Kim był ojciec Kaina?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Fankis » 2021-08-28, 09:08

Witam.chciałbym z wami porozmawiać i rozważyć temat ojca Kaina na podstawie tego co mówi Słowo Boże. Myślę ze interesujący temat będzie:)

Dodano po 8 minutach 15 sekundach:
Jud 1:14: "O nich też prorokował Henoch, siódmy po Adamie, mówiąc: Oto idzie Pan z tysiącami swoich świętych;"

Siódmy po Adamie? a co nam nowi nasz brat lekarz ewangielista...

Łk 3:37-38: "Syna Matusali, syna Enocha, syna Jareta, syna Maleleela, syna Kainana; Syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Boga."

Wychodzi na to,że Kain nie był synem Adama...więc kogo?
Ostatnio zmieniony 2021-08-28, 09:47 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1964
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 273 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Andy72 » 2021-08-28, 09:42

Synem Adama. Adam miał więcej niż jednego dwóch (Kaina i Abla) synów,poza tym córki.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6089
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 464 times
Been thanked: 925 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Albertus » 2021-08-28, 09:44

Fankis pisze: 2021-08-28, 09:08 Witam.chciałbym z wami porozmawiać i rozważyć temat ojca Kaina na podstawie tego co mówi Słowo Boże. Myślę ze interesujący temat będzie:)

Dodano po 8 minutach 15 sekundach:
Jud 1:14: "O nich też prorokował Henoch, siódmy po Adamie, mówiąc: Oto idzie Pan z tysiącami swoich świętych;"

Siódmy po Adamie? a co nam nowi nasz brat lekarz ewangielista...

Łk 3:37-38: "Syna Matusali, syna Enocha, syna Jareta, syna Maleleela, syna Kainana; Syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Boga."

Wychodzi na to,że Kain nie był synem Adama...więc kogo?

W liście Judy pisze o Henochu jako siódmym po Adamie.

A św Łukasz wymienia go jako szóstego po Adamie w linii Seta

Zgodnie rodowodem Seta z Księgi rodzaju:

Rdz5:3 Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. 4 A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. 5 Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł.
6 Gdy Set miał sto pięć lat, urodził mu się syn Enosz. 7 A po urodzeniu się Enosza żył osiemset siedem lat i miał synów oraz córki. 8 I umarł Set, przeżywszy ogółem dziewięćset dwanaście lat.
9 Gdy Enosz miał dziewięćdziesiąt lat, urodził mu się syn Kenan. 10 I żył Enosz po urodzeniu się Kenana osiemset piętnaście lat, i miał synów oraz córki. 11 Enosz umarł, przeżywszy ogółem dziewięćset pięć lat.
12 Gdy Kenan miał lat siedemdziesiąt, urodził mu się Mahalaleel. 13 A po urodzeniu mu się Mahalaleela żył Kenan osiemset czterdzieści lat i miał synów i córki.
14 I gdy Kenan przeżył ogółem dziewięćset dziesięć lat, umarł.
15 Gdy Mahalaleel miał sześćdziesiąt pięć lat, urodził mu się syn Jered. 16 A po urodzeniu się Jereda żył osiemset trzydzieści lat i miał synów i córki. 17 Gdy Mahalaleel miał ogółem osiemset dziewięćdziesiąt pięć lat, umarł.
18 Gdy Jered miał sto sześćdziesiąt dwa lata, urodził mu się syn Henoch. 19 A po urodzeniu się Henocha Jered żył osiemset lat i miał synów i córki. 20 Jered przeżył ogółem dziewięćset sześćdziesiąt dwa lata, i umarł.


Rodowody pomijają Kaina bo to jest właśnie linia Seta a Set od Kaina nie pochodził.

Jednak List Judy słusznie zauważa że Henoch był siódmym po Adamie bo przed Setem urodził się Adamowi Kain

I to list Judy jest właśnie dowodem na to że Adam był ojcem Kaina.

Gdyby Kain nie był synem Adama to ś Juda pisałby o Henochu zgodnie z rodowodem jako o szóstym (z linii pierworodnych) potomku Adama

Nie tylko więc nie wychodzi ze Kain nie był synem Adama ale Pismo dowodzi że właśnie był synem Adama

Proste jak budowa cepa! :)
Ostatnio zmieniony 2021-08-28, 09:59 przez Albertus, łącznie zmieniany 6 razy.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1964
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 273 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Andy72 » 2021-08-28, 09:59

A czyim miał być synem, skoro zanim narodził się Kain, byli tylko Adam i Ewa?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Fankis » 2021-08-28, 10:38

Rodowody pomijają Kaina bo to jest właśnie linia Seta a Set od Kaina nie pochodził.
Gdyby Kain był w lini Seta to by musiało być...Set-Kain-Adam...

Kain był przed Setem.

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
Gdyby Kain nie był synem Adama to ś Juda pisałby o Henochu zgodnie z rodowodem jako o szóstym (z linii pierworodnych) potomku Adama
z lini pierworodnych?czyli uważasz ze Set był pierworodny?

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
coś tu jest szyte grubymi nićmi:)

Kain był przed Ablem,więc kto był pierworodny?

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
Andy72 pisze: 2021-08-28, 09:59 A czyim miał być synem, skoro zanim narodził się Kain, byli tylko Adam i Ewa?
Do tego tylko z pomocą Bożą możemy dojść.

Ciekawe jest to,że nigdzie Kain nie był nazwany Synem Adama...w całej Bibli.Nigdzie.Hmmm

Popatrzcie Ewa została nazwana Matką wszystkich żyjących, a Adam już nie.Hmmm ciekawe rzeczy

Rdz 3:20: "I Adam nadał swojej żonie imię Ewa, bo ona była matką wszystkich żyjących."

Dodano po 7 minutach 16 sekundach:
Rdz 5:1-3: "To jest księga rodu Adama. W dniu, w którym Bóg stworzył człowieka, uczynił go na podobieństwo Boga. Stworzył ich mężczyzną i kobietą; błogosławił ich i nadał im imię Adam w dniu, w którym zostali stworzeni. Adam żył sto trzydzieści lat i spłodził syna na swoje podobieństwo, na swój obraz, i nadał mu imię .....???Kain???hmm

Dodano po 8 minutach 27 sekundach:
Zastanawiające jest to że gdyby Kain był pierworodnym Adama to skąd w nim taki charakter by zabijać?Adam był synem Bożym, i jego pierworodny miałby zabić brata swego?
Ostatnio zmieniony 2021-08-28, 12:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 5 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19234
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-28, 10:45

A skąd wiecie, że to ten sam Kain?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Fankis » 2021-08-28, 10:49

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-28, 10:45 A skąd wiecie, że to ten sam Kain?
Marku proszę podejdź poważnie do tematu.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19234
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-28, 11:11

Fankis pisze: 2021-08-28, 10:49
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-28, 10:45 A skąd wiecie, że to ten sam Kain?
Marku proszę podejdź poważnie do tematu.
Podchodzę poważnie. Przecież to imię.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15052
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4235 times
Been thanked: 2968 times
Kontakt:

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Dezerter » 2021-08-28, 13:00

Zbadajmy co podaje Słowo, czy możemy mieć jakiekolwiek wątpliwości, kto jest ojcem Kaina
Kain i Abel1

4
1 Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». 2 A potem urodziła jeszcze Abla2, jego brata. (było 2 ojców czy jeden?- Dez)
Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. 3 Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, 4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą. 6 3 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować». (czy Kain jest tu przedstawiany jako ktoś zły? - Dez)
8 Rzekł Kain do Abla, brata swego:
(...)
25 Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set9, «gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg potomka innego w zamian za Abla, którego zabił Kain»

Jeśli ktoś ma wątpliwości kim był mężczyzna, który spłodził Kaina i Abla, czy aby na pewno był to Adam, to trzeba się cofnąć i sprawdzić w Biblii
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.
28 Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię

Zobaczmy rozdział 2 o jakim mężczyźnie jest mowa, bo może nie tylko a Adamie jak zdaje się błędnie sugerować założyciel wątku?
«Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, (czyli Adam - Dez)uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc». 19 Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę "istota żywa"9. 20 I tak mężczyzna (ciągle Adam - nikt chyba nie ma wątpliwości - Dez) dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny10.
21 Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber11, a miejsce to zapełnił ciałem. 22 Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, 23 mężczyzna powiedział:
«Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!
Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta»12.
24 Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem13.
25 Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu.

Na 100% "mężczyzna =Adam jest to synonim, bo nie było innego mężczyzny, więc autor biblijny nie musiał używać imienia Adam
Przechodzimy do rozdziału 3 i szukamy "mężczyzny"
Pojawia się , ktoś nowy A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta
ale to zwierzę a nie mężczyzna, później w Biblii nazwane "s
mok starodawny"
8 Gdy zaś mężczyzna i jego żona usłyszeli kroki Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie, w porze kiedy był powiew wiatru, skryli się przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu. 9 Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: «Gdzie jesteś?»
Bóg nie miał wątpliwości, że mężczyzna = Adam więc i my nie miejmy :)
12 Mężczyzna odpowiedział: «Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem».
(...)
17 Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony
Nadal Mężczyzna = Adam - tak jak niżej
20 Mężczyzna dał swej żonie imię Ewa5, bo ona stała się matką wszystkich żyjących.
21 Pan Bóg sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór

I tak dojechaliśmy z analiża do rozdziału 4 - przypomn ę, że od początku Biblii jedynym mężczyzną jest Adam! Bóg i autor biblijny jako zamiennik imienia Adam stosują mężczyzna, bo jest tylko jeden! Tak samo jak ktoś na forum napisze Administrator gada głupoty, to nikt nie będzie miał wątpliwości, że chodzi i Dezertera.
więc kontynuujmy i przejdźmy do rozdz 4
1 Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». 2 A potem urodziła jeszcze Abla2, jego brata.
Czy ktoś myślący może mieć jakiekolwiek wątpliwości, że Mężczyzna = Adam, bo ja nie mam
dziękuję za uwagę :-h
Ostatnio zmieniony 2021-08-28, 14:14 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: orzeszku » 2021-08-28, 13:20

Fankis pisze: 2021-08-28, 10:38
Rodowody pomijają Kaina bo to jest właśnie linia Seta a Set od Kaina nie pochodził.
Gdyby Kain był w lini Seta to by musiało być...Set-Kain-Adam...

Kain był przed Setem
O czym ty piszesz? Set był bratem Kaina i Abla. Co zresztą zacytował powyżej @Dezerter.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19234
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-28, 13:34

Fankis pisze: 2021-08-28, 09:08 Jud 1:14: "O nich też prorokował Henoch, siódmy po Adamie, mówiąc: Oto idzie Pan z tysiącami swoich świętych;"
Siódmy po Adamie? a co nam nowi nasz brat lekarz ewangielista...
Łk 3:37-38: "Syna Matusali, syna Enocha, syna Jareta, syna Maleleela, syna Kainana; Syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Boga."
Wychodzi na to,że Kain nie był synem Adama...więc kogo?
W jaki sposób "wychodzi"?

Wg Łukasza:
Łk 3,35-38 BT5 "syna Serucha, syna Ragaua, syna Faleka, syna Ebera, syna Sali, (36) syna Kainama, syna Arfaksada, syna Sema, syna Noego, syna Lamecha, (37) syna Matusali, syna Enocha, syna Jareta, syna Maleleela, syna Kainama, (38) syna Enosa, syna Seta, syna Adama, syna Bożego."

Wg Księgi Rodzaju rozdział 5:
"Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jak jego obraz, i dał mu imię Set. (...) Gdy Set miał sto pięć lat, urodził mu się syn Enosz. (...) Gdy Enosz miał dziewięćdziesiąt lat, urodził mu się syn Kenan. (...) Gdy Kenan miał lat siedemdziesiąt, urodził mu się Mahalaleel. (...) Gdy Mahalaleel miał sześćdziesiąt pięć lat, urodził mu się syn Jered. (...) Gdy Jered miał sto sześćdziesiąt dwa lata, urodził mu się syn Henoch."

Jak z tego wyciągnąłeś wniosek, jakoby Kain nie był synem Adama?!
Kain był przed Setem
Ale w linii bocznej - jak więc miał być w genealogii?
Kain miał swoją linię rodową:
Rdz 4,17-26 BT5 "Kain zbliżył się do swej żony, a ona poczęła i urodziła HenochaTo oczywiście inny Henoch, niż ten o którym rozmawiamy - przyp. M.P.. Gdy Kain zbudował miasto, nazwał je imieniem swego syna: Henoch. (18) Henoch był ojcem Irada, Irad ojcem Mechujaela, a Mechujael ojcem Metuszaela, Metuszael zaś Lameka. (19) Lamek wziął sobie dwie żony. Imię jednej było Ada, a drugiej - Silla. (20) Ada urodziła Jabala; on to był praojcem mieszkających pod namiotami i pasterzy. (21) Brat jego nazywał się Jubal; od niego to pochodzą wszyscy grający na cytrze i na flecie. (22) A Silla - ona też urodziła Tubal-Kaina; był on kowalem, sporządzającym wszelkie narzędzia z brązu i z żelaza. Siostrą Tubal-Kaina była Naama. (23) Lamek rzekł do swych żon, Ady i Silli: Słuchajcie, co wam powiem, żony Lameka. Nastawcie ucha na moje słowa: Gotów jestem zabić człowieka dorosłego, jeśli on mnie zrani, i dziecko - jeśli mi zrobi siniec! (24) Jeżeli Kain miał być pomszczony siedmiokrotnie, to Lamek siedemdziesiąt siedem razy!
Zaraz po tym czytamy o narodzinach linii genealogii z Łk:(25) Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set, gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg innego potomka w zamian za Abla, którego zabił Kain. (26) Setowi również urodził się syn; Set dał mu imię Enosz. Wtedy zaczęto wzywać imienia Pana."
Ostatnio zmieniony 2021-08-28, 13:39 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1964
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 273 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Andy72 » 2021-08-28, 13:43

Czyżby ludzkość dzieliła się na potomków Kaina i potomków Seta? Ale na szczęście tylko do Noego, który był potomkiem Seta.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19234
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-28, 13:49

Andy72 pisze: 2021-08-28, 13:43 Czyżby ludzkość dzieliła się na potomków Kaina i potomków Seta? Ale na szczęście tylko do Noego, który był potomkiem Seta.
W przypowieści o początkach świata tak.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Fankis » 2021-08-28, 16:38

orzeszku pisze: 2021-08-28, 13:20
Fankis pisze: 2021-08-28, 10:38
Rodowody pomijają Kaina bo to jest właśnie linia Seta a Set od Kaina nie pochodził.
Gdyby Kain był w lini Seta to by musiało być...Set-Kain-Adam...

Kain był przed Setem
O czym ty piszesz? Set był bratem Kaina i Abla. Co zresztą zacytował powyżej @Dezerter.
Tak racja to byli bracja,ale pytam się dlaczego Abel został zapisany w rodowodzie Adama a nie Kain?

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
Kain był przed Setem
Ale w linii bocznej - jak więc miał być w genealogii?
Kain miał swoją linię rodową:
]
[/quote]

Boczna linia,ale pytam się was czy ta boczna linia pochodzi od Adama?Przecież był pierworodnym!

Dodano po 6 minutach 11 sekundach:
Dezerter odnośnie twojego postu i pytania...

Rdz 4:1-2: "Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana». A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata. Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę."

A od kogo miała otrzymać?
Moglibyście wziąć najbardziej ordynarną kobietę w mieście i najgorszego mężczyznę, gdyby oni mieli dziecko, ono musi przyjść od Pana, bowiem Bóg ustanowił takie prawa. A te prawa, jak na przykład wschód słońca... jeżeli włożycie kąkol do dobrej gleby, on będzie rósł. On musi róść, bowiem to jest Boże prawo. Kiedy zostanie zasiane nasienie, ono musi róść. Nic nie może sprawić, aby się krzewiło życie, jedynie Bóg, bowiem ono się rozwija w oparciu o Jego prawa. 

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Rdz 3:15: "I wprowadzę nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem. Ono zrani ci głowę, a ty zranisz mu piętę."hmm w unnych tlumacseniu jwst nawet nasieniem...

Gen 3:15: "And I will put enmity between you and the woman, and between your seed and her Seed; He will bruise your head, and you shall bruise His heel."

Dwa nasienia...

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Skupmy sie na wężu...jaki był:)

Wyprostowany...hmmm,potrafił rozmawiać z Ewą...hmmm ciekawe...a teraz zobaczmy...petarda

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
Rdz 3:12-13: "Adam odpowiedział: Kobieta, którą mi dałeś, aby była ze mną, ona dała mi z tego drzewa i zjadłem. PAN Bóg zapytał kobietę: Co zrobiłaś? I odpowiedziała kobieta: Wąż mnie zwiódł i zjadłam."

Czym był ten owoc?

czy po zjedzeniu owocu można poczuć sie nagim?Bóle rodzenia...hmm

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
A wiecie że zydzi za czasów Pana Jezusa wiedzieli co się stało w ogrodzie Eden?Wiedzieli ze to nie jabłko:)

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
J 8:41: "Wy spełniacie uczynki waszego ojca. Wtedy powiedzieli mu: My nie jesteśmy spłodzeni z nierządu. Mamy jednego Ojca — Boga."

Nierządu???hmmm co to nierząd,każdy z nas wie...dwa potomsta,dwa nasienia...

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
Kain nie mógł być synem Adama,tylko węża...stąd ci olbrzymi.Dwie linie,jedna duchowa,druga cielesna.Dwa drzewa w ogrodzie Eden.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1964
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 273 times

Re: Kim był ojciec Kaina?

Post autor: Andy72 » 2021-08-28, 17:12

Nie, bardzo dokładnie pisze że to syn Adama. I jak Kain miałby być w rodowodzie, skoro był bratem a nie ojcem Seta?
Ostatnio zmieniony 2021-08-28, 17:16 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”