Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 19:55

Albertus pisze: 2021-11-04, 19:50
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:47 Tak, Twoim zdaniem to dewiacja. Ale nie zdaniem nauki. Już nie. Ale spoko dla mnie, możesz tak mówić, ale ja będę mówiła tak, jak ja chcę, tylko że w zupełnie innej kolejności niż Ty byś chciał, i inaczej pojmuję Ewangelizację. Można powiedzieć niewierzącemu homoseksualiście że to grzech wg naszej religii. Ale tylko tyle. i w odpowiedniej kolejności, po Ewangelizacji. Co komu da powiedzenie: Ty dewiancie , jak się mija geja na ulicy to ja nie wiem. NAwróci się myślisz?

Powtarzam to co napisałem wcześniej a chyba nie doczytałaś:
Oczywiście głosząc Ewangelię należy to robić umiejętnie i z wyczuciem i nie sądzę aby należało zawsze zaczynać od mówienia prawdy o grzechu. Ale ta prawda zawsze musi się pojawić bo bez tego będzie to ewangelia niepełna i fałszywa.
Doczytałam. Zapoznaj się z definicją słowa dewiant DOKŁADNIE, i co jest dewiacją a co nie. Problem w tym ,że ty uważasz to za dewiacje, a nawet KAtechizm nie używa takich słów. Sorry już się nie udzielam. Głoś swoją prawdę:P

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Jozek » 2021-11-04, 19:58

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:15 Tak, uwazam że lepiej nie nazywać dewiantami homoseksualistów, gdyż ani w świecie katolickim, ani świeckim, to nie jest dewiacja. A zresztą, rób co chcesz i wal Prawdę między oczy ile ci się zechce:D Na koniec końców ciekawa jestem czy Jezus Ci powie : wiesz co? Dobrze że ich nazwałeś dewiantami. Na pewno mi to pomogło w Ewangelizacji.
to moze sama podaj jakiego okreslenia powinno sie uzywac?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 20:09

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:55
Albertus pisze: 2021-11-04, 19:50
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:47 Tak, Twoim zdaniem to dewiacja. Ale nie zdaniem nauki. Już nie. Ale spoko dla mnie, możesz tak mówić, ale ja będę mówiła tak, jak ja chcę, tylko że w zupełnie innej kolejności niż Ty byś chciał, i inaczej pojmuję Ewangelizację. Można powiedzieć niewierzącemu homoseksualiście że to grzech wg naszej religii. Ale tylko tyle. i w odpowiedniej kolejności, po Ewangelizacji. Co komu da powiedzenie: Ty dewiancie , jak się mija geja na ulicy to ja nie wiem. NAwróci się myślisz?

Powtarzam to co napisałem wcześniej a chyba nie doczytałaś:
Oczywiście głosząc Ewangelię należy to robić umiejętnie i z wyczuciem i nie sądzę aby należało zawsze zaczynać od mówienia prawdy o grzechu. Ale ta prawda zawsze musi się pojawić bo bez tego będzie to ewangelia niepełna i fałszywa.
Doczytałam. Zapoznaj się z definicją słowa dewiant DOKŁADNIE, i co jest dewiacją a co nie. Problem w tym ,że ty uważasz to za dewiacje, a nawet KAtechizm nie używa takich słów. Sorry już się nie udzielam. Głoś swoją prawdę:P

A ja ci radzę abyś zapoznała się z nauczaniem apostolskim wyrażonym w Biblii:

Rz1:24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.

Jak widzimy Biblia używa słowa "zboczenie"

Można je stosować oczywiście zamiennie ze słowem dewiacja

Prawda jest jedna - Prawdą jest Jezus Chrystus i Jego nauka.

Nazywanie zła dobrem, ciemności światłem to rzecz diabelska, to zwodzenie ludzi.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 20:16 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Logan » 2021-11-04, 20:15

Homoseksualizm jest dewiacją a aktywny homoseksualista, który opowiada się za współżyciem z tą samą płcią to zboczeniec.

Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!
Kpł 18, 22
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą. 1 Kor 6, 9
Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. Rz 1, 27

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Przepraszam Albertusie, pisałem post kiedy Ty, więc się powtórzyłem.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 20:16

https://deon.pl/kosciol/kardynal-krajew ... lem,541647 Minuta 1:40. To jest dla mnie Ewangelizacja. Zaproszenie do Kościoła. Amen i bajo:P

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Jozek » 2021-11-04, 20:32

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:16 https://deon.pl/kosciol/kardynal-krajew ... lem,541647 Minuta 1:40. To jest dla mnie Ewangelizacja. Zaproszenie do Kościoła. Amen i bajo:P
ale co konkretnie, bo samo podanie linku nic nie mowi o tym jak wedlug ciebie miala by wygladac Ewangelizacja.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 20:34

Jozek pisze: 2021-11-04, 20:32
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:16 https://deon.pl/kosciol/kardynal-krajew ... lem,541647 Minuta 1:40. To jest dla mnie Ewangelizacja. Zaproszenie do Kościoła. Amen i bajo:P
ale co konkretnie, bo samo podanie linku nic nie mowi o tym jak wedlug ciebie miala by wygladac Ewangelizacja.
omg. Napisałam i Krajewski powiedział. Przesłuchaj to będziesz wiedział. Napisałam od której minuty.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 20:35 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 20:42

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:16 https://deon.pl/kosciol/kardynal-krajew ... lem,541647 Minuta 1:40. To jest dla mnie Ewangelizacja. Zaproszenie do Kościoła. Amen i bajo:P
Czy w tym kazaniu jest gdzieś o tym ze nie należy mówić homoseksualistom prawdy zawartej w Biblii?

Bo ja nie zauważyłem.

A zapraszać do Kościoła, ewangelizować to oczywiści tak.

Żyjemy w czasie łaski i bramy nawrócenia i zbawienia są dla wszystkich grzeszników otwarte.

Powinniśmy postępować i głosi to co mówi Jezus Chrystus a On przyjmuje nawróconą cudzołożnicę, odpuszcza jej grzechy i mówi aby już więcej nie grzeszyła.

Jak widzimy Jezus nazywa grzech grzechem i jest to bardzo dobre.

Gdyby ktoś powiedział nierządnicy że to co robi jest rzeczą dobrą i ze nie potrzebuje nawrócenia i przekonałby ją że tak jest to zamknąłby jej drogę do nawrócenia, spotkania Jezusa i zbawienia.

Podobnie czynią ci którzy nie mówią prawdy aktywnym homoseksualistom że to co robią jest złe. Zamykają im drogę do nawrócenia, spotkania z Jezusem i zbawienia.
To co ma pozory miłości w praktyce okazuje sie nienawiścią i szkodnictwem. Dbałość o dobre samopoczucie grzeszników nie jest celem głoszenia Ewangelii.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 20:44 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Jozek » 2021-11-04, 20:43

Ciekawa, konfesjonaly sa otwarte dla kazdego grzesznika ktory chce sie nawrocic.
Czyzbys uwazala ze homoseksualisci powinni miec w tym jakies przywileje wsrod grzesznikow?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 20:52

@Albertus Mówić że to grzech ? Tak, NAWRÓCONYM I WIERZĄCYM Serio już nie odpisuje bo ile można:P
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 20:54 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 20:54

Jozek pisze: 2021-11-04, 20:43 Czyzbys uwazala ze homoseksualisci powinni miec w tym jakies przywileje wsrod grzesznikow?
Po czym to wywnioskowałeś?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 20:59

@Albertus To co mówi Szymon , jest od A do Zet moim zdaniem. Pisałam o tym już w innym wątku, dam Ci to tutaj. Jesli chcesz mnie zrozumieć, to wysłuchaj.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 20:59 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 21:06

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:52 @Albertus Mówić że to grzech ? Tak, NAWRÓCONYM I WIERZĄCYM Serio już nie odpisuje bo ile można:P
Nie! Nie tylko nawróconym i wierzącym. Niby dlaczego tylko nawróconym i wierzącym? Skąd to wzięłaś?

Jak nienawróceni i niewierzący maja się nawrócić i w co maja uwierzyć jeśli się im nie będzie głosić tego co jest nieodłącznym elementem Ewangelii - prawdy o grzechu?

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:59 @Albertus To co mówi Szymon , jest od A do Zet moim zdaniem. Pisałam o tym już w innym wątku, dam Ci to tutaj. Jesli chcesz mnie zrozumieć, to wysłuchaj.
czy możesz streścić te wywody w kilku zdaniach?

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 21:17

Albertus pisze: 2021-11-04, 21:06
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:52 @Albertus Mówić że to grzech ? Tak, NAWRÓCONYM I WIERZĄCYM Serio już nie odpisuje bo ile można:P
Nie! Nie tylko nawróconym i wierzącym. Niby dlaczego tylko nawróconym i wierzącym? Skąd to wzięłaś?

Jak nienawróceni i niewierzący maja się nawrócić i w co maja uwierzyć jeśli się im nie będzie głosić tego co jest nieodłącznym elementem Ewangelii - prawdy o grzechu?

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:59 @Albertus To co mówi Szymon , jest od A do Zet moim zdaniem. Pisałam o tym już w innym wątku, dam Ci to tutaj. Jesli chcesz mnie zrozumieć, to wysłuchaj.
czy możesz streścić te wywody w kilku zdaniach?
Albetrus, nie da się. To jest to co mi w sercu gra, jeśli nie chcesz tego wysłuchać,krótkie to jest, to oznacza że nie chcesz mnie zrozumieć,jeśli nie chcesz mnie zrozumieć, to nie zadawaj mi pytań. Powiedziałam-wysłuchaj to będziesz wszystko wiedział. Nie chcesz, to daj mi już spokój, No proste. Ja już odpowiedziałam w innym wątku baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wyczerpująco , nie będę o tym już rozmawiać PONOWNIE. To co mówi Szymon to kwintesencja mojego zdania.Kończę, Finito, The End.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-04, 21:48

Co to za przyjaźń i koleżeństwo jak się kolegi przed nieszczęściem nie ostrzega....

ODPOWIEDZ