Czy wszystkie spowiedzi mam nieważne?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Czy wszystkie spowiedzi mam nieważne?

Post autor: Ada » 2021-08-21, 07:58

Kiedyś w przeszłości będąc bardzo młodą zdarzyło mi się przyjąć Komunię Św. z grzechem ciężkim. Wyspowiadałam się z niego, ale nigdy tak naprawdę nie zdałam sobie sprawy, żeby wyznać również to, że przyjmowałam właśnie w zły sposób Komunię. Czy wszystkie spowiedzi mam nieważne? Jest to czyn z przeszlosci, ostatnio sumienie mi to wyrzuciło, ponieważ całkowicie o tym zapomniałam. Myślę też, że nie zdawałam sobie sprawy z tego jak bardzo źle robie.
Jak wyznać to na spowiedzi tak, żeby było dobrze? Boje się, że nie dostanę rozgrzeszenia, a bardzo jest mi z tym zle. Niedawno spowiadałam się z całego życia, ale zapomniałam o tym grzechu, aby go wyznać.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 16:56 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Co robić?

Post autor: Morkej » 2021-08-21, 08:07

Ada pisze: 2021-08-21, 07:58 Czy wszystkie spowiedzi mam nieważne?
Wszystkie poprzednie spowiedzi masz ważne.
Ada pisze: 2021-08-21, 07:58 Jak wyznać to na spowiedzi tak, żeby było dobrze? Boje się, że nie dostanę rozgrzeszenia, a bardzo jest mi z tym źle.
Po pierwsze, na pewno dostaniesz rozgrzeszenie.
Po drugie, ważne jest, abyś wyznała to w taki sposób, by spowiednik wiedział konkretnie, co masz na myśli.
Dlatego wydaje mi się, że mogłabyś powiedzieć to podobnie, jak napisałaś w początku posta. W razie czego, to spowiednik Ciebie o coś dopyta.
Ada pisze: 2021-08-21, 07:58 Kiedyś w przeszłości będąc bardzo młodą zdarzyło mi się przyjąć Komunię Św. z grzechem ciężkim. Wyspowiadałam się z niego, ale nigdy tak naprawdę nie zdałam sobie sprawy, żeby wyznać również to, że przyjmowałam właśnie w zły sposób Komunię.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić?

Post autor: Andej » 2022-01-05, 09:13

Ada pisze: 2021-08-21, 07:58 Jak wyznać to na spowiedzi tak, żeby było dobrze?
Tak, jak nam. Uczciwie, rzeczowo, prosto, szczerze.
Bóg jest Miłością, nigdy o tym nie zapominaj. Wybaczy Ci każde zło, za które żałujesz i którego postanawiasz nigdy więcej nie popełnić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Co robić?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-01-05, 10:17

Posty nie na temat przeniesione tutaj: viewtopic.php?p=273112#p273112
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ