Modlitwa z dziećmi

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Modlitwa z dziećmi

Post autor: lambda » 2021-08-28, 06:44

Z drugiej strony jeszcze jak byłam mniejszą wcale nie chciałam chodzić do kościoła w niedzielę, wolałam się bawić i robić 1000 różnych innych rzeczy, a u rodziców nie było "zmiłuj" i trzeba było chodzić.
A w wieku starszym napomnienia taty że czemu nie byłam w kościele np w święta nieobowiązkowe pomagały się zmotywować aby iść.

Króliczek

Re: Modlitwa z dziećmi

Post autor: Króliczek » 2021-08-28, 09:27

Moje dzieci same mnie wołają na modlitwę przed snem czy posiłkiem, do kościoła też nie robią mi problemów,mam nadzieję że tak im zostanie, w ogóle od dzieci można się wiele nauczyć dobrego.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Modlitwa z dziećmi

Post autor: Albertus » 2021-08-28, 10:05

Króliczek pisze: 2021-08-28, 09:27 Moje dzieci same mnie wołają na modlitwę przed snem czy posiłkiem, do kościoła też nie robią mi problemów,mam nadzieję że tak im zostanie, w ogóle od dzieci można się wiele nauczyć dobrego.
Jak się im zaszczepi wiarę. Bo same przecież na to nie wpadły aby się modlić i chodzić do kościoła.

Króliczek

Re: Modlitwa z dziećmi

Post autor: Króliczek » 2021-08-28, 12:12

Albertus pisze: 2021-08-28, 10:05
Króliczek pisze: 2021-08-28, 09:27 Moje dzieci same mnie wołają na modlitwę przed snem czy posiłkiem, do kościoła też nie robią mi problemów,mam nadzieję że tak im zostanie, w ogóle od dzieci można się wiele nauczyć dobrego.
Jak się im zaszczepi wiarę. Bo same przecież na to nie wpadły aby się modlić i chodzić do kościoła.
No jasne że tak,to tak jak np z pływaniem czy jazda na rowerze albo rolkach, dac możliwości,zabierać je nad wodę być cierpliwym itd i w końcu pływają lepiej od Ciebie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Modlitwa z dziećmi

Post autor: Lunka » 2021-08-28, 18:13

Niestety nie zawsze tak to działa. Czasem ma wręcz odwrotny skutek czego idealnym przykładem jest mój mąż i jego bracia. Od dzieciństwa wychowywani w wierze, w domu byli nie tylko rodzice ale i dziadkowie oraz ciocie, które należały do jakiegoś niehabitowego zakonu (nie wiem dokładnie o co chodzi). Chłopcy sami kiedyś wołali całą rodzinę na odmawianie różańca, przykładni ministranci. Obecnie z wiara i kościołem mają niewiele wspólnego ☹️
Myślę właśnie że to przez duży nacisk gdy zacząl pojawiac się bunt 😔
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Modlitwa z dziećmi

Post autor: Morkej » 2021-08-28, 19:41

W kontekście tej dyskusji polecam warty obejrzenia film:


Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Króliczek

Re: Modlitwa z dziećmi

Post autor: Króliczek » 2021-08-29, 06:15

Lunka pisze: 2021-08-28, 18:13 Niestety nie zawsze tak to działa. Czasem ma wręcz odwrotny skutek czego idealnym przykładem jest mój mąż i jego bracia. Od dzieciństwa wychowywani w wierze, w domu byli nie tylko rodzice ale i dziadkowie oraz ciocie, które należały do jakiegoś niehabitowego zakonu (nie wiem dokładnie o co chodzi). Chłopcy sami kiedyś wołali całą rodzinę na odmawianie różańca, przykładni ministranci. Obecnie z wiara i kościołem mają niewiele wspólnego ☹️
Myślę właśnie że to przez duży nacisk gdy zacząl pojawiac się bunt 😔
Smutne, ale wiesz to że dziś nie mają niewiele wspólnego z wiarą i kościołem nie znaczy że jutro tak będzie,ale zgadzam się że nacisk,zmuszanie jest złe i jestem temu przeciwna, i to nie ma nic wspólnego z miłością,pozdrawiam.

ODPOWIEDZ