Dobry mąż

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Dobry mąż

Post autor: lambda » 2021-09-13, 18:41

Skaza pisze: 2021-09-13, 16:53 Myślę, że są tego dwa główne powody :) Pierwszy jestem jednostką aspołeczną a drugi bardziej banalny zawiodłem się na ludziach których do tej pory spotkałem w swoim życiu. Dlatego chce uciec od wielkiego świata na prowincję i już nigdy nie powrócić :)
A co to znaczy że jesteś aspołeczny?
Co robisz na chrześcijańskim forum?

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Skaza » 2021-09-13, 19:42

To , że nie lubię ludzkiego towarzystwa w realnym życiu i lepiej czuję się będąc sam ze sobą :)
A co robię na forum ? chyba to co wszyscy zagłuszam nudę i nadmiar wolnego czasu który mi jeszcze pozostał :)
Nigdy też nie mówiłem , że nie jestem pełen sprzeczności ... no i poza tym lubię Twoje towarzystwo lambdo :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Andej » 2021-09-13, 21:15

Skaza pisze: 2021-09-13, 19:42 nie lubię ludzkiego towarzystwa w realnym życiu i lepiej czuję się będąc sam ze sobą
Nie lubisz, czy się boisz?
Często ludzie sobie wmawiają, że nie lubią. Choć ta na prawdę pragną. Tyle, że już ileś razy zostali zranieni. I nie chcą powtórki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Skaza » 2021-09-14, 08:19

Andej pisze: 2021-09-13, 21:15
Skaza pisze: 2021-09-13, 19:42 nie lubię ludzkiego towarzystwa w realnym życiu i lepiej czuję się będąc sam ze sobą
Nie lubisz, czy się boisz?
Często ludzie sobie wmawiają, że nie lubią. Choć ta na prawdę pragną. Tyle, że już ileś razy zostali zranieni. I nie chcą powtórki.
Jest w tym z pewnością ziarenko prawdy co piszesz Andeju gdyż nie zawsze byłem samotnikiem , wręcz przeciwnie.
Odcienie życia jednak wszystko weryfikują i trochę przemieniłem się z typowego filmowego frajer/loser w kogoś nieco bardziej zgorzkniałego i wycofanego. Czuje czasami , że jakaś mentalna część w środku chce powrotu dawnego mnie , ale nie zezwalam na to. Bycie upartym to jedna z moich najmocniejszych cech charakteru.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Andej » 2021-09-14, 19:28

Skaza pisze: 2021-09-14, 08:19 Bycie upartym to jedna z moich najmocniejszych cech charakteru.
Upór pożądany jest jeno w czynieniu dobra. Upór w ucieczce nie generuje dobra.
Uwierz w siebie. Masz w sobie pokłady dobra. Dziel się nim z innymi. Miej radość z czyjejś radości. Czyń dobro nie oczekując niczego w zamian. A czasem nawet narażając się na czyjeś niezadowolenie lub nawet gniew. Rób swoje. W imię Boże.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Skaza » 2021-09-14, 20:38

Obym kiedyś umiał wykorzystać swoją upartość w dobrym celu :) Póki co chyba potrzebuję wyciszenia i samotności.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Dobry mąż

Post autor: sądzony » 2021-09-15, 07:45

Skaza pisze: 2021-09-13, 19:42 To , że nie lubię ludzkiego towarzystwa (...)
Bisz napisał kiedyś:
"Lubię osoby, lecz nie lubię ludzi"
Pod tym się podpiszę. Lubię osoby, bo z nimi można stworzyć konkretną relację.
Z "tłumem" (grupa powyżej 2) jest już gorzej (co nie oznacza, że jest to niemożliwe).
Skaza pisze: 2021-09-13, 19:42 (...) w realnym życiu i lepiej czuję się będąc sam ze sobą :)
Samemu ze sobą warto być "jedynie" samemu z Bogiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14974
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Dobry mąż

Post autor: Dezerter » 2021-09-29, 17:14

Kochane panie forumowe, przejrzałem ten wątek i mało trochę tych Waszych wymagań, wytycznych czy pragnień co do Dobrego męża.
Ostatnio zmieniony 2021-09-29, 17:14 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Dobry mąż

Post autor: orzeszku » 2021-09-29, 17:31

Bo kiedy mężczyzna formułuje swoje oczekiwania to jest całkiem normalne, ale kiedy kobieta to robi, to wielka obraza majestatu i "w głowie się poprzewracało" ;)

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Viridiana » 2021-09-29, 17:37

Skaza pisze: 2021-09-11, 08:14 Zgapiłem od Lunki pomysł. Mam nadzieję , że nie będzie zła za to :) Ciekawi mnie to z prostej przyczyny. Chciałbym poznać opinie innych i upewnić się w tym , że nie posiadam żadnej cechy dobrej i wskazanej dla męża. To jakie cechy powinien posiadać taki ktoś lub jakie posiada , będę notował i sprawdzał w osobistym spisie własnym :)
Hmm... Wiadomo, że nie da się wyznaczyć jedynego słusznego typu charakteru, ale sądzę, że są pewne cechy, które są uniwersalne.
Myślę, że dobry mąż stara się zrozumieć drugą stronę, spróbować wejść w jej buty i zaakceptować dając w ten sposób drugiej stronie poczucie bezpieczeństwa w relacji (to akurat w sumie działa w obie strony). Jest odpowiedzialny, stara się jakoś budować swój dom i rodzinę, nie jest królewiczem, który z góry zakłada, że tylko żona powinna tworzyć życie rodzinne. Dba o to, aby w bliskości intymnej z żoną nie traktować jej przedmiotowo.
To taka krótka myśl, ogólnie to temat rzeka.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Andej » 2021-09-29, 20:41

orzeszku pisze: 2021-09-29, 17:31 Bo kiedy mężczyzna formułuje swoje oczekiwania to jest całkiem normalne, ale kiedy kobieta to robi, to wielka obraza majestatu i "w głowie się poprzewracało"
Może i tak. Zapewne dlatego, że mężczyzna oczekuje niewiele. Zrozumienia, uczciwości, partnerstwa. Męskie wymagania są malutkie. Dość pragmatyczne.
Natomiast nie wiem dlaczego obraza majestatu? Skąd takie oskarżenie? Sadzę, że raczej te kobiece wyobrażenia, oczekiwania są przyjmowane z przymrużeniem oka. Ze świadomością, że są oderwane od realu. Albo są czymś w rodzaju zabawy.

Oskakując nieco. Wydaje mi się, że aby móc o kimś powiedzieć, że jest dobrym mężem, trzeba z nim przeżyć troszkę. Najpierw ćwierć wieku. Potem drugie tyle. Aby w końcu, kiedyś wyznać: Był dobrym mężem. Ale czy on to wtedy usłyszy? Bo za życia, na pewno nie.
Oczywiście, ten medal ma dwie strony. Niemal bliźniacze. Jednak kobiety żyją dłużej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Dobry mąż

Post autor: orzeszku » 2021-09-29, 20:47

Włąśnie widać po analogicznym wątku, jak oczekuje niewiele :D

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Dobry mąż

Post autor: lambda » 2021-09-30, 07:10

Andej pisze: 2021-09-29, 20:41
orzeszku pisze: 2021-09-29, 17:31 Bo kiedy mężczyzna formułuje swoje oczekiwania to jest całkiem normalne, ale kiedy kobieta to robi, to wielka obraza majestatu i "w głowie się poprzewracało"
Może i tak. Zapewne dlatego, że mężczyzna oczekuje niewiele.

Niewiele? W dzisiejszych czasach? Przejrzyj sobie fora męskie to się zdziwisz:)
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 07:11 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dobry mąż

Post autor: Andej » 2021-09-30, 09:00

lambda pisze: 2021-09-30, 07:10 Niewiele? W dzisiejszych czasach? Przejrzyj sobie fora męskie to się zdziwisz:)
Jeśli tak, to jestem zdruzgotany. Dla mnie ważnym kryterium było to, aby była wierząca. W zakresie urody nie miałem żadnych marzeń, ani oczekiwań.
Widać inne czasy. Zresztą:
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Dobry mąż

Post autor: lambda » 2021-09-30, 09:19

Andej pisze: 2021-09-30, 09:00
lambda pisze: 2021-09-30, 07:10 Niewiele? W dzisiejszych czasach? Przejrzyj sobie fora męskie to się zdziwisz:)
Jeśli tak, to jestem zdruzgotany. Dla mnie ważnym kryterium było to, aby była wierząca. W zakresie urody nie miałem żadnych marzeń, ani oczekiwań.
Widać inne czasy. Zresztą:
Dzisiejsze wymaganie męskie to uroda, figura, brak zachamowan seksualnych to takie główne z tego forum.
Wierząca?
Obecnie wśród ludzi młodych w Polsce nie ma nawet 10% procent katolików żyjących lub chcących żyć w 100 procentach z nauką katolicka głównie w dziedzinie seksualności.
Ostatnio zmieniony 2021-09-30, 09:19 przez lambda, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”