciez nad nimi stalo miasto.
Ostatnio zmieniony 2023-04-25, 19:16 przez faraon, łącznie zmieniany 6 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-04-25, 19:19

Ale my tu o Puma Punku i murach inkaskich. I nie stwierdzono różnicy chemicznej , krystalograficznej etc miedzy twarda skała z okolic a materiałem z których zbudowano te obiekty. I tu jest zagwozdka. O ile w źródłach hiszpanskich sa jeszcze wzmianki zaslyszane od Inkow ( obiekt potrafili budować kilka tysiecy zmobiliziwanych chłopów, inkaski system był totalitarny niemalże) to o Puma Punku nie wiemy nic.

ODPOWIEDZ