Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 21:48

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 21:17
Albertus pisze: 2021-11-04, 21:06
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:52 @Albertus Mówić że to grzech ? Tak, NAWRÓCONYM I WIERZĄCYM Serio już nie odpisuje bo ile można:P
Nie! Nie tylko nawróconym i wierzącym. Niby dlaczego tylko nawróconym i wierzącym? Skąd to wzięłaś?

Jak nienawróceni i niewierzący maja się nawrócić i w co maja uwierzyć jeśli się im nie będzie głosić tego co jest nieodłącznym elementem Ewangelii - prawdy o grzechu?

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 20:59 @Albertus To co mówi Szymon , jest od A do Zet moim zdaniem. Pisałam o tym już w innym wątku, dam Ci to tutaj. Jesli chcesz mnie zrozumieć, to wysłuchaj.
czy możesz streścić te wywody w kilku zdaniach?
Albetrus, nie da się. To jest to co mi w sercu gra, jeśli nie chcesz tego wysłuchać,krótkie to jest, to oznacza że nie chcesz mnie zrozumieć,jeśli nie chcesz mnie zrozumieć, to nie zadawaj mi pytań. Powiedziałam-wysłuchaj to będziesz wszystko wiedział. Nie chcesz, to daj mi już spokój, No proste. Ja już odpowiedziałam w innym wątku baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wyczerpująco , nie będę o tym już rozmawiać PONOWNIE. To co mówi Szymon to kwintesencja mojego zdania.Kończę, Finito, The End.

To czy coś kończysz czy nie kończysz to twoja sprawa.

A każdy na forum ma prawo do zadawania pytań temu komu zechce i odpowiadania albo i nie.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 453
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-04, 22:48

"Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały" Mt 7,6

Nie ma sensu nawracać tych którzy nie chcą się nawrócić. Nawet sam Bóg nie przekona do siebie kogoś kto nie chce być przekonany. Jakakolwiek próba ewangelizowania kogoś kto nie chce być ewangelizowany jest marnotrawstwem czasu.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-05, 05:15

greg77 pisze: 2021-11-04, 22:48 "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały" Mt 7,6

Nie ma sensu nawracać tych którzy nie chcą się nawrócić. Nawet sam Bóg nie przekona do siebie kogoś kto nie chce być przekonany. Jakakolwiek próba ewangelizowania kogoś kto nie chce być ewangelizowany jest marnotrawstwem czasu.
spróbować można , sposobem.

Dodano po 4 minutach 59 sekundach:
nawet należy spróbować, jak jest możliwość.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 453
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-05, 07:04

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-05, 05:15
greg77 pisze: 2021-11-04, 22:48 "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały" Mt 7,6

Nie ma sensu nawracać tych którzy nie chcą się nawrócić. Nawet sam Bóg nie przekona do siebie kogoś kto nie chce być przekonany. Jakakolwiek próba ewangelizowania kogoś kto nie chce być ewangelizowany jest marnotrawstwem czasu.
spróbować można , sposobem.

Dodano po 4 minutach 59 sekundach:
nawet należy spróbować, jak jest możliwość.
Jest takie powiedzenie że nie wyjdzie się z żadnego uzależnienia,skoro uzależniony sam tego nie będzie chciał.Jestem przekonany że to ty pierwszy musiałeś zrobić krok,choćby stwierdzając że tak dalej nie chcę żyć.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-05, 07:41

Podświadomie.Natomiast zadane pytanie ot Czy nie masz wrażenia ze jesteś oklamywany tez mialo swoje znaczenie.😛 Impuls zawsze musi byc i zaczęlo sie bardziej od wyrwania sie od wplywu ( nadmiernego jak się okazuje) " kozy kapustozercy" Na pewno ma znaczenie uwolnienie , modlitwa o uwolnienie bo uwalnia od wplywu duszków niesfornych na myślenie. Prawda jest ze one zwlaszcza te powiązane z grzeszeniem przecuw pierwszemu lub drugiemu przykazaniu mącą umysl

Ciekawa

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Ciekawa » 2021-11-05, 08:15

Gzresznik Upadający pisze: 2021-11-05, 07:41 Podświadomie.Natomiast zadane pytanie ot Czy nie masz wrażenia ze jesteś oklamywany tez mialo swoje znaczenie.😛 Impuls zawsze musi byc i zaczęlo sie bardziej od wyrwania sie od wplywu ( nadmiernego jak się okazuje) " kozy kapustozercy" Na pewno ma znaczenie uwolnienie , modlitwa o uwolnienie bo uwalnia od wplywu duszków niesfornych na myślenie. Prawda jest ze one zwlaszcza te powiązane z grzeszeniem przecuw pierwszemu lub drugiemu przykazaniu mącą umysl
Oczywiście że można zadać takie pytanie, jak i masę innych. To pytanie nie było złe, było taktowne i nawet bym powiedziała w duchu miłości. Przeciez z niewierzącymi homoseksualistami można rozmawiac o swojej wierze, przedstawiać nasz punkt widzenia, dać coś pod rozwagę, a przede wszystkim: wyjaśnić im, dlaczego, ta zasada jest ważna, dlaczego Jezus uważa że para osób homoseksualnych to nie jest rodzina. Jeśli pyta, jesli wyniknie tak w rozmowie, a nie: ty grzeszniku dewiancie jeden ty:D. No chyba jest to jasne.
Uważam że odpowiedzenie czemu to nie jest rodzina, jest niezwykle trudne to wytłumaczenia. Bo jeśli Ci geje darzą się uczuciem, a ja im mówię: to uczucie nie jest z woli Boga, to szatan, to... uważam że nie jest to do końca Prawda. Tyle mówimy o miłości, o JEzusie, a tu nagle :nie masz prawa tak kochać. Niee, to nie jest dobre zdanie. I w ogóle czy to jest Prawda? Że nie ma prawa tak kochać? Często miłośc po prostu jest i jest mega silnym uczuciem, że nie można komus powiedzieć oj tam oj tam a tam a tam zakochałeś się , to się odkochaj, bo Bóg tak chce. Nie wydaje mi się to możliwe i w ogóle jakoś brzmi obłudnie.
Jeżeli mnie gej zapyta: czemu nie mogę go kocha z punktu widzenia Twojej religii? TO mu odpowiem coś takiego: z punktu widzenia mojej religii, nie ma czegoś takiego że nie możesz kochać. To by było gwałtem na tym uczuciu, dramatem, bo to się czuje i koniec w ogóle nie ma o czym dyskutować.
Współżycie w katolicyzmie poza małżeństwem jest grzechem, i to rozumie nawet prawo świeckie(jako coś niestosownego). Więc tłumaczyć nie muszę dalej tej linii wypowiedzi. Osoby homoseksualne nie mogą być nazywane rodziną, w świetle katolickim, bo nie mogą sprowadzić na świat potomka. TYLKO dlatego to jest grzechem i TYLKO dlatego nie można nazywać Was rodziną. Koniec. Mi się to wydaje proste. A nie dewiant, zboczeniec. To jest dla mnie PRAWDA. I na tym się gadka kończy. A nie możesz współżyć bo nie możesz być w związku małżeńśkim. I TYLE. Po co dopowiadać inne jakies rzeczy?
Ale że obowiązuje mnie też Prawo Świeckie, to dla mnie jesteście rodziną w tym świetle, jeśli macie jakiś ślub czy coś. Może nawet jeśli nie macie, bo pytanie czy ludzie z dzieckiem a bez ślubu są rodziną. No są.
Czy ja nie mówiąc gejowi niewierzącemu: grzeszysz, wspieram go w swojej decyzji? Otwieram mu Drogę do Boga właśnie, bo jeśli nazwę go dewiantem i grzesznikiem, on do tego Boga nigdy nie przyjdzie. Zamknie się totalnie na Dobrą Nowinę, odrzuci wszelkie moje komunikaty.
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 08:16 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 453
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: greg77 » 2021-11-05, 10:48

Chyba troszkę odbiegliśmy od tematu,jednak powinniśmy rozmawiać o księżach homoseksualistach,a nie ogólnie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-05, 11:15

Ciekawa , sorry ale teoretyzujesz. Po pierwsze u grzesznika takiego nalogowego grzch staje sie częścią jego tożsamości. Czyli jak wywalisz homoseksualiście ze praktykowanie jest zle to cie zeżre z butami i przywali torebkom.

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
Po pierwsze to trzeba zaatakować u źródła potencjalnego bólu. Czyli jak sie układała sprawa z tatą lub jak sie gralo z kolegami . Jak zaboli to wtedy powiedzieć ze słyszałaś ze to jedno z potencjalnych przyczyn homoseksualizmu Mówisz wtedy o problemie ze jego źródło jest z zewnątrz.

Dodano po 7 minutach 54 sekundach:
A co do prawa panstwowego .Czasem pozwala na niewolnictwo, czasem sankcjonuje różnice rasowe, czasem wprwadza odpowiedzi alnosc zbiorową.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: Logan » 2021-11-07, 18:10

Ukazał się film "Jak działa lawendowa mafia" reżyserii pch24.
W reportażu wypowiada się ks. Dariusz Oko.

https://m.pch24.pl/musisz-zobaczyc-ten- ... owa-mafia/

Film nie za darmo, trzeba wpłacić pieniążki na dalszą działalność portalu pch24, dają dostęp 3 miesięczny do kilku swoich produkcji.
Ostatnio zmieniony 2021-11-07, 18:10 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Czy w polskim Kościele mamy "lawendową mafię"?

Post autor: SmokEustachy » 2022-01-04, 02:03


Lawendowa mafia w Niemczech, USA: przyczyny.

ODPOWIEDZ