Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Post autor: Skaza » 2021-10-29, 11:17

Lunka pisze: 2021-10-29, 10:09
Skaza pisze: 2021-10-29, 09:36 Mam nadzieję, że możliwe jest bycie realistą i zarazem nie utracenie swojej wiodącej cechy ... oby.
Nie wiem czy jest możliwe. Mamy podobne charaktery, tak mi się wydaje. Kiedyś próbowałam być bardziej jak mąż twardo stąpającą po ziemi, bardzo szybko przekonałam się, że zaczyna znikać moje "ja". I tak sporo się zmieniłam i nie jestem w stanie tego cofnąć. Średnio jestem zadowolona z niektórych nowych cech 😔
Do końca chyba nie można się zupełnie zmienić i tak całkiem w sobie coś zagłuszyć. Najważniejsze to być dobrym człowiekiem Lunko tak czuję a Ty kimś takim Jesteś bez wątpienia. Chciałbym kiedyś stać się kimś choć po części takim, ale to długa i trudna droga będzie w moim przypadku. Głowa do góry siostro :)
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 11:18 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.

Ciekawa

Re: Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 11:50

@Lunka a tych nowych nie da się cofnąć?
@Skaza jeśli owa cecha jest zaletą, to po co zmieniać, jednak jesli Ci nie służy, to jakoś ją ogarnąć, a zachować.

Dodano po 26 minutach 13 sekundach:
@Skaza wydaje mi się, że oddałeś całe serce a ktoś je zdeptał, i trudno Ci to wybaczyć.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Post autor: Skaza » 2021-10-29, 13:51

Ciekawa pisze: 2021-10-29, 11:50 @Lunka a tych nowych nie da się cofnąć?
@Skaza jeśli owa cecha jest zaletą, to po co zmieniać, jednak jesli Ci nie służy, to jakoś ją ogarnąć, a zachować.

Dodano po 26 minutach 13 sekundach:
@Skaza wydaje mi się, że oddałeś całe serce a ktoś je zdeptał, i trudno Ci to wybaczyć.
Będę się starał trzymać ją bardziej w ryzach dla własnego dobra. Czy to jednak zaleta czy wada to już kwestia indywidualnej oceny każdego z nas.

W drugiej sprawie ... może kiedyś zapomnę ... może.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2533
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 407 times

Re: Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Post autor: Abstract » 2021-10-29, 14:16

Lunka pisze: 2021-10-29, 10:09 Nie wiem czy jest możliwe. Mamy podobne charaktery, tak mi się wydaje. Kiedyś próbowałam być bardziej jak mąż twardo stąpającą po ziemi, bardzo szybko przekonałam się, że zaczyna znikać moje "ja". I tak sporo się zmieniłam i nie jestem w stanie tego cofnąć. Średnio jestem zadowolona z niektórych nowych cech 😔
Nasze wyobrażenie kim powinniśmy być może być tak samo błędne jak postrzeganie nas obecnie - kim jesteśmy. Ponieważ jedno wynika z drugiego. A jeśli postrzeganie stanu obecnego jest trafne, być może jest warunkiem docenienia tego kim byliśmy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Ciekawa

Re: Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 14:19

Abstract pisze: 2021-10-29, 14:16
Lunka pisze: 2021-10-29, 10:09 Nie wiem czy jest możliwe. Mamy podobne charaktery, tak mi się wydaje. Kiedyś próbowałam być bardziej jak mąż twardo stąpającą po ziemi, bardzo szybko przekonałam się, że zaczyna znikać moje "ja". I tak sporo się zmieniłam i nie jestem w stanie tego cofnąć. Średnio jestem zadowolona z niektórych nowych cech 😔
Nasze wyobrażenie kim powinniśmy być może być tak samo błędne jak postrzeganie nas obecnie - kim jesteśmy. Ponieważ jedno wynika z drugiego. A jeśli postrzeganie stanu obecnego jest trafne, być może jest warunkiem docenienia tego kim byliśmy.
A prościej?:P

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Post autor: Celine.maqq » 2022-01-25, 23:16

Nieraz ciezko,ale staram sie..

ula
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 27 sty 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Czy umiecie wybaczać/zapomnieć ?

Post autor: ula » 2022-01-28, 15:53

Jestem na drodze aby uczyc sie tego i przebaczac. Mam nadzieje ze w tym wytrwam.
To, co mi pomogło to zauwazenie ze osoba ktora krzywdzi jest człowiekiem który tez ma swoja historie, czesto załuje tego ze kogos skrzywdzil, martwi sie i probuje to naprawic. Tez sa u mnie wspomnienia ale staram sie na sile nie rozpamietywac, wtedy tylko pogrążam sie i do niczego dobrego to nie prowadzi.
Staram sie tez patrzec na to z drugiej strony, zastanawialam sie czy to ja nie bylam kiedys krzywdzicielem. Wyszło ze nie jestem bez winy.
Mysle ze z Bożą pomoca wszystko jest mozliwe i moga zagoic sie najwieksze rany.
To , co nam samym wydaje sie nie do pokonania , dzieki Niemu takie nie jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”