Sens modlitwy

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Sens modlitwy

Post autor: inżynier » 2022-04-18, 15:15

Andej pisze: 2022-04-18, 13:04Zastanawiam się, czy na pewno "po to, żeby ...", czy raczej "dlatego, że ...".
Pismo mówi: proś, a będzie Ci dane.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Sens modlitwy

Post autor: Widziałam Boga » 2022-04-19, 15:37

To rozmowa mistyczki z Jezusem (- mistyczka, +Jezusa) pn.24II86 - Wczoraj wieczór, już po modlitwie, usilnie pytałam Pana, jak się modlić, aby modlitwa była taka, jakiej On pragnie.... + Bądź w ciszy. -Pytałam nadal, co jeszcze powinnam robić... +Zdaje się na Mnie. Pt.28II86 - Podczas modlitwy przeszkadzają mi uboczne myśli. Nie tyle złe, co niepotrzebne i głupie. Rozpraszające... Pomóż mi, Panie. +Pogrążają się we Mnie. -Tak, ale przecież bez Twojej łaski jest to niemożliwe. + Miłe Mi są twoje wysiłki. On.24III86 - W modlitwie nie potrzeba wielu słów. Jest zgoda na wszystko i pragnienie bycia z Nim. Nad.6IV86. -Brakuje mi słów w modlitwie... +Modlić się trzeba sercem, a nie słowami. To ostatnie zdanie, jak je rozumieć poprawnie?

ODPOWIEDZ