Prorok Henoch

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 00:45

Mam pytanie dotyczące proroka Henocha... Dlaczego tak mało o Nim wiemy, dlaczego fanatycy teorii spiskowych tak nakręcają temat ze "KK za wszelka cene zaciera po Nim ślady", chciałbym tylko wiedzieć co jest nie tak z jego osoba badz pismami... Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Prorok Henoch

Post autor: Jozek » 2021-05-23, 03:37

Przeciez wsrod Pism uznanych za natchnione jest ksiega Henocha, wiec cos chyba ci sie poplatalo , jak zwykle.
Chyba miales jakies koszmarne sny skoro uwazasz ze KK jakies slady zaciera. ;)
Moze przestan zazywac to co zazywasz, bo jak widac szkodzi ci.
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 03:39 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Dezerter » 2021-05-23, 11:15

Na naszym forum 46 razy wymieniany jest Henoch - to chyba nie jest ukrywanie i przemilczanie ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prorok Henoch

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 12:21

Jozek pisze: 2021-05-23, 03:37 Przeciez wsrod Pism uznanych za natchnione jest ksiega Henocha, wiec cos chyba ci sie poplatalo , jak zwykle.
Chyba miales jakies koszmarne sny skoro uwazasz ze KK jakies slady zaciera. ;)
Moze przestan zazywac to co zazywasz, bo jak widac szkodzi ci.
Księga Hencha nie jest uznana przez kościół za pismo natchnione. Natchnione są tylko słowa Henocha w liście Judy 1:14-15.

Tylko kościół koptyjsku uznaje księgę Henocha za natchnioną.

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
Ras. pisze: 2021-05-23, 00:45 Mam pytanie dotyczące proroka Henocha... Dlaczego tak mało o Nim wiemy, dlaczego fanatycy teorii spiskowych tak nakręcają temat ze "KK za wszelka cene zaciera po Nim ślady", chciałbym tylko wiedzieć co jest nie tak z jego osoba badz pismami... Pozdrawiam :)
KK niczego nie zaciera a wiedza na temat Henocha jest ogólnie dostępna.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-23, 12:51

Dodam, że choć nie jest to księga kanoniczna, jest bardzo cenna.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prorok Henoch

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 15:03

Marek_Piotrowski pisze: 2021-05-23, 12:51 Dodam, że choć nie jest to księga kanoniczna, jest bardzo cenna.
Zgadzam się z tym.

Czytałem a nawet posiadam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Dezerter » 2021-05-23, 16:13

Widzisz Ras - my tu na forum jacyś dziwni katolicy jesteśmy :ympeace:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 17:24

Youtube robi swoje, dlatego spytałem aby miec jasność i ja uzyskalem :) a czy mogę nawracać pogan/slowianow takim międzysłowem kierujac właśnie na jego proroctwa a kolejnie na chrześcijan?
Wiem ze wiary aie nie narzuca, ale oni nie wiedzą w co wierzą a chcą wierzyć, tam też pojawia się temat Trójcy... Z resztą prawie wszedzie on jest

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Jozek pisze: 2021-05-23, 03:37 Przeciez wsrod Pism uznanych za natchnione jest ksiega Henocha, wiec cos chyba ci sie poplatalo , jak zwykle.
Chyba miales jakies koszmarne sny skoro uwazasz ze KK jakies slady zaciera. ;)
Moze przestan zazywac to co zazywasz, bo jak widac szkodzi ci.
Nie szkodzi skoro nie jestem Oskarżycielem a jeśli już to szatana oskarżam ze robi wszystko aby zakryć mi oczy, akurat jestem w dobrej drodze, mam umiarkowanie a nawet i więcej... Robię zakłady sam ze soba czy dzis twz wygram z soba... Jestem inny i taki bede

Natomiast chodzi mi o fanatyków którzy oczerniają kościół, sam tego nie robię... Chodzi mi wciąż po głowie ze do Biblii nie mozna dodać, nie mozna odjąć a przykład Biblii Tysiąclecia juz ma odjete i na tym bazuje niemal ze każdy w dzisiejszych czasach... :( świadoma osoba czytając to jest odpowiedzialna za szukanie reszty wiedzy, ale gdzie?
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 17:34 przez Ras., łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prorok Henoch

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 17:33

Ras. pisze: 2021-05-23, 17:24 Chodzi mi wciąż po głowie ze do Biblii nie mozna dodać, nie mozna odjąć a przykład Biblii Tysiąclecia juz ma odjete i na tym bazuje niemal ze każdy w dzisiejszych czasach... :( świadoma osoba czytając to jest odpowiedzialna za szukanie reszty wiedzy, ale gdzie?
Co ma odjęte?

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 17:42

Chociażby niepełne pierwsze przykazanie... Za chwile moge siąść i spisać różnice, ale co to da? Dlaczego chociażby Gensis straciło swoją pierwotną przesłankę? Bo brak w tym prawa ustnego?

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
Wiem dobrze ze prawo ustne jest w drugiej kolejności bo najważniejsza jest Tora i przez zgrzyt nakładających sie poglądów został Jezus ukrzyżowany, o to właśnie toczył wojny Sw. Paweł z judaistami... Ale nie rozumiem dlaczego aż tak bardzo się różnia religie z jednego korzenia
My God is Jah

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prorok Henoch

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 17:52

Ras. pisze: 2021-05-23, 17:42 Chociażby niepełne pierwsze przykazanie... Za chwile moge siąść i spisać różnice, ale co to da? Dlaczego chociażby Gensis straciło swoją pierwotną przesłankę? Bo brak w tym prawa ustnego?
ale co konkretnie jest odjete w Biblii tysiąclecia z pierwszego przykazania?

I jakie są jeszcze różnice? Napisz, może to da w efekcie ze zrozumiem o co ci chodzi

I w porównaniu z czym są te różnice?

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Ras. pisze: 2021-05-23, 17:42
Wiem dobrze ze prawo ustne jest w drugiej kolejności bo najważniejsza jest Tora i przez zgrzyt nakładających sie poglądów został Jezus ukrzyżowany, o to właśnie toczył wojny Sw. Paweł z judaistami... Ale nie rozumiem dlaczego aż tak bardzo się różnia religie z jednego korzenia
Jaki znowu "zgrzyt"

Jezus Został ukrzyżowany ponieważ żydzi nie przyjęli Go jako Mesjasza - Syna Bożego.

Ale stało się tak dlatego ze Jezus sam oddał swoje życie za nas Ofierze dla naszego zbawienia i było to zapowiedziane przez proroków.

Judaizm od chrześcijaństwa różni się tym że żydzi odrzucają Jezusa Chrystusa i Jego Ofiarę na Krzyżu. To jest kwestia podstawowa.
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 17:57 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 17:59

Różnica jest taka ze bazując na pismach z 1961roku wiemy tyle że Pan Bóg wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli i nie można mieć innego Boga przed tym który tego dokonał... A za chwilę mówimy Jezus Bogiem.... Syn Jahweh
najwyższy kapłan na wzór Melchizedka (mniejszego JHWH)... Kupy i dupy sie to nie trzyma, a ja wiem kto mnie wyprowadził z niewoli i nie ma opcji ze zmienie ten pogląd... Nie zmienie prawa Mojzeszowego chyba ze człowiek juz je zmienil?
My God is Jah

orzeszku

Re: Prorok Henoch

Post autor: orzeszku » 2021-05-23, 18:03

Henoch, nawracanie, cyt. dosł. "słowianów"... Spytam wprost - czy jesteś ze środowiska skupionego wokół pana Henryka Kubika?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prorok Henoch

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 18:05

Ras. pisze: 2021-05-23, 17:59 Różnica jest taka ze bazując na pismach z 1961roku wiemy tyle że Pan Bóg wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli i nie można mieć innego Boga przed tym który tego dokonał... A za chwilę mówimy Jezus Bogiem.... Syn Jahweh
najwyższy kapłan na wzór Melchizedka (mniejszego JHWH)... Kupy i dupy sie to nie trzyma, a ja wiem kto mnie wyprowadził z niewoli i nie ma opcji ze zmienie ten pogląd... Nie zmienie prawa Mojzeszowego chyba ze człowiek juz je zmienil?
Na jakich pismach z 1961r?

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 18:09

orzeszku pisze: 2021-05-23, 18:03 Henoch, nawracanie, cyt. dosł. "słowianów"... Spytam wprost - czy jesteś ze środowiska skupionego wokół pana Henryka Kubika?
Nie znam, nie jestem z niczyjej grupy, Jestem sam ze sobą, podążam swoją drogą...

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Albertus pisze: 2021-05-23, 18:05
Ras. pisze: 2021-05-23, 17:59 Różnica jest taka ze bazując na pismach z 1961roku wiemy tyle że Pan Bóg wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli i nie można mieć innego Boga przed tym który tego dokonał... A za chwilę mówimy Jezus Bogiem.... Syn Jahweh
najwyższy kapłan na wzór Melchizedka (mniejszego JHWH)... Kupy i dupy sie to nie trzyma, a ja wiem kto mnie wyprowadził z niewoli i nie ma opcji ze zmienie ten pogląd... Nie zmienie prawa Mojzeszowego chyba ze człowiek juz je zmienil?
Na jakich pismach z 1961r?
No właśnie w tym roku powstał nowy przykład Biblii Tysiąclecia... Bardzo duzo awersji czuje do KK przepraszam czasem się wyrwę nieodpowiednio, muszę więcej czytać
My God is Jah

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”