Bogu dzięki, dzięki Bogu

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2022-10-25, 21:42

Panie, dziękuję, że wysłuchałeś moich próśb, oraz próśb osób, które prosiłem o wsparcie modlitewne. Znów prowadziłem rozważania różańcowe. A miałem mętlik w głowie, bo wiele spraw mi się zwaliło. Nie potrafiłem się przygotować. Przyszedłem 20 minut wcześniej. I poprawiałem chaotycznie napisane myśli. Skreślałem, dopisywałem. Nerwowo, z niepokojem. I obawą, czy jakoś przebrnę. A potem spokój. Mikrofon w łapy ... i poszło. Nie wiem jak. Ale reakcja osób siedzących za mną wydaje mi się, że nie była negatywną.
Jeśli choć jedno słowo, które powiedziałem zostało zapamiętane, a na dodatek zakiełkuje, to będzie znaczyło, że zadanie wykonałem.
Dziękuję Ci Panie, za możliwość podzielanie się swoimi refleksjami i skojarzeniami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2022-10-28, 19:47

Dziękuję Ci Panie za kolejne głoszenie rozważań różańcowych. Dziękuję Ci za to, że przynajmniej kilka osób było poruszonych usłyszanymi słowami. Panie, to wszystko dla Twojej chwały. I naszego zbawienia. Dziękuję Ci, ze wykorzystałeś mnie do tego zadania. Dziękuję, za każde dobro, do którego udało i się przyczynić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Nenderen » 2022-10-29, 08:32

Panie Jezu, dziękuję za dar Eucharystii.
Dziękuję za Twoją sakramentalną obecność wśród Twego ludu. Dziękuję za boską cierpliwość, łagodność i miłosierdzie.
Dziękuję, że jesteś naszym Królem.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 303
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 22 times
Been thanked: 157 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: hektolitr » 2022-10-29, 13:57

Dziękuję Bogu, że pozwala mi popełniać małe błędy, które mogą mnie uchronić przed tymi większymi.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Nenderen » 2022-10-29, 17:42

Dziękuję Tobie Jezu że pewna znana mi osoba odzyskała uczucie nadziei
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 303
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 22 times
Been thanked: 157 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: hektolitr » 2022-12-25, 18:03

Dziękuję Bogu, że po ośmiu latach mogłem przystąpić do spowiedzi świętej oraz przyjąć Komunię.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2022-12-25, 21:52

Na święta przyjechali synowie. Byliśmy razem na mszy. Wszyscy przystąpiliśmy do Komunii świętej. Dziękuję Ci Panie za to. Dziękuję za to, że razem dążymy do tego samego celu.
Dziękuję Ci też za to, za nasze wspólne modlitwy. I za to, że trzydziestoparoletnie chłopy wciąż oczekują ode mnie wieczornego błogosławieństwa. Znaku krzyża, który robiłem na ich czołach od samego początku, gdy tylko pojawili się w domu. Gdy jeszcze nie znali ani znaku, ani jego znaczenia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2023-02-27, 22:09

Wierciłem się dziś przez całą mszę świętą. Kręgosłup nie mógł znaleźć stabilnej pozycji. Wciąż krzyczał lub szeptał, aby go inaczej ustawić, wygiąć, poruszyć. A po mszy była godzinna adoracja. A w jej trakcie nagle zauważyłem, że nie ma kręgosłupa. Umilkł. Żadna pozycja mi nie przeszkadzała, Nie wiem jak długo ten stan potrwa. Ale jestem wdzięczny Bogu za każdą godzinę bez bólu. To wspaniałe uczucie, gdy nie dolega.
Dziękuję Ci Boże z całego serca za tę ulgę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

psalm13
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 7 lut 2023
Has thanked: 75 times
Been thanked: 39 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: psalm13 » 2023-07-02, 19:59

Mam wiele powodów do wdzięczności, które zauważam stopniowo. Dzisiaj chcę podziękować Bogu za miłość do mnie mimo mojej ułomności i postawienie mi na drodze dwóch osób wierzących w Niego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4215 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Dezerter » 2023-07-10, 21:15

Chce bardzo podziękować Bogu za to, że znów pobłogosławił mi w pracy zawodowej, dzięki wygranemu przetargowi - dziś się dowiedziałem, że na polu bitwy została tylko moja firma - będę mógł spokojnie utrzymać zatrudnienie i dobre wynagrodzenia, a firma będzie mogła stabilnie się rozwijać. Chwała Bogu Jedynemu, chwała cześć i uwielbienie na wieki wieków amen.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: faraon » 2023-07-10, 22:02

A ja dziekuje Bogu ze mnie ciagle doswiadcza, bym lepiej rozumial jak pomagac innym.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2023-07-17, 01:13

Dziękuję Ci Panie za pomyślną podróż syna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bogu dzięki, dzięki Bogu

Post autor: Andej » 2023-07-23, 16:32

Dzięki Ci Panie, za szczęśliwy przylot syna do Warszawy. Wylądował. Zaraz będzie wysiadać. I wracać do domu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ