Życie katolickie bez Niepokalanej?

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Practic » 2021-08-08, 10:28

Niepokalanie Poczęta i Niepokalana, jesteś wspaniałym, cudownym Darem od Boga, danym dla ludzi.
Ave Maria, Ave Miriam, Ave Kecharitomene!
Przebacz ludziom, którzy zapewne słabo znając Ciebie nienawidzą Twojej obecności.
Nie wiedzą, co czynią.
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!
I za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

A jednak jest jakaś grupa osób uważająca się za katolików, którzy nie dopuszczają Matki Bożej do siebie.
Uprawiają w istocie odstępstwo czyli herezję protestancką, polegającą na tym, że nie mają czci dla Matki Bożej i oczywiście nie uznają ani Niepokalanego Poczęcia ani Niepokalaności Maryi.

Zapraszam do dyskusji, szczególnie tych, którzy mają wielką niechęć do Maryi, dyskusji tutaj, a nie ze strachu, na PW.
Zapraszam do takiej dyskusji także osobę, która najpierw się nie przedstawiła i skasowała bez komentarza post o Niepokalanej a potem, skasowała kolejny post i się przedstawiła w PW.
Proszę o niekasowanie tego posta, wszak to podobno forum katolickie, a nie protestanckie?
Ostatnio zmieniony 2021-08-08, 10:30 przez Practic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Andej » 2021-08-08, 13:08

Practic pisze: 2021-08-08, 10:28 Proszę o niekasowanie tego posta, wszak to podobno forum katolickie, a nie protestanckie?
Czy ktoś skasował jakieś Twoje posty?
Dlaczego podobno katolickie?
Co masz przeciw protestantom? Czy oni kasują Twoje posty?

Ad rem. To, ze ktoś nie jest mariocentryczny, nie oznacza, że nie jest katolikiem. Ja jestem bogocentryczny. Nie chrystocentryczne, ale bogocentryczny, albo trójcocentryczny.
Modlę się o wstawiennictwo do Maryi. Ale cały czas moje myśli skierowane są ku Bogu w Trójcy Jedynemu. Maryja jest przykładem oddania się Bogu, totalnego posłuszeństwa Jego woli. Jest wzorem wypełniania woli Bożej.

Obawiam się, że niektórym Maryja przesłania samego Boga. Że jest najważniejszą osobą. A to błąd, bo Maryja oddała swoje życie Jezusowi. A Jezus Ojcu w niebie.
Nie umniejszam roli Maryi, ale Ona, choć jest najwspanialszą świętą, to Bogiem nie jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: sądzony » 2021-08-08, 13:15

Ja mam problem z Marią. Choć nie wiem czy to możliwe, wydaje mi się, że poniekąd wynika on z faktu, że mam problem z własną matką.
Staram się nad tym pracować choć nie wiem czy właściwie: noszę medalik, odmawiam "Zdrowaś Mario", zdarzyło mi się odmawiać różaniec (choć raczej słabo mi to idzie), raz zdarzyło mi się do niej modlić.
Mam jednak problem by z Nią "rozmawiać".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Practic » 2021-08-08, 17:33

Andej pisze: 2021-08-08, 13:08
Practic pisze: 2021-08-08, 10:28 Proszę o niekasowanie tego posta, wszak to podobno forum katolickie, a nie protestanckie?
To, ze ktoś nie jest mariocentryczny, nie oznacza, że nie jest katolikiem. Ja jestem bogocentryczny. Nie chrystocentryczne, ale bogocentryczny, albo trójcocentryczny.
Modlę się o wstawiennictwo do Maryi. Ale cały czas moje myśli skierowane są ku Bogu w Trójcy Jedynemu. Maryja jest przykładem oddania się Bogu, totalnego posłuszeństwa Jego woli. Jest wzorem wypełniania woli Bożej.

Obawiam się, że niektórym Maryja przesłania samego Boga. Że jest najważniejszą osobą. A to błąd, bo Maryja oddała swoje życie Jezusowi. A Jezus Ojcu w niebie.
Nie umniejszam roli Maryi, ale Ona, choć jest najwspanialszą świętą, to Bogiem nie jest.
Nie pytałem kto jest centryczny, czy decentryczny.
Pytam czy kochacie Niepokalaną Matkę Boga, czy nie?

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
sądzony pisze: 2021-08-08, 13:15 Ja mam problem z Marią. Choć nie wiem czy to możliwe, wydaje mi się, że poniekąd wynika on z faktu, że mam problem z własną matką.
Staram się nad tym pracować choć nie wiem czy właściwie: noszę medalik, odmawiam "Zdrowaś Mario", zdarzyło mi się odmawiać różaniec (choć raczej słabo mi to idzie), raz zdarzyło mi się do niej modlić.
Mam jednak problem by z Nią "rozmawiać".
Pomodlę się do Matki Bożej i poproszę Ją, by przytuliła Cię do swego Niepokalanego Serca.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: sądzony » 2021-08-08, 19:29

Practic pisze: 2021-08-08, 17:33 Nie pytałem kto jest centryczny, czy decentryczny.
Pytam czy kochacie Niepokalaną Matkę Boga, czy nie?
Ja mam do Niej (jak wyżej napisałem) dość dziwny "stosunek".
Czy ją kocham? ... nasza relacja chyba się dopiero "rodzi".
Practic pisze: 2021-08-08, 17:33 Pomodlę się do Matki Bożej i poproszę Ją, by przytuliła Cię do swego Niepokalanego Serca.
Dziękuję.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Dezerter » 2021-08-08, 19:41

Practic pisze: 2021-08-08, 10:28 Niepokalanie Poczęta i Niepokalana, jesteś wspaniałym, cudownym Darem od Boga, danym dla ludzi.
Ave Maria, Ave Miriam, Ave Kecharitomene!
Przebacz ludziom, którzy zapewne słabo znając Ciebie nienawidzą Twojej obecności.
Nie wiedzą, co czynią.
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!
I za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

A jednak jest jakaś grupa osób uważająca się za katolików, którzy nie dopuszczają Matki Bożej do siebie.
Uprawiają w istocie odstępstwo czyli herezję protestancką, polegającą na tym, że nie mają czci dla Matki Bożej i oczywiście nie uznają ani Niepokalanego Poczęcia ani Niepokalaności Maryi.
Nie znam tego imienia - wyjaśnisz skąd to -Kecharitomene?
Ktoś kto nie uznaje dogmatu o Niepokalanym Poczęciu nie może siebie nazywać katolikiem
Zapraszam do dyskusji, szczególnie tych, którzy mają wielką niechęć do Maryi, dyskusji tutaj, a nie ze strachu, na PW.
Zapraszam do takiej dyskusji także osobę, która najpierw się nie przedstawiła i skasowała bez komentarza post o Niepokalanej a potem, skasowała kolejny post i się przedstawiła w PW.
Proszę o niekasowanie tego posta, wszak to podobno forum katolickie, a nie protestanckie?
Z obowiązku zapytam - ktoś skasował twój post, czy wątek na tym forum? Jeśli tak to proszę powiedz kiedy - sprawdzę to w dzienniku moderacji i poinformuję w tym wątku.
Ktoś, kto jak piszesz "tych, którzy mają wielką niechęć do Maryi,"nie mogą się nazywać chrześcijanami, bo jak można nie kochać i nie darzyć szacunkiem Matki naszego Pana - dla mnie nie do pomyślenia.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Albertus » 2021-08-08, 20:29

Relacja z Maryją i innymi świętymi w niebie w jedności Kościoła to wielki skarb

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Dezerter » 2021-08-08, 23:37

Wyjaśniło już się z tym usunięciem wątku - chodzi o ten wątek, tylko pierwszy post składał się z 2 zdań, które wcale nie zachęcały do dyskusji, teraz po dogadaniu się z moderacją pierwszy post wygląda już dużo lepiej i zachęcająco.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Practic » 2021-08-09, 00:00

Dezerter pisze: 2021-08-08, 19:41
Nie znam tego imienia - wyjaśnisz skąd to -Kecharitomene?
Ktoś kto nie uznaje dogmatu o Niepokalanym Poczęciu nie może siebie nazywać katolikiem
Kecharitomene - łaski pełna

Tu masz obszerniejszą analizę językową frazy "łaski pełna" w pozdrowieniu anielskim.

http://www.mariuszrosik.pl/?p=3428

Nie jestem tu od opiniowania kto jest jakim katolikiem i czy na pewno, jednak nie kryję, że atak moderatora na Niepokalanie Poczętą na katolickim forum o nazwie "z Chrystusem" zbulwersował mnie. Usuwanie posta o życiu katolickim z Niepokalaną nastąpiło nie raz, a dwukrotnie. Pierwszy raz bez żadnego komentarza, dopiero za drugim razem na PW dostałem tłumaczenie, że nie wiadomo o czym rozmawiać w temacie Niepokalanej w naszym życiu. Tak się zrodził aktualny temat i trzecia wersja posta, jaką możecie przeczytać.

Dodano po 12 minutach 27 sekundach:
sądzony pisze: 2021-08-08, 19:29
Practic pisze: 2021-08-08, 17:33 Nie pytałem kto jest centryczny, czy decentryczny.
Pytam czy kochacie Niepokalaną Matkę Boga, czy nie?
Ja mam do Niej (jak wyżej napisałem) dość dziwny "stosunek".
Czy ją kocham? ... nasza relacja chyba się dopiero "rodzi".
Pozostańmy w ciszy i nadsłuchujmy kroków Maryi.
Ona przyjdzie, obiecała, że Cię przytuli do swego Niepokalanego Serca.
Ostatnio zmieniony 2021-08-08, 23:56 przez Practic, łącznie zmieniany 1 raz.

orzeszku

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: orzeszku » 2021-08-09, 13:27

Jestem w trakcie 33-dniowych rekolekcji konsekracji Niepokalanemu Sercu Maryi "oddanie 33", tam bardzo dobrze jest to przedstawione, jak bardzo Maryja jest ważna i jednocześnie że absolutnie nie przesłania Ona Boga - Ona do Niego prowadzi.

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Practic » 2021-08-09, 13:46

orzeszku pisze: 2021-08-09, 13:27 Jestem w trakcie 33-dniowych rekolekcji konsekracji Niepokalanemu Sercu Maryi "oddanie 33", tam bardzo dobrze jest to przedstawione, jak bardzo Maryja jest ważna i jednocześnie że absolutnie nie przesłania Ona Boga - Ona do Niego prowadzi.
Czołem Bracie, ja również!
Chwała Niepokalanej!

Dodano po 10 minutach 38 sekundach:
To tylko diabeł mógł wymyślić, by przekonać ludzi, że Niepokalana przesłania im Boga.
Zarzut jest wprost groteskowy.
Niepokalana przyniosła ludziom Chrystusa nie po to by Go zasłaniać!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Dezerter » 2021-08-09, 15:49

Reklamujemy te rekolekcje gdzieś na naszym forum, wypowiedzcie się i dajcie relacje
viewtopic.php?f=10&t=10657&hilit=rekolekcje+Oddanie+33

a powiedzcie ks. Marcin Modrzyński nadal w nich uczestniczy?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Practic » 2021-08-09, 15:52

To są rekolekcje ze słowem ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej trwające 33 dni przed ich beatyfikacją, w święto Narodzenia Maryi.

orzeszku

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: orzeszku » 2021-08-09, 17:07

Dezerter pisze: 2021-08-09, 15:49 Reklamujemy te rekolekcje gdzieś na naszym forum, wypowiedzcie się i dajcie relacje
viewtopic.php?f=10&t=10657&hilit=rekolekcje+Oddanie+33

a powiedzcie ks. Marcin Modrzyński nadal w nich uczestniczy?
Tak, ks. Modrzyński nadal w nich uczestniczy - teraz są nowe rekolekcje oparte na tych wcześniejszych - "Beatyfikacja 33" - ale ja robię te wcześniejsze "Oddanie 33" z książką i nagraniami rekolekcji na yt.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Życie katolickie bez Niepokalanej?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 19:22

sądzony pisze: 2021-08-08, 13:15 Ja mam problem z Marią. Choć nie wiem czy to możliwe, wydaje mi się, że poniekąd wynika on z faktu, że mam problem z własną matką.
Staram się nad tym pracować choć nie wiem czy właściwie: noszę medalik, odmawiam "Zdrowaś Mario", zdarzyło mi się odmawiać różaniec (choć raczej słabo mi to idzie), raz zdarzyło mi się do niej modlić.
Mam jednak problem by z Nią "rozmawiać".
Ja to zalatwilem tak. Poszedlem przed Najświętszy Sakrament, powiedzialem Mu ze mam z tym problem..I od tego momentu to byl juz Jego problem..
Ostatnio zmieniony 2021-08-13, 12:04 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ