Kosmiczna demonologia

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-25, 23:36

Sama widzisz ze wszystko opiera sie o poprawnosc tlumaczenia a niewiele o poprawnosc Wiary i Pism.
Ciagle tez pokutuje tzw. poprawnosc polityczna, bo ona nie powstala w ostatniej dekadzie, tylko trwa ciagle i caly czas, a zmienia sie jedynie polityka i ideologie, do ktorych poprawnosc polityczna jest dostosowywana.

Nie ma w tym doslownie nic zwiazanego z wiara w Boga, tylko z wiara w doczesna polityke.
Ostatnio zmieniony 2021-03-25, 23:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Andej » 2021-03-26, 18:56

Jozek pisze: 2021-03-25, 23:36 Sama widzisz ze wszystko opiera sie o poprawnosc tlumaczenia a niewiele o poprawnosc Wiary i Pism.
To poważny zarzut wobec Kościoła. Z tego, co mi wiadomo, zanim uzna się prawdziwość objawień, szczegółowo bada się ich zgodność z przekazem biblijnym. To, co zaprzecza naszej wierze nie jest uznawane.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-26, 21:59

Nie zrozumiales kolejnego wpisu i moze przestan od razu walic z grubej rury twierdzac ze gdzies sa jakies zarzuty, bo one sa jedynie w twoim rozumieniu moich slow, a na twoje rozumienie nie mam zadnego wplywu.
Za duzo by tlumaczyc by wyprostowac to co juz napisales i wyjasnic o co mi chodzilo.
Zreszta, wskaz dokladnie ktore slowa sa tym zarzutem ktory mi tu wciskasz i w jaki sposob sa one zarzutem?
Poza tym Andej, aby cos zbadac pod wzgledem zgodnosci z przekazam biblijnym, to pierw trzeba to co sie bada zrozumiec i nie tak na opak jak ty wlasnie niewlasciwie zrozumiales co pisalem i oskarzasz mnie o zarzuty wobec Kosciola.
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 22:00 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Andej » 2021-03-26, 22:10

Zacytowałem zdanie. Mój komentarz odnosi się do treści tego zdania. Do tego, że nie znajduje oparcia w Pismach.

Nie odnoszę do tego, co poeta miał na myśli, bo tego nie wiem. Odnoszę się jedynie do tego, co napisał. A napisał to, co zacytowałem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-26, 22:31

Jozek pisze: 2021-03-26, 21:59 Nie zrozumiales kolejnego wpisu i moze przestan od razu walic z grubej rury twierdzac ze gdzies sa jakies zarzuty, bo one sa jedynie w twoim rozumieniu moich slow, a na twoje rozumienie nie mam zadnego wplywu.
Za duzo by tlumaczyc by wyprostowac to co juz napisales i wyjasnic o co mi chodzilo.
Zreszta, wskaz dokladnie ktore slowa sa tym zarzutem ktory mi tu wciskasz i w jaki sposob sa one zarzutem?
Poza tym Andej, aby cos zbadac pod wzgledem zgodnosci z przekazam biblijnym, to pierw trzeba to co sie bada zrozumiec i nie tak na opak jak ty wlasnie niewlasciwie zrozumiales co pisalem i oskarzasz mnie o zarzuty wobec Kosciola.
Oho, zaczyna się józkowa faza "wszyscy przekręcają co napisałem a tylko ja rozumiem o co chodzi"...
Zdumiewająca jest ta powtarzalność schematu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-26, 22:38

Andej pisze: 2021-03-26, 22:10 Zacytowałem zdanie. Mój komentarz odnosi się do treści tego zdania. Do tego, że nie znajduje oparcia w Pismach.

Nie odnoszę do tego, co poeta miał na myśli, bo tego nie wiem. Odnoszę się jedynie do tego, co napisał. A napisał to, co zacytowałem.
Wiec podaj dokladnie co w tym zdaniu nie ma oparcia w Pismach?
Czyzbys uwazal ze ja cokolwiek z Pism w tym zdaniu tlumaczylem czy wyjasnialem?
Wytlumacz to w jaki sposob tobie tak wychodzi ze to moje zdanie mialo by w ogole miec, jakies oparcie w Pismach?
I w ktorym miejscu i o co niby twoim zdaniem oskarzylem Kosciol? Bo nic tam o Kosciele nie pisalem.
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 23:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-26, 23:26

Zdanie pierwsze:
Jozek pisze: 2021-03-26, 22:38Wiec podaj dokladnie co w tym zdaniu nie ma oparcia w Pismach?
Zdanie trzecie:
Wytlumacz to w jaki sposob tobie tak wychodzi ze to moje zdanie mialo by w ogole miec, jakies oparcie w Pismach?
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 23:26 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-26, 23:33

A co to niby mialo by oznaczac?
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 23:39 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-27, 00:19

Naprawdę nie widzisz sprzecznosci w twierdzeniu że coś ma oparcie w Pismach (zdanie pierwsze) i tłumaczeniach, ze w ogóle nie miało mieć (zdanie 3)?
A między nimi było jeszcze zdanie
Czyzbys uwazal ze ja cokolwiek z Pism w tym zdaniu tlumaczylem czy wyjasnialem?
też sprzeczne z pierwszym.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-27, 00:27

A czy ty naprawde nie widzisz tego ze Andej jakichs dziwow nawypisywal i musialem pytac na rozne sposoby, bo kompletnie nie wiem o co mu chodzi, w czym i gdzie oskarzam Kosciol i o co ten Kosciol oskarzam?
Wiem tez ze ty wlasnie specjalizujesz sie w podobnych dziwnych pytaniach i oskarzeniach , by zdezorientowac oponenta o co chodzi i pozniej wszelkie odpowiedzi na twoje dziwne pytania i oskarzenia, uzywasz by jeszcze bardziej namieszac i wciskac wszystkim dookolla ze to jozek miesza.
Wiesz, to przekracza wszelkie granice nie tylko przyzwoitosci, ale i czlowieczenstwa ,a o Chrzescijanskim zachowaniu to juz nie ma co wspominac.
Pieknie piszesz wyjasniajac Pisma, a swoja postawa glosisz antyewangelie.
"Mieczem wojujesz od miecza giniesz".
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 00:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-27, 00:48

Och, ileż się dowiedziałem o sobie po zwróceniu Ci uwagi, że Twoja wypowiedź jest sprzeczna sama z sobą ;)
A Andej pisze całkiem normalnie.
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 00:52 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-27, 01:55

Jak Andej pisze calkiem normalnie, to nie bedzie chyba mial problemu wyjasnic gdzie on widzi jakies oskarzenia wobec Kosciola.
Ty jako ze dolaczyles, do Andeja wypowiedzi tez nie powinienes miec problemow gdzie widzisz oskarzenia wobec Kosciola w tamtym wpisie ktorego dotyczy caly ten offtop i powinenes juz dawno wyjasnic gdzie widzisz te oskarzenia, zamiast schodzic na adpersona i trolowac offtop.
Tak, odpowiedz o ktorej piszesz jest sprzeczna sama z soba, jesli ja wezmiesz jako wolna od niczego niezalezna wypowiedz, ale ona jest odpowiedzia-pytaniem na wlasnie na takie bezzasadne dziwolagi jakie ty tez ciagle wymyslasz.

Dodano po 12 minutach 5 sekundach:
Poza tym, tak dla scislosci, to nawet nie musl by wmawiac innym ze to ja robie offtopy, bo ja jedynie odpowiadam na zarzuty, a offtopem sa same zarzuty, a nie moje na nie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 01:52 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-27, 01:56

Jozek pisze: 2021-03-27, 01:43 Jak Andej pisze calkiem normalnie, to nie bedzie chyba mial problemu wyjasnic gdzie on widzi jakies oskarzenia wobec Kosciola.
Ty jako ze dolaczyles, do Andeja wypowiedzi tez nie powinienes miec problemow gdzie widzisz oskarzenia wobec kosciola w tamtym wpisie ktorego dotyczy caly ten offtop.
Ani ja, ani Andej nie mamy z tym problemu. Co więcej, Andej już (w wiadomości z 2021-03-26, 19:56) zacytował Twoje słowa, do których się odniósł.
Więc nie kręć po raz kolejny.
Tak, odpowiedz o ktorej piszesz jest sprzeczna sama z soba, jesli ja wezmiesz jako wolna od niczego niezalezna wypowiedz, ale ona jest odpowiedzia-pytaniem na wlasnie na takie bezzasadne dziwolagi jakie ty tez ciagle wymyslasz.
Nie. Żadne nawiązanie nie powoduje, że to co jest sprzeczne, przestaje być sprzeczne.
Paplesz trzy po trzy, a potem masz pretensje do adwersarzy.

Może czas już na refleksję, dlaczego każda dyskusja z Twoim udziałem, kto nie byłby Twoim adwersarzem, kończy się tak samo?
Wszyscy, na wszystkich forach, uwzięli się na Józka? ;)
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 01:58 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-27, 02:00

Co z tego ze zacytowal, jesli nie uzasadnil i nie wyjasnil gdzie on widzi oskarzenia.
Jesli zapytasz czy ktos mial na mysli ze czarne jest biale, albo biale czarne, czy moze chodzilo o laciate krowy, to bedzie to samo co ja napisalem, bo nie mam pojecia o czym Andej a teraz i ty piszecie, dlatego strzelalem, czy moze tak , albo tak czy jeszcze innaczej myslal.
No, ale wlasnie jak widac, nawet nie probujesz odpowiedziec gdzie widzisz to oskarzenie Kosciola, tylko ciagniesz dalej to co najmniej istotne, by odwracac uwage od istoty rzeczy i odwracac kota ogonem.
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 02:02 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-27, 02:22

Jozek pisze: 2021-03-27, 02:00 Co z tego ze zacytowal, jesli nie uzasadnil i nie wyjasnil gdzie on widzi oskarzenia.
Jesli zapytasz czy ktos mial na mysli ze czarne jest biale, albo biale czarne, czy moze chodzilo o laciate krowy, to bedzie to samo co ja napisalem, bo nie mam pojecia o czym Andej a teraz i ty piszecie, dlatego strzelalem, czy moze tak , albo tak czy jeszcze innaczej myslal.
Józku, pomyśl chwilę, przeczytaj własny post, zamiast pospiesznie odpisywać. Oskarżyłeś o kierowanie się Koscioła w rozeznawaniu i tłumaczeniu polityczną poprawnością a nie poprawnością wiary i Pism - co tu JESZCZE tłumaczyć?
Andej słusznie napisał, ze to bardzo poważne oskarżenie. A Ty się złościsz, że zwrócił Ci na to uwagę.

Resztę już napisanego postu - w ramach deeskalacji - usuwam.
Ostatnio zmieniony 2021-03-27, 03:23 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ