Prezent na ślub

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Prezent na ślub

Post autor: Lunka » 2021-09-13, 18:57

Kochani ku mojej radości chyba pierwszy raz dostałam tak wspaniale zaproszenie na ślub od pary, która jest bardzo blisko Boga. Dlaczego wspaniałe? Gdyż napisane zostało na nim, że najpiękniejszym prezentem będzie dla nich przyjęcie Komunii Świętej w ich intencji. Cudowne nieprawdaż? Chciałabym podarować im coś pokrzepiającego, coś związanego z wiarą. Jak narazie udało mi zamówić Msze Świętą w ich intencji w dniu ich rocznicy. Myślicie, że to dobry pomysł? Może coś jeszcze ciekawego mi podpowiecie?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: lambda » 2021-09-13, 19:44

Lunka pisze: 2021-09-13, 18:57 Kochani ku mojej radości chyba pierwszy raz dostałam tak wspaniale zaproszenie na ślub od pary, która jest bardzo blisko Boga. Dlaczego wspaniałe? Gdyż napisane zostało na nim, że najpiękniejszym prezentem będzie dla nich przyjęcie Komunii Świętej w ich intencji. Cudowne nieprawdaż? Chciałabym podarować im coś pokrzepiającego, coś związanego z wiarą. Jak narazie udało mi zamówić Msze Świętą w ich intencji w dniu ich rocznicy. Myślicie, że to dobry pomysł? Może coś jeszcze ciekawego mi podpowiecie?
Pewnie mało oryginalne ale np książka Fultona Sheena
"Troje do pary"

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Skaza » 2021-09-13, 20:04

Chciałbym coś doradzić, ale zupełnie nie jestem na bieżąco w sprawach prezentów ... lecz kiedyś słyszałem , że chyba o ile nic nie pomyliłem Radosław Pazura z żoną dostali jako prezent ślubny jakieś relikwie , ale szczegółów już nie pamiętam. Chociaż to pewnie słaby pomysł i trochę abstrakcyjny.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Andej » 2021-09-13, 21:12

Lunka pisze: 2021-09-13, 18:57 Kochani ku mojej radości chyba pierwszy raz dostałam tak wspaniale zaproszenie na ślub od pary, która jest bardzo blisko Boga. Dlaczego wspaniałe? Gdyż napisane zostało na nim, że najpiękniejszym prezentem będzie dla nich przyjęcie Komunii Świętej w ich intencji. Cudowne nieprawdaż? Chciałabym podarować im coś pokrzepiającego, coś związanego z wiarą. Jak narazie udało mi zamówić Msze Świętą w ich intencji w dniu ich rocznicy. Myślicie, że to dobry pomysł? Może coś jeszcze ciekawego mi podpowiecie?
To piękne, że wyrazili takie życzenie.
A co do prezentu, to sam jestem ciekaw propozycji. Być może uda mi się dotrzeć na ślub (z wesela się wymówiłem). Dręczy mnie, co kupić, ofiarować. Tylko dwa tygodnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Lunka » 2021-09-13, 22:29

@Andej zerknij tutaj: https://stacja7.pl/malzenstwo/10-najlep ... owozencow/
Ciekawy bardzo jest punkt 9, nie wiedziałam że można takowe błogosławieństwo papieża otrzymać 😉 z przedstawionych tam propozycji ja właśnie skłaniałbym się ku Mszy Świętej w intencji małżonków lub Pięknym plakatem do domu z modlitwą małżeńską. "Pachnidła" ojca Szustaka to też ciekawa propozycja. Cenie ta konferencje.
My otrzymaliśmy obraz Świętej rodziny i Pismo święte od rodziców i rodziców chrzestnych.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Czarny » 2021-09-14, 03:55

Lunka pisze: 2021-09-13, 22:29 @Andej zerknij tutaj: https://stacja7.pl/malzenstwo/10-najlep ... owozencow/
Ciekawy bardzo jest punkt 9, nie wiedziałam że można takowe błogosławieństwo papieża otrzymać 😉 z przedstawionych tam propozycji ja właśnie skłaniałbym się ku Mszy Świętej w intencji małżonków lub Pięknym plakatem do domu z modlitwą małżeńską. "Pachnidła" ojca Szustaka to też ciekawa propozycja. Cenie ta konferencje.
My otrzymaliśmy obraz Świętej rodziny i Pismo święte od rodziców i rodziców chrzestnych.
To błogosławieństwo papieża to jako ciekawostkę pokaże oryginalne, dla moich rodziców z 2007. Oczywiście ktoś bliski im to przywiózł od papieża. Tak bez okazji.
PrzechwytywanieBBR.JPG

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Lunka » 2021-09-14, 08:47

@Czarny wspaniała sprawa! ☺️
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: lambda » 2021-09-14, 11:01

Lunka pisze: 2021-09-13, 22:29 @Andej zerknij tutaj: https://stacja7.pl/malzenstwo/10-najlep ... owozencow/
Ciekawy bardzo jest punkt 9, nie wiedziałam że można takowe błogosławieństwo papieża otrzymać 😉 z przedstawionych tam propozycji ja właśnie skłaniałbym się ku Mszy Świętej w intencji małżonków lub Pięknym plakatem do domu z modlitwą małżeńską. "Pachnidła" ojca Szustaka to też ciekawa propozycja. Cenie ta konferencje.
My otrzymaliśmy obraz Świętej rodziny i Pismo święte od rodziców i rodziców chrzestnych.
My mamy takie błogosławieństwo od papieża. Ale to trzeba znać jakiegoś księdza który jest w stanie to "załatwić".
Nie trzeba wcale pisać do Watykanu. Kuria danej archidiecezji ma spory zapas wolnych bloczków do uzupełnienia.
Ostatnio zmieniony 2021-09-14, 11:02 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Andej » 2021-09-14, 19:21

Jeśli Kuria ma bloczki, to gdzie w tym jest błogosławieństwo papieża? Podpisane in blanco? Czy może drukowane na miejscu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Lunka » 2021-09-14, 19:37

Andej pisze: 2021-09-14, 19:21 Jeśli Kuria ma bloczki, to gdzie w tym jest błogosławieństwo papieża? Podpisane in blanco? Czy może drukowane na miejscu?
Też mnie to zastanawia :-?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: Czarny » 2021-09-14, 22:42

Lunka pisze: 2021-09-14, 19:37
Andej pisze: 2021-09-14, 19:21 Jeśli Kuria ma bloczki, to gdzie w tym jest błogosławieństwo papieża? Podpisane in blanco? Czy może drukowane na miejscu?
Też mnie to zastanawia :-?
To dla rodziców to było z Watykanu, nie poprzez jakaś Kurie.
Podczas pielgrzymki, ksiądz opiekujący się grupą załatwiał, no bo wiedział \gdzie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: lambda » 2021-09-15, 04:37

Obrazek

U nas zalega to w szufladzie. Mąż stwierdził że nie pasuje do wystroju mieszkania :P
Ostatnio zmieniony 2021-09-15, 04:43 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: sądzony » 2021-09-15, 07:49

Lunka pisze: 2021-09-13, 18:57 (...) najpiękniejszym prezentem będzie dla nich przyjęcie Komunii Świętej w ich intencji. Cudowne nieprawdaż? Chciałabym podarować im coś pokrzepiającego, coś związanego z wiarą. (...)
Daj im post lub modlitwę.
Ja np spróbowałbym nie palić przez tydzień lub spróbować czegoś co b. ciężko mi przychodzi.
Np nie być pysznym egoistą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: lambda » 2021-09-16, 02:43

sądzony pisze: 2021-09-15, 07:49
Lunka pisze: 2021-09-13, 18:57 (...) najpiękniejszym prezentem będzie dla nich przyjęcie Komunii Świętej w ich intencji. Cudowne nieprawdaż? Chciałabym podarować im coś pokrzepiającego, coś związanego z wiarą. (...)
Daj im post lub modlitwę.
Ja np spróbowałbym nie palić przez tydzień lub spróbować czegoś co b. ciężko mi przychodzi.
Np nie być pysznym egoistą.
Na forum nie wydajesz się być pysznym egoistą. Jak to się objawia?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Prezent na ślub

Post autor: sądzony » 2021-09-16, 08:04

lambda pisze: 2021-09-16, 02:43
sądzony pisze: 2021-09-15, 07:49
Lunka pisze: 2021-09-13, 18:57 (...) najpiękniejszym prezentem będzie dla nich przyjęcie Komunii Świętej w ich intencji. Cudowne nieprawdaż? Chciałabym podarować im coś pokrzepiającego, coś związanego z wiarą. (...)
Daj im post lub modlitwę.
Ja np spróbowałbym nie palić przez tydzień lub spróbować czegoś co b. ciężko mi przychodzi.
Np nie być pysznym egoistą.
Na forum nie wydajesz się być pysznym egoistą. Jak to się objawia?
I kto to mówi :)
Mniemałem, że akurat Ty możesz mnie tak postrzegać.
Jeśli się nie wydaję i jest to szczere - dziękuję z całego serca.

Myślę jednak, że przez niektórych jestem tak (również na forum) postrzegany.
W realu otrzymuję takie komunikaty, między innymi od żony czy bliskiej koleżanki z pracy, i nie sądzę, by kłamały.

Wiem, że potrafię być zły, a nawet bardzo
wbijać szpile,
manipulować w rozmowie,
ukazywać innym ich "głupotę",
zapędzać w kozi róg (czasem dla zabawy),
ukazywać się w "czystym" świetle,
wyprowadzać ludzi z równowagi,
"mieć rację",
mówić zbyt wiele niepotrzebnie,
myśleć i działać tak, by moje było na wierzchu,
wypominać innym ich postępki, by się bronić,
mam problem z przepraszaniem,
często kompensuję sobie swoje (pomału leczone) niskie poczucie własnej wartości pompowaniem własnego ego,
na pewnych płaszczyznach w moim otoczeniu nie ma nikogo, kto ma (moim zdaniem) większą wiedzę teoretyczną i praktyczną, co karmi moją pychę i pozwala mi "nie spadać z pantałyku",
bywa, że opieram swoje tezy na własnych "przemyśleniach" (których sam nie jestem do końca pewien), które są czasem brany za "prawdziwe" tylko dlatego, że nie ma nikogo, kto może je podważyć,

Jest tego sporo, ale staram się nad tym pracować.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”