O co Bóg zapyta po śmierci?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
niepraktykujący

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-16, 00:11

Andy72 pisze: 2022-01-15, 19:27 Żeby tylko nie było: "jak mogłeś tak spartaczyć swoje życie"? :(
Andy co ty tutaj za cuda wymyślasz? :D chciałem to mogłem o co ci chodzi? no i na co Bóg miałby o to sie pytać skoro jest wszechwiedzący? weź Andy pomyśl o tym, spróbuj pomyśleć.
Więc jakbym usłyszał to pytanie, to bym wiedział że ten kto je zadaje, to nie jest Bóg, bo Bóg by zdawał sobie sprawę że nie będe odpowiadał na takie pytania, bo to są kwestie mojego życia prywatnego, i nie będe z nikim o tym rozmawiał, bo przecież są pewne zasady prywatności, które powinno sie respektować.

Andej pisze: 2022-01-15, 19:39 Toż to co będzie po śmierci jest, w jakiś sposób, kontynuacją życia doczesnego.
A jak ktoś nie chce tego kontynuować?
Andej pisze: 2022-01-15, 19:39 Konsekwencje nie będą oderwane od tego, co teraz.
Rzeczywiście, jak sądzę, po śmierci nie trzeba będzie zarabiać. No i co z tego? Tylko to, że dzięki temu więcej będzie możliwości w angażowania się w akty nienawiści wobec innych, jak też podlegania takim aktom ze strony innych.
Skoro do tego dąże, i to mi zostanie dane, to chyba dobrze? osiągnąłem co chciałem, wszystko będzie po mojej myśli.
Andej pisze: 2022-01-15, 19:39 Chyba, że tam gdzie trafisz będziesz sam zupełnie (ale wtedy zadziałają opiekunowie). Jeśli jednak będą podobni, to oni już zadbają o wszelkie możliwe szykany i złośliwości. Analogiczne do tych wyrządzanych innym teraz.
Jacy opiekunowie?
Andej pisze: 2022-01-15, 19:39 Uważam, że taki wybór jest bez sensu.
Podążanie za swoimi pasjami, zawsze ma sens, bez różnicy czy pasją jest miłość czy nienawiść.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: Andy72 » 2022-01-16, 01:55

Nie wiesz, co mówisz. Nawet najdłuższy czyściec, byle nie piekło.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-01-16, 10:40

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 00:11 A jak ktoś nie chce tego kontynuować?
To jego problem. Będzie w sytuacji gotowanej żaby. To czy chce czy nie chce nie będzie już mieć żadnego wpływu na otaczającą rzeczywistość. Czyli, po herbacie.
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 00:11 Skoro do tego dąże, i to mi zostanie dane, to chyba dobrze? osiągnąłem co chciałem, wszystko będzie po mojej myśli.
Jak najbardziej. Będziesz nienawidzić i będziesz znienawidzony, jeśli plany się spełnią. B ędziesz wtedy szkodził innym, a oni odpłacać będą tym samym.
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 00:11 Jacy opiekunowie?
Personel celu, do którego dążysz. Upadli aniołowie.

J
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 00:11 Podążanie za swoimi pasjami, zawsze ma sens, bez różnicy czy pasją jest miłość czy nienawiść.
Ano nie. Sens ma to, co konstruktywne. To, co tworzy dobro. Upijanie się, wkładanie rąk do wrzątku, wbijanie sobie szpilek w ciało, czy wcieranie błota w rany, nawet gdy jest pasją, jest pozbawione sensu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

niepraktykujący

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-16, 12:01

Andej pisze: 2022-01-16, 10:40 To jego problem. Będzie w sytuacji gotowanej żaby. To czy chce czy nie chce nie będzie już mieć żadnego wpływu na otaczającą rzeczywistość. Czyli, po herbacie.
Czy ja dobrze zrozumiałe, po śmierci trzeba kontynuować to co za życia, czyli choćby relacje rodzinne, a jak ktoś nie chce, to do piekła?
Andej pisze: 2022-01-16, 10:40 Ano nie. Sens ma to, co konstruktywne. To, co tworzy dobro. Upijanie się, wkładanie rąk do wrzątku, wbijanie sobie szpilek w ciało, czy wcieranie błota w rany, nawet gdy jest pasją, jest pozbawione sensu.
I tutaj sie nigdy nie dogadamy, bo ja jestem za wolną wolą, i robieniem wszystkiego co sie chcę, również rzeczy głupich i pozbawionych sensu, natomiast ty byś chciał zabraniać bardzo wiele rzeczy, i podążać za czymś co konstruktywne.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-01-16, 12:35

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 12:01 Czy ja dobrze zrozumiałe, po śmierci trzeba kontynuować to co za życia, czyli choćby relacje rodzinne, a jak ktoś nie chce, to do piekła?
Nie, źle zrozumiałeś. Albo celowo starasz sie źle rozumieć.

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 12:01 bo ja jestem za wolną wolą,
Jako i ja.
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 12:01 robieniem wszystkiego co sie chcę, również rzeczy głupich i pozbawionych sensu,
Ja też. I tak właśnie postępuję.
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 12:01natomiast ty byś chciał zabraniać bardzo wiele rzeczy,
Zdecydowanie, nie.
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 12:01 podążać za czymś co konstruktywne.
Zdecydowanie tak.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: Dezerter » 2022-01-16, 14:00

Niepraktykujący mówisz, że nie wiemy jak będzie w niebie, bo Biblia nie mówi nic na ten temat- doczytaj proszę i nie żyj w niewiedzy
Niebo

Co Biblia mówi o niebie? Biblia mówi: „W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.” JAN 14,2-3 (BW)

Niebo jest poza naszym wyobrażeniem. Biblia mówi: „Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują.” 1 KOR. 2,9 (BW)

Jak opisał niebo prorok Izajasz? Biblia mówi: „Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony. Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.” IZAJ. 65,21-23 (BW)

W niebie nawet zwierzęta będą żyły w zgodzie i pokoju. Biblia mówi: „Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze — mówi Pan.” IZAJ. 65,25 (BW)

Obłożnie chorzy i inwalidzi będą uzdrowieni. Biblia mówi: „Wtedy otworzą się oczy ślepych, otworzą się też uszy głuchych. Wtedy chromy będzie skakał jak jeleń i radośnie odezwie się język niemych, gdyż wody wytrysną na pustyni i potoki na stepie.” IZAJ. 35,5-6 (BW)

Bóg będzie żył ze Swoim ludem i nie będzie już więcej śmierci, płaczu ani bólu. Biblia mówi: „I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.” OBJ. 21,3-4 (BW)
https://bibliamowi.pl/zagadnienie/niebo/

Mówi również nasz niepraktykujący , że nie wiemy jak będzie w piekle - znów nieprawda - doucz się proszę i nie żyj w niewiedzy
byś mógł się nawrócić i wybrać właściwie
Piekło

Zapłatą za grzech jest śmierć, (...): „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” RZYM. 6,23 (BW)

Wszyscy grzesznicy zginą. Biblia mówi: „Zaiste, bezbożni wyginą, A nieprzyjaciele Pana są jak ogień w piecu, zniszczeją, pójdą z dymem.” PS. 37,20 (BW)

Grzesznicy będą spaleni i nic po nich nie zostanie. Biblia mówi: „Bo oto nadchodzi dzień, który pali jak piec. Wtedy wszyscy zuchwali i wszyscy, którzy czynili zło, staną się cierniem. I spali ich ten nadchodzący dzień — mówi Pan Zastępów — tak, że im nie pozostawi ani korzenia, ani gałązki.” MAL. 3,19 (BW)

(...). Biblia mówi: „I pójdą stamtąd: ci na wieczne potępienie, a sprawiedliwi do życia wiecznego.” MAT. 25,46 (BWP)

Sodoma i Gomora zostały ukarane ogniem wiecznym ale nie palą się do dnia dzisiejszego. Biblia mówi: „Tak też Sodoma i Gomora i okoliczne miasta, które w podobny do nich sposób oddały się rozpuście i przeciwnemu naturze pożądaniu cudzego ciała, stanowią przykład kary ognia wiecznego za to.” JUDY 7 (BW)
(...) Biblia mówi: „W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym.” MAT. 3,12 (BW). „Uczynisz, że będą jak w piecu ognistym, Gdy się zjawisz... Pan w gniewie swoim pochłonie ich, A ogień ich pożre.” PS. 21,10 (BW)

Ogień oczyści całą ziemię. Biblia mówi: „A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.” 2 PIOTRA 3,10 (BW)

Kto zginie w jeziorze ognia? Biblia mówi: „I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.” OBJ. 20,15 (BW)
(...)
https://bibliamowi.pl/zagadnienie/pieklo/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: konserwa » 2022-01-16, 16:45

Jesli nie ma nieba , to co robi ziemia we wszechswiecie?
A wiec nasza wiedza o kosmosie to najprawdopodobniej milionowa czastka z calosci, liczona po przecinku od zera.

niepraktykujący

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-16, 19:42

Andej pisze: 2022-01-16, 12:35 Nie, źle zrozumiałeś. Albo celowo starasz sie źle rozumieć.
To co takiego w tym Niebie, miałbym kontynuować?
Andej pisze: 2022-01-16, 12:35 Jako i ja.
Czyli jesteś za tym, żeby w Niebie ludzie mieli wolną wole, i mogli grzeszyć?
Andej pisze: 2022-01-16, 12:35 Ja też. I tak właśnie postępuję.
Teraz to już całkiem nic cie nie rozumiem? najpierw mówiłeś że robienie głupot to bezsens i trzeba tego zakazać, a teraz to popierasz?
Dezerter pisze: 2022-01-16, 14:00 Niepraktykujący mówisz, że nie wiemy jak będzie w niebie, bo Biblia nie mówi nic na ten temat- doczytaj proszę i nie żyj w niewiedzy
Ten kawałek cytatu, który tutaj podałeś
Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.”
To tam będzie rodzenie dzieci? serio?
konserwa pisze: 2022-01-16, 16:45 Jesli nie ma nieba , to co robi ziemia we wszechswiecie?
A wiec nasza wiedza o kosmosie to najprawdopodobniej milionowa czastka z calosci, liczona po przecinku od zera.
Wszystko może być dziełem przypadku.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: konserwa » 2022-01-16, 20:01

Przypadek jako taki ( nie okreslajac go w tej dyskusji ) moze zajsc jedynie jako fakt w pewnej rzeczywistosci.
Skad sie wyjawila owa rzeczywistosc, jesli poza nia nie ma przypadku?
Czyli - nie moglo i nie moze byc przypadku bez zaistnienia rzeczywistosci.
Niepraktykujacy - jaka mozesz znalezc na taka rzeczywistoosc odpowiedz
Podaj ( prosze ) argumenty i dowiedz, ze nie bylo poczatku naszej rzeczywistosci, a wowczas moznaby ustalic pre-przypadek jako normatywna sfera przypadku.
Zapraszam - ale licza sie rzetelne argumenty. Wymachiwanie szabelka prosze pozostawic panu Wolodyjowskiemu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: Andej » 2022-01-16, 20:08

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:42 To co takiego w tym Niebie, miałbym kontynuować?
Nic, skoro wybrałeś co innego.
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:42Czyli jesteś za tym, żeby w Niebie ludzie mieli wolną wole, i mogli grzeszyć?
Będą mieli wolną wolę. Nie będą chcieli grzeszyć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: Dezerter » 2022-01-16, 20:26

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:42 Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.”

To tam będzie rodzenie dzieci? serio?
Sensem tej wypowiedzi biblijnej jest to, że w niebie nie będzie śmierci, czyli, że już nigdy nie spotka nas jedna z największych traum jaka spotyka rodzica - śmierć dziecka, nie będzie chorób, a wszyscy odzyskają zdrowie i pełną sprawność
szukam jak by cię tu jeszcze zachęcić :-?
jesteś żonaty? żona czasami, a może często zrzędzi i marudzi?
małżeństw też nie będzie ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: konserwa » 2022-01-16, 20:58

Jestem za. Marudzenie musi byc zakazane. I zony tez. Tylko ... czy to juz bedzie raj?

niepraktykujący

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-16, 23:41

konserwa pisze: 2022-01-16, 20:01 Przypadek jako taki ( nie okreslajac go w tej dyskusji ) moze zajsc jedynie jako fakt w pewnej rzeczywistosci.
Skad sie wyjawila owa rzeczywistosc, jesli poza nia nie ma przypadku?
Skąd pomysł o tym, że rzeczywistość sie z czegoś wzięła? że jej kiedyś nie było?
konserwa pisze: 2022-01-16, 20:01 Podaj ( prosze ) argumenty i dowiedz, ze nie bylo poczatku naszej rzeczywistosci, a wowczas moznaby ustalic pre-przypadek jako normatywna sfera przypadku.
Zapraszam - ale licza sie rzetelne argumenty. Wymachiwanie szabelka prosze pozostawic panu Wolodyjowskiemu.
Sam zakładasz teze w której kiedyś rzeczywistości nie było, i takie coś powinieneś udowodnić, bo nic na to nie wskazuje, energia jest wieczna, nie można jej ani stworzyć ani zniszczyć, po prostu sobie istnieje, budowanie/szukanie jakiegoś początku rzeczywistości, jest jakąś niedorzecznością.
Rzeczywistość pojawiająca sie z niczego, to jakiś nonsens, to jest magia nie mająca nic wspólnego z nauką.
Andej pisze: 2022-01-16, 20:08 Będą mieli wolną wolę. Nie będą chcieli grzeszyć.
Więc będą mogli grzeszyć, to ciekawe, nie wiedziałem że takie rzeczy bedą możliwe w Niebie.
Dezerter pisze: 2022-01-16, 20:26 Sensem tej wypowiedzi biblijnej jest to, że w niebie nie będzie śmierci,
Czyli jak w Biblii pisze o tym, że urodzone w Niebie dzieci, będą mieszkać w tych Niebiańskich domach z rodzicami, to znaczy że mówią o tym, że ludzie nie będą umierać?
Dezerter pisze: 2022-01-16, 20:26 szukam jak by cię tu jeszcze zachęcić :-?
jesteś żonaty?
Nie.
konserwa pisze: 2022-01-16, 20:58 Jestem za. Marudzenie musi byc zakazane. I zony tez. Tylko ... czy to juz bedzie raj?
Zakazy to ustrój opresyjny, więc raczej nie będzie to raj.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: konserwa » 2022-01-17, 00:13

Nie chwyciles niepraktykujacy sensu?
W tym, co zostalo napisane, stoi o "fakcie " pewnej rzeczywistosci czyli fenomenie ( zjawisku ), ktory to stanowi podstawe dla obserwacji danego fenomenu. W sposob bardzo trywialnie uproszczony jest to pojmowane jako rzeczywistosc ... ( w stanach kwantowych w fizyce mechanistycznej subatomowej chocby na ten przyklad).
Byc moze piszesz uzywajac pojec, ktorych nie pojmujesz - w tym przypadku nawet teoria Big Bangu zostala przez Ciebie zanegowana.
jesli uwazasz, ze potrafisz podac argumenty przeciwko tej tezie o Wielkim Wybuchu to zacznij konkretna i konstruktywna dyskusje. Na ten moment to wpisujesz andronalne androny.
Co do marudzenia - nie pojales ironii ?

Ps: przepraszam, ale jako niepraktykujacy praktykujesz mowe "na podwojnym gazie " czyli - co slina na jezyk przyniesie. A fe ... nieladnie , nieskladnie, i ... bardzo ignorancko. Tak to widze.
Byc moze poza impertynencja i arogancja nie posiadasz zadnej innej amunicji?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: O co Bóg zapyta po śmierci?

Post autor: Jozek » 2022-01-17, 00:26

Co do tytulu tematu, to Bog nie bedzie o nic pytal, wszystko bedzie jasne bez zadnych pytan, a jedynie my-niektorzy, beda mieli pytania, na ktore bez wyslowienia zapytania beda mieli odpowiedz. Zrozumieja wszystko i nie bedzie najmniejszej potrzeby stawiania jakichkolwiek pytan, czy odpowiedzi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”