Nie rozumiem

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nie rozumiem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-07, 11:39

niepraktykujący pisze: 2022-01-07, 10:46
Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 00:49 To Ty nie chcesz rozumieć, lenisz się i mówisz że to za skomplikowane, nie Kościół.
Teraz to już jakieś żarty sobie robisz, najpierw mówisz że nie trzeba rozumieć, a teraz mówisz coś zupełnie odwrotnego, to jest poważne zachowanie?
Po pierwsze, niczego takiego nie powiedziałem - pomyliłeś rozmówców.
Po drugie, ten, kto to powiedział, miał rację - to, że zrozumienie nie jest konieczne ani trochę nie jest sprzeczne z tym, że należy się starać zrozumieć, bo to jest pożyteczne. Jednak nie należy czekać z dobrym postępowaniem na zrozumienie.
Po trzecie, to Ty tu pisałeś o zmianie wyznania, bo coś jest rzekomo zbyt skomplikowane.
Zatem pytanie o "poważne zachowanie" zwracam do Ciebie ;)
Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 00:49 Przestrzeganie Dekalogu to najlepsze, co możesz zrobic dla siebie, niezależnie od zbawienia.
Rezygnacja z używek ma być najlepszym co moge w życiu zrobić :D aż sie zaśmiałem, w końcu ludzie przebywający w piekle(którzy przestrzegali dekalogu) na pewno są zadowoleni z tego, że chociaż za życia przestrzegali 10 przykazań.
Nie. Przebywający w piekle żałują, że nie przestrzegali ich za życia.
Twoim problemem jest to, że zostałeś oszukany - postrzegasz zło jako coś dla siebie dobrego, a Boże przestrogi (10 przykazań) jako coś, co owo "dobro" usiłuje Ci zabrać. Nie rozumiesz, że nawet Ty nie chcesz dla siebie takiego dobra, jakiego pragnie dla Ciebie Bóg. I wszystko, co przykazuje, ma ten jeden cel.
--------------------------------
Nie sądzę, by podobne przekomarzania miały sens - clou zagadnienia doskonale podsumował powyżej @Abstract - jeżeli umiesz przyjąć pomoc, przeczytaj i dokładnie rozważ co napisał.
Ostatnio zmieniony 2022-01-07, 12:21 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Nie rozumiem

Post autor: AdamS. » 2022-01-07, 11:46

niepraktykujący pisze: 2022-01-07, 00:42 Oczywiście że prowadzi do efektów, przecież życie doczesne to jest jedyna możliwość żeby grzeszyć, trzeba to wykorzystać drugiej szansy nie będzie
Jeśli naprawdę tak myślisz, to nie rozumiem, dlaczego wszedłeś na katolickie forum o nazwie "Z Chrystusem"? Podejrzewam jednak, że to tylko Twoje drugie "ja" wierzga jak dziki rumak przed możliwością ocalenia. Nosisz w sobie głębokie pragnienie (które zawiodło Cię tutaj), tylko nie chcesz go ujawnić - w obawie, że będzie to droga do podjęcia jakichś zobowiązań. W obawie przed urojonymi kajdanami, jakie Bóg - według Twoich wyobrażeń - nakłada człowiekowi poprzez zawierzenie Jego słowu.

Jeśli nie dostrzeżesz na sobie prawdziwych łańcuchów, którymi krok po kroku wiąże Cię szatan, to będzie z Twej strony marsz ku pogłębiającej się niewoli - i w takiej sytuacji na nic się zdadzą nasze słowa. Tylko zawierzenie Chrystusowi może Cię z tych łańcuchów uwolnić! Nie próżna dyskusja, która - mam takie wrażenie - staje się dla Ciebie swoistym narkotykiem, uśmierzającym ból i lęk. Dlatego z mej strony nie będzie już dalszych dywagacji. Chyba, że wyrazisz wolę wyjścia z niewoli grzechu i otwarcia się na Chrystusa.

niepraktykujący

Re: Nie rozumiem

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-07, 21:18

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 11:39 Przebywający w piekle żałują, że nie przestrzegali ich za życia.
A co robią w piekle ludzie, którzy przestrzegali tych wszystkich zasad, czego tam żałują?

AdamS. pisze: 2022-01-07, 11:46 W obawie przed urojonymi kajdanami, jakie Bóg - według Twoich wyobrażeń - nakłada człowiekowi poprzez zawierzenie Jego słowu.


Dobrze tutaj mówisz, o tych kajdanach które Bóg na mnie chce nałożyć, całe szczęście póki jeszcze mogę, żyje po swojemu.
I może faktycznie forum religijne jest dla mnie jak narkotyk, mniejsza już o to, chciałem jeszcze wypowiedzieć sie w temacie "Obyś był zimny albo gorący" musze ten temat cały przeczytać, jutro sie w nim wypowiem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nie rozumiem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-07, 21:46

NIe będę się przerzucał, - powtarzam
clou zagadnienia doskonale podsumował powyżej @Abstract - jeżeli umiesz przyjąć pomoc, przeczytaj i dokładnie rozważ co napisał.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Nie rozumiem

Post autor: AdamS. » 2022-01-07, 23:24

niepraktykujący pisze: 2022-01-07, 21:18
AdamS. pisze: 2022-01-07, 11:46 W obawie przed urojonymi kajdanami, jakie Bóg - według Twoich wyobrażeń - nakłada człowiekowi poprzez zawierzenie Jego słowu.


Dobrze tutaj mówisz, o tych kajdanach które Bóg na mnie chce nałożyć, całe szczęście póki jeszcze mogę, żyje po swojemu.
Żyjesz po swojemu - i cytujesz po swojemu - odcinając z mych słów to, co było w nich najważniejsze: "W obawie przed UROJONYMI kajdanami, jakie Bóg - według TWOICH WYOBRAŻEŃ nakłada człowiekowi"

Dobrej nocy i owocnych przemyśleń, otwartych na jedyne Źródło naszej wolności!

niepraktykujący

Re: Nie rozumiem

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-08, 16:42

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 21:46 NIe będę się przerzucał, - powtarzam
Powtórzę pytanie, bo chyba nie doczytałeś, a może byś chciał odpowiedzieć? "co robią w piekle ludzie, którzy przestrzegali tych wszystkich zasad, czego tam żałują?"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nie rozumiem

Post autor: Andej » 2022-01-08, 19:57

niepraktykujący pisze: 2022-01-08, 16:42"co robią w piekle ludzie, którzy przestrzegali tych wszystkich zasad, czego tam żałują?"
Zastanawiam się, czy rzeczywiście żałują. Wydaje mi się, że nie. Oni nienawidzą. Nienawidzą tych, którzy nie znaleźli się tam, gdzie oni. I nienawidzą tych, z którym są. Nienawidzą Boga.. I nienawidzę Jego braku.
Są rozżaleni. W swoje nienawiści uważają, że zostali niesłusznie skrzywdzeni. Mają tylko nienawiść. Nic więcej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nie rozumiem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-08, 20:44

Doczytałem. Nie chce mi się przerzucać takimi andronami. I nie w tym tkwi Twój problem. To, co może Ci pomóc napisał @Abstract
Nic Ci więcej nie mam do powiedzenia na razie.

niepraktykujący

Re: Nie rozumiem

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-09, 17:05

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-08, 20:44 Doczytałem. Nie chce mi się przerzucać takimi andronami. I nie w tym tkwi Twój problem. To, co może Ci pomóc napisał @Abstract
Nic Ci więcej nie mam do powiedzenia na razie.
Nie chcesz mi odpowiedzieć na to pytanie, które tutaj wcześniej zadałem, czyżby zbyt niewygodny temat?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nie rozumiem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-09, 23:06

Nie. Ponieważ jest to jedynie głupie przerzucanie się polemikami, bez wpływu na zrozumienie istoty sprawy i nie rozwiązujące problemu, jaki masz.
Nie wchodzę w to.
Natomiast to, co napisał @abstract (a co ignorujesz) mogłoby Ci pomóc. Pytanie, czy chcesz tylko popaplać, czy też dać sobie pomóc.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Nie rozumiem

Post autor: Efezjan » 2022-01-10, 10:34

niepraktykujący pisze: 2022-01-08, 16:42
Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-07, 21:46 NIe będę się przerzucał, - powtarzam
Powtórzę pytanie, bo chyba nie doczytałeś, a może byś chciał odpowiedzieć? "co robią w piekle ludzie, którzy przestrzegali tych wszystkich zasad, czego tam żałują?"
Ludzie, którzy przestrzegali Dekalogu nie trafiają do piekła, więc pytanie bez sensu.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

niepraktykujący

Re: Nie rozumiem

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-10, 21:25

Efezjan pisze: 2022-01-10, 10:34 Ludzie, którzy przestrzegali Dekalogu nie trafiają do piekła, więc pytanie bez sensu.
Przecież już było mówione, że zbawienie jest z łaski Boga, czy też miłosierdzia, jak zwał tak zwał, ale nie jest z uczynków, czy przestrzegania 10 przykazań, no i co to za jakieś dziwaczny pogląd, który mówi że przestrzeganie tych przykazań, zapewnia zbawienie, przecież to nie jest Katolicyzm, no ale może sie jednak mylę? może jaki cytat z Biblii, gdzie jest napisane, że przestrzeganie 10 przykazań, zapewnia Niebo?
Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-09, 23:06 Nie. Ponieważ jest to jedynie głupie przerzucanie się polemikami, bez wpływu na zrozumienie istoty sprawy i nie rozwiązujące problemu, jaki masz.
Nie wchodzę w to.
Natomiast to, co napisał @abstract (a co ignorujesz) mogłoby Ci pomóc. Pytanie, czy chcesz tylko popaplać, czy też dać sobie pomóc.
A i nie odpowiadaj, i wmawiaj sobie że przestrzegając jakiś zasad, zapewnisz sobie Niebo, jak ci sie z tym lepiej żyje, to ci nie będe przeszkadzał.
Jeśli chodzi o forumowicza Abstrakta, to abstrakt wywnioskował że chcę sie zbliżyć do Boga, i ciekawe z czego to wywnioskował? bo ja nie jestem skłonny do czegoś takiego, cały czas byłem indywidualistą, zawsze samemu, nie bardzo widzę sens to zmieniać, nie bardzo rozumiem do czego potrzebny jest mi Bóg? skoro jestem sam, to po co to zmieniać?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nie rozumiem

Post autor: Andej » 2022-01-10, 21:46

niepraktykujący pisze: 2022-01-10, 21:25 Przecież już było mówione, że zbawienie jest z łaski Boga, czy też miłosierdzia,
Prawda.
niepraktykujący pisze: 2022-01-10, 21:25 nie jest z uczynków, czy przestrzegania 10 przykazań,
Nieprawda.
niepraktykujący pisze: 2022-01-10, 21:25 cały czas byłem indywidualistą,
I to dość tuzinkowym. Bo cała masa jest takich, którym wydaje się, że są indywidualistami, choć z tego co głoszą wydaje się, że bliżej im do lemingów.
Przykro mi, ale tu, na tym Forum, jeszcze nie napisałeś niczego oryginalnego. Same banały przeplatane brakiem rozumienia tego co piszą inni. Na czy polega ten "indywidualizm" jeśli nie ma w nim niczego indywidualnego?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

niepraktykujący

Re: Nie rozumiem

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-11, 11:29

Andej pisze: 2022-01-10, 21:46 nie napisałeś niczego oryginalnego. Same banały przeplatane brakiem rozumienia tego co piszą inni. Na czy polega ten "indywidualizm" jeśli nie ma w nim niczego indywidualnego?
Indywidualizm to stan w którym, można żyć samemu, Bóg czy inni ludzie nie są potrzebni, czy też konieczni do jakiegokolwiek szczęścia, oczywiście relacje z innym ludźmi mogą sobie istnieć, ale nie są obowiązkowe/przymusowe, jest tutaj dowolność.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nie rozumiem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-11, 11:36

Taka postawa akurat nie ma nic wspólnego z indywidualizmem, ale można ją leczyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”