ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4476
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-13, 19:43

Dezerter pisze: 2021-08-09, 15:35 Marek wrócił \:D/
Tamta odpowiedź na pytanie padła - jak chcesz zadać swoje pytanie, to najpierw odpowiedz na ostatnie pytanie
Gdzie w NT znajduje się fragment mówiący , że Maryja nie pojmuje słów i zachowania Jezusa?
Może tutaj? : Łk 2,41-50
46 Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. 47 Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. 48 Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie». 49 Lecz On im odpowiedział: «Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy16 do mego Ojca?» 50 Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15107
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4250 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dezerter » 2021-08-13, 19:47

Brawo Miłośniczko
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4476
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-13, 19:51

Zagadka: Co mamy zrozumieć przemieszczając się pieszo?
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15107
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4250 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dezerter » 2021-08-13, 19:53

Tak na pierwszą myśl to szabatem mi tu pachnie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4476
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-13, 20:09

Nie. To nawiązanie do konkretnego wersetu.

Dodano po 7 minutach 11 sekundach:
No przemieszczać się pieszo (ale nie biec ani nie skakać ) to inaczej....?

Dodano po 6 minutach 54 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-08-13, 19:51 Zagadka: Co mamy starać się zrozumieć przemieszczając się pieszo?
Ten werset to zdanie w trybie rozkazującym. Są tam dwa czasowniki w trybie rozkazującym, połączone spójnikiem, a następnie bezokolicznik. Po tym bezokoliczniku jest odpowiedź na pytanie. W Nowym Testamencie.
Ostatnio zmieniony 2021-08-13, 20:52 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 7 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-08-13, 20:54

Pomysłowe pytanie. Dlatego postaram się odpowiedzieć.
Mt 9. 13 Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».
I pouczające.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4476
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-13, 20:57

Tak! Świetnie, @Andej
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-08-13, 21:06

Moje pytanie jest mniej ambitne i wybrałem takie jedynie dla tego, że związane z bieganiem, a nie chodzeniem. Odpowiedź znajduje się w ST. Na razie nie podaję, w której Księdze.

Jakie starania czyni ten, kto biegiem przemierza obce kraje, aby przeżyć dobrodziejstwa jak też niegodziwości od mieszkańców tych stron?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-08-15, 14:35

Odpowiedź w jednej z Ksiąg mądrościowych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-08-16, 19:33

Przyznaję, że głupio się zachowałem odpowiadając na zagadkę i jeszcze gorzej zadając inną.
W tej trudnej sytuacji przepraszam za mi9eszanie w tym wątku. Podaję odpowiedź i milknę. B4ez zadawania kolejnego pytania.

SYR 39
1 Inaczej rzecz się ma z tym, co duszę swoją przykłada
do rozważania Prawa [Boga] Najwyższego.
Badać on będzie mądrość wszystkich starożytnych,
a czas wolny poświęci proroctwom.
2 Zachowa opowiadania ludzi znakomitych
i wnikać będzie w tajniki przypowieści -
3 wyszukiwać będzie ukryte znaczenie przysłów
i zajmować się będzie zagadkami przypowieści.
4 Znakomitościom będzie oddawał usługi
i pokaże się przed panującymi.
Przebiegać będzie ziemię obcych narodów,
bo zechce doświadczyć dobra i zła między ludźmi.
Ostatnio zmieniony 2021-08-16, 19:34 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4476
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-16, 19:46

Andej pisze: 2021-08-16, 19:33 Przyznaję, że głupio się zachowałem odpowiadając na zagadkę i jeszcze gorzej zadając inną.
W tej trudnej sytuacji przepraszam za mi9eszanie w tym wątku. Podaję odpowiedź i milknę. B4ez zadawania kolejnego pytania.
Andej, no co Ty. Bardzo się ucieszyłam, że odpowiedziałeś na moją zagadkę. Czekałam na to z niecierpliwością i przejęciem. Na Twoją nie odpowiedzieliśmy, bo może po prostu była trochę trudna. Ja to nawet nie szukałam odpowiedzi, bo chciałam dać teraz szansę komuś innemu, bo niedawno zadawałam. Czasem tak jest ze np. dopiero po tygodniu od zadania zagadki ktoś odpowiada, więc nie stresuj się.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
@Andej zadaj nową po prostu.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-08-16, 19:53

Nie mogę. Zawsze, gdy zadam, jest podobnie.
W ogóle nie powinienem zadawać, ani odpowiadać. A jedynie wyszukiwać odpowiedzi dla własnej satysfakcji. Bez ujawniania tego na Forum. Tak będzie zdrowiej. I weselej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4476
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-16, 19:59

Andej pisze: 2021-08-16, 19:53 Nie mogę. Zawsze, gdy zadam, jest podobnie.
W ogóle nie powinienem zadawać, ani odpowiadać. A jedynie wyszukiwać odpowiedzi dla własnej satysfakcji. Bez ujawniania tego na Forum. Tak będzie zdrowiej. I weselej.
Przecież znasz się dobrze na Biblii i bardzo masz rozwinięte logiczne myślenie, więc nadajesz się wprost idealnie do tej zabawy. Właśnie z Tobą będzie tu weselej. Jak Dezerter zadał swoją zagadkę to też czekał kilka dni na odpowiedź. Ja chyba po 5 dniach odpowiedziałam, więc to normalne w tym wątku. Zebra kiedyś czekała 2 tygodnie.
Ostatnio zmieniony 2021-08-16, 20:06 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-08-16, 22:08

OK.
Która z postaci biblijnych spowodowała śmierć 25 % ludzkości?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15107
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4250 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dezerter » 2021-08-16, 23:01

Kain bo zabił Abla
1 Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». 2 A potem urodziła jeszcze Abla2, jego brata.
Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. 3 Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, 4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 3 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować».
8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: «Chodźmy na pole4». A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go.

I co powiesz Andeju- niecała godzina ;)
Ostatnio zmieniony 2021-08-16, 23:02 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”