Zakład Pascala

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Abstract » 2022-01-16, 12:41

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 11:54
Abstract pisze: 2022-01-16, 10:33 Żeby tu jeszcze była jakaś analogia do tego co napisałem...
Napisałeś o rachunku ekonomicznym, który występuje w zakładzie Pascala, towar czyli zbawienie, i waluta którą to zbawienie sie kupuje.
Tyle że to nie jest prawda, tak to nie działa, tutaj nie ma żadnej ekonomii, zakład Pascala to jakaś niedorzeczność.
Odpowiedź w stylu - Argumentu nie mam ale coś napisać muszę. Wypaliłeś się już chyba na forum. Postanowienie noworoczne spełnione?
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

niepraktykujący

Re: Zakład Pascala

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-16, 19:27

Andej pisze: 2022-01-16, 12:31
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 11:54 nie masz swobody odnośnie tego gdzie trafisz po śmierci, tutaj Bóg decyduje za wszystkich.
Nieprawda.
Nie chcę cie tutaj martwić, ale jest Sąd Ostateczny, na którym Bóg decyduje kto gdzie trafi, więc nie ma czegoś takiego, że sam będziesz decydował gdzie trafisz.
Andej pisze: 2022-01-16, 12:31
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 11:54 właśnie Pascal wymyślił sobie, że każdy kto gra ten wygra,
Bzdura, nieprawda. Niczego takiego nie wymyślił.
No przecież to wynika z samego zakładu Pascala, ten który stara sie przestrzegać tych wszystkich religijnych zasad(czyli gra w totolotka) wygrywa, czyli ma zbawienie, ma wygraną w totolotka.
Abstract pisze: 2022-01-16, 12:41 Odpowiedź w stylu - Argumentu nie mam ale coś napisać muszę. Wypaliłeś się już chyba na forum. Postanowienie noworoczne spełnione?
Wydaje mi sie, że w miarę jasno pokazałem niedorzeczność zakładu Pascala, który był w błędzie, tak samo jak mój znajomy całe życie grał w totolotka, i nic nie wygrał, tak samo w tym zakładzie Pascala, ktoś całe życie sie starał, a i tak nie został zbawiony.
I moim zdaniem postanowienia noworoczne, to kulturowy nabytek z USA, kiedyś tego nie było, a ja nie lubię zmieniać zwyczajów, walentynki mi nie pasują, tak samo postanowieniom noworocznym jestem na przeciw.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Abstract » 2022-01-16, 19:31

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:27 Wydaje mi sie, że w miarę jasno pokazałem niedorzeczność zakładu Pascala, który był w błędzie, tak samo jak mój znajomy całe życie grał w totolotka, i nic nie wygrał, tak samo w tym zakładzie Pascala, ktoś całe życie sie starał, a i tak nie został zbawiony.
Skąd założenie, że nie został zbawiony? To że wyniki w totka ogłasza się często to wiemy, ale info o zbawieniu? Coś mnie omija?
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

niepraktykujący

Re: Zakład Pascala

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-16, 19:46

Abstract pisze: 2022-01-16, 19:31 Skąd założenie, że nie został zbawiony? To że wyniki w totka ogłasza się często to wiemy, ale info o zbawieniu? Coś mnie omija?
Z tego że próba przestrzegania wszelkich przykazań i zasad nie gwarantuje Nieba, a Bóg nie jest przymuszony do tego, żeby każdemu kto sie stara, udzielać łaski zbawienia.
Tak jak w totku, nie mamy wpływu na to jakie numery maszyna wylosuje, tak samo nie mamy wpływu na to, komu Bóg udzieli łaski zbawienia.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Andy72 » 2022-01-16, 19:59

Zbawienie to nie totolotek
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Abstract » 2022-01-16, 20:03

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:46 Z tego że próba przestrzegania wszelkich przykazań i zasad nie gwarantuje Nieba, a Bóg nie jest przymuszony do tego, żeby każdemu kto sie stara, udzielać łaski zbawienia.
Tak jak w totku, nie mamy wpływu na to jakie numery maszyna wylosuje, tak samo nie mamy wpływu na to, komu Bóg udzieli łaski zbawienia.
"Próba przestrzegania"? "Gwarancja"? Chciałbyś podpisać umowę z Bogiem, negocjować każdy warunek i może jeszcze założyć kary umowne?
"Bóg nie jest przymuszony"? Kompletnie minięcie się z pojęciem Boga i jego atrybutami.
Bóg nie jest maszyną do totolotka tak bardzo jak nie jest kapryśnym starcem który ocenia o jakieś widzi mi się. Cały czas opierasz się o wykrzywiony obraz Boga, stąd ciągłe niezrozumienie w temacie.
@niepraktykujący nie walcz z bogiem o którym piszesz, ponieważ takiego boga nie ma. Tracisz energię i czas na mrzonki.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Andej » 2022-01-16, 20:06

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:27 Nie chcę cie tutaj martwić, ale jest Sąd Ostateczny, na którym Bóg decyduje kto gdzie trafi, więc nie ma czegoś takiego, że sam będziesz decydował gdzie trafisz.
Tak uczono dzieci w szkole podstawowej. Najprościej, na miarę ich wyobraźni.
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:27 No przecież to wynika z samego zakładu Pascala, ten który stara sie przestrzegać tych wszystkich religijnych zasad(czyli gra w totolotka) wygrywa,
Formalizm zdecydowanie to za mało. Nie ma gwarancji. A na pewno samo przystąpienie do gry tego nie gwarantuje.
Nie forma, a treść się liczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Zakład Pascala

Post autor: orzeszku » 2022-01-16, 22:34

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:46
Abstract pisze: 2022-01-16, 19:31 Skąd założenie, że nie został zbawiony? To że wyniki w totka ogłasza się często to wiemy, ale info o zbawieniu? Coś mnie omija?
Z tego że próba przestrzegania wszelkich przykazań i zasad nie gwarantuje Nieba, a Bóg nie jest przymuszony do tego, żeby każdemu kto sie stara, udzielać łaski zbawienia.
Tak jak w totku, nie mamy wpływu na to jakie numery maszyna wylosuje, tak samo nie mamy wpływu na to, komu Bóg udzieli łaski zbawienia.
Bóg udziela łaski każdemu w wystarczającej ilości, bo to wynika z Jego dobrej i hojnej ponad miarę natury. Ale to czy ktoś z tej łaski skorzysta czy odrzuci, zmarnuje, to co innego.

niepraktykujący

Re: Zakład Pascala

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-16, 23:21

Andy72 pisze: 2022-01-16, 19:59 Zbawienie to nie totolotek
Zbawienie to jest totolotek.
Abstract pisze: 2022-01-16, 20:03 "Próba przestrzegania"? "Gwarancja"? Chciałbyś podpisać umowę z Bogiem, negocjować każdy warunek i może jeszcze założyć kary umowne?
Jaka umowa?
Abstract pisze: 2022-01-16, 20:03 "Bóg nie jest przymuszony"? Kompletnie minięcie się z pojęciem Boga i jego atrybutami.
To Bóg jest do czegoś przymuszony?
Andej pisze: 2022-01-16, 20:06 Tak uczono dzieci w szkole podstawowej. Najprościej, na miarę ich wyobraźni.
To nie ma Sądu Ostatecznego? coś mnie omineło?
niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 19:27
Formalizm zdecydowanie to za mało. Nie ma gwarancji. A na pewno samo przystąpienie do gry tego nie gwarantuje.
Nie forma, a treść się liczy.
W końcu z czymś sie zgadzamy, żadna próba przestrzegania zasad nic nie zapewnia, więc można sie zastanowić, czy taka postawa religijna, ma większy sens?
orzeszku pisze: 2022-01-16, 22:34 Bóg udziela łaski każdemu w wystarczającej ilości, bo to wynika z Jego dobrej i hojnej ponad miarę natury. Ale to czy ktoś z tej łaski skorzysta czy odrzuci, zmarnuje, to co innego.
Skoro każdy dostanie łaskę zbawienia, to po co cokolwiek robić? na co te praktyki religijne? przestrzeganie 10 przykazań?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Andy72 » 2022-01-17, 06:15

Niepraktykujacy, pomyliło ci sie z protestantyzmem.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

orzeszku

Re: Zakład Pascala

Post autor: orzeszku » 2022-01-17, 11:09

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 23:21
orzeszku pisze: 2022-01-16, 22:34 Bóg udziela łaski każdemu w wystarczającej ilości, bo to wynika z Jego dobrej i hojnej ponad miarę natury. Ale to czy ktoś z tej łaski skorzysta czy odrzuci, zmarnuje, to co innego.
Skoro każdy dostanie łaskę zbawienia, to po co cokolwiek robić? na co te praktyki religijne? przestrzeganie 10 przykazań?
Nie docierają do ciebie te 2 proste zdania, które zawierają już odpowiedź na pytanie, które zadałeś? To ja ci przyspieszonego kursu czytania ze zrozumieniem nie zafunduję.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Andej » 2022-01-17, 21:29

niepraktykujący pisze: 2022-01-16, 23:21 ...
Niestety, dziecku nie wytłumaczę rachunku różniczkowego. Zwłaszcza wtedy, gdy nie chce rozumieć.
Cały czas jakieś dziwne stereotypy. I co wymiana zdań, to okazuje się, że nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wymiękam. Nie jestem Syzyfem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

niepraktykujący

Re: Zakład Pascala

Post autor: niepraktykujący » 2022-01-17, 23:47

Andy72 pisze: 2022-01-17, 06:15 Niepraktykujacy, pomyliło ci sie z protestantyzmem.
A skąd mam wiedzieć, jaka jest wersja protestantów?

orzeszku pisze: 2022-01-17, 11:09 Nie docierają do ciebie te 2 proste zdania, które zawierają już odpowiedź na pytanie, które zadałeś? To ja ci przyspieszonego kursu czytania ze zrozumieniem nie zafunduję.
Masz rację, nie ma sensu nic robić, wystarczy czekać na tą całą łaske.

Andej pisze: 2022-01-17, 21:29 Cały czas jakieś dziwne stereotypy. I co wymiana zdań, to okazuje się, że nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wymiękam. Nie jestem Syzyfem.
Nie doczytałem, i to co mówiłeś "Nie forma, a treść się liczy" to faktycznie, sie nie dogadamy, bo podobnie jak Piotrowski chcesz próbą przestrzegania 10 przykazań zapewnić sobie Niebo, tyle że ty chociaż do tego sie przyznajesz, niech chociaż ksiądz w trakcie pogrzebu, wypisze dokument który potwierdza to że wszystko spełniłeś, i Bóg ma obowiązek wysłać cie do Nieba, tylko wcześniej powiedz o tym księdzu, żeby było wiadomo że musisz obowiązkowo zostać zbawionym.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Andy72 » 2022-01-18, 04:53

Kogo robisz z Boga? Po co miałby dawać 10 przykazań?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zakład Pascala

Post autor: Andej » 2022-01-18, 05:38

niepraktykujący pisze: 2022-01-17, 23:47 faktycznie, sie nie dogadamy,
Rzeczywiście, nie rozumiem wniosków, które wyciągasz, tym bardziej że są one sprzeczne z tym com pisał.


Wydaje mi się, że jesteś zniewolony. Nie możesz myśleć obiektywnie. Masz chorobliwą obsesję czynienia zła. Jakiś imperatyw, który paraliżuje wolę. Ta bariera uniemożliwia logiczne myślenie. Powoduje to, że nie odczytujesz tego, co ktoś napisał, ale to co chcesz odczytać. Zamiast napisanej treści własną projekcję.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ