Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2023-03-15, 23:09

niesztampowa pisze: 2023-03-15, 22:57
Martwię sie, ze piszę głupoty w Waszych oczach,
Tym się nie martw.Nie ma tutaj czegoś takiego jak "Waszych".

Uczestnicy forum nie stanowią jakiejś jednolitej grupy i maja bardzo odmienne poglądy. Szczególnie w tej kwestii.

Jest duża grupa która podchodzi do kwestii wiary w kosmitów całkowicie bezkrytycznie i z wręcz dziecięcą ufnością i naiwnością.

Wybacz że ja mam trochę odmienny pogląd niż ty :D

Bóg oczywiście mógł stworzyć wszystko ale dopóki nie zbadamy jakiegoś "ufoludka" to jest to tylko wiara, podobna do wiary w krasnoludki na przykład.
Ostatnio zmieniony 2023-03-15, 23:18 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3444
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-15, 23:16

Andej pisze: 2023-03-15, 22:38 Kolejne doniesienia. Szokujące. Pentagon opracował nowy raport. Statek kosmiczny w pobliżu Ziemi? https://www.o2.pl/technologia/pentagon- ... 829235008a Tylko dlaczego nie ma nic o demonach?
A mi się wydaje, że to kolejne szukanie sposobu wzbudzania emocji. Każda niewiadoma odpowiednio podana wzbudza je.
tak a zwłaszcza tajemnicze Omuamua

tyle że żeby móc opuscić nasz układ słoneczny wystarczy 16,7 km na sekundę, samo Omuamua wpadło w studnię grawitacyjna i dlatego dostało kopa i przyspieszyło . A ostatnio pojawiła sie informacja ze pare lat temu w ziemskiej atmosferze spłonął obiekt który poruszał sie okolo 200 km na sekunde. A Amerykanie milczeli bo musieli by sie przyznać do posiadania super czujnikow ( taka tajemnica wojskowa ) co do wielkich predkosci obiektów z przestrzeni galaktycznej to przypomnę ze Słonce to zółty karzel a sa i gwiazdy olbrzymy ktore swoja grawitacja potrafia dac wiekszego kopa.

i jezeli polska firma potrafi zrobic latajacy spodek to co dopiero Rosjanie , Amerykanie czy Chińczycy https://www.swiatdronow.pl/ifo-dron-lat ... -produkcji

zas co do mozliwych manifestacji demonicznych przy tych zjawiskach, jezeli potrafia byc gwozdki podczas egzorcyzmu to jesli Bóg zezwoli mogłyby teoretycznie duszki niesforne i przy tym pomieszać

Dodano po 8 minutach 9 sekundach:
niesztampowa pisze: 2023-03-15, 22:57 Ja o tym sporo myślałam.
Wiem, ze my ludzie nie mamy pojęcia o bezmiarze wszechświata, nie mamy pojęcia, gdzie w galaktykach i jak przebiegło dzieło stworzenia Boga.
Ale na naszym świecie, przy tak ogromnym nastawieniu na zwiększenie kliknięć na artykuł - bez wątpienia większość to fejki.
Nie wykluczam jednak żadnej opcji. Trafiłam na bardzo ciekawy kanał na yt (wiem, ze mało chwalebne ;)) - gdzie prowadzący jedynie analizuje dokumenty źródłowe dotyczące UFO.
Jest pewien niewielki procent zgłoszeń, gdzie zgodnie ze stanem naszej wiedzy nie umiemy wyjaśnić pewnych zjawisk.
Są np zeznania lotnikow wojskowych, ktorzy nie pomylą UFO z dronem czy balonem etc.
Martwię sie, ze piszę głupoty w Waszych oczach, ale dla mnie
cały kosmos jest kolejnym dowodem nieskończoności Boga.
I odpowiedz na pytanie : „czy ufoludki mogą istnieć?” dla mnie brzmi „No jasne, je tez mógł Pan Bóg stworzyć”.

tylko czy stworzeniu drugiej rasy , Z błota i ognia i niepowiedzeniu o tym to nasze Pismo Sw nie byloby oparte na oszustwie ? Wiemy ze sa istoty inne niz my ale one podlegają pod kategorie anioły/demony.
Nie traktuję Bibli jak ksiazki naukowej ale o istnieniu innej fizycznej rasy by raczej poinformowala. Wiec dopoki nie ma dowodu , niezbitego , naukowego na istnienie biologicznie opartej inteligencji pozaziemskiej ( cos jak dowód na istnienie Australii ) to dla mnie temat ufoludków jest zamknięty.

niesztampowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 24 times
Been thanked: 23 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: niesztampowa » 2023-03-15, 23:25


Wybacz że ja mam trochę odmienny pogląd niż ty :D

Bóg oczywiście mógł stworzyć wszystko ale dopóki nie zbadamy jakiegoś "ufoludka" to jest to tylko wiara, podobna do wiary w krasnoludki na przykład.
Dzięki za tę pierwszą część wypowiedzi :) Hihi - zauważyłam, ze jesteście niejednorodni - ale niesamowitą kopalnie wiedzy tutaj tworzycie.
Co do drugiej czesci:
Ale ja nie wierzę, ze istnieją ufoludki 😂😂
Po prostu nie mogę powiedzieć z żadną pewnością, ze nie istnieją, ergo jest jakieś prawdopodobieństwo, ze istnieją. Nie kloci mi się to z wiarą, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
Nie traktuję Bibli jak ksiazki naukowej ale o istnieniu innej fizycznej rasy by raczej poinformowala.
Biblia nas nie informuje o tworzeniu przez Boga innych planet, gwiazd i galaktyk. Wiec czemu miałaby informac o stworzeniu paru zielonych małych stworków miliony lat świetlnych od nas ?;););)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19103
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-16, 00:27


Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3444
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-16, 00:27

niesztampowa pisze: 2023-03-15, 23:30

Wybacz że ja mam trochę odmienny pogląd niż ty :D

Bóg oczywiście mógł stworzyć wszystko ale dopóki nie zbadamy jakiegoś "ufoludka" to jest to tylko wiara, podobna do wiary w krasnoludki na przykład.
Dzięki za tę pierwszą część wypowiedzi :) Hihi - zauważyłam, ze jesteście niejednorodni - ale niesamowitą kopalnie wiedzy tutaj tworzycie.
Co do drugiej czesci:
Ale ja nie wierzę, ze istnieją ufoludki 😂😂
Po prostu nie mogę powiedzieć z żadną pewnością, ze nie istnieją, ergo jest jakieś prawdopodobieństwo, ze istnieją. Nie kloci mi się to z wiarą, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
Nie traktuję Bibli jak ksiazki naukowej ale o istnieniu innej fizycznej rasy by raczej poinformowala.
Biblia nas nie informuje o tworzeniu przez Boga innych planet, gwiazd i galaktyk. Wiec czemu miałaby informac o stworzeniu paru zielonych małych stworków miliony lat świetlnych od nas ?;););)
natomiast o stworzeniu swiata duchowego , istot inteligentnych duchowych poinformował w Pismie swietym, a w tym wypadku nawet sie nie zajaknął o np braciach nieduchowych np I CZŁOWIEK MA BRATA PRZY INNYM SŁONCU I INNEJ ZIEMI .. ALBO I W GWIAZDACH INNE OWCE MAM I KU NIM POSPIESZYC MUSZE...
jest mowa o synach nieba ale egzegeci mówia o nich jako o istotach duchowych. podobnie traktuja apokryfy ,
A poniewaz Pismo mówi tylko o stworzeniu gwiazd nie zas innych ziemi.

zreszta im głebiej w las nauka idzie tym coraz mniej szans na spotkanie inteligentnej rasy podobnej nam . Wyglada na to ze nasza Ziemia i jej rozwój jest tak specyficzny , uzalezniony od łutu szczescia ze wyglada to na inteligentny projekt. nawet pekniecie Afryki i powstanie Wielkiego Rowu Afrykanskiego miało wpływ na klimat i zejscie małp z drzewa, gdyby nie to nie bylibysmy ludzmi.
Natomiast nie jest nigdzie powiedziane ze nie ma form zycia poza Ziemią. Ale nieinteligentnego biologicznego podobnego nam , nie ma.

Dodano po 9 minutach 58 sekundach:
Dla mnie takim stempelkiem Bożym jesli chodzi o kosmos , nas , i nasza wyjatkoosc jest to ze nasz gatunek pojawił sie w momencie na Ziemi kiedy ksiezyc oddalajac sie od ziemi akurat swoja tarcza moze przykryc słonce, prawie idealnie. moze to ja jestem zbyt sensytywny lub cos w tym guscie ale dla mnie jest to ewidentny podpis, Zobaczcie To Ja , Ja Jestem , docencie wysublimowanie Mojego dzieła

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19103
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-16, 00:42


Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2023-03-16, 06:05

A nie mówiłem..? ;)

Znowu ta eksploatacja wypowiedzi ,zapewne z przymrużeniem oka, papieża Franciszka o chrzczeniu kosmitów i opinii papieskiego astronoma.

Jakie znaczenie w Kościele ma opinia papieskiego astronoma w kwestii ufoludków? :-?

Dla entuzjastów na bezrybiu i rak ryba.

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
niesztampowa pisze: 2023-03-15, 23:30

Wybacz że ja mam trochę odmienny pogląd niż ty :D

Bóg oczywiście mógł stworzyć wszystko ale dopóki nie zbadamy jakiegoś "ufoludka" to jest to tylko wiara, podobna do wiary w krasnoludki na przykład.
Dzięki za tę pierwszą część wypowiedzi :) Hihi - zauważyłam, ze jesteście niejednorodni - ale niesamowitą kopalnie wiedzy tutaj tworzycie.
Co do drugiej czesci:
Ale ja nie wierzę, ze istnieją ufoludki 😂😂
Po prostu nie mogę powiedzieć z żadną pewnością, ze nie istnieją, ergo jest jakieś prawdopodobieństwo, ze istnieją. Nie kloci mi się to z wiarą, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
Nie traktuję Bibli jak ksiazki naukowej ale o istnieniu innej fizycznej rasy by raczej poinformowala.
Biblia nas nie informuje o tworzeniu przez Boga innych planet, gwiazd i galaktyk. Wiec czemu miałaby informac o stworzeniu paru zielonych małych stworków miliony lat świetlnych od nas ?;););)
Ludzie w dawnych wiekach zaludniali w swojej wyobraźni dalekie krainy których nie znali różnymi dziwnymi stworami - ludźmi z psimi głowami albo jednonogimi skaczącymi jak kangury.

Czy kłóciło się to z wiarą? Pewnie nie. Ale zanim nie spotkamy się takimi stworami to można zakładać że ich nie ma. Podobnie z ufoludkami.
Ostatnio zmieniony 2023-03-16, 06:12 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19103
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-16, 08:49

Albertus pisze: 2023-03-16, 06:12 A nie mówiłem..? ;)
Znowu ta eksploatacja wypowiedzi ,zapewne z przymrużeniem oka, papieża Franciszka o chrzczeniu kosmitów i opinii papieskiego astronoma.
Jakie znaczenie w Kościele ma opinia papieskiego astronoma w kwestii ufoludków? :-?
Dla entuzjastów na bezrybiu i rak ryba.
To zależy jak patrzeć, ale jeśli idzie o opinię fachowców od astronomii oraz fachowców od teologii, to jednak ich opinie mają nieco - bez obrazy - większe znaczenie, niż Twoje (bez obrazy).
Poza tym nazywanie akurat mnie entuzjastą - kogoś, kto wprawdzie teoretycznie dopuszcza istnienie życia pozaziemskiego, ale bardzo w to istnienie wątpi - nie jest zbyt trafne :)
Nie traktuję Bibli jak ksiazki naukowej ale o istnieniu innej fizycznej rasy by raczej poinformowala.
Skąd takie mniemanie?
Może przypomnijmy sobie, jaki cel ma Biblia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2023-03-16, 09:33

Albertus pisze: 2023-03-16, 06:12 Ludzie w dawnych wiekach zaludniali w swojej wyobraźni dalekie krainy których nie znali różnymi dziwnymi stworami - ludźmi z psimi głowami albo jednonogimi skaczącymi jak kangury.
Nie kiedyś, ale teraz. Reptilianie starają się przejmować władzę. W niektórych krajach ponoć im się to już udało.
Ale ciekawe zagadnienie, czy to się kłóci z wiara? Aby odpowiedzieć na tę kwestię, trzeba najpierw zrefować, o jaką wiarę chodzi? I co jest przedmiotem tej wiary? A co jest jej podmiotem?

Niedawno jeden człowiek wierzący (twierdzi, że wierzy w Boga, ale na podstawie rozmów i dyskusji uważam, że wierzy tylko w TVN) obraził się na mnie za to, że nie uwierzyłem w jego powiadania (poparte telewizyjnymi dowodami), ze ufole ingerują w życie na Ziemi.

No, ale gdyby. Wątpliwe, ale niemożliwe do wykluczenia. Gdyby nastąpił zderzenie? To oczekiwałbyś, że będą mieli krzyżyki na szyjach (jeśli mają szyje)? A gdyby to były kółka lub jakiekolwiek inne symbole, to co? Czy program zbawienia ufoludków musiałby być identyczny jak u nas? Czy tylko cel ostateczny taki sam?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19103
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-16, 09:43

W tej dyskusji musimy oddzielić kwestię prawdopodobieństwa istnienia życia pozaziemskiego od kwestii tego, czy dopuszczanie możliwości jego istnienia jest sprzeczne z wiarą.
Otóż
  • uważam, że istnienie życia pozaziemskiego jest możliwe, ale (na podstawie tych nędznych danych, jakie mam) oceniam to na mało prawdopodobne.
    Za jeszcze mniej prawdopodobną uważam możliwość "odwiedzin"
  • Natomiast samo dopuszczanie możliwości jego istnienia nie stoi w nijakiej sprzeczności z wiarą.
Oczywiście, istnieje zjawisko, o którym wspomniałeś, @Albertusie: ludzie wymyślają sobie różne głupoty i mechanizm jest podobny jak kiedyś z krajami zamorskimi. Ale to chyba niewiele na wspólnego z kwestią zgodności z wiarą (a nawet w ogóle z dyskusją na temat, czy "obcy" istnieją, czy nie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2023-03-16, 18:14

To trochę podobne do zagadnienia sprzeczności z wiarą możliwości istnienia centaurów.

Ludzie w dawnych wiekach wierzyli w istnienie centaurów i mogli się zastanawiać nad tym czy możliwość istnienia centaurów jest sprzeczna z wiarą.Mogli by się nawet zastanawiać nad tym czy chrzcić centaury - no i właściwie nie bardzo wiadomo bo niby duża część ciała końska ale jednak ręce i głowa ludzka i do tego czasem bardzo rozumna i właściwie dlaczego ich nie chrzcić skoro mogli być mądrzejsi od ludzi?

Oczywiście nic co faktycznie istnieje nie może być sprzeczne z wiarą chrześcijańską i gdyby centaury istniały to nie byłoby to w żadnej sprzeczności z wiarą chrześcijańską.

Tylko że jeśli żadnego centaura nie spotkaliśmy to całe to zastanawianie się jest bezprzedmiotowe.

Można sobie oczywiście z przymrużeniem oka powiedzieć że jakbym spotkał jakiegoś fajnego centaura chętnego do przyjęcia chrztu to bym go ochrzcił ale to oczywiście nie jest żadnym dowodem na to że wierzy się w centaury.

Co innego gdybyśmy centaury spotykali, mogli dotknąć i zbadać.

Nie bardzo widzę na razie różnicę między centaurami a ufoludkami.
Ostatnio zmieniony 2023-03-16, 18:18 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Abstract » 2023-03-16, 19:17

Tak, tak Bóg tworzy całą Saharę żeby umieścić życie na jednym ziarnku piasku, reszta to taki kaprys. 🙃

Nie mamy pojęcia czy jest inne życie w kosmosie. A argumenty Albertusa slyszałem od ateistów odnośnie Boga.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3444
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-16, 20:10

Po pierwsze czym innym jest życie jako życie..Moze byc tak ze gdzieś życie istnieje. Choćby pod pokrywa lodowa Europy, Enceladusa..
Czym innym jest istnienie życia inteligentnego czyli świadomego istnienia samego siebie czy zdolnego do swiadomych wyborów moralnych w swoim postepowaniu....I tu wiemy tylko o nas fizycznie.
I wierzymy w drugi świat, duchowy pelny duchow jako istot tsk samo zdolnych do stwierdzenia swojej swiadomosci i swiadomego kierowania swoim postępowaniem.

Przypomnijmy ze o powstaniu człowieka, wyodrebnienia go z naczelnych zdecydował" przypadek w postaci zmian klimatycznych czyli powstanie wielkiego Rowu Afrykanskiego i zmiany klimatu Wschodniej Afryki na suchy a przyrody na sawanny co wymusilo dwunożność

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2023-03-16, 20:39

Gzresznik Upadający pisze: 2023-03-16, 20:10 Przypomnijmy ze o powstaniu człowieka, wyodrebnienia go z naczelnych zdecydował" przypadek w postaci zmian klimatycznych czyli powstanie wielkiego Rowu Afrykanskiego i zmiany klimatu Wschodniej Afryki na suchy a przyrody na sawanny co wymusilo dwunożność
Z tego wnoszę, iż twierdzisz, że dusz ludzka jest wytworem zmian klimatycznych? Dość oryginalne stwierdzenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2023-03-16, 21:35

Abstract pisze: 2023-03-16, 19:17 Tak, tak Bóg tworzy całą Saharę żeby umieścić życie na jednym ziarnku piasku, reszta to taki kaprys. 🙃

Nie mamy pojęcia czy jest inne życie w kosmosie. A argumenty Albertusa slyszałem od ateistów odnośnie Boga.
Przykład z Saharą bardzo dobry tylko że co innego z niego wynika.

Mogą być olbrzymie przestrzenie pustyni, zupełnie bezludne i prawie pozbawione życia a na tej olbrzymiej pustyni oaza pełna życia. Można sobie zadać pytanie - po co ta pustynia?

Wielkość wszechświata w ogóle nie robi na mnie wrażenia i nie jest w żaden sposób argumentem dowodzącym istnienie życia pozaziemskiego.To tylko pust efekt psychologiczny.

Wszechświat, poza ziemią, jak najbardziej może być całkowicie pozbawiony życia i kompletnie nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego.

A to że wierzymy w Boga nie oznacza że mamy wierzyć we wszystko.

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2023-03-16, 20:10 Po pierwsze czym innym jest życie jako życie..Moze byc tak ze gdzieś życie istnieje. Choćby pod pokrywa lodowa Europy, Enceladusa..
Dlaczego niby życie miałoby się samo wylęgnąć w tak skrajnie niekorzystnych warunkach jak Europa i Enceladus skoro nie wylęgało się wielokrotnie w korzystnych warunkach ziemskich przez kilka miliardów lat. Bo przecież genetycy twierdzą że wszystkie organizmy na ziemi mają wspólnego przodka i mają wspólną pulę genową. Wynika z tego że na ziemi gdzie panują bardzo korzystne dla życia warunki pojawienie się życia było wydarzeniem jednorazowym.

ODPOWIEDZ