Nie rozumiem

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Nie rozumiem

Post autor: Abstract » 2022-01-11, 12:44

@niepraktykujący kwestia czy piszesz tutaj, aby bronić swoich poglądów przed nami, czy jednak przed samym sobą (ponieważ coś jednak uwiera w światopoglądzie odnośnie relacji Bóg-człowiek).
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

niepraktykujący

Re: Nie rozumiem

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-11, 16:49

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-11, 11:36 Taka postawa akurat nie ma nic wspólnego z indywidualizmem, ale można ją leczyć.
Jak chcesz sie z tego leczyć to sie lecz, ja w ten sposób rozumie indywidualizm, no chyba że według ciebie indywidualizm, to jest życie w jakiejś wspólnocie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nie rozumiem

Post autor: Andej » 2022-01-11, 20:44

niepraktykujący pisze: 2022-01-11, 11:29 Indywidualizm to stan w którym, można żyć samemu, Bóg czy inni ludzie nie są potrzebni, czy też konieczni do jakiegokolwiek szczęścia, oczywiście relacje z innym ludźmi mogą sobie istnieć, ale nie są obowiązkowe/przymusowe, jest tutaj dowolność.
Z tego wynika, że jest formą samolubstwa.

Zdajesz sobie sprawę z absurdalności zdania "inni ludzie nie są potrzebni"? Nie da się żyć w społeczeństwie, nie korzystając z owoców działania innych osób.

Ta Twoja indywidualność jest troszkę jak picie wódki przez abstynenta.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

niepraktykujący

Re: Nie rozumiem

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-11, 21:46

Andej pisze: 2022-01-11, 20:44 Z tego wynika, że jest formą samolubstwa.
I bardzo dobrze, że tak wynika.
Andej pisze: 2022-01-11, 20:44 Zdajesz sobie sprawę z absurdalności zdania "inni ludzie nie są potrzebni"? Nie da się żyć w społeczeństwie, nie korzystając z owoców działania innych osób.
Nie są potrzebni, bo nie ma potrzeby utrzymywania z nimi relacji, a konieczność funkcjonowania w społeczeństwie, nie jest czymś co powoduje, że indywidualizm nie może mieć miejsca.
Abstract pisze: 2022-01-11, 12:44 @niepraktykujący kwestia czy piszesz tutaj, aby bronić swoich poglądów przed nami, czy jednak przed samym sobą (ponieważ coś jednak uwiera w światopoglądzie odnośnie relacji Bóg-człowiek).
Oczywiście że jest tutaj, obrona moich własnych poglądów.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nie rozumiem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-11, 22:40

niepraktykujący pisze: 2022-01-11, 16:49
Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-11, 11:36 Taka postawa akurat nie ma nic wspólnego z indywidualizmem, ale można ją leczyć.
Jak chcesz sie z tego leczyć to sie lecz, ja w ten sposób rozumie indywidualizm, no chyba że według ciebie indywidualizm, to jest życie w jakiejś wspólnocie.
Ani jedno, ani drugie. A słowa mają swoje znaczenie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nie rozumiem

Post autor: Dezerter » 2022-02-04, 17:03

niepraktykujący pisze: 2022-01-01, 22:58
Dezerter pisze: 2022-01-01, 21:39 Akurat ks Pawlukiewicz jest jednym z najmądrzejszych księży jakich możesz spotkać na internecie i w księgarni - jeśli nie znasz to polecam. Z reszta się zgadzam
No ale chyba Kościół ze swoim nauczaniem jest wyżej niż ksiądz Pawlukiewicz, a skoro jest wyżej, to jaki sens jest sięgać po naukę jakiegoś tam księdza?
Tak samo wszelkie objawienia nie są przymusowe, Kościół tego nie wymaga, można pominąć, i ja większość pomijam.
I dobrze czynisz, ja też tak robię mam więcej czasu i uwagi by się zapoznać i skupić na Objawieniu
A ks Pawlukiewicz jest dokładnie w tym samym miejscu gdzie nauczanie Kościoła, bo są zgodne i spójne, a ks. Pawlukiewicz robi to w sposób dowcipny, lekki i zrozumiały.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”