Opium [#07] Duchowość magiczna

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Opium [#07] Duchowość magiczna

Post autor: Albertus » 2021-08-15, 08:55

Albertus pisze: 2021-08-14, 23:20
Dezerter pisze: 2021-08-14, 23:09 Zbieram materiały i inspiracje i opracowuje temat :p
Postanowiłem zobaczyć i ocenić co Szustak wymydlił, wierze, że urodzi się z tego jakieś dobro i nowa jakość dla KK

jak na razie to w mojej opinii O.Szustak w serii "opium" nie specjalnie odkrywczego nie powiedział.

Ale tak sobie myślę ze może to i lepiej...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Opium [#07] Duchowość magiczna

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-15, 12:28

Myślę, że o. Szustaka trudno słuchać jako autorytetu, ale niektóre jego uwagi są słuszne.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Opium [#07] Duchowość magiczna

Post autor: sądzony » 2021-08-15, 14:05

Dezerter pisze: 2021-08-14, 23:23 Też jestem nieco rozczarowany, ale jak zacząłem to już prześledzę, ja się spodziewałem bomby, rzeczy naprawdę ważnych a czasami to nie za bardzo jest co komentować, ale namawiam przyłącz się Albertusie.
Tę serię uważam za ciekawszą:
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

mysza365

Re: Opium [#07] Duchowość magiczna

Post autor: mysza365 » 2021-11-16, 18:21

A ja, owszem, właśnie mam zamiar kupić do domu gromnice i je poświęcić. A także postawić na oknie w czasie zawieruchy. Noszę też na szyi szkaplerz. Posiadam sól egzorcyzmowaną, itd. KKK:
"1667 "Święta Matka Kościół ustanowił sakramentalia. Są to znaki święte, które z pewnym podobieństwem do sakramentów oznaczają skutki, przede wszystkim duchowe, a osiągają je przez modlitwę Kościoła. Przygotowują one ludzi do przyjęcia głównego skutku sakramentów i uświęcają różne okoliczności życia" 1".
Nie chce mi się słuchać o. Szustaka, ale dla mnie ta delikatna różnica w traktowaniu sakramentaliów tkwi w różnicy postawy między "proszę" a "żądam". W magii człowiek ma przekonanie, że jak zapali cztery czerwone skarpetki, to w zamian nie spali się jego dom. To jest postawa "daję i wymagam". W sakramentaliach człowiek przyzywa pomocy modlitw świętych i prosi o to, by nie spalił się jego dom, ale wie, że Bóg zrobi to, co dla jego zbawienia jest korzystniejsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opium - o naprawie Kościoła o. Szustaka”