Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6166
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 870 times
Been thanked: 704 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: CiekawaXO » 2023-04-17, 13:02

E to nie chcę. Co do pytania jakie filmy szkodzą duchowości. Ja to rozumiem tak, że utożsamiam duchowość z wiarą. Więc jakie filmy, seriale, szkodzą mojej wierze. Jeśli są brutalne, a oglądałam sporo, np. Piłę, to zaszkodziły mojemu żołądkowi. Ale nie wierze. Nie wiem czy są seriale które zaszkodziłyby wierze. Nic mi nie przychodzi do głowy. Są za to filmy i seriale które jej pomagają. A sądzony, właśnie mi się przypomniało, ale zapomniałam jaki to był wątek. Kiedyś pytałeś o jakiś film, i że nie możesz znaleźć czy coś. Ja znalazłam. Ale już zapomniałam tytułu 😄

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: sądzony » 2023-04-17, 13:51

CiekawaXO pisze: 2023-04-17, 13:02 E to nie chcę. Co do pytania jakie filmy szkodzą duchowości. Ja to rozumiem tak, że utożsamiam duchowość z wiarą. Więc jakie filmy, seriale, szkodzą mojej wierze. Jeśli są brutalne, a oglądałam sporo, np. Piłę, to zaszkodziły mojemu żołądkowi. Ale nie wierze. Nie wiem czy są seriale które zaszkodziłyby wierze. Nic mi nie przychodzi do głowy. Są za to filmy i seriale które jej pomagają. A sądzony, właśnie mi się przypomniało, ale zapomniałam jaki to był wątek. Kiedyś pytałeś o jakiś film, i że nie możesz znaleźć czy coś. Ja znalazłam. Ale już zapomniałam tytułu 😄
Każdy ma płaszczyznę duchową. Przecież niewierzący nie jest bez ducha. Jest nawet coś takiego jak "duchowość ateistyczna" czy "patologiczna". Dojrzałej jednostce trudniej zaszkodzić niż kształtującej się. Ja nie dostrzegam, by jakieś filmy czy seriale mi obecnie szkodziły. Jeżeli jest zbyt dużo, zbędnej lub niewłaściwie ukazanej przemocy, erotyki czy wulgarnych dialogów, one mnie jakoś nudzą i mnie od nich odrzuca. To dzieje się samo.
Uwielbiam jednak tarantiniego :) - choć dawno nie widziałem.

A film to był o św. Janie od Krzyża.
https://www.filmweb.pl/film/Ciemna+noc-1989-7075

Ale masz go z napisami czy po hiszpańsku? Bo ja słabo w tym języku.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6166
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 870 times
Been thanked: 704 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: CiekawaXO » 2023-04-17, 16:09

Po Hiszpansku.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: sądzony » 2023-04-26, 19:43

A ja się ostatnio wkręciłem w serial "Fauda"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fauda

Opowiada o izraelskim oddziale specjalnym na tle konfliktu z Hamas, ISIS.
Generalnie nie wiem na ile jest niezakłamany i dość dużo tam przemocy, ale ogląda się fajnie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

John Wick

Re: Jakich seriali nie powinien oglądać katolik?

Post autor: John Wick » 2023-09-30, 13:56

Oglądałem różne seriale i Xena wojownicza księżniczka i Skazany na śmierć albo też pamiętam z dawnych czasów takie seriale jak Macgyver albo Columbo lub Gliniarz i prokurator albo Crime Story i Żar tropików.
Czy seriale kryminalne gdzie jest coś o tropieniu przestępców są szkodliwe? Chyba raczej nie jest szkodliwe jak jest sprawa jakiegoś zabójstwa i detektyw prowadzi dochodzenie. Albo bo ktoś ściga grupę przestępczą zajmującą się handlem bronią albo porwania dla okupu lub chce wysadzić jakiś szaleniec budynek w powietrze jak się nie spełni jego żądań. Nie jest to chyba szkodliwe bo to tak jak normalne śledztwo Fbi że jest przestępstwo ściganie podejrzanych. Nie wiem jakie seriale mogą być szkodliwe nie oglądam takich raczej.
No bo nawet jak widziałem Świat według Bundych to jest serial szkodliwy? Raczej komedia która wyśmiewa niektóre zachowania Amerykanów ich styl życia to jak wygląda ich rodzinne życie. Sam nie wiem czy mogę znaleźć takie seriale a oglądam dużo. Ale raczej serial o przestępcy nie jest przecież grzechem bo czy Crime Story jest złe albo Gliniarz i prokurator albo Drużyna A? Normalne seriale gdzie grupa jakaś walczy z przestępcami. To raczej serial gdzie poszukuje się zbirów co są źli nie jest szkodliwy.
A wiem jaki serial jest szkodliwy dla ludzi
Moda na sukces. Tam mamy model rodziny że nie szanują innych ludzi, myślą że jak są bogaci to są najważniejsi bo mają pozycję.
Rodzina forresterów nie raz pokazała że nie szanują ludzi z biednych rodzin czują się lepsi. Nie szanują tych co nie mają żadnej pozycji społecznej do tego tam każdy był z każdym.Tego nie warto oglądać i dobrze że ten serial zdjęto z anteny tvp. Tylko tam były zachowania takie że schodzą się rozchodzą. Matka sypia z mężem swojej córki. Córka sypia z mężem swojej matki który jest już 5 mężem jej matki przez tyle odc. Forresterowie myślą że jak są projektanci domu mody to każdy jest dla nich dnem mogą każdym pomiatać nie szanować co widać było po postaci Eryka czy Stephanie Forrester albo ich synuś Ridge albo Thorn oni szanują tylko samych siebie. Dla nich ktoś z biednej rodziny jest gorszy tak jak pamiętam jak tam pomiatali osobami które nie miały takiej pozycji jak oni. To jest serial dno do tego miłość tam przyżekana co to za miłość? Albo jakieś załatwianie spraw tak jak tam robią rozjechać kogoś autem albo zastrzelić z broni palnej albo zepchnąć auto z urwiska albo pobić kogoś lub wepchnąć przez balustrade by spadł.Chory serial przez lata myślałem jak takie coś może człowiek oglądać takie rzeczy? Ten Eryk albo Stephanie to byli ludzie którzy przecież nie mieli szacunku dla innych. Chyba że ktoś im pomógł albo zrobił coś dla nich. A tak to byli tacy że tylko ich się liczy. Miałem kiedyś z ludźmi z tak zwanych rodzin nadzianych na kase do czynienia to samo co Forresterowie oni szanują tylko takich jak oni sami nie uznają kogoś z ubogiej rodziny z biednej gdzie nie ma ktoś wysokiej pozycji. Dobrze że ten serial nie jest emitowany w naszej tvp że od 10 lat już bodajże będzie jak go zdjęto. Ten serial był tak śmieszny że żałosne co tam się działo wszystko tylko romanse by każdy z każdym był no i ten serial do tej pory kręcą żałosne.

ODPOWIEDZ