Stare bajki vs nowe ?

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
John Wick

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: John Wick » 2023-09-17, 15:54

Jak już o czarnych jest mowa to przypomniała się mnie taka lektura o niewolnictwie rasowym właśnie wobec czarnych " Jądro ciemności " .
To była zresztą choćby moja lektura w szkole średniej do matury.
Mam nawet te książkę w biblioteczce to jest lektura która opowiada o niewolnictwie kolonializm. Nie pamiętam jej już za bardzo ale na pewno warto sprawdzić bo obszerna nie jest.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-17, 15:57

A takie zestawienie, niby "żartobliwe", ale po freudowsku?
Czarny - brudny?


Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

John Wick

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: John Wick » 2023-09-17, 16:00

Joseph Conrad " Jądro ciemności " tak nazywa się autor i ta lektura.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Albertus » 2023-09-17, 16:05

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-17, 16:00 A takie zestawienie, niby "żartobliwe", ale po freudowsku?
Czarny - brudny?


Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
Ale gdzie tutaj celowe działanie?Programowanie?

To że ludzie mają jakieś negatywne opinie na temat innych ras czy nacji to nie jest żadne odkrycie.

Murzyni nie takie rzeczy wygadują na białych i co z tego?

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-17, 16:07

Ale Ty żartujesz, trolujesz czy siedzisz 24/7 w domu bez kontaktu z mediami czy ludźmi?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Albertus » 2023-09-17, 16:14

Marcin89 pisze: 2023-09-17, 15:54 Jak już o czarnych jest mowa to przypomniała się mnie taka lektura o niewolnictwie rasowym właśnie wobec czarnych " Jądro ciemności " .
To była zresztą choćby moja lektura w szkole średniej do matury.
Mam nawet te książkę w biblioteczce to jest lektura która opowiada o niewolnictwie kolonializm. Nie pamiętam jej już za bardzo ale na pewno warto sprawdzić bo obszerna nie jest.
No oczywiście że było niewolnictwo i straszliwe zbrodnie z tym związane ale pytanie czy wszyscy współcześni ludzie o białym kolorze skóry są za to odpowiedzialni?

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-17, 16:15

Ale Mała Syrenka nie jest bajką tylko dla Polaków. To jest bajka amerykańska, gdzie 40 procent społeczeństwa to osoby nie białe. Co ci przeszkadza ta czarnoskóra syrenka?
Nie puszczaj swoim dzieciom i tyle jak cię to razu bo problem znowu masz.
A myślisz że Adam I Ewa byli biali? Nawet jeśli uznając twoją Teorie że Bóg ich stworzył, jako pierwszych i jedynych, to zgadnij gdzie początek ma Homo Sapiens?
W Afryce.
Ostatnio zmieniony 2023-09-17, 16:16 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Albertus » 2023-09-17, 16:19

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-17, 16:07 Ale Ty żartujesz, trolujesz czy siedzisz 24/7 w domu bez kontaktu z mediami czy ludźmi?

Jeżeli ktoś z nas dwóch trolluje to na pewno nie ja.

Podajesz jakąś tezę o programowaniu w Polsce dziewczynek tak aby myślały że tylko białe jest piękne.
Zakładam że masz podstawy by tak twierdzić a więc pytam o konkrety a tu tylko pokrzykiwania i oskarżenia w odpowiedzi.

A ja już dosyć długo żyję na tym świecie i jak najbardziej spotykałem się różnymi negatywnymi opiniami na temat murzynów ale akurat w kwestii urody to sobie nie przypominam.

Dodano po 7 minutach 2 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-09-17, 16:15 Ale Mała Syrenka nie jest bajką tylko dla Polaków. To jest bajka amerykańska, gdzie 40 procent społeczeństwa to osoby nie białe. Co ci przeszkadza ta czarnoskóra syrenka?
Nie puszczaj swoim dzieciom i tyle jak cię to razu bo problem znowu masz.
A myślisz że Adam I Ewa byli biali? Nawet jeśli uznając twoją Teorie że Bóg ich stworzył, jako pierwszych i jedynych, to zgadnij gdzie początek ma Homo Sapiens?
W Afryce.
Akurat czarnoskóra syrenka mi specjalnie nie przeszkadza, co innego z graniem przez czarnoskórych aktorów postaci w filmach historycznych wbrew historycznej prawdzie.

Nie ma znaczenia to czy Adam i Ewa byli biali czy nie bo ja nie jestem rasistą i uważam że ani biali ani czarni ani inne rasy nie powinny mieć jakichś specjalnych praw i przywilejów.

Dlatego zapytałem dlaczego twierdzisz że biały czegoś nie pojmie tylko z racji tego że jest biały. Czy takie pogląd nie jest rasistowskim stereotypem?
Ostatnio zmieniony 2023-09-17, 16:28 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-17, 16:26

Czarna dziewczynka w Polsce (są przecież takie) ogląda białą arielkę i jest poddawana presji białe = piękne.
Zresztą film z Muhamedem Ali, który zalinkowalem to potwierdza i dla chłopców.

Od jakiegoś czasu oczywiście jest coraz więcej bajek i filmów z obecnością czarnych pozytywnych i głównych postaci.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

John Wick

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: John Wick » 2023-09-17, 16:31

Tam w tej lekturze jeden z bohaterów popadł w paranoje oszalał obwołał się kacykiem wioski plemienia i tam bodajże rządził. Odkrył to jego przyjaciel który go tam odnalazł i chciał sprowadzić.
Film też na motywach tej lektury był nakręcony.

Co mogę wam polecić jeszcze ale to już inna epoka inne dzieje.
" Zdążyć przed panem Bogiem " to jest lektura książka wywiad Hanny Krall z Markiem Edelmanem. Opowiada on na temat powstania w gettcie żydowskim i o tym jak wyglądał los żydów podczas powstania w gettcie. Jest to taki jakby wywiad z tym człowiekiem opowiada on jak walczyli w tym gettcie. To była lektura moja w szkole średniej do matury. Pisałem nawet z tego wypracowanie piękne czasy.
Miałem też taką lekture Gustawa Herlinga Gruzińskiego " Inny świat " ta książka opowiada o tym jak było w gułagach na Syberii jak tam się żyło i jakie tam rządziły się prawa. Autor opowiada o tym co tam przeżył o życiu wśród tamtejszych ludzi. Też ciekawa książka bo opowiada to człowiek który to przeżył na własne oczy i był tego świadkiem. To nie jest powieść tylko prawdziwa relacja wspomnienia tego autora który opowiada na różne tematy związane z łagrami. Tak samo Zdążyć przed panem Bogiem tutaj mamy wywiad Marka Edelmana jego opowieść o trudnych latach w gettcie żydowskim i główna sprawa powstanie w tym gettcie pod wodzą Anielewicza.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Albertus » 2023-09-17, 16:33

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-17, 16:26 Czarna dziewczynka w Polsce (są przecież takie) ogląda białą arielkę i jest poddawana presji białe = piękne.
Zresztą film z Muhamedem Ali, który zalinkowalem to potwierdza i dla chłopców.

Od jakiegoś czasu oczywiście jest coraz więcej bajek i filmów z obecnością czarnych pozytywnych i głównych postaci.
Aha czyli w Polsce nie powinno być w ogóle żadnych bajek dla dzieci w których główne i pozytywne role grają piękne białe kobiety bo to jest presja na czarne dziewczynki?

A jak białe dziewczynki oglądają w RPA czarnoskórą Arielkę to znaczy że są programowane że tylko czarne jest piękne?

:-?

A co ma Muhamad Ali do sytuacji w Polsce? W USA była jeszcze niedawno systemowa segregacja rasowa. Czy wszystkie osoby o białej skórze są za to odpowiedzialne tylko dlatego że maja białą skórę?
Ostatnio zmieniony 2023-09-17, 16:35 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-17, 16:35

@Albertus bo biały nie pojmie czym jest rasizm, bo go to nie dotyczy. Kiedy ktoś cie potraktował rasistowsko?
A czarni mają to na co dzień, bo jest wielu rasistów. Wiesz jak się czują np. Czarni, jak widzą black face? Wiesz co to jest? Bo biali to wyśmiewają (w Polsce właśnie), ale jak się doedukujesz, to może nie wyśmiejesz i nie uznasz tego za"przesadę".

John Wick

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: John Wick » 2023-09-17, 16:36

O wojnie światowej z punktu widzenia Niemców kiedyś była taka książka też lektura ale już ją wycofali i nie jest to lektura, a książka mnie się osobiście podobała chociaż to była powieść bardziej.
" Niemcy " Leon Kruczkowski bardzo dobrze ukazana też rzeczywistość 2 wojny światowej z punktu widzenia Niemców.
Też dobrze oddaje klimat 2 wojny światowej.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-17, 16:36

Czemu się skupiłeś na Polsce? Rasizm jest zjawiskiem ogólnoswiatowym, a nie polskim. Ali nie ma nic do Polski, ale mnie jako Polkę interesuje jego zdanie.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
I to prawda:czarna osoba widząc w białym świecie inną czarną, jeszcze jako księżniczkę, pomyśli :o wow, czarne też jest piękne. Ale nie Albertus, to trzeba wysłuchać Afropolaków, aby to pojąć. Inaczej trudno to zrozumieć.
Ostatnio zmieniony 2023-09-17, 16:39 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Stare bajki vs nowe ?

Post autor: Albertus » 2023-09-17, 16:40

CiekawaXO pisze: 2023-09-17, 16:35 @Albertus bo biały nie pojmie czym jest rasizm, bo go to nie dotyczy. Kiedy ktoś cie potraktował rasistowsko?
A czarni mają to na co dzień, bo jest wielu rasistów. Wiesz jak się czują np. Czarni, jak widzą black face? Wiesz co to jest? Bo biali to wyśmiewają (w Polsce właśnie), ale jak się doedukujesz, to może nie wyśmiejesz i nie uznasz tego za"przesadę".
Białych nie dotyczy rasizm?

Co ty pleciesz?

To dlaczego w RPA biali są mordowani tylko dlatego ze są biali a dlaczego biali boją się wchodzić do murzyńskich dzielnic? Bo mogą zostać pobici albo zabici tylko dlatego ze są biali. I oczywiście murzyni tez mają swoje obelżywe słowa na określenie białych.

Pogląd że białych z zasady rasizm nie dotyczy jest ewidentnie rasistowski.

Wszystkie prześladowania tylko ze względu na rasę są rasistowskie.

A Żydzi nie byli biali?
Ostatnio zmieniony 2023-09-17, 16:46 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ