Rady kardynałów dla papieża Juliusza III.

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Rady kardynałów dla papieża Juliusza III.

Post autor: VanHezz » 2021-09-17, 20:35

Witajcie, dziś przeczytałem pewien fragment, który dość mną wstrząsnął. Nie wiem, czy to w stu procentach prawda, co przeczytałem.
Jak wy uważacie? Wiem, że @Marek_Piotrowski jest tu chyba mistrzem w rozwiewaniu mitów, dlatego również na jego opinię czekam z niecierpliwością :) A oto fragment:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-09-17, 20:36 przez VanHezz, łącznie zmieniany 1 raz.
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rady kardynałów dla papieża Juliusza III.

Post autor: Andej » 2021-09-17, 20:47

Nie ocenię tych, którzy dawali takie rady. Nie wie, też, an ile są one autentyczne.
Wiem jeno, że teraz każdy może czytać. I interpretować. Po swojemu. Często całkowicie opacznie. Powstaje wiele sekt, w których rozumiane są dosłownie pewne fragmenty.

A w tamtych czasach uznawano, że dostęp do Biblii powinny mieć osoby wykształcone. Dzięki temu mogące zrozumieć sens Pisma.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Rady kardynałów dla papieża Juliusza III.

Post autor: Albertus » 2021-09-17, 20:52

Wygląda to na fałszywkę jakie najpierw masowo produkowali protestanci a potem masoni.

Niech ktoś pokaże ten dokument skoro rzekomo znaleziono go w Bibliotece Narodowej w Paryżu. Jeśli tak to powinien być dostępny i bez wątpienia byłby wielokrotnie wykorzystywany, choćby przez przeciwników Kościoła.

Jak ktoś ten dokument zaprezentuje to wtedy będzie się nad czym zastanawiać. A na razie nie ma nad czym.
Ostatnio zmieniony 2021-09-17, 21:04 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Rady kardynałów dla papieża Juliusza III.

Post autor: VanHezz » 2021-09-18, 01:11

Dokładnie. Mnie tez wygląda to na fałszywkę, a te rzekome rady kardynałów wydają się zbyt perfidne.
A fragment znalazłem, rzeczywiście, jako udostępniony w social mediach przez członków Kościoła Chwały, którzy to bezustannie krytykują Kościół R-katolicki i wytykają zbrodnie Kościoła.
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rady kardynałów dla papieża Juliusza III.

Post autor: Dezerter » 2021-10-11, 23:09

Albertus pisze: 2021-09-17, 20:52 Wygląda to na fałszywkę jakie najpierw masowo produkowali protestanci a potem masoni.

Niech ktoś pokaże ten dokument skoro rzekomo znaleziono go w Bibliotece Narodowej w Paryżu. Jeśli tak to powinien być dostępny i bez wątpienia byłby wielokrotnie wykorzystywany, choćby przez przeciwników Kościoła.

Jak ktoś ten dokument zaprezentuje to wtedy będzie się nad czym zastanawiać. A na razie nie ma nad czym.
Jestem tego samego zdania.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rady kardynałów dla papieża Juliusza III.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-11, 23:18

Nie zauważyłem wcześniej tego wątku. No cóż, trudno polemizować z czymś, co za jedyne źródło podaje publikację w jakimś antykatolickim pisemku. To taka antykatolicka wersja "Protokołów mędrców Syjonu" ;)
To trochę tak, jakby ktoś napisał, że - dajmy na to - jakobińskim piśmie z czasów "wielkiej" rewolucji francuskiej napisano "papież przyznał się, że jest satanistą".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”