Kompleksy

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2526
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1059 times
Been thanked: 945 times

Re: Kompleksy

Post autor: Susanna » 2021-08-10, 21:06

@Lunka fakt ciężko nam ciężko :) wysoko wrażliwi ludzie, dobrze się czują w samotności, tłok, hałas ich przytłacza. Lubią przyrodę, natomiast gdy zbyt dużo się dzieje {ostre swiatła,szorstkie tkaniny, hałas} to czują silny dyskomfort.
(Nie cierpię wykrochmalonej pościeli brrrr, haha)
Nie lubią być w centrum uwagi,
łatwo ich przestraszyć, szybko się wzruszają. Bywało że słyszałam że jestem nudna bo nie imprezuję, bo wolę siedzieć w domu.
Warto wiedzieć że Wysoka Wrażliwość jest dziedziczna i to by się zgadzało, mój tata ma podobny charakter do mnie.
Osoby wysoko Wrażliwe, chłoną wszelkie emocje jak gąbka. Są bardzo empatyczni; gdy ktoś cierpi z najbliższego otoczenia to oni odbierają to cierpienie tak realnie jak swoje.
Wszystko odbierają dużo silniej,nie potrafią szybko podejmować decyzji. muszą do niej dojrzeć.
Wrażliwcy bardziej odczuwają ból. Krzywdę. Zdarzyło mi się kiedyś że jedna pani zażartowała ze mnie, niby nic takiego ale mnie to zabolało. No i potrafiła z tego powodu pół nocy przepłakać że jestem nie lubiana, że właśnie jestem taka wrażliwa i każdy moze mnie zranić.

Osoby wysoce wrażliwi nie lubią zmieniać pracy, otoczenia, Presja czy chaos,a nawet pośpiech wzmacniają w nich stres,męczą, odbierają energię.

Ważne by to zaakceptować i nauczyc sie z tym życ.
ps moja mama jest cholerykiem totalna przeciwność mnie B-) :-\

Ostatnio zmieniony 2021-08-10, 21:09 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Kompleksy

Post autor: Andej » 2021-08-10, 21:28

Dayy pisze: 2021-08-10, 21:06 Ważne by to zaakceptować i nauczyc sie z tym życ.
I dziękować Bogu, za ten dar. Bo czynią wiele dobrego. Choć często odbieranego opacznie przez ogół.
Są spychani na margines, ale czy bez marginesu reszta byłaby taka sama?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Kompleksy

Post autor: Practic » 2021-08-11, 08:51

Zamiast kompleksów wolę wiarę w Boga i rozsądne praktyczne postępowanie.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Kompleksy

Post autor: Lizzie » 2021-08-15, 06:56

Na szczęście już mi się zmniejszył
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1725
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Kompleksy

Post autor: Morkej » 2021-08-15, 09:42

Lizzie pisze: 2021-08-15, 06:56 Na szczęście już mi się zmniejszył
Ja jakiś czas temu zacząłem stosować preparaty toniczne i kremy nawilżające na przesuszonych miejscach skóry.
Ten problem był i w sumie dalej mnie dotyka, ale przestałem już stosować różne środki, bo nie jest tak dramatycznie, jak było kiedyś.
Cieszę się, że nie stało się to jakimś moim kompleksem. To jednak nie dziwię się, że inni mogą się z tym mierzyć.

Zastanawiam się już tak w temacie i chyba muszę powiedzieć, że żaden szczególny kompleks mnie nie gnębi :-?
Na pewno nie czuję nic złego w swoim wyglądzie.
Ostatnio zmieniony 2021-08-15, 09:43 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15082
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4242 times
Been thanked: 2973 times
Kontakt:

Re: Kompleksy

Post autor: Dezerter » 2021-08-15, 12:03

Dayy pisze: 2021-07-23, 07:18 Ja mam baaaaaardzo, baaaaaaaaardzo niskie poczucie własnej wartości, psychoterapeutka mówi że to dlatego że nigdy od rodziców nie usłyszałam nic dobrego i to wystarczyło. Teraz nawet gdy ktoś mówi że ładnie wyglądam to z jednej strony fajnie się z tym czuję a z drugiej,myślę czy aby nie mówi tego z grzeczności. Lub nieraz nie wierzę tej osobie. :P
Wrzucaj zdjęcie ocenimy obiektywnie
Dziwię się, że twój tata nie wiedział co jest winien swojej córce, by czuła się osobą dowartościowaną i nie musiała szukać tej akceptacji u innych. Ja każdej parze narzeczonych a osobno, każdemu przyszłemu ojcowi mówię, co musi zrobić, by jego córka rozkwitła i czuła się jak księżniczka.
Ostatnio zmieniony 2021-08-15, 12:17 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5474
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 870 times
Been thanked: 1434 times

Re: Kompleksy

Post autor: abi » 2021-08-15, 12:09

uwazam to za bardzo przedmiotowe - kobieta musi byc ladna, a czemu facet niekoniecznie? pff
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15082
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4242 times
Been thanked: 2973 times
Kontakt:

Re: Kompleksy

Post autor: Dezerter » 2021-08-15, 12:19

abi pisze: 2021-08-15, 12:09 uwazam to za bardzo przedmiotowe - kobieta musi byc ladna, a czemu facet niekoniecznie? pff
facet ma być przystojny
Abi uważać możesz, ale natury nie zmienisz @};-
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Kompleksy

Post autor: Andej » 2021-08-15, 13:32

Ze zdjęcia patrzy piękna i inteligentna kobieta. Widać, że jest wrażliwa. Lubi porządek, jak wszystko jest poukładane. Ale jest w tym obliczu jakiś ból. Skrywany, ale dostrzegalny. Dostrzegam też zmysł praktyczny.

(Powyższe napisałem wyłącznie na podstawie zdjęcia. Bez jakiegokolwiek odnoszenia się do publikowanych postów. Mogę się mylić - opisałem wrażenie, jakie odniosłem patrząc na zaprezentowaną fizjonomię.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2526
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1059 times
Been thanked: 945 times

Re: Kompleksy

Post autor: Susanna » 2021-08-15, 13:34

Andej pisze: 2021-08-15, 13:32 Ze zdjęcia patrzy piękna i inteligentna kobieta. Widać, że jest wrażliwa. Lubi porządek, jak wszystko jest poukładane. Ale jest w tym obliczu jakiś ból. Skrywany, ale dostrzegalny. Dostrzegam też zmysł praktyczny.

(Powyższe napisałem wyłącznie na podstawie zdjęcia. Bez jakiegokolwiek odnoszenia się do publikowanych postów. Mogę się mylić - opisałem wrażenie, jakie odniosłem patrząc na zaprezentowaną fizjonomię.)
Zgadza sie z tym bólem, że wrażliwa, dziękuję 😊
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15082
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4242 times
Been thanked: 2973 times
Kontakt:

Re: Kompleksy

Post autor: Dezerter » 2021-08-15, 13:47

Ech dziewczyno - wyrzuć te kompleksy i niską samoocenę do mentalnego kosza - gdybym był młodszy i stanu wolnego :x ;)
Nie dość, że ładna, to widać, że nie jesteś typem lekkoducha, trzpiotki, widac jakąś powagę, skupienie, ale i smutek w oczach - mam nadzieję, że szybko przeminie

A zdjęcie jak zechcesz, to mogę w każdej chwili usunąć.
Ostatnio zmieniony 2021-08-15, 13:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2526
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1059 times
Been thanked: 945 times

Re: Kompleksy

Post autor: Susanna » 2021-08-15, 14:00

Dziękuję, a niech zostanie już to zdjęcie :)
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”