Czym jest grzech?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Czym jest grzech?

Post autor: Fankis » 2021-08-15, 10:11

Witam serdecznie:).Chciałbym podzielić się z wami moimi przemyśleniami na temat: czym jest grzech? Uważam że jest jeden grzech a jest nim NIEWIARA.

Palenie papierosów nie jest grzechem. Popełnianie cudzołóstwa nie jest grzechem. Kradzenie i kłamanie nie jest grzechem.”
To są atrybuty grzechu. Istnieje tylko jedna definicja grzechu. Jest to niewiara.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: sądzony » 2021-08-15, 10:45

Poniekąd. Jednakże ściślej:
8 Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. 9 Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj3, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!3 10 Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa. Rz 13.8-10

36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»8 37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem9. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego10. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy». Mt 22.37-40

Czym jest grzech? Tłumacz to świetnie św Paweł. -> Rz 7.
Nie do końca kumam, ale widzę w nim niezłego prapsychologa.
Grzech jest zaspokojeniem ciała, cnota - ducha. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale Paweł nazywa duchowość "wewnętrznym człowiekiem'.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Fankis » 2021-08-15, 13:23

sądzony pisze: 2021-08-15, 10:45 Czym jest grzech? Tłumacz to świetnie św Paweł. -> Rz 7.
Nie do końca kumam, ale widzę w nim niezłego prapsychologa.
Grzech jest zaspokojeniem ciała, cnota - ducha. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale Paweł nazywa duchowość "wewnętrznym człowiekiem'.

Pierwsze narodzenie z ciała z tego grzesznego ciała, drugie narodzenie z Ducha...dlatego żeby zobaczyć królestwo niebieskie Pan Jezus naucza że trzeba się ponownie narodzić a to właśnie jest narodzeniem z Ducha i taki człowiek już nie grzeszy bo narodził się z Boga,co nie oznacza że jego ciało nie grzeszy...Paweł o tym pieknie tłumaczy w liście do Rzymian

Rz 7:21-25: "Odkrywam więc w sobie to prawo, że gdy chcę czynić dobro, trzyma się mnie zło. Mam bowiem upodobanie w prawie Bożym według wewnętrznego człowieka. Lecz widzę inne prawo w moich członkach, walczące z prawem mego umysłu, które bierze mnie w niewolę prawa grzechu, które jest w moich członkach. Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? Dziękuję Bogu przez Jezusa Chrystusa, naszego Pana. Tak więc ja sam umysłem służę prawu Bożemu, lecz ciałem prawu grzechu."

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
a jeżeli chodzi o grzech to jest grzech który nie będzie wybaczalny...jaki to grzech?grzech przeciwko Duchowi Świętemu...
Ostatnio zmieniony 2021-08-15, 14:50 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Andej » 2021-08-15, 13:25

Ano, nie. Grzechy rzeczywiście często wynikają z braku wiary. Są jej skutkiem. Ale też mają wiele innych przyczyn.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Fankis » 2021-08-16, 09:43

co więc jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu?zobaczcie...

Mk 3:28-29: "Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, którymi bluźnią synowie ludzcy, będą im przebaczone. Kto jednak bluźni przeciwko Duchowi Świętemu, nigdy nie dostąpi przebaczenia, ale podlega karze wiecznego potępienia."

J 3:17-18: "Bo Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby potępił świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie potępiony, ale kto nie wierzy, już jest potępiony, bo nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego."

A kim jest Syn Boży?

J 1:1,14: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. … A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas (i widzieliśmy jego chwałę, chwałę jako jednorodzonego od Ojca), pełne łaski i prawdy."

Biblia to Bóg w formie pisanej i nie wierzyć jest grzechem...jest wiara albo niewiara,tak samo jak dwa drzewa w ogrodzie Eden.
Ostatnio zmieniony 2021-08-16, 09:44 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

orzeszku

Re: Czym jest grzech?

Post autor: orzeszku » 2021-08-16, 16:32

właśnie oglądałam dobry filmik o grzechu przeciw Duchowi Swiętemu

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Praktyk » 2021-08-16, 17:59

sądzony pisze: 2021-08-15, 10:45
Grzech jest zaspokojeniem ciała, cnota - ducha. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale Paweł nazywa duchowość "wewnętrznym człowiekiem'.
To chyba nie tak do końca. Zaspokajanie potrzeb ciała nie jest grzeszne z natury.
"Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj".

Dogadzanie ciału, gdy potrzeby są już zaspokojone może grzechem być. W szczególności jeśli to dogadzanie stanie się celem naszego istnienia.

Ale też nie każda przyjemność ponad potrzebę musi być grzechem. Np, gdy jest prezentem od kogoś. Ale tu granica jest płynna.
Zrobienie sobie przyjemności, gdy ktoś obok cierpi i możemy mu pomóc jest grzechem, bo mamy kochać bliźniego jak siebie samego.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Fankis » 2021-08-21, 10:10

orzeszku pisze: 2021-08-16, 16:32 właśnie oglądałam dobry filmik o grzechu przeciw Duchowi Swiętemu
orzeszku bądź ostrożny. Wiesz co apostoł Paweł nas naucza o nauczaniu przez kobiety?

1Kor 14:33-35: "Bóg bowiem nie jest Bogiem nieładu, lecz pokoju, jak we wszystkich kościołach świętych. Niech wasze kobiety milczą w kościołach. Bo nie pozwala się im mówić, ale mają być poddane, jak też prawo mówi. A jeśli chcą się czegoś nauczyć, niech w domu pytają swoich mężów. Hańbą bowiem jest dla kobiety mówić w kościele."
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 17:33 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

orzeszku

Re: Czym jest grzech?

Post autor: orzeszku » 2021-08-21, 11:56

Tak? To w takim razie co robiła w świątyni prorokini Anna?

36 Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem 37 i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. 38 Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy13.
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=317

Ten cytat co dałeś to typowe cytatowe cherry picking - owszem, kobieta nie może tworzyć jakiegoś swojego nauczania czy przewodzić w celebracji mszy, ale ma pełne prawo "Sławić Boga i mówić o Nim wszystkim".
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 17:33 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Fankis » 2021-08-22, 13:29

orzeszku pisze: 2021-08-21, 11:56 Tak? To w takim razie co robiła w świątyni prorokini Anna?

36 Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem 37 i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. 38 Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy13.
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=317

Ten cytat co dałeś to typowe cytatowe cherry picking - owszem, kobieta nie może tworzyć jakiegoś swojego nauczania czy przewodzić w celebracji mszy, ale ma pełne prawo "Sławić Boga i mówić o Nim wszystkim".
Tak mówić o Panu,składać świadectwo to jak najbardziej:)Apostoł Paweł wyraźnie mówi by kobieta nie nauczała Słowa Bożego,a odnośnie cytatu Biblijnego o prorokiniach to Joel powiedział: „Wyleję mego Ducha na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze będą prorokować”. Otóż, słowo prorokować nie oznacza nauczać. Prorokować znaczy tyle co „opowiedzieć przeżycie pod inspiracją,” albo „przepowiedzieć coś, co się wydarzy”.wiemy, że w Starym Testamencie były prorokinie. One nie mogły nigdy mówić jako nauczyciel w budynku, ani w kościele, ani w zborze. Miriam była prorokinią, czy coś w tym sensie. Duch Święty odpoczął na niej, to prawda, lecz ona miała ograniczenia, jeżeli chodzi o miejsce. Kobiety mogą być prorokiniami dzisiaj, absolutnie; lecz nie nauczycielkami, i tym podobnie za kazalnicą. Jeżeli tak czynicie, to zrobicie — sprawicie, że Biblia zaprzecza samej sobie. Biblia nie może na jednym miejscu powiedzieć coś, a na innym miejscu coś innego. Ona musi mówić to samo przez cały czas.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-22, 13:44

Obrazą dla Pisma Boga jest traktowanie Jego Listu Miłosnego jak regulaminu. Niestety, wielu chrześcijan porusza się w słownictwie chrześcijańskim, cytuje Nowy Testament, a wciąż żyją w niewoli Prawa.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Fankis » 2021-08-22, 15:41

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-22, 13:44 Obrazą dla Pisma Boga jest traktowanie Jego Listu Miłosnego jak regulaminu. Niestety, wielu chrześcijan porusza się w słownictwie chrześcijańskim, cytuje Nowy Testament, a wciąż żyją w niewoli Prawa.
List do Rzymian pięknie nam pokazuje odnośnie tegovco ty piszesz...


Rz 2:10-16: "A chwałę, cześć i pokój każdemu, kto czyni dobro, najpierw Żydowi, potem i Grekowi. U Boga bowiem nie ma względu na osobę. Bo ci, którzy bez prawa zgrzeszyli, bez prawa też zginą, a ci, którzy w prawie zgrzeszyli, przez prawo będą sądzeni; (Gdyż nie słuchacze prawa są sprawiedliwi przed Bogiem, ale ci, którzy wypełniają prawo, będą usprawiedliwieni. Gdy bowiem poganie, którzy nie mają prawa, z natury czynią to, co jest w prawie, oni, nie mając prawa, sami dla siebie są prawem. Oni to ukazują działanie prawa wpisanego w ich serca, za poświadczeniem ich sumienia i myśli wzajemnie się oskarżających lub też usprawiedliwiających); W dniu, w którym Bóg przez Jezusa Chrystusa będzie sądził skryte sprawy ludzkie według mojej ewangelii."
Ostatnio zmieniony 2024-02-14, 17:33 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-22, 22:25

No właśnie.
Widzę, ze lubisz efektowne (choć słabo uzasadnione biblijnie) tezy (jak ta zaczynająca wątek), po to by wywołać zainteresowanie na forum.
To nie jest ewangelizacja, tylko mieszanie, a poza tym to oklepane.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: Fankis » 2021-08-23, 10:54

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-22, 22:25 No właśnie.
Widzę, ze lubisz efektowne (choć słabo uzasadnione biblijnie) tezy (jak ta zaczynająca wątek), po to by wywołać zainteresowanie na forum.
To nie jest ewangelizacja, tylko mieszanie, a poza tym to oklepane.
To jest Słowo Boże!A ono jest prawdą, i jeżeli apostoł Paweł napelniony Duchem Świętym tak naucza, to kto naucza?Bóg naucza...Każde Słowo Boże jest natchnione i pożyteczne do nauki ku zbawieniu!

A nie,że to miejsce pisma jest przedawnione,tamto w sumie ok,a jeszcze tamto to nie to tak nie jest bo Nowak czy Kowalski tak mówią...musimy patrzeć na to co Bóg mówi,a Bogiem jest Słowo Boże. To jest tak proste
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Czym jest grzech?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-08-23, 21:33

Grzech jest czymś, co oddala nas od Boga.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

ODPOWIEDZ