Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Rafał » 2022-01-27, 23:34

Kiedyś przed nawróceniem czasami oglądałem filmy. Dziś to głównie sport, filmy chrześcijańskie i dokumenty. No i też to, co sobie włączę na jutubie.
Teraz, gdy jestem świadomy jaki wpływ na umysł i serce ma oglądanie filmów i w jakim kierunku podąża kultura swiatowa, to staram się filtrować treści. Jest trochę produkcji, które można obejrzeć bez obaw, głównie starszych ale i tak już nie przepadam za tym. Zresztą, do dziś mam w głowie kazanie śp. ks. Pawlukiewicza, w którym powiedział(o ile nie przekręcam), że nie potrafi oglądać na poważnie filmów bo wie że wszystko co się dzieje na ekranie, jest dziełem fikcji i nie ma miejsca w rzeczywistości, a jego mama to nawet ich nie oglądała lecz właśnie sport i dokumenty.

Zamiast filmów wolę czegoś się nauczyć albo usiąść na dworze czy pójść na spacer i popatrzeć na piękną naturę, jaką dał nam Pan Bóg.

Kordian

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Kordian » 2022-01-28, 13:04

Bardzo rzadko chodzę do kina. Może raz na kilka lat.
Szkoda mi pieniędzy. Nie muszę być na bieżąco z nowościami, a w telewizji i tak emitują kilka lat później. Chociaż czasem dobrze jest coś obejrzeć na wielkim ekranie z dobrymi efektami dźwiękowymi :)
Niestety, bywa, że efekty dźwiękowe w kinie pochodzą nie tylko z filmu. Nie rozumiem, skąd się to wzięło, żeby cokolwiek tam jeść. To już ludzie nie potrafią dwóch godzin wytrzymać bez jedzenia i muszą szeleścić tymi torebkami? Czy widział ktoś, żeby na koncerty w pomieszczeniach zamkniętych publiczność przynosiła chipsy i popcorn?

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: JBP » 2022-03-16, 17:30

wolałbym w kinie, ale nie mam z kim iść do kina, a głupio samemu

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Susanna » 2022-03-16, 19:47

Ja raz w pandemii byłam sama w kinie, a obok tylko jeden pan, którego chyba film nudził, bo ciągle patrzyl w telefon i ziewał
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Celine.maqq » 2022-04-01, 09:28

Lubie domowe zacisze.Ale do kina raz na jakis czas tez ide,nawet sama.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Nenderen » 2022-07-17, 03:16

Wolę w domciu.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Rak

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Rak » 2022-08-10, 22:55

W kinie. Mimo, że jestem domatorką, introwertyczką, to lubię wyjście do kina. Bo film obejrzany na kinowym ekranie to całkiem inny film, niż ten obejrzany nawet na największym domowym ekranie. Co nie znaczy, że nie lubię wieczorów w domu, przy dobrym filmie, z dobrą herbatą, czymś słodkim i siedząc na własnym fotelu :))

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Dezerter » 2022-08-10, 23:02

A nie jest tak, że do kina się chodzi na filmy warte obejżenia na dużym ekranie, bo efekty itd
a na niektóre filmy nie ma sensu iść do kina, bo w TV tak samo wypadnie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Rak

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Rak » 2022-08-10, 23:17

Pewnie, niektórzy tak robią-kino gdy w filmie jest dużo efektów, lub film jest z serii ambitnych, pozostałe w domu. Ja jednak lubię kino samo w sobie, więc często tam chodzę. Mąż natomiast woli domowe kino, czasami idzie ze mną, czasami idę z przyjaciółmi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Andej » 2022-08-11, 08:12

Zastanawiam cię, czy fajniej jest pić mate trzymając kubek w lewej ręce, czy w prawej. Pytam na poważnie, bo piję z tykwy korzystając z bombilli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rak

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Rak » 2022-08-11, 10:57

Andej- Ty poważnie poważnie? :))

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Andej » 2022-08-11, 13:05

Dostosowuję się to tematu i dyskusji. Mój problem jest na podobnym poziomie. Tak to widzę.
Jesli trzeba, to mogę rozwinąć. Uzasadnić opcje. Próbować przewidywać konsekwencje. Oczywiście cały czas zachowując powagę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rak

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: Rak » 2022-08-11, 14:02

Nie, nie rozwijaj, nie uzasadniaj, nie przewiduj ;) . Wszystko ok :-bd

Dodano po 11 minutach 7 sekundach:
A tak poważnie-sądziłam, że tu, w kawiarence możemy pogadać na luźne, nawet głupawe tematy. W życiu powinna być równowaga, i śmiech i powaga. Hej, to nie mój rym, to powiedział kiedyś ksiądz, którego spotkałam w Jerozolimie, przypadkowo, na ulicy. Po prostu zagapił się, wpadł na mnie, omal mnie nie przewrócił, wytrącił mi butelkę z wodą i cały litr tej wody poleciał na niego. A ja usiadłam ze śmiechu. Wówczas odezwał się do mnie w moim ojczystym języku, oczywiście nie wiedząc, że jestem Polką, po prostu odruchowo użył języka którym posługiwał się od urodzenia.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Fajniej w kinie czy przed tv z chipsami

Post autor: abi » 2022-08-11, 14:15

Andej pisze: 2022-08-11, 08:12 Zastanawiam cię, czy fajniej jest pić mate trzymając kubek w lewej ręce, czy w prawej. Pytam na poważnie, bo piję z tykwy korzystając z bombilli.
wiec moze mi objasnisz fachowo jak wykonac curado?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ