Szkoła średnia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Gaduła
Gaduła
Posty: 805
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 141 times

Szkoła średnia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-24, 19:31

Opowiedzcie mi coś o "swoich czasach" ;)
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4484
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1153 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-24, 20:13

Szkoła średnia jest interesująca, bo masz już wybrany konkretny profil klasy (rozszerzenia z przedmiotów), w którym poznajesz dokładniej dziedziny, które Cię ciekawią. Są to zwykle przedmioty, z których chcesz pisać maturę rozszerzoną. Jednak wybór klasy/ rozszerzenia nie oznacza, że masz obowiązek zdawać te przedmioty na maturze. Można np. być w klasie humanistycznej, a napisać maturę z biologii i chemii, jeśli ktoś się samemu przygotuje. A w każdym razie tak było 2 lata temu. Ale oczywiście inne przedmioty (także te mniej ciekawe) tak samo musisz zaliczyć.
Zwykle w liceum lub technikum rówieśnicy są już bardziej życzliwi, odpowiedzialni niż w szkole podstawowej, ale nie jest to regułą.
Jeśli chodzi o moje niedawne wspomnienia to byłam w bardzo dziwnej, ale uwielbianej przeze mnie szkole, gdzie były piekne, artystyczne graffiti na prawie wszystkich ścianach, do nauczycieli wszyscy mówili po imieniu, ludzie chodzili czesto w dredach i różowych włosach, na przerwach leciała muzyka rockowa. W gabinecie wisiał worek treningowy, żeby jak ktoś się rozzłości mógł się pozbyć negatywnych emocji. Ale takie szkoły to zdecydowanie rzadkość.

Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
I jeszcze w bibliotece był przez jakiś czas piękny piesek, nauczycielka go brała ze sobą.
Ostatnio zmieniony 2021-07-24, 20:15 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5596
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 888 times
Been thanked: 1449 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: abi » 2021-07-24, 20:15

ja oczywiscie chodzilam pol wieku temu do liceum i musialam miec mundurek uszyty z granatowego materialu i do tego tarcze
na moja prosbe moglam nosic do zakietu spodnie ;)
w klasie maturalnej mielismy tak wielki luz ze zezwolono na granatowe lub niebieskie swetry zamiast mundurka
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Gaduła
Gaduła
Posty: 805
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 141 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-24, 20:31

Bardzo się cieszę, że idę do liceum! Nie mogę się doczekać :)
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6128
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 469 times
Been thanked: 934 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Albertus » 2021-07-24, 20:47

abi pisze: 2021-07-24, 20:15 ja oczywiscie chodzilam pol wieku temu do liceum i musialam miec mundurek uszyty z granatowego materialu i do tego tarcze
na moja prosbe moglam nosic do zakietu spodnie ;)
w klasie maturalnej mielismy tak wielki luz ze zezwolono na granatowe lub niebieskie swetry zamiast mundurka
U mnie mundurków nie było ale tarcze były.

Dla młodzieży - tarcze to były takie małe znaczki w kształcie tarczy chyba z nazwą i symbolem szkoły przypinane do ubrania.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5596
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 888 times
Been thanked: 1449 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: abi » 2021-07-24, 20:49

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15152
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4278 times
Been thanked: 2992 times
Kontakt:

Re: Szkoła średnia

Post autor: Dezerter » 2021-07-24, 21:21

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-07-24, 20:31 Bardzo się cieszę, że idę do liceum! Nie mogę się doczekać :)
No to szykuj się na >
- najtrwalsze i najintensywniejsze przyjaźni, takie bezinteresowne, związane z zainteresowaniami, pasjami, ideami
- miłości, które wspomina się do końca życia
- wchodzenie w dorosłość i wszystkie dorosłe sprawy dotąd zakazane
- ciekawe przygody intelektualne. koła zainteresowań - koniecznie do jakiegoś się zapisz - najciekawsze życie w szkole jest poza klasą i po lekcjach
... dzięki, rozmarzyłem się we wspomnieniach dzięki tobie ^:)^
Ostatnio zmieniony 2021-07-25, 11:04 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Gaduła
Gaduła
Posty: 805
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 141 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-24, 21:33

@Dezerter dzięki, właśnie na to mam nadzieję! Na razie wszystko wygląda na to, że moja szkoła będzie podobna do tej, do której chodziła @miłośniczka Faustyny.

Dodano po 6 minutach 35 sekundach:
To "wchodzenie w dorosłość' brzmi najbardziej obiecująco ;) na razie z rodzinką uczciliśmy fakt, że dostałam się do wszystkich szkół, do których chciałam. W poniedziałek idę oddać (koniecznie osobiście) do sekretariatu oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. No i jeszcze chcę się spytać coś o religię.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15152
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4278 times
Been thanked: 2992 times
Kontakt:

Re: Szkoła średnia

Post autor: Dezerter » 2021-07-24, 22:29

Ja w szkole średniej - Technikum Chemiczne uczyłem się dość dobrze - 4-5 lokata w klasie
- należałem do Koła Humanistów - niezapomniane dyskusje i bardzo rozwijające tematy, przyjaźnie z ciekawymi ludźmi z całej szkoły, partnerskie kontakty z 2 opiekunkami nauczycielkami bardzo przydatne!
- SKS, ćwiczyłem koszykówkę, bo w zdrowym ciele zdrowy duch - no i piękne ciało, które trzeba rzeźbić ;)
- prowadziliśmy szkolny radiowęzeł, bo zawsze lubiłem muzykę, puszczaliśmy ją na przerwach, prowadziliśmy dyskoteki, mieliśmy sprzęt nagłaśniający na którym dawaliśmy czadu po godzinach. Ale najważniejsze, że mieliśmy swoje miejsce w szkole, do którego mieliśmy klucz i siedzieliśmy tam nieraz do zmroku, a co robiliśmy, to kiedyś indziej B-) . Zorganizowaliśmy szkolną listę przebojów, głosowania, notowania, piosenki na życzenie, dedykacje :)
W naszym radiowęźle kwitło życie muzyczne i towarzyskie - wszyscy rockmeni, bluesmani, punki, regały i inni miłośnicy muzyki przynosili nam swoje perełki byśmy puszczali na przerwach.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Logan » 2021-07-24, 22:36

W szkole średniej poznałem Pana Boga, a poza tym nie było to aż tak dawno, grałem wtedy w CS'a na lekcji ;)

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
Jeśli chodzi o lekcje religii to ksiądz włączał filmy, które "zamawiała" klasa. Niestety zamawiali same horrory, a ja miałem przez to problemy ze snem. Nie miałem takiej wiary, żeby ufać mojemu Aniołowi, że potnie każdego stwora i kosmitę na kawałki jeśli będzie mi chciał zrobić krzywdę w nocy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Lunka » 2021-07-25, 04:06

Dezerter pisze: 2021-07-24, 21:21
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-07-24, 20:31 Bardzo się cieszę, że idę do liceum! Nie mogę się doczekać :)
viewforum.php?f=54
No to szykuj się na >
- najtrwalsze i najintensywniejsze przyjaźni, takie bezinteresowne, związane z zainteresowaniami, pasjami, ideami
- miłości, które wspomina się do końca życia
- wchodzenie w dorosłość i wszystkie dorosłe sprawy dotąd zakazane
- ciekawe przygody intelektualne. koła zainteresowań - koniecznie do jakiegoś się zapisz - najciekawsze życie w szkole jest poza klasą i po lekcjach
... dzięki, rozmarzyłem się we wspomnieniach dzięki tobie ^:)^
Hah a ja dzięki Tobie @Dezerter 🙂
Co o za wspomnienia! I te platoniczne miłości 😉
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: lambda » 2021-07-25, 12:05

Szkoła średnia to jedna z najgorzej wspominanych okresów w moim życiu. Dużo bezsensownej nauki na pamięć noni w klasie dość dużo "głupich" osób.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15152
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4278 times
Been thanked: 2992 times
Kontakt:

Re: Szkoła średnia

Post autor: Dezerter » 2021-07-25, 12:12

Lunka a gdzie ja pisałem o platonicznych ? - ty mnie nie prowokuj do zwierzeń [-x , bo już zacząłem się rozpisywać.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Andej » 2021-07-25, 12:46

lambda pisze: 2021-07-25, 12:05 Szkoła średnia to jedna z najgorzej wspominanych okresów w moim życiu. Dużo bezsensownej nauki na pamięć noni w klasie dość dużo "głupich" osób.
Też nie chciałbym wracać. Może i były jakieś pozytywy. Ale w pamięci zostały mi głównie negatywy. Ale nie chcę zniechęcać na starcie. Ani rozgrzebywać przeszłości. Było, minęło. Konieczny etap w rzeczywistości, która jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Andy72
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2082
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 194 times
Been thanked: 286 times

Re: Szkoła średnia

Post autor: Andy72 » 2021-07-25, 12:54

Studia były dużo lepsze
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ