Czy może być to prawdziwe

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 17:47

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-18, 17:42 To dość, by się tym nie zajmować.
A jednak wciąż się tym zajmujesz.
Co ci się dzieje? To ze strachu przed końcem świata i Sądem Ostatecznym?

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Czarny » 2021-07-18, 17:56

Ave Miriam pisze: 2021-07-18, 17:47
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-18, 17:42 To dość, by się tym nie zajmować.
A jednak wciąż się tym zajmujesz.
Co ci się dzieje? To ze strachu przed końcem świata i Sądem Ostatecznym?
Jako ze tu jest szanujące sie forum i takie bajki pisane nieudolnie obniżają jego jakość.
Chyba tylko z tego powodu ktoś usiłuje ci pokazać ze czas najwyższy choćby poprawnie katechizm do pierwszej komunii cytować.
Pomijając ze te rewelacje antyszczepionkawą już dawno przestały być w użyciu nawet wśród przeciwników szczepień.
Poziom bajeczek to nie to forum, po prostu
Nie wspomnę już o filmiku , bo szkoda nawet o tym pisać
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 18:09 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 18:31

Jakim znowu filmiku???
O co tu chodzi???

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Andy72 » 2021-07-18, 18:32

Jest filmik z zakonnicą, ja się pytam - gdzie jest tu wspomniane o przepowiedni?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 18:34

To ciekawe, ze w filmiku który jest kanwą tego wątku jedni zauważyli przepowiednie a inni jakieś wątki szczepionkowe.
Bardzo ciekawe.
Można by rzecz: paranormalne!
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 18:36 przez Ave Miriam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Zebra » 2021-07-18, 18:41

Dzik pisze: 2021-07-18, 16:16
Ave Miriam pisze: 2021-07-18, 14:00 Dzik,
mam wrażenie, ze część ludzi w ogóle nie umie przyjmować przepowiedni ze zrozumieniem.
Otaczają pewien zestaw przekazanych słów jakimiś tajemniczymi otoczkami, popadają w magiczną euforię, albo nieuzasadniony strach i tracą wiarę w Boga, zamiast ufać Bogu jeszcze bardziej, niż przedtem.
Przykre to.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
Andej pisze: 2021-07-18, 13:55 I co? Zgadzasz się z tą "przepowiednią"? Bronisz jej?
Andej, pomyśl, że życie ludzkie nie polega na akceptacji bądź obronie przed treściami płynącymi z zewnątrz, tylko na ich analizowaniu i rozumieniu.
Życie w ogóle nie jest walką z czynnikami zewnętrznymi tylko na płynięciu w nich do celu jaki sami sobie obieramy.
Niestety to prawda ludzie nie umieją i pewnie się nie nauczą. U mnie ta przepowiednia nawet umocniła wiarę w Boga

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Zebra pisze: 2021-07-18, 15:30 Ja się zastanawiam czy przepowiednie są czegoś w ogóle potrzebne. Wszystko zostało objawione przez Boga w Piśmie.
Dla mnie przepowiednie, które faktycznie są ważne to te w apokalipsie. Czas ostateczny itd. Są jeszcze przepowiednie z objawień prywatnych, które nie należą do depozytu wiary. Tak jak w Fatimie Matka Boska też mówiła o sprawach przyszłych; tak zostały zaakceptowane przez Kościół i co? I chyba część z tych rzeczy się sprawdziła ale czy faktycznie było to bardzo potrzebne aby to znać? Gdyby ludzie wierzyli w Boga I naprawdę go kochali do pewnych wypaczeń mogłoby nie dojść.

Po prostu Bóg w objawieniach (ale tych prawdziwych) chce nam zawsze coś przypomnieć, na coś innego zwrócić uwagę. Ale nie dopisuje kolejnych historii.
Jeśli Bóg je daje to widocznie są potrzebne np ta jest po to żeby ostrzec ludzi
Skąd wiesz, że to prawdziwe objawienie? Jeśli nie zgadza się z Biblia to od razu można go odrzucić. Jeśli Kościół tego nie przyjął to znaczy, że "narazie" nie można tego brać na serio.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Czarny » 2021-07-18, 18:46

Ave Miriam pisze: 2021-07-18, 18:34 To ciekawe, ze w filmiku który jest kanwą tego wątku jedni zauważyli przepowiednie a inni jakieś wątki szczepionkowe.
Bardzo ciekawe.
Można by rzecz: paranormalne!
Może nie tyle ciekawe, co żenujące. Bo oba łączy wspólny mianownik.
Niskiego lotu teorie spiskowe, niczym nie poparte.
Kto z Kościoła rekomendował to filmowe arcydzieło?
Lub rzekome przepowiednie?
Może jeszcze z kilkadziesiąt z netu przywleczesz takich rewelacji?
Nie wydaje ci sie ze nie jest to forum o bajkowych teoriach spiskowych z czapy wziętych?
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 18:50 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 18:50

Tylko, ze wy wszyscy poza Dzikiem i mam nadzieję mną widzieliście w filmiku rzeczy, których w nim w ogóle nie ma!
Film ma 3 wątki: zakonnica w zakonie ze swą Matką Przełożoną która ma wizje, lalka czarowniczka i nawiedzony motocykl.
Wspólnego mianownika nie widzę, a na pewno nie ma takiego o jakim napisał Czarny.

Mam nadzieję, że te akcje są z powodu gorąca i jak się ochłodzi, to i tu znormalnieje :)

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Czarny » 2021-07-18, 18:56

Ave Miriam pisze: 2021-07-18, 18:50 Tylko, ze wy wszyscy poza Dzikiem i mam nadzieję mną widzieliście w filmiku rzeczy, których w nim w ogóle nie ma!
Film ma 3 wątki: zakonnica w zakonie ze swą Matką Przełożoną która ma wizje, lalka czarowniczka i nawiedzony motocykl.
Na tak, to brzmi przekonująco :D :ymapplause:
Naprawdę :D
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 18:59 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Dzik » 2021-07-18, 19:27

Andy72 pisze: 2021-07-18, 18:32 Jest filmik z zakonnicą, ja się pytam - gdzie jest tu wspomniane o przepowiedni?
Wspomniałem w jednej wypowiedzi o innym filmie z tą przepowiednią i dyskusja zeszła na temat tej przepowiedni i później ci co nie oglądli tego filmu ani nie przeczytali wątku od początku to mówią o przepowiedni. Przepowiednia jest z tego wątku viewtopic.php?t=12014
i tego filmu

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Andy72 » 2021-07-18, 19:33

Czytający ma taki głos, jakby czytał creepypasty ;-)
ale zabieram się za filmik, aby wyrobić swoje zdanie
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Dezerter » 2021-07-18, 19:40

Ave Miriam pisze: 2021-07-18, 17:04 Dzik,
tłumaczenie temu człowiekowi definicji i pojęć nie pomoże.
Potrafi tylko obrażać i wymyślać zarzuty wyssane z palca.
Klaszcze mu Administracja, która obdziela normalnych ludzi ostrzeżeniami.
Myślę, że czas się stąd zabierać.
napiszę to po raz pierwszy od 5 lat - nie zatrzymuje :-w

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
Żaden film z tego wątku nie jest ani prawdziwy ani wartościowy, ani godny polecenia. :-q
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 19:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: adampiotr » 2021-07-18, 20:25

Ja tam juz się pogubiłem za dużo wątków na raz :D

Ja nie mam problemu z samą przepowiednią i tak treści nie zrozumiałem.

Ja już sobie daje spokój z tym z przepowiedniami.

Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 22:13

Dzik pisze: 2021-07-18, 19:27
Wspomniałem w jednej wypowiedzi o innym filmie z tą przepowiednią i dyskusja zeszła na temat tej przepowiedni i później ci co nie oglądali tego filmu ani nie przeczytali wątku od początku to mówią o przepowiedni. Przepowiednia jest z tego wątku viewtopic.php?t=12014
i tego filmu
Taki cytat mi się kojarzy:
19 Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. 20 U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. 21 Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. 22 Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. 23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". 25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". 27 Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą".
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"
I dzisiaj w tych szczególnych czasach panowania kłamstwa widzę te zjawiska coraz częściej i wyraźniej.

Dlatego też takie osoby jak Benny Hinn już dawno i Marcin Zieliński od niedawna, żyją ideą, że co tam uzdrawianie, jeszcze lepsze jest wskrzeszanie ludzi zmarłych. A ludzie jak stado lemingów z szacunkiem skłaniają głowy przed nimi.
Ech...
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 22:18 przez Ave Miriam, łącznie zmieniany 1 raz.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-07-18, 22:42

@Dzik Przesłuchałem większość filmiku, nie znalazłem w ogóle wątku o "tajemniczej chorobie". Możesz powiedzieć od której sekundy się pojawia?

Co do całości objawienia wątpię by było prawdziwe - anonimowe, dużo polityki, sekciarstwa, Papież Polak i Smoleńsk nad którym płacze Jezus. Po prostu wygląda to na ludzkie wymysły powstałe pod wpływem nerwicy, albo fałszywkę Z resztą zawsze jak jest coś trochę gorzej w Kościele czy na świecie to szerzy się pseudomistycyzm i fałszywe objawienia. Posłuchaj sobie np tutaj o tym jak było w XIII, XIV wieku np w pismach Św. Bonawentury:



Rozróżnij też 3 rzeczy.
- Rzadkie i najprawdopodobniej prawdziwe objawienia potwierdzone wieloma cudami np Fatima, Lourdes,
- Objawienia co do których Kościół orzekł o zgodności z magisterium, jednak nie czy są prawdziwe, bo niby jak mieliby to wiedzieć.
- Objawienia bez kościelnej aprobaty - od których powinieneś trzymać się z daleka, bo mogą Ci zaszkodzić. Straszenie jakimiś kataklizmami z pseudopobożną otoczką to właśnie przykład takiego szkodzenia.

Co ciekawe przybywa różnych "tradycjonalistów" którzy ciągną do takich sensacji jak muchy (por np taki ks. Natanek i ta jego mistyczka), nie zważając, że tak naprawdę sami ciągną do tego, co Kościół przed V2 potępiał jak najsurowiej. Wydaje się że i @Ave Miriam jest przedstawicielem tego nurtu niestety.
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 22:43 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ